Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

pred 1 uro, xrider pravi:

Mogoče primerjava, če poznaš med Conti SA2 in SA1, predvsem kilometrina po tvojih izkušnjah?

Moj bad...šele sedaj opazil, da si ti imel v mislih SA1. Jaz sem sklepal, da govorimo o njeni naslednici SA2. No, potem pa itak moje pisarjenje pozabi, ker z SA1 nimam izkušenj. Roko na srce pa verjetno tudi enka ni kaj bistveno drugačna od dvojke.

Sem pa zdajle na hitro prebral, da naj bi SA2 zdržala več kilometrov, kot SA1..........:eek:.........HAHAHAHAHAAH :lol1:, teli ga pa res sekajo pri Continentalu. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, skalaprava pravi:

Moj bad...šele sedaj opazil, da si ti imel v mislih SA1. Jaz sem sklepal, da govorimo o njeni naslednici SA2. No, potem pa itak moje pisarjenje pozabi, ker z SA1 nimam izkušenj. Roko na srce pa verjetno tudi enka ni kaj bistveno drugačna od dvojke.

Sem pa zdajle na hitro prebral, da naj bi SA2 zdržala več kilometrov, kot SA1..........:eek:.........HAHAHAHAHAAH :lol1:, teli ga pa res sekajo pri Continentalu. 

Kup si primeren motor pa bo guma dlje zdržala ,ne vrjamem da si tako objesten sej sem se ti na cesti skor zaletel v hrbet :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, NX650 pravi:

@skalaprava pošten test.... dimenzij si pa nekaj zamenjal ;).. kakšen je tvoj občutek razlike med 190/50 in 190/55 na cesti?

Zdaj enčas tega nisem vozil pa sem malo pomešal občutke... moram pa menjat.. pa ne vem al 55 al 50 :D

Žal ti tukaj ne morem povedati kaj pametnega, ker imam izkušnje samo z višino 55, tako pri 190 kot pri 180 širini.

Tukaj ti bo morda prej Dami34 kaj bolj konretnega svetoval.

pred 3 minutami, Kmet2 pravi:

Kup si primeren motor pa bo guma dlje zdržala ,ne vrjamem da si tako objesten sej sem se ti na cesti skor zaletel v hrbet :P

Zase se brigaj :jezik:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, skalaprava pravi:

Moj bad...šele sedaj opazil, da si ti imel v mislih SA1. Jaz sem sklepal, da govorimo o njeni naslednici SA2. No, potem pa itak moje pisarjenje pozabi, ker z SA1 nimam izkušenj. Roko na srce pa verjetno tudi enka ni kaj bistveno drugačna od dvojke.

Sem pa zdajle na hitro prebral, da naj bi SA2 zdržala več kilometrov, kot SA1..........:eek:.........HAHAHAHAHAAH :lol1:, teli ga pa res sekajo pri Continentalu. 

Zakaj .. sem vozil obe in ti rečem, da bo kr držalo ... js nardim ob normalni uporabi okoli 7-8 K km

itak sm mau čudn :P

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem če povzamem, se bi vas večina odločila za Mitas, v mojem primeru?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam thumper pa rad nabija a... tip mu lepo napise da je razlika ene faking 10€ za njegove gume in on mu se kar naprej pametuje o cenah posiljanja pakiranja in da ni navedu dimenzij itd.... se mi kr smil xrider 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

+2 za Mitas sicer sem vozil samo conti roadattack1, (zlo dobra guma) vendar ni bistvenih razlik.

Z dimenzijo 55 nimam iskušenj, ker na moped stavim samo predpisano mero pnevmatike.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Rogerg pravi:

Sam thumper pa rad nabija a... tip mu lepo napise da je razlika ene faking 10€ za njegove gume in on mu se kar naprej pametuje o cenah posiljanja pakiranja in da ni navedu dimenzij itd.... se mi kr smil xrider 

Se ti nimam kaj smilit B), jemljem njegovo objavo dobro namerno saj res nisem podal vseh podatkov, ki sem jih sam poznal.

Drugače pa kar aktivno spremljam forum (res pa da malo komentiram), tako da poznam kako je tu in nimam nikomur kaj zameriti. Saj tu smo vsi, da si pomagamo in delimo svoje izkušnje, ki bi mogoče drugemu koristile.

