Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

... te gume so samo za na traktorje.... oz. kozolce...

..aja...  :slap: .... sej ti imaš traktor (skoraj .... še mal... pa bo..   :P  )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Zivnorc pravi:

... te gume so samo za na traktorje.... oz. kozolce...

..aja...  :slap: .... sej ti imaš traktor (skoraj .... še mal... pa bo..   :P  )

sj vem, ampak moj traktor bo zihr tut kej po makedamu zabluzu, pa profila se mi zdi kak cm več kot na sportforce.....se prav čisti dobiček, sam dimenzije ne bo :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, damjandugi pravi:

Samo sem objavil reklamo.V podrobnosti se ne vtikam.

Damjan,ne razširjaj napačnih informacij.  :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, MarkoR pravi:

Jaz sem gledal tudi tele Mitaske...ampak sem dobil v Mariboru solidno ceno za Metzeler Tourance Next, po prvih občutkih bi rekel, da se nisem opekel.. Nove gume so pač nove gume.

Boš pol povedal ko jih boš obrabil 50% ,meni so bile na moj stil smrtno nevarne .....

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, HD-Dyna pravi:

Ima mogoče kdo na avtu gume Nexen ?

Kako se obnesejo ?

Jaz imam letne na Tiguanu ....na kratko zadovoljen tako z pnevmatikami kot ceno .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Kmet2 pravi:

Boš pol povedal ko jih boš obrabil 50% ,meni so bile na moj stil smrtno nevarne .....

Uf, tega pa sedaj res nisem želel prebrat..Takšno izkušnjo imam jaz s Pirelli Angel GT. Nove super, po 3000km pa katastrofa. ContiRoadAttack 2 pa so držale še čisto obrabljene in motor je deloval okreten na njih.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 55 minutami, MarkoR pravi:

Uf, tega pa sedaj res nisem želel prebrat..Takšno izkušnjo imam jaz s Pirelli Angel GT. Nove super, po 3000km pa katastrofa. ContiRoadAttack 2 pa so držale še čisto obrabljene in motor je deloval okreten na njih.

Z GT nisem imel teh problemov, pravzaprav sem zvozil zadnjo, pa mi ni bila nikoli pretirano všeč (občutek na bokih in oprijem). Je pa od začetka do konca držala enako.

A lahko malo bolj v detajle opišeš kaj te je motlo in katera je bila slaba? Namreč na novem Superduke GT bodo prva vgradnja. Za dež in mokro so pa super.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam z Metzeler enake izkušnje. Od začetka odlično...ko je prišlo na 1/2 ... KATASTROFA!!!!!!! Komaj čakal, da sem jih (nalašč) čimprej zdrajsal do konca....

Pirelli pa delajo pod isto streho kot Metzeler... tko da ni čudno, če se Angel GT enako obnašajo....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DAMI34 pravi:

Z GT nisem imel teh problemov, pravzaprav sem zvozil zadnjo, pa mi ni bila nikoli pretirano všeč (občutek na bokih in oprijem). Je pa od začetka do konca držala enako.

A lahko malo bolj v detajle opišeš kaj te je motlo in katera je bila slaba? Namreč na novem Superduke GT bodo prva vgradnja. Za dež in mokro so pa super.

