Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Mene pa zanima, če ma kdo kakšne izkušnje z novimi bridgestone bt-021 :doze: (oprijem v suhem/mokrem, življenjska doba, cena). Je guma dosti boljša od bt-020? Zdj mam na fazerci qualifierko, pa jo kar pridno pobira, zato razmišljam o nakupu bolj trde gume. :hmm:

Vsi zelo hvalijo Bridgestone Z6... malo pobrskaj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Metzeler Z6!!

točno! imam jo že od petka naredil 400km, kljub temu da sem jo uzel zaradi tega da bi mi dlje držala sem se tale vikend vozil bolj sport. polagal do roba gume brez problema, se drži ceste "k sam hudič". tudi 2x zdrsnil na pesku vendar je še isti moment nazaj zagrabila. Priporočam!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprasanje.

Vozim DUNLOP SPORTMAX GP gume.

In takoj ko sem jih dal gor, sem bil nenormalno zadovoln z njimi, res nic odnasal, malo si jih ogrel, potem si se vozu tako kot se šika. Sedaj ko je zadnja pri koncu - je se nakaj profila ni se slick, se mi pa zdi da zadnja zdrsava ????

Je to mozno, ali mi je pac zdrsnila zaradi gladkega asfalta in imam sedaj samo tak obcutek. Mi pa ni samo enkrat zdrsnila ampak veckrat in sedaj imam tak obcutek kot bi zdrsavala ker ni vec nova...

Lp,Rock

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprasanje.

Vozim DUNLOP SPORTMAX GP gume.

In takoj ko sem jih dal gor, sem bil nenormalno zadovoln z njimi, res nic odnasal, malo si jih ogrel, potem si se vozu tako kot se šika. Sedaj ko je zadnja pri koncu - je se nakaj profila ni se slick, se mi pa zdi da zadnja zdrsava ????

Je to mozno, ali mi je pac zdrsnila zaradi gladkega asfalta in imam sedaj samo tak obcutek. Mi pa ni samo enkrat zdrsnila ampak veckrat in sedaj imam tak obcutek kot bi zdrsavala ker ni vec nova...

Lp,Rock

men je isto delala michelin power in zdaj sem dal novo nazaj gor in je spet super :yes: ...tak da je guma zgubila tisti pravi oprijem proti koncu svoje življenjske dobe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprasanje.

Je to mozno, ali mi je pac zdrsnila zaradi gladkega asfalta in imam sedaj samo tak obcutek....

Jest ti priporočam, da se pelješ kak km po grobem asfaltu (po gorenjski jih je dosti) pa boš videl, pri čem si. Drugače pa tko, kot je Enrike napisal.... treba bo zamenjat :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po tekalni površini pnevmatike je vedno nanešena plast "boljše" gume, ki skrbi za oprijem ter ostalo. Ko prideš nekje do min. globine profila ali malo manj to plast obrabiš in prideš na "slabšo" gumo. Od tu slabši oprijem.

Zato ima tudi pnevmatika, ki je toliko obrabljena da jo narežeš še "dovolj" globine profila vendar zelo slab oprijem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Metzeler Z6!!

Jebemu, sm vedu da sm zajebal :D

Eno vprasanje.

Vozim DUNLOP SPORTMAX GP gume.

In takoj ko sem jih dal gor, sem bil nenormalno zadovoln z njimi, res nic odnasal, malo si jih ogrel, potem si se vozu tako kot se šika. Sedaj ko je zadnja pri koncu - je se nakaj profila ni se slick, se mi pa zdi da zadnja zdrsava ????

Je to mozno, ali mi je pac zdrsnila zaradi gladkega asfalta in imam sedaj samo tak obcutek. Mi pa ni samo enkrat zdrsnila ampak veckrat in sedaj imam tak obcutek kot bi zdrsavala ker ni vec nova...

Lp,Rock

Se ti ne zdi, bo že res kar je no-name povedal.

