Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

S katerimi 2CT gumami imaste dobre izkušnje oz. katere priporočete?Fora je v tem, da zadnja gume je hitro pobrana po sredini, na robovih pa bi še blo profila za par dobrih kilometrov. Kak se kaj obnašajo te gume pr vožnji?A dobro limajo u uvinkih?Motor je pa SS. Kak test gum tud nebi bil slaba :D

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse skupaj malo bol poskakuje, najbolj se pač čuti na oprijemu, tud na kakšen manjši kamen na cesti guma slabše odreagira.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- znamka in model pnevmatike: Pirelli Supercorsa

- model motorja: Suzuki Gsx-r 600

- prevoženi kilometri: 6000

- način vožnje: 85 % agresivna-športna, 15% dirkališče

- vrsta ceste: lokalne-magistralne80%, mesto 20%

-oprijem na mokrem: ocena 1 - 10, zelo zelo slab, zelo težko se segreje, ocena 3-4

- oprijem izven sezone: (12°-18°C) ocena 6

- oprijem v "sezoni" 20°C, ko guma pride na delovno temperaturo 10+

-način obrabe: celotna površina, po robovih se hitro topi, bil presenečen že po par krogih na stezi

- 20% km s sopotnico

-CENA z montažo: Ne bi vedel, so pa malo nad povprečnimi gumami

-komentar: Super gume, na začetku vožnje moraš pazit z gasom saj gume zelo rade zdrsnejo dokler niso segrete.SPLOH NA MOKREM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- znamka in model pnevmatike: dunlop sportmax qualifier

- model motorja: cagiva mito 125

- prevoženi kilometri: 2000

- način vožnje: 75 % agresivna-športna,25%mestna voznja, 0% dirkališče

- vrsta ceste: lokalne-magistralne60%, mesto 20%,avtocesta 20°%

-oprijem na mokrem: ocena:6

- oprijem izven sezone: (12°-18°C) ocena 7

- oprijem v "sezoni" 20°C:10

-način obrabe: enakomerna obraba

- 0% km s sopotnico

-CENA z montažo:okol 280€(sem samo feltne do vulkanizerja nesu da je zamenou)

-komentar:gume so zlo dobre,na suhem se zlo hitr ogrejejo,na mokri cesti pa malo traja da jih spravis na pravo temparaturo,ko so pa zgrete se pa drzi ceste ko pes,razn na mokri cesti(za mokro cesto so pa bolj priporocljive dunlop sportmax-sprobano)

Popravljeno . Popravil mulej
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest bi pa rabu zedno gumo Pirreli diablo 180/55/17, a kdo ve kje bi to lahko dubu mal cenej? po moznosti z montazo

hvala :>

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

diablo corsa:142€

diablo strada:147€

diablo:154€

poglej tukaj: moto-gume

hm hvala :>

a to lahko nesem namontirat vsakmu? recimo Boltez mi bo namontiru ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja vsak vulkanizer bi mogu znat gumo dat na feltno, sam morš rečt za uno foro za ventilček, k majo gume en del mal otežen da pride na nasprotno stran ventilčka (danetresepress)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha no sj, ce se prpelem z motorjam tja pa gumo u rokah (karikiram:>)

bo najbrz sam pogledu ce zna :>

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kasna je pa razlika med diablo corsa pa diablo ?

kot D208RR in D208

to se pravi diablo corsa je bolj športna varjanta čeprav profil je isti pri obeh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sem placal (sicer 160/60/17 ) 156eur z montazo vred za strado - Todivo Kranj, pa enga poba majo, ki je sam tudi motorist in on obicajno menja...

Za razliko med strado in corso ti je pa ze Erik povedal.....

Lp!

Flight

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sem placal (sicer 160/60/17 ) 156eur z montazo vred za strado - Todivo Kranj, pa enga poba majo, ki je sam tudi motorist in on obicajno menja...

Za razliko med strado in corso ti je pa ze Erik povedal.....

Lp!

