Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

da še malo zagnjavim :D

katera guma je mehkejša?

- Bridgestone BT020

- Diablo Strada

- Metzeler z6

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da še malo zagnjavim :D

katera guma je mehkejša?

- Bridgestone BT020

- Diablo Strada

- Metzeler z6

Jaz tega sicer ne bi vedel, me pa zanima, kaj potem, ko boš to izvedel? Mislim, kaj ti to pove? Da bo najbolj držala ali kaj drugega?

Malce višje je bil post od Bureka (če se ne motim), da kupi gumo glede na svojo vožnjo in bo vse ok...se zelo strinjam s tem. Kaj če ti neki Michelin Power Race guma na R1, če se voziš turistično npr.? (čeprav je možnosti za to bolj malo, kajne?)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da še malo zagnjavim :D

katera guma je mehkejša?

- Bridgestone BT020

- Diablo Strada

- Metzeler z6

Odvisno, kje in pri kateri temperaturi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da še malo zagnjavim :D

katera guma je mehkejša?

- Bridgestone BT020

- Diablo Strada

- Metzeler z6

Po trdoti recimo najtrša:

bt20

z6

strada

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No devilish smo pol kupl komplet Pilot Power kot ste zaukazali :) Komplet je kostal 255EUR. Kaj to je ugodna cena al niti ne? Gume so ble 120/70r17 in 160/60r17.

Jst sm pa v dilemi za mojo VTR SP-1. Motor je pac sporten in tezek :glare: , vozim ga temu primerno. No sej ne da divjam, sam se zelo zelo rad nagibam v ovinkih, ravnine mi niso zanimive in so sluzijo samo kot povezava med ovinki :OK: Zato so tudi vse moje gume dosti dosti prehito obrabijo pr straneh. To bi rad po eni strani preprecil zato me zanima kaj cem zdej za poleti dat spredi.

Pilot Power zgleda lepo oblikovana (ostro) + se govori, da se z michelinkami naredi malo vec km... ne vem. Problem pri michelinkah je samo ta, ker za Grobnik prou niso. To mi je skori najvecji drawback. :(

Potem so bridgestone 014 k so se mi zelo lepo obnesle tako po cesti kot na grobniku. Imajo malo vec profila kot ostale tko da znajo trajat kak kilometer vec, edini problem je ker jih niti ne dobim tako ugodno.

Na voljo imam tudi dunlop 208rr sam s tako obrabo in tko malo profila pr straneh, ne hvala. Sicer dobre gume k se res hitro segrejejo in dobro drzijo sam za tistih par km k bi ble gor pa raje kej druzga.

Kaj potem priporocate? Ima kdo ksne veze kako prist do kakih metzelerk al kej podobnega za 100eur prednja oziroma do 250eur za komplet? :rolleyes:

(sej vem, da dosti prasam, samo vprasat ni greh pravjo.. ;) )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče kdo ve kje se da dobiti

Pilot Road 120/70-17

Pilot Road 160/60-17

Špan in TSC Laba trenutno nima.Jih pa rabim kar nujno...Sem kar malo zamudil....

Mogoče še razlika med Pilot Road in pa Pilot Power..

lp brabos

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po trdoti recimo najtrša:

bt20

z6

strada

hvala...

sem še malo pobrskal naokoli in mislim da Michelin Pilot Road 2ct tud nebi bla slaba rešitev.

jo je že kdo sprobal? in ali se da zanest na te mehkejše robove pri road-ki?

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala...

sem še malo pobrskal naokoli in mislim da Michelin Pilot Road 2ct tud nebi bla slaba rešitev.

jo je že kdo sprobal? in ali se da zanest na te mehkejše robove pri road-ki?

Lp

Glede na to, da imaš ognjeno rezilo ter da si, kot praviš zelen, mi zaupaj na katerih obratih se pelješ skozi ovinek, ali pospešuješ že na sredi ovinka in katero britvico imaš..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No devilish smo pol kupl komplet Pilot Power kot ste zaukazali :) Komplet je kostal 255EUR.

Na voljo imam tudi dunlop 208rr sam s tako obrabo in tko malo profila pr straneh, ne hvala. Sicer dobre gume k se res hitro segrejejo in dobro drzijo sam za tistih par km k bi ble gor pa raje kej druzga.

