Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Moto gume se ponavadi na uč centrira.

pr sitarju u kamnku ti jo ornk spedenajo :grim :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav vsem, imam eno vprašanje.

Jutri grem vulkanizerju na motor montirat nove gume in me zanima, če je treba biti na kaj posebaj pazljiv pri montaži gume (rezen smer vrtenja seveda)? :?

Grem k človeku, ki ga sicer poznam in je najcenješi, ne zaupam pa najbolj njegovim delavcem, oni to vse bol na hitro in po domače naredijo. :angry: :slap:

Drugam pa ne grem montirat, ker bi bil potem jezen in adijo ugodne cene! :D :angry:

Prosim za nasvete.

... jaz vedno montiram gume tam, kjer jim zaupam ...

... motor pač ni avto, ima smo dve kolesi ...

... kaj je več vredno 10 € ali glava ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa glede centriranja? Je vse enako kot pri avtomobilu??

Najprej predlog: pelji gume menjat tja, kje se spoznajo (moto). Drugače pa: na gumi je odtisnjena velika rumena pika (tam naj bi bila najlažja). Ta mora bit pri ventilčku .) Pa ko bodo menjali gume bodi zraven... da se ti ne bo slučajno zgodilo tko, kot Pečotu, ko so mu disk skrivil (po mojem mu je feltna padla na tla :angry: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugače pa: na gumi je odtisnjena velika rumena pika (tam naj bi bila najlažja). Ta mora bit pri ventilčku .)

Na moji gumi sta dve rdeči :devil: :P :D

Mi lahko gdo razloži na kak način centrirajo po "občutku" (na roko), so amaterji ki nimajo za stroj, ali profesionalci ki se spoznajo na svoje delo :hmm:

PS:saj ne da bi bilo kaj narobe, samo me firbec mantra :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

so amaterji ki nimajo za stroj, ali profesionalci ki se spoznajo na svoje delo :hmm:

Drugo :)

Gravitacija jim pomaga

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nagibam se k nakupu tehle gum:

ME Z6

Pilot Road2

BT-014

BT-021

Rad bi gume za v dvoje pa kljub temu bi rad občasno mal praskal po tleh in preživel.

Kaj priporočate?

BT-jk ne pozam. Poznam Z6 in Pilot Road 1. Izbral bi Z6.

Popravljeno . Popravil Brihta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupujem zadnjo gumo za VFR800, odločil sem se za Bridgestone BT020, vendar pa me prodajalec sprašuje kateri model te gume želim imeti :eek: . Ponuja mi naslednje modele:

BT020R

BT020RU(NT)

BT020RBB

A mi lahko kdo pojasni, kaj sploh pomenijo te zadnje oznake na gumi :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima vaše mnenje o BT-014. In sicer se nameravam 27. aprila prvič odpravit na Grobnik. Je guma primerna za vožnjo po pisti? Cca koliko krogov bi naj zdržala? Sedaj je prevoženih skoraj 4000km (bolj touring vožnje).

Lp,

Andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima vaše mnenje o BT-014. In sicer se nameravam 27. aprila prvič odpravit na Grobnik. Je guma primerna za vožnjo po pisti? Cca koliko krogov bi naj zdržala? Sedaj je prevoženih skoraj 4000km (bolj touring vožnje).

Lp,

Andrej

pol boš pa lahko še robe fajn zdrajsal!

gre, samo po 4 krogih kolkertolk aktivne vožje jo moraš hladit!

mam tut sam v kleti pripravljen komplet! še prej pa pilot power!

lp 6

Popravljeno . Popravil siks
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima vaše mnenje o BT-014. In sicer se nameravam 27. aprila prvič odpravit na Grobnik. Je guma primerna za vožnjo po pisti? Cca koliko krogov bi naj zdržala? Sedaj je prevoženih skoraj 4000km (bolj touring vožnje).

Lp,

Andrej

Kolkr sem jest slišu ta guma ni za pisto kot je Grobnik,ker se prehitr pregreje,pol pa ti lahk sam bog pomaga.Drgač pa jih je mel kolega na cbr 1000rr,pa so mu šle po 2400 km cestne vožnje.Za pisto je bolj priporočljiva bt002.Morte pa vedet da Grobnik je specifična steza(asfalt),kjer nobena guma ne zdrži dolgo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima vaše mnenje o BT-014. In sicer se nameravam 27. aprila prvič odpravit na Grobnik. Je guma primerna za vožnjo po pisti? Cca koliko krogov bi naj zdržala? Sedaj je prevoženih skoraj 4000km (bolj touring vožnje).