Flight

aha kewl bom su prasat.

me pa zanima a je ze kdo narocval iz moto-gume.si ?

a je varno? kaj pa recimo ce narocis, pa izberes da bos placal po nakazilu, pa se pol recimo premisles?

da mas ze naroceno (ampak je ze niso poslali, ker poslejo sele pol ko placas), pa pol pac ne placas...a so ksne sankcije al je pac ne dobis in narocilo zapade?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oj

eno vprašanje doma imam nove obe gume qulifire... zdej mam pa prašanje

kolko € pride menjava obeh koles (se jst tja prpelem... dajo dol... zamenjajo), pa kje je to recimo najcenejš v LJ oz. okolici... sm slišu da je v španu 42€ :eek: :eek: :eek: a ni to mal velik .. a je obvezno dat tudi centriranje :hmm:

če kdo ve recimo kakega najcenejšega vulkanizerja nej prosim pove... PM da ne bo oglaševanja

hvala LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oj

eno vprašanje doma imam nove obe gume qulifire... zdej mam pa prašanje

kolko € pride menjava obeh koles (se jst tja prpelem... dajo dol... zamenjajo), pa kje je to recimo najcenejš v LJ oz. okolici... sm slišu da je v španu 42€ :eek: :eek: :eek: a ni to mal velik .. a je obvezno dat tudi centriranje :hmm:

če kdo ve recimo kakega najcenejšega vulkanizerja nej prosim pove... PM da ne bo oglaševanja

hvala LP

čarman je men premontirov in scentrirov za 10€ prednjo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mi lahko kdo pove, kaj pomenijo oznake za letnico izdelave 6711 in 6640? Gre za gume Dunlop 207...

Jasen mi je zapis v formatu TTLL (TT - teden izdelave. LL-leto izdelave), kaj bi pomenili zgornji številki pa se mi tud sanja ne.

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mi lahko kdo pove, kaj pomenijo oznake za letnico izdelave 6711 in 6640? Gre za gume Dunlop 207...

Jasen mi je zapis v formatu TTLL (TT - teden izdelave. LL-leto izdelave), kaj bi pomenili zgornji številki pa se mi tud sanja ne.

Hvala.

A to piše zraven oznake DOT?

a res se noben ni ?

So naročevali in bili kar zadovoljni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oj

eno vprašanje doma imam nove obe gume qulifire... zdej mam pa prašanje

kolko € pride menjava obeh koles (se jst tja prpelem... dajo dol... zamenjajo), pa kje je to recimo najcenejš v LJ oz. okolici... sm slišu da je v španu 42€ :eek: :eek: :eek: a ni to mal velik .. a je obvezno dat tudi centriranje :hmm:

če kdo ve recimo kakega najcenejšega vulkanizerja nej prosim pove... PM da ne bo oglaševanja

hvala LP

V Cerknici pri vulkanizerstvu Šega menjava + centriranje obeh gum 15eur če se ne motim. :) Je pa eden boljših vulkanizerjev za motoriste v okolici, hodijo veliko k njemu tudi iz drugih krajev, primorska, LJ, ipd.. Večino gum ima na zalogi. Je pa cena montaže in centriranja enaka, ne glede na to, ali vzameš gume tam, ali jih pripelješ s seboj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

VPRAŠANJE: Vozim KLE, z dunlop trailmax sem zadovoljen glede voznih lastnosti, vendar se dokaj hitro obrabi. Odločam se med Dunlop D607 in Metzeler tourance in pa tourance exp. Vozim 85%po asfaltu, letos na planu dolga tura (glej spodaj) :naughty:

Prosim vas za nasvet, izkušnje in priporočila glede nabave. :worship:

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Sam sem na KLE-ju imel najprej originalne trailmax, nato sem jih, že zaradi izgleda, zamenjal z d607. Mislil sem, da bo ta guma glede na bolj cestni profil, na cesti bolj držala in predvsem dlje pa je bilo ravno obratno, tak da ti priporočam, da raje daj gor originalne trailmax, ki neglede na to da imajo bolj terenski profil, v ovinku bolje držijo, so boljše za kak makadam pa še cenejše so.

Obrabili sta se mi pa obe enako, tako trailmax kot d607 sta bili fuč po cca 6000km (zadnji).

Za Metzeler ti bo pa kdo drug povedal.

Ajd

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!