Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

pred 15 urami, stankolovski pravi:

Sem preveril iskalnik in ne najdem..

Kaj pomenijo razne barvne crte na novih mitas+ pnevmatikah?

Recimo kolega ima na isti dimenziji oranzno crto na zadnji gumi jaz pa vijolicno..

Hvala

 

pred 8 urami, Rogerg pravi:

Barvne črte, pike in črtice na pnevmatikah so pomembne oznake z vidika proizvajalca in delavcev v tovarni. Za povprečne stranke pa nimajo nikakršne veljave.Za povprečnega voznika nimajo barvne črte na pnevmatikah nikakšrne veljave.

tole sem zguglal ker je tud mene zanimalo...  če je res pa nevem :D

 

točno tako. To so samo oznake na gumak (interne) ... da se v fabriki že od daleč vidi (v stalažah...na paletah) katera dimenzija in sarža gume je...   :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, DinDiin pravi:

Sem spraseval folk, ker jih ma ceu kup na BMWjih pa Audijih pa teh jajcih, ker guma je pocen. Bojda prvo leto uredu, drugo je pa tema, posebej na mokrem....Tko da ce zdrgnes v eni sezoni, pol bo uredu :) 

Sam jih imam že drugo sezono pa so ok,res pa da z avtom vozim polahko in nikoli se mi ne mudi kot z mopijem:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest nikjer ne najdem v tej temi pa bom uprašov kere gume kej vozte na ss motorjih??nazadne sm mel ta novo dunlop sportsmart2 pa nism bil neki zadovoln..rabil pa bi za nekje "srednjo"voznjo..nic piste pa tut na cesti nism nek divjak do kolenckov ipd..B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do sedaj sem zvozil dva kompleta:

Michelin Pilot road 3

in en komplet:

Michelin Pilot Road 4

Z obema sem bil zadovoljen, obe ste res odlične v mokrem.  Sedaj pa sem gor namontiral

Continental sport attack 2 

V suhem mi vlivajo več zaupanja kot pilot road-ke, v mokrem jih še nisem vozil. Po mojih izkušnjah ti priporočam vsako od teh.

 

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 43 minutami, Janezs pravi:

Do sedaj sem zvozil dva kompleta:

Michelin Pilot road 3

in en komplet:

Michelin Pilot Road 4

Z obema sem bil zadovoljen, obe ste res odlične v mokrem.  Sedaj pa sem gor namontiral

Continental sport attack 2 

V suhem mi vlivajo več zaupanja kot pilot road-ke, v mokrem jih še nisem vozil. Po mojih izkušnjah ti priporočam vsako od teh.

 

 

 

 

Tud v mokrem ti bodo.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, dAlencc87 pravi:

Jest nikjer ne najdem v tej temi pa bom uprašov kere gume kej vozte na ss motorjih??nazadne sm mel ta novo dunlop sportsmart2 pa nism bil neki zadovoln..rabil pa bi za nekje "srednjo"voznjo..nic piste pa tut na cesti nism nek divjak do kolenckov ipd..B)

S continental sportattack2 boš brez pripomb...

Če pa nimaš predsodkov pa poskusi z Mitas

Popravljeno . Popravil Wakasaki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, dAlencc87 pravi:

Jest nikjer ne najdem v tej temi pa bom uprašov kere gume kej vozte na ss motorjih??nazadne sm mel ta novo dunlop sportsmart2 pa nism bil neki zadovoln..rabil pa bi za nekje "srednjo"voznjo..nic piste pa tut na cesti nism nek divjak do kolenckov ipd..B)

No ja, poglej 20, 30 strani nazaj. Predlagam ti Mitas, velik kolenčkarjev jo vozi, jaz je tut nisem šparal in 95% uporabnikov je z njo zadovolno.

Drugače pa za SS pridejo v poštev Hypersport gume, kot npr, Bridgestone bt16pro, S20, itd vsako podjetje dela tudi Hypersport gume.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj glas za Mitas.

