Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Na linku so na kratko opisane izkusnje z razlicnimi pnevmatikami. Morda se bo kdo lazje, oz. pravilneje odlocil pri nakupu glede na stil voznje.

Opis pnevmatik

Gre samo za dotični motor BMW R1200RT.

Različne pnevmatike se pri različnih motorjih obnašajo drugače.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se je že zgodilo , da sem zaflikal gumo ....če je dobro zaflikana z notranje strani sploh ni panike

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trenutne cene z ddv-jem za metzeler Z6 za par dimenzij k ste spraševal:

120/70/17=99€

180/55/17=128€

160/60/17=132€

Celoten cenik dobim v ponedeljek, so pa nekatere gume v akciji nekatere ne, na zalogi pa bodo dunlop pa metzeler. Ko dobim ga objavim oz. lahko pošljem po PM če se slučajno tlele gor ne sme objavljat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje...

Lani, ko sem spravljal motor za zimovanje, sem seveda (z nafto) očistil tudi ketno. Pri tem mi je po robovih zadnje gume steklo tudi nekaj "čistila". Danes sem probal malce bolj nagnit motor in zadnje kolo je kar zdrselo. Naj malo "pošmirglam" robove, da odstranim tisto mastno plast, ali kaj?

Lp,

Andrej

Popravljeno . Popravil moto_freak
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

IMHO vsekakor bolje rocno posmirglati kot dinamicno na cesti (po moznosti tik pred odletom v botaniko).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje...

Lani, ko sem spravljal motor za zimovanje, sem seveda (z nafto) očistil tudi ketno. Pri tem mi je po robovih zadnje gume steklo tudi nekaj "čistila". Danes sem probal malce bolj nagnit motor in zadnje kolo je kar zdrselo. Naj malo "pošmirglam" robove, da odstranim tisto mastno plast, ali kaj?

Lp,

Andrej

Jaz sem v takem primeru gumo fajn opral s cetom in gobico.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje...

Jaz bi naredil oboje: s cetom opral gumo in še pošmirglal. Drugače je pa ista scena z novimi gumami po dežju.... smrt. Prav tako se poslužujem šmirganja, da vsaj povrhnjo plast odstranim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enkrat sem slišal da nitro nekoliko zmehča gumo če jo mal opereš... Če gre za kake starejše gume, se splača mal "spucat"

Sej verjetno so buče :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo dans kupu heidenau iz 90 na 110 zadej :D

boljš bo kot originalna

Popravljeno . Popravil C4V4L13R
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če kdo hoče zadnjo gumo dunlop qalifier 160/60/zr17 da bi se malo izživljal oz da bi jo žgau po asfaltu naj me kontaktira. GUMA NI VEČ 100% VARNA ZA VOŽNJO OZ VEČJE HITROSTI KER JE BILA PRELUKNJANA. guma je samo še za izživljanje!!! drugaće je pa profil še 60-70%. če je kdo za me naj kontaktira.

Popravljeno . Popravil PESHY BOY
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A obstaja dunlope guma 130 širine?

Popravljeno . Popravil Stroj
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A obstaja dunlope guma 130 širine?

Za dunlop ne vem,jaz sem na 50ki mel metzeler ce se ne motim,pa je bla dobra guma.

Drugac pa me zanima keri motorji majo prednjo gumo 120/60/17,ker mam 2 Qualiferki doma pa ne vem kam z njimi(ce kdo rabi PM-ugodno)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katere gume za na KTM-a 620-ko...(mogoce kje ze pise samo je malo prevec dolga tema da bi vse bral) ?

Prosm za nasvete samo tiste ki majo SM(si zelim da pove nekdo ki jih je probu). .) :D

Popravljeno . Popravil Fabo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potrebujem nasvet. Moje Dunlop D220 so na sredi že izrabljene do markerjev (oziroma manjka še kakšen mm). Koliko km je ta guma še vozna (s tem mislim ali je treba TAKOJ menjati ali taka guma zdrži recimo še 500km)?

Hvala za nasvet...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potrebujem nasvet. Moje Dunlop D220 so na sredi že izrabljene do markerjev (oziroma manjka še kakšen mm). Koliko km je ta guma še vozna (s tem mislim ali je treba TAKOJ menjati ali taka guma zdrži recimo še 500km)?

Hvala za nasvet...

Nikakor se ni priporoceno vozit s slabimi gumami....ce bi se bolj pocasi vozil bi slo....(sicer pa gre tud z popolnoma zgajeno po sredini...samo ti ne priporocam ker velik tvegas pa se uzitka v voznji ni kot sicer)

Samo ce pravis da je se kak mm do markerja pol ni problema kakega posebnega...samo lepo po pameti--- .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fabo takšna guma je še "nova"

Ja itak sej 1mm je se za zakon zadost....samo ves vsi nimajo realnih predstav(ce nekdo napise da je ze izrabljena do markerjev oz je se en mm->mislm da je med tem velika razlika)....in ce nekdo vprasa ce je treba takoj zamenat se men zdi da more met kaksne tezave al mu pa saj zgleda kriticna, sej markerji niso za brez veze, res pa da se da peljat se kr krepko cez limit...(p.s. ravno "nova" ni je pa se vedno uredu->vprasanje je tud starost gume) :D

Popravljeno . Popravil Fabo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja itak sej 1mm je se za zakon zadost....samo ves vsi nimajo realnih predstav(ce nekdo napise da je ze izrabljena do markerjev oz je se en mm->mislm da je med tem velika razlika)....in ce nekdo vprasa ce je treba takoj zamenat se men zdi da more met kaksne tezave al mu pa saj zgleda kriticna, sej markerji niso za brez veze, res pa da se da peljat se kr krepko cez limit...(p.s. ravno "nova" ni je pa se vedno uredu->vprasanje je tud starost gume) :D

ti samo vozi! zdej ga itak še ne goniš po ovinkih! :D

lp6

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti samo vozi! zdej ga itak še ne goniš po ovinkih! :D

lp6

Un majstr k prej sprasvou mogoce....js svojga pa bols d ne hehe niti 10km vec dokler nimam drugih gum....je zadnja brez profila in je res zanic, sprednja pa tako tako za silo... saj sem par postov visje vprasal kaj bi dal na motor pa zgleda noben ne ve povedat... :? :) (michelin, metzeler???...)

Popravljeno . Popravil Fabo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!