Lp,

Andrej

:grrr

pol boš pa lahko še robe fajn zdrajsal!

poleg robov se zna zgodit da boš tut plastike fajn zdrajsal :devil:

ps: nove pnevmatike so cenejše od popravila motorja :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živijo. Danes sem v LJ zapeljal na olje, zdaj pa me zanima, kako to olje spravit z robov gume? Gumo sem sicer že opral z blago milnico, zanima pa me, če je to dovolj ali je potrebno storiti še kaj drugega? Nebi se rad ravno lovil v kakšnem ovinku

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:grrr

poleg robov se zna zgodit da boš tut plastike fajn zdrajsal :devil:

Kaj se res na Grobniku tolk bolj pregrevajo? Na Marofu zaenkrat nisem imel nobenih problemov z zdrsavanjem... :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živijo. Danes sem v LJ zapeljal na olje, zdaj pa me zanima, kako to olje spravit z robov gume? Gumo sem sicer že opral z blago milnico, zanima pa me, če je to dovolj ali je potrebno storiti še kaj drugega? Nebi se rad ravno lovil v kakšnem ovinku

Z gobico pa cetom fajn operi, če na otip ni mastno, naj bi blo v redu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo, danes sem se ves vesel odpravil po svoji novi gumi, ko pridem do vulkanizerja pa razočaranje. :cry: On meni pravi, da pilot road2 ni na zalogi v sloveniji, kar mu sevada nisem vrjel. Pridem domov in takoj telefon v roke. Klical sem vsaj 6 vulkanizerjev in nihče ju nima in tudi ne ve kdaj bodo. :angry:

Za piko na i pa tudi Z6, ki sta bila moja druga izbira nista dobavljivi.

Sedaj me pa zanima, kako je to možno, da pred začetkom sezone, ko se gume najbolj prodajajo vulkanizerji oz. generalni uvoznik nimaj dovol zaloge? Za moje pojme čista neumnost. :angry: :angry:

Prosim, če kdo pozna kakšnega vulkanizerj, ki bi slučajno imel Pilot road2 ali Z6 dim. 120/60/17 in 160/60/17 na zalogi naj me kontaktira.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima vaše mnenje o BT-014. In sicer se nameravam 27. aprila prvič odpravit na Grobnik. Je guma primerna za vožnjo po pisti? Cca koliko krogov bi naj zdržala? Sedaj je prevoženih skoraj 4000km (bolj touring vožnje).

Lp,

Andrej

Hola mojster,

mel BT014 na lubici, prednja zelo nesigurna guma, kar odnašala, sem jo rajši takoj zamenjal, čeprav ni bila niti do pol zvožena... :BUA: nikoli več BT014, tud tanovi BT015 ne verjamem...

rajši ga ne biksat, veliko bolj varno se boš po pistah peljal z BT002, Pirelli Corsa/Supercorsa, Metzeler M3... na gumah se ne splača šparat! pa na pravi pritisk ne pozabi!!!

Popravljeno . Popravil suzuki
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prosil bi za nasvet,jutri grem po nov komplet gum, nekako se mi dopadejo Metzeler M3, pa ni kaj dosti napisano glede te gume na forumu,zanima me kako je kaj s to gumo,koliko naj bi zdržala? Sem še začetnik tako,da glede poznavanja in izkušenj.....nimam pojma...

PLEASE...Help...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prosil bi za nasvet,jutri grem po nov komplet gum, nekako se mi dopadejo Metzeler M3, pa ni kaj dosti napisano glede te gume na forumu,zanima me kako je kaj s to gumo,koliko naj bi zdržala? Sem še začetnik tako,da glede poznavanja in izkušenj.....nimam pojma...

PLEASE...Help...

M3 je :OK:, na mojem motorju pa zdrži do 70000km (kar je 1500km več kot recimo bolj touring guma Michelin Pilot Road)...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

M3 je :OK:, na mojem motorju pa zdrži do 70000km (kar je 1500km več kot recimo bolj touring guma Michelin Pilot Road)...

D.

Danči,tooolko ti pa sigurno ne zdrži ;)...7000 km bo pa ziher prava cifra.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!