Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

pred 45 minutami, Snecer pravi:

zanimivo, očitno imam jaz srečo pri nakupu gum

tudi jaz, vendar ima Cartman prav, s tem da so razlike tako male ali minimalne, da jih skoraj ni čutiti. Pri normalni vožnji in v toplem vremenu pa še manj.

Se pa kar pozna nova guma pozimi in zlizana pozimi, ker se ne more segreti. Vendar tudi tule za fijakanje 100 na uro naravnost ni nobenih razlik. In odkar imajo gume siliko so prožne tudi proti koncu življenske dobe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 50 minutami, Snecer pravi:

zanimivo, očitno imam jaz srečo pri nakupu gum

a si mel kdaj gume tri sezone? jaz ne. Zato takih zapletov nimava.  Sem pa pelal motor s 4 sezone starimi a na videz zelo lepimi in bogato legalnimi gumami (pirelli) do vulkanizerja pa nazaj z enmi k jih je nekdo po 1500km vrgu dol (dunlop) "ker so ble gume krive za kreš"...ma za ne verjet. Res. Skoraj za ne verjet. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, ker je bil motor iz zaloge, sem startal s z 2 leti starimi, v četrti sezoni pa menjal.

Ko berem to temo, se mi zdi, kot da berem pogovor med inženiriji motogpja, kako izboljšati krog za desetinko...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, Snecer pravi:

Ja, ker je bil motor iz zaloge, sem startal s z 2 leti starimi, v četrti sezoni pa menjal.

Ko berem to temo, se mi zdi, kot da berem pogovor med inženiriji motogpja, kako izboljšati krog za desetinko...

Se pravi si jih imel sezono in pol?  dobro motoviliš z besedami, ni kej rečt. Sm tud napisal da se ljudem na cesti to verjetno ne pozna. sploh pa ne zmernim uporabnikom. Tisti 4 leta stari pirelliji so pa bli blago rečeno neprijetni, skoraj nevarni. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Snecer pravi:

zanimivo, očitno imam jaz srečo pri nakupu gum

Kar @Cartman napisal ni zanimivo ...Pač tak je in kdo ni umsko omejen in ima motor oz je motorist po duši to ve!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gre se tudi za filing, marsikdo bi se čusil zakaj mečem stran zadnjo gumo ko se dotakne senzorja? Ker ni več dober filing, ker mi prej vklaplja trekšn. Prvo pa velikokrat menjam mnogo prej predn je na senzorjih, ker postane trikotna in se motor ne preklada več lepo.

Za to ne rabim moto GP znanja.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DAMI34 pravi:

Gre se tudi za filing, marsikdo bi se čusil zakaj mečem stran zadnjo gumo ko se dotakne senzorja? Ker ni več dober filing, ker mi prej vklaplja trekšn. Prvo pa velikokrat menjam mnogo prej predn je na senzorjih, ker postane trikotna in se motor ne preklada več lepo.

Za to ne rabim moto GP znanja.

Tu sva ista...le kar jz iz jeze da bo treba dat za novo gumo narišem maxa,da se ja slučajno drugi dan ali dalj časa še nebi vozil...pač jz prvič,ko opazim,da guma ni vec to...v večino primerov na pivo in max pred gostilno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Snecer pravi:

Ja, ker je bil motor iz zaloge, sem startal s z 2 leti starimi, v četrti sezoni pa menjal.

Zdaj glih spomnil...Eno leto sem si registriru varadero 125 za po mestu...na števcu bilo 11000 ko sem kupo pa prve gume gor...tak,da nisi edini!Ima pa varadero enduro gume in 14konjev ne kot tvoj er6...no gum nisem menjal....za v mesto in to jajco so že...tudi ble so...sam to ni vožnja in užitek...to je muka.bolj ko avto pa....sem jo pač imel namesto skuterja...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 46 minutami, Cartman pravi:

Se pravi si jih imel sezono in pol?  dobro motoviliš z besedami, ni kej rečt. Sm tud napisal da se ljudem na cesti to verjetno ne pozna. sploh pa ne zmernim uporabnikom. Tisti 4 leta stari pirelliji so pa bli blago rečeno neprijetni, skoraj nevarni. 

Ko sem jih menjal so bile stare slaba 4 leta. OEM guma dunlop D221, zdržala je 11400km, ko sem jo menjal (na sliki).

 

P9225210.JPG

pred 43 minutami, sesir pravi:

Kar @Cartman napisal ni zanimivo ...Pač tak je in kdo ni umsko omejen in ima motor oz je motorist po duši to ve!

Pri gumi me ne zanima, kdo je motorist po duši, ampak ali ima lastnosti primerne za varno vožnjo.

