Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

  • 2 tedne pozneje...

Povejte tisti, ki ste imeli gume z tršo sredico in tiste enokomponentne...je dejansko razlika, glede obrabe same sredine? Jaz sem lani zvozu komplet mitask, sam mi je po 5000 km zadnja sredina konkretno na indikatorjih, robovi še nekako.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

23 minutes ago, Damo001 said:

Povejte tisti, ki ste imeli gume z tršo sredico in tiste enokomponentne...je dejansko razlika, glede obrabe same sredine? Jaz sem lani zvozu komplet mitask, sam mi je po 5000 km zadnja sredina konkretno na indikatorjih, robovi še nekako.

Te zanima za gume v istem razredu (sport in hypersport) ali razlika med mitas in tršimi sport touring gumami?

Popravljeno . Popravil XTR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ubistvu isti razred kot je mistas sf+. Nekak se mi zdi da bi z kakšno drugo gumo dosti pridobil na kolometrini, če bi bila sredina bolj zdržljiva. Sicer se pa guma dobro vozi..

Katera guma bi bila dober nadomestek, pa da mi ne bi preveč osušila denarnco?:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, Damo001 said:

Katera guma bi bila dober nadomestek, pa da mi ne bi preveč osušila denarnco?:)

Glede na ceno nima konkurence. Poceni so še Bridgestone BT016 Pro, malo starejši model gume, dvokomponentne. Niso slabe, čudežev pa ne pričakuj. Jaz sem dobil na motorju 4 leta stare, skoraj nič vožene,  pa sem bil zadovoljen z njimi. Sem se potem odločil še za en nov set, kilometrina pa bo podobna tudi na teh (zadnja cca 5kkm, kljub trši sredini). Avtoceste skoraj ne vozim, po ravnem pa tudi ne nažigam.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Damo001 pravi:

Kaj pa dunlop qualifier 2 in continental contimotion?

Na conti motion bos imel verjetno  enak problem kot na mitaski. Qualifire2 sm mel precej rad. Men je bla cist OK guma. Ampak ce v 5000 mitasko unicis, vetjetno nobene ne bos mel 10000  

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, Damo001 pravi:

Povejte tisti, ki ste imeli gume z tršo sredico in tiste enokomponentne...je dejansko razlika, glede obrabe same sredine? Jaz sem lani zvozu komplet mitask, sam mi je po 5000 km zadnja sredina konkretno na indikatorjih, robovi še nekako.

Mitas je monocompoud.

Da, je razlika. S tršo sredico si lahko privoščiš več avtocest, pri višjih hitrostih in v dvoje. Govorim za ST pnevmatike, kajti na sportsmart (kar vem ma tršo sredino) nisem naredil kaj več kmju kot na mitaski.

Žal pri ST je razlika ne samo v sredini, kar je dobrodošlo, saj je manjša obraba, razlika je tudi na bokih, pri večini so manj "mesnati" in se hitrej porabijo (angel GT, Roadsmart, T30, BT21), hkrati pa ni takega dobrega filinga pri pospeševanju iz ovinkov, ker se prej vklopi nadzor zdrsa, oziroma, prej začnejo drseti.

pred 14 urami, Damo001 pravi:

Ubistvu isti razred kot je mistas sf+. Nekak se mi zdi da bi z kakšno drugo gumo dosti pridobil na kolometrini, če bi bila sredina bolj zdržljiva. Sicer se pa guma dobro vozi..

Katera guma bi bila dober nadomestek, pa da mi ne bi preveč osušila denarnco?:)

bt16pro, S20, sportsmart2, conti sportattack...ampak ni bistvenih razlik, vsaj kar sem jaz vozil.

pred 13 urami, XTR pravi:

Glede na ceno nima konkurence. Poceni so še Bridgestone BT016 Pro, malo starejši model gume, dvokomponentne. Niso slabe, čudežev pa ne pričakuj. Jaz sem dobil na motorju 4 leta stare, skoraj nič vožene,  pa sem bil zadovoljen z njimi. Sem se potem odločil še za en nov set, kilometrina pa bo podobna tudi na teh (zadnja cca 5kkm, kljub trši sredini). Avtoceste skoraj ne vozim, po ravnem pa tudi ne nažigam.

enako pri meni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dober vulkanizer, ki ve kaj dela na obmocju Ljubljane je? :)

 

Gre se za komplet premontazo gum (moto) s centriranjem itd.. Sem ze ogromno prebral ampak nikjer konkretnih informacij.. Do zdaj sem placeval pri Vulco - Prevoje pri Sentvidu mislm da 32e komplet.. 

 

Lp 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rabim cestno-enduro gumo  90 90 r21

bolj se nagibam k cestni

naj bo ugodna, ker na letno naredim 1000 km 

katera in kje naj nabavim 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@DAMI34

Za prvomajske razmišljam, da bi nataknil nekaj drugega gor. Mitas sprednja super, zadnja pa v dežju ni tako prepričljiva pa ker bom "naloudan" s kufri in sopotnico bi eno večkomponentno gumo s tršo sredico.

kakšne so razlike road attack 2 in road attack 2 evo?

Vidim letos nova road attack 3...

Glede na to da si obe vozil... Bridgestone vs Continental?

Popravljeno . Popravil mladench
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, mladench pravi:

@DAMI34

Za prvomajske razmišljam, da bi nataknil nekaj drugega gor. Mitas sprednja super, zadnja pa v dežju ni tako prepričljiva pa ker bom "naloudan" s kufri in sopotnico bi eno večkomponentno gumo s tršo sredico.

kakšne so razlike road attack 2 in road attack 2 evo?