Meni Powerca drži trenutno odlično, razen na črtah mal spodrsne, bomo vidli kako bo ko se zrabi, pojdi na Kočevske ovinke, tam je hud asfalt... Gumca je kr natrgana :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo.

Prvič bom zamenjal pnevmatike in me nekaj zanima.

Na motorju imam pnevmatike dunlop d207, spredaj je dunlop d207f, zadaj je samo d207.

Ker je zadnja guma zanič jo je potrebno zamenjati. Gledal sem, da bi vzel d208.

Zanima me, če je potem dobro tudi, da zamenjam sprednjo, da bota obe gumi d208. Drugače je spredna guma še dobra.

Motor pa je yamaha fzs 600

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo.

Prvič bom zamenjal pnevmatike in me nekaj zanima.

Na motorju imam pnevmatike dunlop d207, spredaj je dunlop d207f, zadaj je samo d207.

Ker je zadnja guma zanič jo je potrebno zamenjati. Gledal sem, da bi vzel d208.

Zanima me, če je potem dobro tudi, da zamenjam sprednjo, da bota obe gumi d208. Drugače je spredna guma še dobra.

Motor pa je yamaha fzs 600

hvala

po tem da mas d207 predvidevam da je guma ze dokaj stara in ti priporocam da zamenjas obe....pa bi ti skoraj bol priporocal qualifier kot d208(na nasi fazerki je do zdaj zdrzala isto km kot d208 pa je v primerjavi z d208 se kot nova)....

....ce te zanima kaka poceni varjatna ---->PM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz ti priporočam Qualifier; sam jo imam na fazerki pa sem zelo zdovoljen (enakomerna obraba po sredini in po straneh)! Do sedaj prevoženih 5000 km pa bo zdržala še kar lep čas....

Še ena ponudba .)

....ce te zanima kaka poceni varjatna ---->PM :D

Lp, :yea1:

Popravljeno . Popravil žiži
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je imel že kdo kombinacijo gum, prva powerka zadnja 208? :hmm: Gre se za potovalno hitrost, brez polaganja ovinkov

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo...da mal pohvalim mišelinko-pilot power 2CT:

zaenkrat ni spustila(niti na vlagi(vozim z rezervo)) solodno ohranjena po 3k km, prišel ša že SKORAJ do roba!!!

Zame zelo uporabna guma :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

K je bridgestone bt-020 orenk trda guma sam za turing vožnjo :blush: al se da z njo vozit tud bl športno do roba :naughty: ?

Kolk pa košta komplet Metzeller Z6, k jo hvalite :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

K je bridgestone bt-020 orenk trda guma sam za turing vožnjo :blush: al se da z njo vozit tud bl športno do roba :naughty: ?

Kolk pa košta komplet Metzeller Z6, k jo hvalite :?

Odvisno od dimenzije;komplet 120/17 & 180/17 je tam okoli 240-250 EUR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz ti priporočam Qualifier; sam jo imam na fazerki pa sem zelo zdovoljen (enakomerna obraba po sredini in po straneh)! Do sedaj prevoženih 5000 km pa bo zdržala še kar lep čas....

Še ena ponudba .)

....ce te zanima kaka poceni varjatna ---->PM :D

Lp, :yea1:

S Qualifierkami sem zadovoljen tudi jaz in jih tudi navadno priporočam drugim.. Bi pa tu dodal, da je zelo odvisno kako voziš, kdor rad malo hitreje pelje predvsem čez ovinke, mora vzet v zakup, da zgoraj omenjena doba trajanja niti približno ne pride v poštev :)

No Cometu 650 jo imam zadaj sedaj nekaj več ko 1500km, pa je rob več kot polovico že pobran.. Tako da več kot 3500km ne pričakujem z njo.. Pa ni Comet neka huda mašina, ima le 80KM.. Si nočem niti predstavljat kaj bi s to gumo naredilo na kakšni VTRki :D Prva ima pa 3k km pa je tudi pobrana že čez indikatorje pri strani. Medtem ko sredinska obraba ni problem, ne zadaj ne spredaj..

