Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Imam enako kombinacijo trenutno na mopedu. Spredaj D208F RR in zadaj Qualifier zaenkrat se obnese OK, je pa res, da je sprednja že zlizana preko markerjev in je strašno potrebna menjave :blush:

Je pa cela štala za dobit Dunlop Qualifier RR, katero bi rad obesil na prednje kolo :unsure: upam da jo bom kmalu dobil, saj se trenutno vozim zelo nesigurno in predvsem počasneje kat bi želel (vsaj skozi ovinke :kva2: )

moja sprednja je še kot nova... ni dolgo od menjave. Hvala za svoje izkušnje :)

kombiniranje različnih gum se seveda pozna. na bolje in na slabše.

če omenimo tisto slabše: pozna se predvsem pri dežju: pri kompletu sprednja guma idealno odvaja vodo za zadnjo gumo. pri kombinaciji... not so much. pozna se tudi pri obnašanju motorja, samo na to se hitro privadiš in te niti ne moti, še posebej, če nisi profesionalec (kar zajema približno 99,9% slovenskih motoristov)

nism profesionalec, tko da bo dobr zame :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

D208F RR tudi obstaja?! :blink:

...ali je 208F ali 208RR ! ;)

tut na moji sprednji gumi piše D208F RR :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

D208F RR tudi obstaja?! :blink:

...ali je 208F ali 208RR ! ;)

D208F - navadna sprednja

D208 - navadna zadnja

D208F RR - RR-ka sprednja

D208RR - RR-ka zadnja

F kot Front .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja tam sem jo prekuru...ceprav sem se prej tud z 207rr vozil dol, pa mi je kar zdrzala...zgleda sem imel kar sreco, ker sem kasneje od vec ljudi slisal, kako so padli na Grobniku z njo.

Katere imas pa ti za na Grobnik misty?

no ja, jaz z njimi nisem padel, samo saj pravim, 3 "hitre" kroge, potem je pa treba hladit it.

trenutno vozim na BT 002, mi najbolje ustrezajo (na cesti jih še nisem probal, tam je meni najbolj ležala diablo corsa)

vozil pa sem že Dunlop (207, 207 RR - te dvoje samo na cesti, 208 RR, 208 GP, 209 GP), Pirelli (diablo corsa, supercorsa), Bridgestone (BT 002), lahko da sem še kaj pozabil :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no imam sledeči problem na motorju imam bt020 gume spredi in zadi. in mi na sprednji gumi hodi čez rob ko grem v ovinek na zadnji pa še ostaja dobrega pol cm.

štundiral sem da je krivo to da je sprednaj guma premalo zaobljena. samo če gledam da imam spredi in zadi iste gume bi moralo bit enako.

zato bi vas vprašal če bom z tem kaj pridobil oz. izboljšal če bom spredi dal gor d200rr odzadi pa d208.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa zanima če ima kdo izkušnje z BT-021(neka nova),in pa z michelin power road...ker pač ne mislem divjat na polno kupujem nekaj kar bi zdržalo par k km...in bi se še vseeno držalo ceste...

Hvala

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me kaj svetujete za Yamaho XTZ660 Tenere. Nekaj za 30%cesta, 70% MacAdam. Sedaj sem imel bolj cestno verzijo pnevmatik in se niso obnesle sedaj bi rad nekaj bolj offroad vendar še vseeno primerno za na cesto.

lp Anže

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no imam sledeči problem na motorju imam bt020 gume spredi in zadi. in mi na sprednji gumi hodi čez rob ko grem v ovinek na zadnji pa še ostaja dobrega pol cm.

štundiral sem da je krivo to da je sprednaj guma premalo zaobljena. samo če gledam da imam spredi in zadi iste gume bi moralo bit enako.

zato bi vas vprašal če bom z tem kaj pridobil oz. izboljšal če bom spredi dal gor d200rr odzadi pa d208.