:book:

Ta guma tudi nima "premaza", tako da je s prve 100%.

----------

Pnevmatika Sport Force+ je izdelana iz nove zmesi, ki temelji na najnovejših spoznanjih Mitasovega razvojnega oddelka. Pnevmatike Mitas Sport Force+ bodo na svetovnem trgu na voljo od februarju 2015 dalje. Vse dimenzije pnevmatike Sport Force+ so izdelane v hitrostnem razredu (W), ki dopušča hitrosti preko 270 km/h.

Nova pnevmatika Sport Force+ je rezultat nedavnih razvojnih aktivnosti, intenzivnih testiranj in visokokakovostnih v zmes pnevmatike vgrajenih elastomerov. Zaradi uporabljene tehnologije močne karkase (SCT) je pnevmatika Sport Force+ visoko zmogljiva skozi celotno življenjsko dobo. Odličen oprijem na različnih voznih podlagah, pri različnih temperaturah in pogojih vožnje je rezultat tehnologije optimiziranja oblike kanalov (OGT 3D). Vozniki pnevmatik Sport Force+ bodo vsekakor znali ceniti lahkotno in progresivno zavijanje z najvišjo možno kontrolo in stabilnostjo pri visokih hitrostih skozi celotno življenjsko dobo pnevmatike. Naštete karakteristike so rezultat kombiniranja dveh različnih tehnologij: tehnologije močne karkase (SCT) in metode končnih elementov (FEA) za definiranje odtisa pnevmatike

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, Snecer pravi:

Moj glas za Mitas.

:book:

Ta guma tudi nima "premaza", tako da je s prve 100%.

Pod vplivom MS sem namontiral prve Mitaske in čakajo na pomlad. Ti bom verjel na besedo glede premaza, če ne :bum:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pojdi mal v temo Crni kal pogledat, k tm Ciko ze celo zimo lepo slike gor, pa filmcke mas kako podi Mitas naokoli,....

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je na slabšem asfaltu z Michelin Pilot road 3 odnašal zadn konc, z Mitas se mi to ne dogaja. Rad pa odpiram iz ovinkov, to je res:)

Glede kilometrine: Michelin 7k, Mitas zaenkrat 2k, pa je na približno 60%.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Igi Pop pravi:

Pod vplivom MS sem namontiral prve Mitaske in čakajo na pomlad. Ti bom verjel na besedo glede premaza, če ne :bum:

premaz gor ali dol, pametno in pravilno je vsako gumo udelati, vsaj prvih 50km, lepo počasi do roba. Pol pa lahko u smrt. 

ps. nimajo premaza, če te tišči jih lahko odpiraš na polno takoj

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, dAlencc87 pravi:

Hvala vsem za odgovore, najbolj me vleče k Mitas..poročam na koncu sezoneB)

 

 

Mitas 7-8 stopijj 24 januar.. ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

32 minutes ago, Ciko86 said:

Ne rohni dovolj :) kaksen akrapovič megaphone rohni se bolj ;)

Ko si odšel z novim pipsem za verigo iz trgovine v Bertokih se te je slišalo še vsaj do krožišča na Bivju. :D

Če te bodo kdaj policaji merili majo čas za čik preden potegnejo ven merilec. Btw, voziš s čepi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, StaraFeltna pravi:

Ko si odšel z novim pipsem za verigo iz trgovine v Bertokih se te je slišalo še vsaj do krožišča na Bivju. :D

Če te bodo kdaj policaji merili majo čas za čik preden potegnejo ven merilec. Btw, voziš s čepi?

Ni tako hudo dej,lahko imas izostren sluh ;)btw brez cepkov uzivam v melodiji zvoka ;)

Sportforce+ so jaa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Ciko86 pravi:

Ni tako hudo dej,lahko imas izostren sluh ;)btw brez cepkov uzivam v melodiji zvoka ;)

Sportforce+ so jaa.

Kul..hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!