Vidim letos nova road attack 3...

Glede na to da si obe vozil... Bridgestone vs Continental?

EVO nudi boljši oprijem v mokrem , ampak res boljši ! 

Nisem imel nobene SS ali ST pnevmatike od Bridgestona mel pa enduro in ti lahko rečem za mene poden proti Continental .....Batlewing mi je na mokrem na dolenjki zavrtrela na 650 GS  v 4 prestavi .....takoj vrgel dol .....

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, mladench pravi:

@DAMI34

Za prvomajske razmišljam, da bi nataknil nekaj drugega gor. Mitas sprednja super, zadnja pa v dežju ni tako prepričljiva pa ker bom "naloudan" s kufri in sopotnico bi eno večkomponentno gumo s tršo sredico.

kakšne so razlike road attack 2 in road attack 2 evo?

Vidim letos nova road attack 3...

Glede na to da si obe vozil... Bridgestone vs Continental?

Evo naj bi bila boljša v dežju.

Pa daj Pirelli angel GT. Zlo suverena (v vseh pogojih zlepa ne spusti, pa tudi ko zdrsne drsi lepo), tja do 8000km sem delal z njo. Jaz s Contijem nisem kaj več kmjev naredil kot pa z Mitas.

Bridgestone bt21 so jajca, T30 je mal boljša ampak, spet sem pokuril boke (6000km), roadsmart2 je pa zlo ST pnevmatika. Dobra kilometrina, žal pa zlo malo športnih užitkov, baje pa je RS3 precej boljša, bi jo bilo za testirat.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgolj za info, nekaj 14 dni nazaj je potekalo testiranje novega Z900 v Španiji in se vsi pritožujejo nad zadnjo gumo dunlop sportsmart2

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

13 minutes ago, DAMI34 said:

Pa daj Pirelli angel GT. Zlo suverena (v vseh pogojih zlepa ne spusti, pa tudi ko zdrsne drsi lepo), tja do 8000km sem delal z njo. Jaz s Contijem nisem kaj več kmjev naredil kot pa z Mitas.

Naj bi ponujala več kot se pričakuje od ST gume. Jaz sem jo iz firbca nabavil in zmontiral na dodatno feltno, da vidim razliko.

Tvoj odgovor v Mitas temi mi sicer ni najbolj všeč, da že v  street mode posreduje elektronka,.. ah, bom pa nežno odpiral.. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, XTR pravi:

Naj bi ponujala več kot se pričakuje od ST gume. Jaz sem jo iz firbca nabavil in zmontiral na dodatno feltno, da vidim razliko.

Tvoj odgovor v Mitas temi mi sicer ni najbolj všeč, da že v  street mode posreduje elektronka,.. ah, bom pa nežno odpiral.. :)

street mode na superduku 1290, 174 konjev, 144nm navora :P , gas odpiran na polno, asfalt mrzel in od soli. Dvomim, da bi druge pnevmatike limale kaj bolje v takem stanju.

Jaz od vseh ST imam najraje angel GT. Kot sem napisal, manjka ji, ali pa moti me, ker je narezana po boku (zaradi tega ker je odlična v dežju) Ampak gre se za male detajle.

Recimo angel GT, je allround. Fino drži v vseh pogojih, lepo se pelje, omogoča dokaj športno vožnjo. Hypersport pnevmatika je od nje, slabša v dežju, spolzkem, prašnem, hladnem vremenu, ampak ob idealnih pogojih pa SS ali Hypersport, omogoča malce bolj športno vožnjo, predvsem vstop v nagib in pri sami izstrelitvi ven iz ovinka.

Žal moramo vedno iskat neke kompromise, če želimo, športno vožnjo, dost kilometrine, oprijem v vseh pogojih, velik AC in vožnje v dvoje. Kot kompromis je Angel GT vsaj zame ena najboljših.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

15 minutes ago, DAMI34 said:

Recimo angel GT, je allround. Fino drži v vseh pogojih, lepo se pelje, omogoča dokaj športno vožnjo.

Točno to sem iskal. Na koncu sem se odločal samo med RS3 in Angel GT. Hvala za obrazložitev. 

Popravljeno . Popravil XTR
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdele prebrau sem 800 strani...

pa nisem izlušću bistva

a mi lahko en pove, kere so najboljše gume na ceumu svetu :huh: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, maus pravi:

zdele prebrau sem 800 strani...

pa nisem izlušću bistva

a mi lahko en pove, kere so najboljše gume na ceumu svetu :huh: 

Za SS motor in tvojo kilometrino med kavicami je žal ni...:cool:

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, maus pravi:

zdele prebrau sem 800 strani...

pa nisem izlušću bistva

a mi lahko en pove, kere so najboljše gume na ceumu svetu :huh: 

:twak: Mitaska valjda, slabo si ti meni tole bral...

... al si bral maline ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, HD-Dyna pravi:

:twak: Mitaska valjda, slabo si ti meni tole bral...

... al si bral maline ?

Kave ni imel dobre poleg...

@maus sploh pa nisi mogu ugotovit po zapisih saj član z največjo kilometrino letno na SS mopedu ni povedal kaj on vozi...ziher je to najboljše-vsaj zanj!

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, maus pravi:

zdele prebrau sem 800 strani...

pa nisem izlušću bistva

a mi lahko en pove, kere so najboljše gume na ceumu svetu :huh: 

Dej kero drugo foro si zmisl :P to prides na vsake 14 dni sm napisat :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!