Hvala za pomoč, vidim da grejo glasovi Mitas, tako da jih naročim in sprobam, potem pa lahko tudi sam podam mnenje o njih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uporabnik Živnorc je imel več parov Mitask na svojem Suzukiju SV1000 in ti bo najbolje iz prve roke povedal kako se ta guma obnaša na tvojem motorju....no, saj se bo najbrž kmalu sam oglasil tu :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, skalaprava pravi:

Uporabnik Živnorc je imel več parov Mitask na svojem Suzukiju SV1000 in ti bo najbolje iz prve roke povedal kako se ta guma obnaša na tvojem motorju....no, saj se bo najbrž kmalu sam oglasil tu :)

Tistmu, ki ima naziv Živnorc in nickname Konjujedan ... ne bi glih zaupu :lol1:

ampak .... no ja :P ... js komaj čakam, da sprobam ContiSportAttack 3 ... najverjetneje tam okol junija

:ninja: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, maus pravi:

Tistmu, ki ima naziv Živnorc in nickname Konjujedan ... ne bi glih zaupu :lol1:

ampak .... no ja :P ... js komaj čakam, da sprobam ContiSportAttack 3 ... najverjetneje tam okol junija

:ninja: 

A mi boš dal en krog :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Kmet2 pravi:

A mi boš dal en krog :)

jp .. lahko boš šel enkrat okol motorja ... no ja ... 2 x ker si glih prijatu :ras: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, maus pravi:

jp .. lahko boš šel enkrat okol motorja ... no ja ... 2 x ker si glih prijatu :ras: 

sej ne bo zmogu, če mu bodo pa kolen odžagal :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DAMI34 pravi:

sej ne bo zmogu, če mu bodo pa kolen odžagal :P

sj lajko odskakla ta krog ali dva .. sam da se nau dotiku :P

unićla bosta temo :mad: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čist vse teme zasvinjata :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, skalaprava pravi:

Uporabnik Živnorc je imel več parov Mitask na svojem Suzukiju SV1000 in ti bo najbolje iz prve roke povedal kako se ta guma obnaša na tvojem motorju....no, saj se bo najbrž kmalu sam oglasil tu :)

... :yawn:  ....a??   ...   :huh:

pred 16 minutami, maus pravi:

Tistmu, ki ima naziv Živnorc in nickname Konjujedan ... ne bi glih zaupu :lol1:

ampak .... no ja :P ... js komaj čakam, da sprobam ContiSportAttack 3 ... najverjetneje tam okol junija

:ninja: 

:bum:

 

Ti kr dej gor Mitas... Še babe se limajo na te gume...ne sam asfalt..

:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, KARMEN1 pravi:

Go, Mitas, go B).

Sicer jih šele sprobavam (kakšnih 400-500 km) :blush:.

A se lohka enkrat tvojih mitask dotaknem... :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, NX650 pravi:

@skalaprava pošten test.... dimenzij si pa nekaj zamenjal ;).. kakšen je tvoj občutek razlike med 190/50 in 190/55 na cesti?

Zdaj enčas tega nisem vozil pa sem malo pomešal občutke... moram pa menjat.. pa ne vem al 55 al 50 :D

Drugače pa Mitas tu ni dileme nobene..največja zavora vsem je, da je naš proizvod pod češko zastavo :) ampak guma je pa jebena..še bolj pa ko jo dobiš za tako ceno :smoke:

Najbrž nek podoben predsodek kot pri Škodi :) češka jajca, ki pa žal tudi češko zgledajo

Mitaske pa zgledajo premium

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

15 hours ago, skalaprava said:

 

 saj so se gume menjavale nekako na 4 tedne (večinoma sprednja in zadnja v kompletu)!

 

 

20150923_183249.thumb.jpg.69409a3331f257

 

 

44 minutes ago, Snecer said:

Najbrž nek podoben predsodek kot pri Škodi :) češka jajca, ki pa žal tudi češko zgledajo

Mitaske pa zgledajo premium

še posebej če so take mal nacufane, a ne?

 

 

 

 

Drgač pa skalaprava, ti s vulkanizerjev najbolš prjatu, :D al si kar svojo montirko+centrirko kupil? 

 

Se mi pa zdi čudna, taka huda pozornost na ceno, ko govorimo o nekaj 10€, recimo o dveh rezervarjih bemza med mitaskami in premium brand gumami. Če bi mel pomisleke, jih pač ne bi nikoli kupil. ker pr celi sezoni se 50€ pozna točno nič, in da bi bil za ta denar mal u skrbeh? Nak. To pa ne.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsekakor čakam naslednjico Mitaske....baje bo GT oziroma bolj za touring, s tršo sredico. Zadnjo bom 100% poskusil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, DAMI34 pravi:

Vsekakor čakam naslednjico Mitaske....baje bo GT oziroma bolj za touring, s tršo sredico. Zadnjo bom 100% poskusil.

Če jim uspe skonstruirat konkretno gumo na nivoju sportforce, seveda v segmentu ST bi si upal trdit, da si zagotovijo konkreten delež pogače v boju s "top" brands..:bike:

Popravljeno . Popravil Haki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!