Morda so pa motoristi po duši tisti, ki se srečujejo in si namesto pozdrava in roke gledajo zadnje gume in modrujejo o vulkanizerskih detajlih.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Snecer pravi:

Ko sem jih menjal so bile stare slaba 4 leta. OEM guma dunlop D221, zdržala je 11400km, ko sem jo menjal (na sliki).

 

P9225210.JPG

Se pravi vem kdo zmagovalec za najboljši vic motosveta 2016...ja to si ti @Snecer s tvojim vicem,da je tebi guma isto držala od začetka do konca...in da ni razlike ko daš nove?????halo..Sam osebno se z takšno gumo nisem niti hotel poizkusiti peljati,ko sem skom šel kak mopi kupit!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, sesir pravi:

Zdaj glih spomnil...Eno leto sem si registriru varadero 125 za po mestu...na števcu bilo 11000 ko sem kupo pa prve gume gor...tak,da nisi edini!Ima pa varadero enduro gume in 14konjev ne kot tvoj er6...no gum nisem menjal....za v mesto in to jajco so že...tudi ble so...sam to ni vožnja in užitek...to je muka.bolj ko avto pa....sem jo pač imel namesto skuterja...

V opisu vidim, da imaš SS motor, torej zadevo za na stezo, tako da se pogovarjava o povsem drugačnih režimih, podlagah vožnje.

Vozniki v motogpju gumo uničijo po 20 krogih, to je kolko , 100km?

Ti pa komaj po 4-5k km? :) 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Snecer pravi:

 

Pri gumi me ne zanima, kdo je motorist po duši, ampak ali ima lastnosti primerne za varno vožnjo.

Morda so pa motoristi po duši tisti, ki se srečujejo in si namesto pozdrava in roke gledajo zadnje gume in modrujejo o vulkanizerskih detajlih.

 

Če bi te res zanimala varnost se s tako zanič gumo nikakor ne bi vozil !!!!!!Tak moja po prvem maxu zgleda...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, sesir pravi:

Se pravi vem kdo zmagovalec za najboljši vic motosveta 2016...ja to si ti @Snecer s tvojim vicem,da je tebi guma isto držala od začetka do konca...in da ni razlike ko daš nove?????halo..Sam osebno se z takšno gumo nisem niti hotel poizkusiti peljati,ko sem skom šel kak mopi kupit!

Pri mojem stilu vožnje ti lahko rečem, da je guma dajala povsem enak odziv od start do konca, zaznala se je le drugačna oblika zaradi obrabe, ko si šel v ovinek. Glede oprijema pa absolutno ni bilo nobenih težav.

 

pred 1 minuto, sesir pravi:

Če bi te res zanimala varnost se s tako zanič gumo nikakor ne bi vozil !!!!!!Tak moja po prvem maxu zgleda...

kaj je to max oziroma kje je to?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Snecer pravi:

V opisu vidim, da imaš SS motor, torej zadevo za na stezo, tako da se pogovarjava o povsem drugačnih režimih, podlagah vožnje.

Vozniki v motogpju gumo uničijo po 20 krogih, to je kolko , 100km?

Ti pa komaj po 4-5k km? :) 

 

Razen motokros motorja,ker pač mislim,da nisem znal...vse ostale zvrsti pa zelo menjaval....pač SS mopi stane vožja in sem imel ponavadi še kakšnega za v dvoje...

Max= ko vstaneš na noge na motorju,stisneš sprednjo bremzo in začneš v prazno vrtet gumo in prestopaš v krogu,da za teboj ostane z gumo narisan krog...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, sesir pravi:

Razen motokros motorja,ker pač mislim,da nisem znal...vse ostale zvrsti pa zelo menjaval....pač SS mopi stane vožja in sem imel ponavadi še kakšnega za v dvoje...

Max= ko vstaneš na noge na motorju,stisneš sprednjo bremzo in začneš v prazno vrtet gumo in prestopaš v krogu,da za teboj ostane z gumo narisan krog...

Hvala za pojasnilo, sicer ne razumem, zakaj bi moral tako voziti :) to so bolj stunt zadeve.

To so zelo koristne infromacije, sem prepričan, da bo ta tvoj podatek upoštevalo veliko ljudi na forumu, ki se odločajo za nakup gume.

Najbolj žalostno od vsega tega pa je, da berejo take zadeve normalni motoristi, ki potem dejansko mislijo, da guma ne zdrži več kot 3-4k ...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Snecer pravi:

Hvala za pojasnilo, sicer ne razumem, zakaj bi moral tako voziti :) to so bolj stunt zadeve.

To so zelo koristne infromacije, sem prepričan, da bo ta tvoj podatek upoštevalo veliko ljudi na forumu, ki se odločajo za nakup gume.

