Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

VPRAŠANJE: Vozim KLE, z dunlop trailmax sem zadovoljen glede voznih lastnosti, vendar se dokaj hitro obrabi. Odločam se med Dunlop D607 in Metzeler tourance in pa tourance exp. Vozim 85%po asfaltu, letos na planu dolga tura (glej spodaj) :naughty:

Prosim vas za nasvet, izkušnje in priporočila glede nabave. :worship:

LP

Tourance natakni, ne bo ti žal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vsem za nasvet, bom še malo teste pogledal... čeprav moram priznat da se bpl spogledujem z Metzelerko :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a res se noben ni ?

mitofreak, jaz osebno sem naročeval gume iz te trgovine sicer za avto, ampak vseeno.

Sem bil zelo zadovoljenm, 4 dni po plačilu mi je gume dostavil nekdo iz DPD.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

VPRAŠANJE: Vozim KLE, z dunlop trailmax sem zadovoljen glede voznih lastnosti, vendar se dokaj hitro obrabi. Odločam se med Dunlop D607 in Metzeler tourance in pa tourance exp. Vozim 85%po asfaltu, letos na planu dolga tura (glej spodaj) :naughty:

Prosim vas za nasvet, izkušnje in priporočila glede nabave. :worship:

LP

Sem vozil Dunlop Trailmax, in vozim Metzeler Tourance.

Verjetno ne gem več dol z Metzelerke. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem vozil Dunlop Trailmax, in vozim Metzeler Tourance.

Verjetno ne gem več dol z Metzelerke. :whistle:

Metzelerka OBUTA :naughty: Zdaj pa da vidimo...

Hvala za nasvete še 1x

:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Metzelerka OBUTA :naughty: Zdaj pa da vidimo...

Hvala za nasvete še 1x

:OK:

Prosim, in ni za kaj (ok za kako pivo je lahko) :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a res se noben ni ?

moto gume ne, ker jih dobim drugje ceneje (tist kar jaz rabim).

Sem pa naročal gume za avto prek gume-direkt, ki je v bistvu ista trgovina. Včasih malo traja da potrdijo naročilo (morda tudi zaradi manj pogoste dimenzije, ki sem jo jemal), enkrat pa so malo zajebali in mi gume poslali na nizozemsko. To je dobavo zavleklo za en teden, vendar suma sumarum sem zadovoljen z njimi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se nočeš po ovinkih vozit, jo kar natakni.

:?

Kolikor vem ima Hornet 900 take gume..

Močno dvomim. ;)

Langus verjetno govori o zadnji gumi na Suzuki GS500.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem pomislil, da je govora o zadnji, čerpav Logično, sploh ker vem da ima Langus GS500 :)

Glede Hornetke pa lahko da se motim, ampak imam v spominu, da mi je enkrat en motorist na ridah govoril, da na njegovi Hornet 900 nima spredaj pnevmatike 120 tako kot jaz ampak 130. In dejansko je imel zelo široko gumo spredaj.. Verjetno je dal na lastno pest gor :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V skladu s homologacijo rabim gume:

spredaj: 100/90-18 56V,

zadaj: 130/90-16 67V.

Največ vozim med 50 in 80 km/h, nikoli več kot 130 km/h, na leto naredim premalo km, torej se bodo gume prej postarale kot izrabile.

Torej rabim gume, ki bodo večno :rolleyes: imele izreden oprijem na suhem in mokrem.

Po mojem občutku imajo vse gume ravno nasprotne lastnosti, počasi se obrabijo in hitro drsijo. Katere gume predlagajo bolj tenkočutni? (Pa ne predlagat vsako leto nove…)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se nočeš po ovinkih vozit, jo kar natakni.

:?

Močno dvomim. ;)

Langus verjetno govori o zadnji gumi na Suzuki GS500.

D.

Jaz sem imel v mislih sprednjo gumo. Če bi dal 130 namesto 120 se čisto drugače pelje kot je mišljeno.

Zgleda je res mislil zadnjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem pomislil, da je govora o zadnji, čerpav Logično, sploh ker vem da ima Langus GS500 :)

Glede Hornetke pa lahko da se motim, ampak imam v spominu, da mi je enkrat en motorist na ridah govoril, da na njegovi Hornet 900 nima spredaj pnevmatike 120 tako kot jaz ampak 130. In dejansko je imel zelo široko gumo spredaj.. Verjetno je dal na lastno pest gor :)

cbr900 ma 130 spredaj,...pa kolko se mi zdi ma 16 col....nisem pa zdaj povsem preprican,ker je enkrat kolega za enga nabavo pa je mel 130/xx/16 za cbr900 samo ne vem ker letnik

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V skladu s homologacijo rabim gume:

spredaj: 100/90-18 56V,

zadaj: 130/90-16 67V.

Največ vozim med 50 in 80 km/h, nikoli več kot 130 km/h, na leto naredim premalo km, torej se bodo gume prej postarale kot izrabile.

Torej rabim gume, ki bodo večno :rolleyes: imele izreden oprijem na suhem in mokrem.

Po mojem občutku imajo vse gume ravno nasprotne lastnosti, počasi se obrabijo in hitro drsijo. Katere gume predlagajo bolj tenkočutni? (Pa ne predlagat vsako leto nove…)

Pomoje boš še najbolj zadovoljen z dunlop gt 501. Še vsi s starimi motorji so jih pohvalil. Tud moja punca vozi starga suzukija in bova najbrž dala te gor, opcija je še bridgestone bt 45 ali pa avon x am 41 venom. Baje avon malo slabše primejo po mokri cesti, za dunlop sem pa 100% da so gut.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko sem po turi prišel domov sem na robu gume opazil nekakšen rob(slike). (Uporabljam Metzeler Z6) Zanima me ali je to normalno ali pa se mi je guma na robovih pregrela? :unsure:

lp

post-12474-1182332173_thumb.jpg

post-12474-1182332204_thumb.jpg

post-12474-1182332225_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomoje ni nobene panike.. Pač se ti guma tako obrablja, ker jo ne pelješ do roba. Podobno je bilo pri moji zadnji, Dunlop Qualifier. Guma je imela prevelik lok in se ni dalo zvozit do roba. Posledično se je pri kraju začel pojavljat tak rob.

Glej sliko:

post-1190-1182336031_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na moji zadnji Z6-tki se vidijo samo še slončkovi podplati in ni nobenega sledu o kakem robu :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še dobro, da vam jo komu ne raznese :?

Sej tisto po sredini, ko je scufana ni od vožnje, je bil burnout :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cbr900 ma 130 spredaj,...pa kolko se mi zdi ma 16 col....nisem pa zdaj povsem preprican,ker je enkrat kolega za enga nabavo pa je mel 130/xx/16 za cbr900 samo ne vem ker letnik

Res maš. Vse do letnika 2001.

...in za moje pojme se perfektno pelje!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!