Kaj potem priporocate? Ima kdo ksne veze kako prist do kakih metzelerk al kej podobnega za 100eur prednja oziroma do 250eur za komplet? :rolleyes:

(sej vem, da dosti prasam, samo vprasat ni greh pravjo.. ;) )

Glede cene 255 €, se mi zdi mal veliko, glede na to da sem dal za komplet 208 rr 120/190 le 220 €, glede tvoje makine, probaj z Qualifier ali kakšnimi ST gumami ( ne me narobej razumet ), imam pa kolega, ki je imel na Aprili RSV millie D 220, pa se je ravno tako spuščal na koleno, rekel je le da rabi nekaj več časa da se segreje, naredil pa je povprečno 8 kkm. Ampak pazi, voziš dvovaljnika, zakar menim, da naj ti pomagajo motoristi z dvovalniki. Nasvet, poglej kaj vozijo motoristi z dvovaljniki na kakšnem zboru, ali na Grobniku...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da še malo zagnjavim :D

katera guma je mehkejša?

- Bridgestone BT020

- Diablo Strada

- Metzeler z6

Malce filozofiram, ampak... "mehkejša guma" ne pomeni več gripa. Velik oz. večinski del gripa modernih motorističnih gume prihaja iz naslova kemičnega gripa (oprijem dveh površin na molekularni ravni). Torej, mehkejša guma na otip ne pomeni boljši grip (oz. do neke meje).

Glede novih Michelin Pilot Road 2ct pa športne vožnje in ST gume na SS motorjih ...http://www.zinio.com/express2?issue=206338267

Dobre so za 99% voznikov SS motorjev. Tekmovalci so pa vedno druga reč.

Popravljeno . Popravil gvucko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Duhec, poglej si temo gume splošno...

Se opravičujem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da imaš ognjeno rezilo ter da si, kot praviš zelen, mi zaupaj na katerih obratih se pelješ skozi ovinek, ali pospešuješ že na sredi ovinka in katero britvico imaš..

obrati.. čist odvisno

včasih čist turistično (cca 4-5k) včasih tud z pospeševanjem na sredini ovinka..

ampak mislim da ne presežem kota 40 stopinj.. tako da hitrosti niso glih za v guinessovo knjigo.

je pa sc33 model.

@gvucko: hvala za link

LP

Popravljeno . Popravil m@dness
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem dal lani za komplet Powerc 120/180 65k sit oz. 270€

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dragi Motosvetovci,

prosim za nasvet ;katere gume naj dam na Ducati Monstra?Imam drugače naročene Dunlop qualifire, vendar sp. gume ni za dobit jo čakam že 1 mesec al pa več dimenzije 120 60 17 zadnjo mam pa že 2 mesca v garaži.Mislil sm da bi vse skup zdej to vrnil pa vzel Michelin pilot road 2 al pa kej drugega.Prosim za nasvet.Drugač bi bila cena za komplet qualifirk 180 eur.

lp, :? :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dunlop Qualifier so dobre gume, tako da ti jaz priporočam da kje drugje vzameš tisto sprednjo gumo (seveda tudi qualifierko) in ne bi smel biti razočaran... moje mnenje pa je tudi, da je dobro imeti sprednjo in zadnjo gumo isti model tako da ne dajaj zdaj sprednje neke druge...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dunlop Qualifier so dobre gume, tako da ti jaz priporočam da kje drugje vzameš tisto sprednjo gumo (seveda tudi qualifierko) in ne bi smel biti razočaran... moje mnenje pa je tudi, da je dobro imeti sprednjo in zadnjo gumo isti model tako da ne dajaj zdaj sprednje neke druge...

Hvala za odg.

klinc je to ker lohk sam pri dotičnem vulkanizerju vzamem ker nekaj kompenziram z avto pnevmatikami.Ni jih pa baje zato ker so made in japan,zadnja je pa made in france.Se pa strinjam obe gume bosta isti sp in zd.

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem dal lani za komplet Powerc 120/180 65k sit oz. 270€

Jaz pa pred dvema tednoma točno tolk...

Potem sem jaz vseeno še dobro prišla skozi z 254 € z montažo vred! :D je pa res, da sm jst kupla 120/160..