Najbolj žalostno od vsega tega pa je, da berejo take zadeve normalni motoristi, ki potem dejansko mislijo, da guma ne zdrži več kot 3-4k ...

Pa do 6000  verjamem,da naredi šparaven voznik...tu še malo zobe stisne in pri 7000 menja...Z gumo na tgoji sliki pa...halo no...imej se malo rad...

Max ni stunt zadeva...to je užitek med uničevanjem gume....plus hin je guma in nimaš kaj odlašat z nakupom nove!

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo Mitasko, slabe 13k pred menjavo.

Kaj je narobe z gumo? zakaj se naj ne bi imel rad? ko je prišla do oznake TW po sredini, se je menjalo

Gori sem pokazal prvo vgradnjo.WP_20160813_026.thumb.jpg.b394158b6af588c697ebf0da8a8def4d.jpg

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Snecer pravi:

Evo Mitasko, slabe 13k pred menjavo.

Kaj je narobe z gumo? zakaj se naj ne bi imel rad? ko je prišla do oznake TW po sredini, se je menjalo

Gori sem pokazal prvo vgradnjo.WP_20160813_026.thumb.jpg.b394158b6af588c697ebf0da8a8def4d.jpg

 

Točno s tako gumo je padal max...

No ta guma zgleda solidno.nikakor pa se ne smeš vozit ko ima guma tako velik rob kot je imela prejšnja...zavidljiva kilometrina....sam sem pač v desnem zapestju...nima več pravega gripa ko daš gas...kdaj v ovinku popleše motor...nikoli nisem imel motorja zato,da bi me delal živčnega ampak da znjim uživam vsako tisočinko!

Ok pač delaš kilometrino ampak še vedno ne razumem kako lahko rečeš,da ko takšne gume menjaš za nove ni razlike...pa to je ja kot,da si kupiš nov motor!

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 30 minutami, sesir pravi:

Če bi te res zanimala varnost se s tako zanič gumo nikakor ne bi vozil !!!!!!Tak moja po prvem maxu zgleda...

dovolj nakladanja o tem in onem. Ti so povedal svoje, Sneci svoje, ne vidim več razloga o smrtnosti izrabljene gume.

Hvala

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, DAMI34 pravi:

dovolj nakladanja o tem in onem. Ti so povedal svoje, Sneci svoje, ne vidim več razloga o smertbosti izrabljene gume.

Hvala

Se strinjam...a končno prišli do slike njegove gume...

Ga ne poznam a imam vsakega motorista tuk rad,da mu odsvetujem vožnjo z tako gumo...vprašanje kak rob je imela šele sprednja guma in kako se bi odzvala pri nenadnem bremzanju...

Ne vem no snecer imej se rad...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 minutes ago, Snecer said:

Kaj je narobe z gumo?

Nič, razen to, da ne rabiš sport gume. Letos boš pa končno odstranil pomožna kolesa? Počasi jih pa le dviguješ. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, sesir pravi:

Se strinjam...a končno prišli do slike njegove gume...

Ga ne poznam a imam vsakega motorista tuk rad,da mu odsvetujem vožnjo z tako gumo...vprašanje kak rob je imela šele sprednja guma in kako se bi odzvala pri nenadne bremzanju...

Ne vem no snecer imej se rad...

No vse lepo in prav, jaz ga pa poznam in vem kok izrabljene ali neizrabljene gume ima in kok pussi štrajfa, vem da ogromno prevozi in se ne bojim, da s tako gumo ne bi zmogel. On je dejansko naredil prav, ko je z ST pnevmatike šel na SS ali Hypersport Mitasko, ki je mehkejša in jo lepše obrabi kot kake trde.

Zato sem rekel, da je debata brezvezna, ker sta oba stara mačka. Poleg tega, se spomniš kako smo se vozili na gumah Barum (jawa350) pa na obiličevo in še na čem. To kar imamo sedaj je F1 v primerjavi s čim smo se včasih, pa smo še celi.

pred 3 minutami, XTR pravi:

Nič, razen to, da ne rabiš sport gume. Letos boš pa končno odstranil pomožna kolesa? Počasi jih pa le dviguješ. :D

jaz pa pravim ravno nasprotno, sport se mu ne postara in obrabi jo celo, poglej slike :D

 

pred 1 minuto, ftp pravi:

Toliko vi o gumah, a se ne bi raje omejitev hitrosti držali.  :D

jaz vozim vedno po omejitvah. Hočem pa da guma drži tudi ko grem bolj počasi od omejitev. :ras:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, ftp pravi:

Toliko vi o gumah, a se ne bi raje omejitev hitrosti držali.  :D

Večkrat ležu na tleh pri nizki hitrosti ko pri visokih kot jih omogoča naš zakon!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!