No, neposredno jih lahko primerjam s ContiRoadAttack 2 in Michelin PilotRoad4, te tri komplete sem vozil na istem motorju. Daleč najljubša mi je Contika, ki je CBFko transformirala v pravega atleta, od prvih kilometrov dalje sem imel občutek popolnega oprijema in pa zelooo okretnega motorja. Michelin PR4...z njimi sem naredil cca 1500km, potem pa na njih motor prodal. Vsestranska, nič z njo narobe, ampak dosti manj z veseljem je z njo motor šel v nagib, zelo počasi z enega nagiba na drugega. Najboljši občutek v ovinkih so mi v začetku dajale Pirelli, CBF1000 sem v nagibu priganjal v vrtljaje v nizkih prestavah, se mi je zdela res hudo dobra. V mokrem sem se z njo vozil precej, ker me je pralo na 2 furah po Balkanu, brez pripomb. Po cca 3000km pa je bila sprednja guma tako...kot da je ne bi več mogel ogret in kaplja čez rob je bila, ko je v blagem ovinku pri cca 90km/h sprednje kolo gar odneslo, pa je bilo suho, lepa cesta, brez peska... Nekje imam še video, ker sem imel gopro vklopljen. Padel nisem, ker sem imel dovolj prostora, da sem poravnal in nekako zvozil. No, potem se mi je pa zgodilo ene par zdrsov prednjega kolesa pri manjših hitrostih, kot bi bila guma plastična. Po 4500km sem jih zamenjal z Michelin.

Pa še to, moj stil vožnje je daleč od zelo agresivnega in pri ostalih gumah niti slučajno ne zaidem v podobne situacije. V zadnjih 3 letih sem vozil na kaj vem...6,7 različnih kompletih gum, pa so mi samo te nagnale toliko straha v kosti, da sem jih menjal, čeprav so še imele kar nekaj profila. Zelo nepredvidljivo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem preveril iskalnik in ne najdem..

Kaj pomenijo razne barvne crte na novih mitas+ pnevmatikah?

Recimo kolega ima na isti dimenziji oranzno crto na zadnji gumi jaz pa vijolicno..

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 47 minutami, stankolovski pravi:

Sem preveril iskalnik in ne najdem..

Kaj pomenijo razne barvne crte na novih mitas+ pnevmatikah?

Recimo kolega ima na isti dimenziji oranzno crto na zadnji gumi jaz pa vijolicno..

Hvala

Oranžne so za KTM ,Violične pa za tiste ki so bili ZA :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Kmet2 pravi:

Oranžne so za KTM ,Violične pa za tiste ki so bili ZA :P

še to temo unič :dry:

vijočna je za punčke ki polagajo in se na koncu uležejo :P

helo kiti al kako :?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vama sedaj mi je vse jasno? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 33 minutami, Kmet2 pravi:

Oranžne so za KTM ,Violične pa za tiste ki so bili ZA :P

samo smetita use teme....motosvet gre u propad!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :fyou::fredyjecar::eek::whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, NinjaRider04 pravi:

samo smetita use teme....motosvet gre u propad!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :fyou::fredyjecar::eek::whistle:

 

12311270_1049779795065706_6584237670071797012_n.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, stankolovski pravi:

Sem preveril iskalnik in ne najdem..

Kaj pomenijo razne barvne crte na novih mitas+ pnevmatikah?

Recimo kolega ima na isti dimenziji oranzno crto na zadnji gumi jaz pa vijolicno..

Hvala

Barvne črte, pike in črtice na pnevmatikah so pomembne oznake z vidika proizvajalca in delavcev v tovarni. Za povprečne stranke pa nimajo nikakršne veljave.Za povprečnega voznika nimajo barvne črte na pnevmatikah nikakšrne veljave.

tole sem zguglal ker je tud mene zanimalo...  če je res pa nevem :D

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 hours ago, HD-Dyna said:

Ima mogoče kdo na avtu gume Nexen ?

Kako se obnesejo ?

Sem spraseval folk, ker jih ma ceu kup na BMWjih pa Audijih pa teh jajcih, ker guma je pocen. Bojda prvo leto uredu, drugo je pa tema, posebej na mokrem....Tko da ce zdrgnes v eni sezoni, pol bo uredu :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, DinDiin pravi:

Sem spraseval folk, ker jih ma ceu kup na BMWjih pa Audijih pa teh jajcih, ker guma je pocen. Bojda prvo leto uredu, drugo je pa tema, posebej na mokrem....Tko da ce zdrgnes v eni sezoni, pol bo uredu :) 

Euro ali dva na gumo vec pa je ze Sava :) Za na motor pa mitas pa mas cesko-slovensko kombinacijo za vse razmere :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!