Tako da če potegnem črto, Qualifier je fajn guma, ki dobro drži, ampak jo pa takoj pobere, če jo malo bolj teraš..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S Qualifierkami sem zadovoljen tudi jaz in jih tudi navadno priporočam drugim.. Bi pa tu dodal, da je zelo odvisno kako voziš, kdor rad malo hitreje pelje predvsem čez ovinke, mora vzet v zakup, da zgoraj omenjena doba trajanja niti približno ne pride v poštev :)

No Cometu 650 jo imam zadaj sedaj nekaj več ko 1500km, pa je rob več kot polovico že pobran.. Tako da več kot 3500km ne pričakujem z njo.. Pa ni Comet neka huda mašina, ima le 80KM.. Si nočem niti predstavljat kaj bi s to gumo naredilo na kakšni VTRki :D Prva ima pa 3k km pa je tudi pobrana že čez indikatorje pri strani. Medtem ko sredinska obraba ni problem, ne zadaj ne spredaj..

Tako da če potegnem črto, Qualifier je fajn guma, ki dobro drži, ampak jo pa takoj pobere, če jo malo bolj teraš..

Tudi jaz sem zadovoljen z Qualifierkami, vendar jih pridno pobira, vsaj po robu :( . Res je, da sem 3/4 km naredil s sopotnico :naughty: . Drugače pa drži do roba brez pripomb in strahu :yea1: DOBRA GUMA

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

folk mam en majhen problem... spredaj morm nujno menjat gumo ker je v kur.. in na gumo čakam že več ko mesec pa pol,al so naši uvozniki za dunlop al tak bedasti al pa preleni da bi naročli eno gumo...torej vzadi mam dunlop sportmax, in zato bi rad dal spredaj tut dunlop sportmax...zdaj pa mi ni več za čakat ker s tako gumo se skor da ne morm več furat...torej dajte mi mal svetovat...a lahk dam kero drugo gumo gor?? pa če ja...kera je podobno trda/mehka pa je čimbolj podobna sportmaxu??

zadne še nebi menjal ker se mi je lani predrla pa sm sam zadno menjal...pa je še čist vrei...torej plz mal se razpišite

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, če hočeš izrecno Dunlop Sportmax, pri nas pa je ni za dobiti... A moram napisati? Skoči čez mejo. Verjemi, da jim ne bo težko naročiti eno samo gumo, če je slučajno ne bo na zalogi. Pa ne boš čakal mesec in pol, kvečjemu dva dni, če jo naročiš v petek. To pa so stvari, ki se jih bodo morali naši trgovci še naučiti. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hei,

Katere gume bi mi vi priporočali za SS motor (gsx-r 750). Vožnja: kr hitro :D, večinoma po cestah, torej nič dirkališč. Neki gledam Supercorso, Corso al pa Metzler M3, lahko tud kak drug model. Trenutno vozim Corso in sem kr zadovoljen z njo.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Priporočam ti še corso III boš še bolj zadovoljen. :OK: :OK: :OK: , sploh če praviš da voziš le po cesti ti dosti bolj priporočam diablo corsa III kot supercorsa , ki je sicer odlična vendar le bolj namenjena pisti zato so tudi njeni parametri karkase nekoliko drugačni.

Btw; diablo corsa in diablo corsa III po zunanjosti zgledata sicer identični vedar je trojka nova izvedba in povsem prenovljena, tako zmes ki je 2ct kot tudi sam plašč, za več info pa malo povprašaj trgovca in pošči kak test kjer je v tem rangu ss gum tudi najbolje ocenjena.

Popravljeno . Popravil Zx_R
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da še jaz pristavim svoj piskrček. Kako se obnesejo Metzeller Tourance na Kawasakiju KLE 500 pri zgolj in samo potovalni vožnji? Kolikšna je kaj realna cena za komplet?

Hvala vnaprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mi lahko kdo prosim pove, kje se da najceneje dobit gume Pirelli MTR01 širine 120/70-17 in 160/70 R17.

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!