Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Jaz sem kupil gume od gume-direkt. Gume so bile dostavljene v roku, kvalitne kot jih predstavljajo... Skratka vse O.K.

Zanima me koliko so stare (DOT), ker se kot nove označujejo vse gume stare do dveh let?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima zakaj guma ob robu postane modrikasta??

POnavadi ker se pregreje. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ojla a kdo ve kje bi dobil (danes-jutri) gume za Kawasaki er-5 (dimenzije ) 130/70/17 in 110/70/17 v postev pa pridejo znamke Metzeler,Michelin,Dunlop Bridgestone,Pireli.

Npr Špan ,Sitar preverjeno in jih ni mislim da sem ene 30 vulkanizerjev preklical.

tud Heidenau ti na takem motorju lohk dobr služi ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

POnavadi ker se pregreje. :D

Samo...modro ima samo po robovih...pa niso videti "znucani"...

A če so bile gume pregrete...je to lahko nevarno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo...modro ima samo po robovih...pa niso videti "znucani"...

A če so bile gume pregrete...je to lahko nevarno?

Nevem :D

Na NSR ni blo nč narobe, držale so pa do roba :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MIslim da včasih postane modre barve ločilno sredstvo ki ga uporabljajo pri izdelavi pnevmatik...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MIslim da včasih postane modre barve ločilno sredstvo ki ga uporabljajo pri izdelavi pnevmatik...

moja guma ima za sabo približno 200km (dulop qalifer) pa je bila nova kot sedaj na robovih modrikaste barva, pa sigurno še nikol ni bila dobro ogreta kaj šele pregreta.

Lp.Aleš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj mi kdo iz izkušenj pove kako se odraža razlika med 190/50/17 in 190/55/17.

Serijsko je itaq 190/50 samo model gume ki jo mislim montirat je le v 190/55 izvedbi zato sprašujem.

Lp, Boško.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj mi kdo iz izkušenj pove kako se odraža razlika med 190/50/17 in 190/55/17.

Serijsko je itaq 190/50 samo model gume ki jo mislim montirat je le v 190/55 izvedbi zato sprašujem.

Lp, Boško.

Boško nč skrbet, ti kar 190/55 namontiraj boš prijetno presenečen :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa zanima kak se obnesejo Dunlop trailmax? imam jih namreč namen dati na moj moped :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmja... js mam pa en problem... kako je možno da je sprednja guma že čisto na robu, zadnji pa manjka še centimeter ali več :hmm: :blink: je pa sprednja dunlop d208f zadnja pa dunlop qalifer. dimenzije so pa takšne kot morajo bit. zj pa al je to samo guma kriva ker nista isti al je kej druzga fejst narobe??? aja mi je pa prednji konc že dvakrat odneslo samo k sreči ne do tist meje kjer ni več muh... :kva1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ponavad je ravno obratno, da gre zadnja do roba, sprednja pa ne. Zgleda da 208 pa qvalifajr ne gresta skup?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je čist normalen pojav, tvoja prva guma ni tako športne izvedbe kot zadnja.

Razlika je v radiusu gume, zadnjo imaš že v osnovi bolj špičasto da ima v močnem nagibu večjo naležno površino in stem tudi boljši oprijem na podlago. Prednja d208f pa ni namenjena tako ostri vožnji zato tudi ni tako ''špićčasta''.

Če bi mel priložnost testirat npr diablo corsa ali supercorsa, bt002,pilot power race ... potem bi videl da so pa te še dosti bolj špičaste od npr qualifier, powerce, m3...., ker so pač namenjene zelo ostri vožnji in z tem tudi zelo globokim nagibom, in jim ne prideš tako zlahka do roba, oz imaš pri istem naklonu motorja še veliko več rezerve kar se tiče oprijema.

Nasploh pa se mi to zdi neprimerna kombinacija ki jo imaš sedaj, sprednjo imaš namreč trše zasnove kot zadnjo kar je lahko malce nerodno pri slabo ogreti gumi, montiraj še prednjo qualifierco pa boš videl katera bo prej na robu. :OK: Zadnja na robu prednja še približno 15-20 mm do roba. :grim

Popravljeno . Popravil Zx_R
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje:

Sedaj furam BT-57 pa je precej pri koncu. Razmišljam o nakupu Z6, pa me zanima kakšna je v primerjavi z BT-57. Meni je sicer držala OK, imel pa sem par zdrsov zadnjega kolesa; nepričakovano.

Veliko se vozim v dvoje, se pa rad na zaviti cesti tudi zdivjam (beri praskam s tačkami).

Upam, da bo Z6 za te želje OK.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A nima SV650 spredej samo 60 višino gume? Poizkusi dat gor drugič 65 ali 70(če gre pod blatnik...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst mam tud modro gumo :?

sam ni bla nikol pregreta k je tak jajc da se tud segret noče...zdej lih nism pr kešu da bi menju...no ja mam itak še tri metre profila ki se noče znucat k je tok trda pnevmatika...ampak me zanima a je to slabš zdej k je modra?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst mam tud modro gumo :?

sam ni bla nikol pregreta k je tak jajc da se tud segret noče...zdej lih nism pr kešu da bi menju...no ja mam itak še tri metre profila ki se noče znucat k je tok trda pnevmatika...ampak me zanima a je to slabš zdej k je modra?

Za naravnost je vse dobr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za naravnost je vse dobr

dobr vm da je če se tko vozm k ti...sam jst bi rd probu več .)

pa ugasn se s telimi bednimi izjavami idiot en

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dobr vm da je če se tko vozm k ti...sam jst bi rd probu več .)

pa ugasn se s telimi bednimi izjavami idiot en

Umiri malce hormone :kva2:

Še enkrat, za naravnost je vse dobr

Popravljeno . Popravil Original-One
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Umiri malce hormone :kva2:

Še enkrat, za naravnost je vse dobr

moji so umirjeni sam me ti in tebi podobni mal vzdignejo v višave s svojimi "hudimi" izjavami .)

pa nisi car če take pišeš....bi rd tebe vidu pr mojih letih k še do druge nisi šaltu tak jebač si biu ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav,

Mene pa zanima kak se objesejo dve različni gumi na motorju. Na mojem je sedaj prva fuč in jo mislim zamenjati z Michelin Pilot Road2, zadaj pa je Dunlop D208 ki je nekje na polovici.

Kako bo to vplivalo na stabilnost motorja? Sploh pa ker je moja vožnja malo bolj športna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!