Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Danči,tooolko ti pa sigurno ne zdrži ;)...7000 km bo pa ziher prava cifra.

:blush: Res je...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj se res na Grobniku tolk bolj pregrevajo? Na Marofu zaenkrat nisem imel nobenih problemov z zdrsavanjem... :?

če so prva vgradnja na mnogokaterem ss mopedu po moje pomeni, da če si povprečno hiter ti tut na grobniku zdržijo par krogov! :D vendar pazi na pregrevanje, pa bo. na grobniku lahko pa čisto vsako cestno gumo preforsiraš! :P je pa res , da bi bila 002 boljša za pisto! :D

LP 6

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj se res na Grobniku tolk bolj pregrevajo? Na Marofu zaenkrat nisem imel nobenih problemov z zdrsavanjem... :?

Dunlop D208RR - zdrži cca. 5 krogov Grobnika (pri časih cca. 1:50+) - potem, ko so enkrat že bile konkretno ogrete in jih hladiš recimo pol ure

Metzeler M3 - zdrži cca. 8 krogov (pri časih 1:47-1:50)

Morda bom do 27. dobil že Pirelli Superbike gumice... :evilgrin:

D.

Popravljeno . Popravil danci1973
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prosil bi za nasvet,jutri grem po nov komplet gum, nekako se mi dopadejo Metzeler M3, pa ni kaj dosti napisano glede te gume na forumu,zanima me kako je kaj s to gumo,koliko naj bi zdržala? Sem še začetnik tako,da glede poznavanja in izkušenj.....nimam pojma...

PLEASE...Help...

Glede na to da si začetnik se raje odloči za Z6.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem bil v Elisi in na novem Er 6 kawasakiju videl gume dunlop D 221. Ker teh gum še nisem zasledil v prodaji sem reku da bom poklical k Sitarju in izvedel, da gum ni v prodaji ker so narejene samo za prvo vgradnjo na te motorje. :( Je pa zlo dobra guma že na otip je mehka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brez zamere, ampak reči, da je guma zlo dobra na pamet, ko jo prvič vidiš? In pa - otip je merilo?

Po moje ne trdota, ne profil, ne kaj drugega (vizualno) ne more običajnemu človek prav nič povedati, kako dobra je neka guma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne ga lomit.

Kaj pa naj sedaj kupim, če se D221 ne dobi za drugo vgradnjo?

Imamo kavasajčita ER 6 in bo kmalu rabil nove čevlje. Kaj dati nanj?

Jaz optimist mislil, da bom enostavno prišel do D221 v vsaki trafiki.

Sicer pa so, po mojem mnenju, kar v redu gume.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brez panike.

D221 so v prodaji, če sem jih našel na ceniku tule.

Res pa je, da nisem telefonsko preverjal.

Morda pa jih le imajo v vsaki trafiki.

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rabil bi majceno pomoč pri izbiri prve gume za moj moped (GSXR 750 L.2000).

Trenutno imam spredaj D208F RR, ter zadaj novo Dunlop Qualifier. Zanimam se za nakup Qualifier RR (ali pa če bi kdo kaj drugega priporočal...)in me zanima, če jo kdo že ima ter kako se obnese.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- znamka in model pnevmatike: DUNLOP D220

- model motorja: FZS 600

- prevoženi kilometri: 6300

- način vožnje: 30%agresivna-športna, 70% umirjena-potovalna, 0%dirkališče

- vrsta ceste: lokalne-magistralne 90%, mesto 5%, avto cesta 5%

-oprijem na mokrem: ocena 5

- oprijem izven sezone: (12°-18°C) 7

- oprijem v "sezoni" 20°C <+ ocena 8

-način obrabe: zadnja po celotni površini enakomerno , prva po levem robu

- 77% km s sopotnico

-CENA z motnažo: pozabu

-komentar: super guma za povprečnega motorista

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- znamka in model pnevmatike: Dunlop D208 (180/55/17)

- model motorja: BMW R1150 Rockster

- prevoženi kilometri: 12.000

- način vožnje: 15%agresivna-športna, 85% umirjena-potovalna, 0%dirkališče

- vrsta ceste: lokalne-magistralne 85%, mesto 5%, avto cesta 10%

-oprijem na mokrem: brez ocene (premalo izkušenj)

- oprijem izven sezone: (12°-18°C) ocena 10

- oprijem v "sezoni" 20°C <+ ocena 10

-način obrabe: po sredini do platna, po robovih do indikatorjev

- 0% km s sopotnico

-CENA z montažo: 124 €

-komentar: Z gumo več kot zadovoljen, nikoli spustila, naredila bi še več kilometrov, samo sem prevozil cca. 1000 km (s preveč prazno - napumpana po navodilih) po avtocesti in jo je pobralo ene 2mm po sredini. Sedaj imam notri 2.9 bara.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali mi lahko kdo svetuje? Sedaj imam na svoji KTMjki spredaj Bridgestone Gritty-ED661 90/90-21 54R in zadaj Mitas Cross C-02 120/90-18 in sem se kar dobro vozil po Pohorju in Kozjaku. Ampak gume so se znucale in iščem nove. Takšne ali podobne. Kje v Mariboru in okolici, razen na Motor Jetu jih lahko kupim in montiram?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima zakaj guma ob robu postane modrikasta??