A maš ustrezno dimenzijo gume naprimer tvoji felgi,ker ce maš felgo preosko in če daš npr.120 namesto110 se ti struktura gume ki bi bila idealna spremeni in posledica tega je lahka celo padec,ker guma v ovinku ne drži kot bi mogla.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako kaj je pireeli mtr 22

mislim da je tako model

vozim sam in kolega na z750 pa se obnese predvsem za st vožnjo! gre tudi do kolena brez problema! kolega jo je brez problema(in brez pretiravanja) vozil na grobniku! najbolj fajn je pa to, da dolgo zdrži pa poceni je!

lp 6

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako kaj je pireeli mtr 22

mislim da je tako model

jaz jih vozim na svoji hornetki. drži bp, zadnja zna malce drsat, dokler ni ogreta (ampak je zelo predvidljiva, tako da ni panike), zadnja tudi malce drsa pri dežju (kar se pa seveda v veliki meri pripisuje uporabi zadnje bremze v dežju) ampak tudi kontrolirano.

sprednja guma je pa fenomenalna!

zelo dobra guma za splošno uporabo (vsakodnevna vožnja po mestu, služba, vikend potepi in kolenčkanje).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem pa zdaj rennsport dal gor...ti se verjetno ne pelješ z motorjem na Grobnik, a ne?

če je podobna supercorsi (baje da je) potem je tudi zelo dobra guma.

Sam yamaho vozim v kombiju, ker ni registrirana, s prejšnjo hondo sem se pa vozil dol.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Qualifier RR ne bo dobavljiv še vsaj dva do tri tedne pri nas :headbang: jaz pa z popolnoma zlizano sprednjo gumo.

Odločil sem se, da ne bom čakal da pride pošiljka, saj bi to pomenilo da moram moped parkirati za ta čas kar je pa nesprejemljivo :D

Sedaj sem v dilemi kaj vzet. Rabil bi gumo katera bi zdržala nekaj km, da je ne bi menjal vsake 3000km ter da dobro drži...Moped je GSXR750, zadaj imam lansko Qualifier z prevoženih cca. 2500km kaj kupiti prosim za kak hitri predlog, saj potrebujem gumo danes :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A uporablja kdo tuki gumo michelin sporty..jst sm jo dal učeri gor na yamaho ybr 125(zaenkrat sm dal sam zadnjo-drug teden pride še sprednja)in me zanima kako se guma obnese po par 100km kr jst sm učeri naredu z njo sam ene 30km..če ma kdo izkušnje s to gumo..oz. če je slišal kaj o njen naj prosm pove ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Montiral Heidenau zadaj na ER-5. Oprijem je super, bomo videli kako kaj vzdržljivost. Michelinka je držala malo čez 10Tkm. Koliko pa kaj vam držijo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Qualifier RR ne bo dobavljiv še vsaj dva do tri tedne pri nas :headbang: jaz pa z popolnoma zlizano sprednjo gumo.

Odločil sem se, da ne bom čakal da pride pošiljka, saj bi to pomenilo da moram moped parkirati za ta čas kar je pa nesprejemljivo :D

Sedaj sem v dilemi kaj vzet. Rabil bi gumo katera bi zdržala nekaj km, da je ne bi menjal vsake 3000km ter da dobro drži...Moped je GSXR750, zadaj imam lansko Qualifier z prevoženih cca. 2500km kaj kupiti prosim za kak hitri predlog, saj potrebujem gumo danes :blush:

Michelin Pilot Power, Metzeler Sportec M3

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem že nabavil Qualifier. Prvi vtisi so presenetljivi čist drug moped :kva2:

Hvala vseeno za pomoč Stric Burek dobiš :beer1: ko se vidiva.

Popravljeno . Popravil shark357
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po sredini zadnje gume se že ne vidi profila, kaj pravite se še da z njo 1000 km nardit, al bom mogu bit med prazniki doma, ker naj bi dobu nvo gumo šele 3.5.. koliko je še do dratov z dvema na motorju pa seveda turing vožmjo?

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja da se...odvisn sicer kaksno gumo mas....ce je kaksna med trsimi....samo pocasne voznje se bi dal zvozt slabih 1000...(ni pa varno sigurn ne...)

Popravljeno . Popravil Fabo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je kdo že preizkusil kake sport touring gume ( pilot road, z6 ) na kakem sportaku ala R1. Mal me zanima kako se obnese.

To sem tudi jaz že spraševal. Kar so meni svetovali v materiji je, da vi vzel Pirelli Strada. Samo, da jo malce dlje ogrevaš ampak potem, da drži kot mora. Tako, da me kar mika, da bi probal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!