Še nekaj drugega.. Slišim, da se Pilot Power ne odrežejo ravno najbolje na Grobniku? Me zanima kako je s tem.. oz. koliko in kakšno vožnjo na grobniku dopuščajo? Ni, da ravno podiram rekorde.. je pa res, da se nagibam v ovinke do štap.. me zanima samo koliko si sploh lahko upam s takšnimi gumami..? In koliko bolje je bilo (za grobnik) prej, ko sem spredaj imela BT014? (Ker takole po cesti je s powercami res, RES dober občutek :D :OK:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem sem jaz vseeno še dobro prišla skozi z 254 € z montažo vred! :D je pa res, da sm jst kupla 120/160..

Še nekaj drugega.. Slišim, da se Pilot Power ne odrežejo ravno najbolje na Grobniku? Me zanima kako je s tem.. oz. koliko in kakšno vožnjo na grobniku dopuščajo? Ni, da ravno podiram rekorde.. je pa res, da se nagibam v ovinke do štap.. me zanima samo koliko si sploh lahko upam s takšnimi gumami..? In koliko bolje je bilo (za grobnik) prej, ko sem spredaj imela BT014? (Ker takole po cesti je s powercami res, RES dober občutek :D :OK:)

dopuščale bodo še večje nagibe ;) ....za na grobnik pa ne vem verjetno bi jo bilo treba dat hladit po 5 hitrih krogih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SS gume s profilom, ki se uporabljajo in so homologirane za na normalno cesto so gume, ki so zasnovane tako, da se čim prej ogrejejo, na Grobniku pa je asfaltna masa veliko bolj groba, kar pospeši segrevanje gume. Zato pa SS gumo zažgeš že po nekaj krogih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Moje prvomajske izkušnje z Dunlop Qualifier, zgolj v vednost in ravnanje:

Motorček: Honda CBR 600 RR, stil vožnje LS do SS, pri odhodu na Sardinijo so imele gume 250 kmjev, torej praktično nove, komaj dobro ulaufane; po dveh dneh (oz prevoženih dobrih 900 km) je začela prednja v malce bolj resnih nagibih drset, pa nisem zaviral dirkaško daleč v ovinek, naslednji dan še zadnja, pri pospeševanju iz ovinka, in to pri ubožnih 6000, 7000 obr/min, ne pri dirkanju, s prednjo se nisem upal več zares nagniti saj je postala čist nepredvidljiva, četrti dan je drsela tud pri manjših nagibih, prav nobenega veselja več se ni bilo peljati, nekajkrat bil blizu padca... prednja guma je po dobrih 1500 km požrta skoraj do indikatorjev, ima rob, za v smeti, ne morem verjet...

Dodatno pojasnilo: kdor pozna noro dobre in s hudim asfaltom opremljene sardinske ceste, se bo najbrž enako kot jst čudil ko žaba lešniku - kako je to mogoče, pa tam ne bi drsela niti Pilot Road!!! gume sem vedno pazljivo segrel, ko so začele drset sem ustavil in nisem imel občutek da bi bile pregrete, niti se niso svaljkale; je pa res, da sem pritisk preveril le na črpalki, ker sem pozabil doma svoj pritiskometer

Zaključek: te gume bi IMHO morali prepovedat :BUA: (al pa dovolit samo KK stil :hmm: )

V razmislek: lahko da sem pričakoval preveč, saj so bile na testih te gume ponavadi bolj zadaj, lahko da sem naletel na slabo serijo (prva vgradnja?), izdelek z napako, kaj pa vem... a to je moja že druga slaba izkušnja z njimi, prvič so bile zlo medle na R6, a smo jih hitro vrgli dol... skratka, jst se jih niti s palico več ne dotaknem, Pirelli (Metzeler) so za skoraj isto ceno neskončno boljše - Fazer s Pirelli Diablo Corsa, ki se je peljal enako hitro kot jst, je obraba čist normalna, občutek med vožnjo dajo neizmerno boljši, zanesljivejši, zdrsnile pa so le enkrat, zadnja na izhodu iz ovinka na mokri lisi

@ John2005: test Pilot Road 2 bo v naslednji številki Motorrada (čez 14 dni), bom skeniraql in objavil tule

Popravljeno . Popravil suzuki
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!