Sam navš reku da je tvoja ratala plava , k to rata če jo fajn tišiš tok da jo pregreješ sam za to rabiš pa še,[attachmentid=95982],brez zamere

post-6886-1177136879.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo, danes sem se ves vesel odpravil po svoji novi gumi, ko pridem do vulkanizerja pa razočaranje. :cry: On meni pravi, da pilot road2 ni na zalogi v sloveniji, kar mu sevada nisem vrjel. Pridem domov in takoj telefon v roke. Klical sem vsaj 6 vulkanizerjev in nihče ju nima in tudi ne ve kdaj bodo. :angry:

Za piko na i pa tudi Z6, ki sta bila moja druga izbira nista dobavljivi.

Sedaj me pa zanima, kako je to možno, da pred začetkom sezone, ko se gume najbolj prodajajo vulkanizerji oz. generalni uvoznik nimaj dovol zaloge? Za moje pojme čista neumnost. :angry: :angry:

Prosim, če kdo pozna kakšnega vulkanizerj, ki bi slučajno imel Pilot road2 ali Z6 dim. 120/60/17 in 160/60/17 na zalogi naj me kontaktira.

To te je nategnu....Pilot Road 2 sem montiral 7. Aprila (iste dimenzije kot tvoje)....je pa to v Novi Gorici .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sedaj imam BT014 in se kr obnesejo samo na sredini jih prehitro požre, ker se vedno vozim v dvoje in le redko sam. A je kaka opcija gume, da bi zdržale malo več na sredini pa da so ob robih bolj mehke?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..evo,. situacija, nove D-208 RR, po cca. 1300 km zadnje gume fali 3/4 :blink: ,.. če bo šlo tko naprej jo bom še pred 2000 km mogu menjat. To pomeni cca. 5 gum letno,.. zdej res ne vem, a je z gumo kej narobe al res z mano??? 1 fura Dvor-Kočevje mi jo vidno pobere, k grem nazaj rajš ne govorim, To furco sem odpeljal s tem kompletom samo 2X. Res da mam prvič to RR gor, samo, da se nardijo svaljki debeli k cigaret se mi pa res zdi mal čudno.

Kake mate kej izkušnje z Qualifer RR ali navadno?? je isto sranje al je kej boljš?? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res da mam prvič to RR gor, samo, da se nardijo svaljki debeli k cigaret se mi pa res zdi mal čudno.

Kake mate kej izkušnje z Qualifer RR ali navadno?? je isto sranje al je kej boljš?? :hmm:

ti si Rossi !!!

če nažigaš v prvi in drugi brzini vsakič ko spelješ pol vsako gumo uniči, še posebej hladno ... kupi kaj lesenega, sport turing

verjetno bo v tvoji vožnji napaka.. guma zdrži veliko več, tudi če si najhitrejši, mopedist .) gas odpiraj iz ovinkov ven , ko si še v nagibu, da se enakomirno obrablja

http://www.motosvet.com/tabla/index.php?showtopic=22825

tle poglej kolk kilometrov folk naredi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..evo,. situacija, nove D-208 RR, po cca. 1300 km zadnje gume fali 3/4 :blink: ,.. če bo šlo tko naprej jo bom še pred 2000 km mogu menjat. To pomeni cca. 5 gum letno,.. zdej res ne vem, a je z gumo kej narobe al res z mano??? 1 fura Dvor-Kočevje mi jo vidno pobere, k grem nazaj rajš ne govorim, To furco sem odpeljal s tem kompletom samo 2X. Res da mam prvič to RR gor, samo, da se nardijo svaljki debeli k cigaret se mi pa res zdi mal čudno.

Kake mate kej izkušnje z Qualifer RR ali navadno?? je isto sranje al je kej boljš?? :hmm:

Men se to ne zdi nič čudnega, imaš bol divji stil vožnje. Jst imam tudi podobnega in mi je D208 zdržala nekaj manj kot 3000km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti si Rossi !!!

če nažigaš v prvi in drugi brzini vsakič ko spelješ pol vsako gumo uniči, še posebej hladno ... kupi kaj lesenega, sport turing

verjetno bo v tvoji vožnji napaka.. guma zdrži veliko več, tudi če si najhitrejši, mopedist .) gas odpiraj iz ovinkov ven , ko si še v nagibu, da se enakomirno obrablja

http://www.motosvet.com/tabla/index.php?showtopic=22825

tle poglej kolk kilometrov folk naredi

..kdo pa pravi da mi gumo pobira po sredini?? nej ti povem ga je po sredini profil še čist OK, robovi so "kritični", tut vem kdaj se "gas odpira" glede na ovinek in ravnino, tko da ni treba filozofirat glede tehnike vožnje. sprašujem zarad gume, k so jo vsi tko "hudičevo" hvalili. Sej ne rečem, drži dobr, sam k jo vidno zmanjkuje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!