Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Ala fantje dirkači ki mate gume za prodat dajte mi zrihtat ene za šestotaka, bi lepo prosil

Se pravi - 120/70/17, 180/55/17, naj bo nekaj dobrega, ala supercorsa, bt002, d208rr bi rabu nujno!

Evo mene. ;) Sej ce prav ne bos dobil ti lahko dam tudi obe. 100eur + neki malga postnine te bo prislo.

...sedaj je aktulana conti race attack.

A je ze kdo sprobal to? Za zdej lahko o njej recem samo da je fuuul lepa, torej lep profil. :OK: :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo mene. ;) Sej ce prav ne bos dobil ti lahko dam tudi obe. 100eur + neki malga postnine te bo prislo.

A je ze kdo sprobal to? Za zdej lahko o njej recem samo da je fuuul lepa, torej lep profil. :OK: :blush:

Duhec hvala za ponudbo, sem zrihtal danes gre se pa za DUNLOP GP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Akumulator je zamenjan, sedaj so na vrsti gume. Se že kje obetajo kakšni dobri popusti. :rolleyes: Rabim nekaj cestnega v dimenzijah spredaj 110/80-19 in zadaj 150/70-17.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Akumulator je zamenjan, sedaj so na vrsti gume. Se že kje obetajo kakšni dobri popusti. :rolleyes: Rabim nekaj cestnega v dimenzijah spredaj 110/80-19 in zadaj 150/70-17.

lp

Rudi

Ce se ti ne gre samo za ceno ampak tud za dobro gumo potem se splaca pogledat metzelerke...tourance recimo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaksne so vase izkusnje z gumami pireli diablo?

mam gor, po prevoženih cca 1000km ti lahko povem da guma drži ko pra... :whistle:

na cesti zdrsov ni bilo, razen mogoče belih črt (standard), o obrabi bi pa tud težje kaj povedal ker je še praktično nova.

z 50% dirkaško vožnjo bi naj naredil cca 6-7k (baje)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Duhec hvala za ponudbo, sem zrihtal danes gre se pa za DUNLOP GP

In s tem se boš vozil po cesti? :slap:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaksne so vase izkusnje z gumami pireli diablo?

Pirelli Diablo (navadne ne corsa) so bile prva vgradnja na cometu 650. Zadnja mi je zdržala 6k km, prednja pa približno 10k km. Je pa res, da je bilo prvih 1000km počasnih, ker sem vpeljeval motor. Z gumami sem bil zelo zadovoljen, oprijem je bil super, ogrele so se hitro, zdrsov nisem opažal.. Je pa res, da so bili to moji prvi kilometri na 650ccm motorju in je bila vožnja precej počasnejša in manj agresivna kot sedaj, po treh sezonah, tako da ne morem reči, kako bi se obnesle pri res športni vožnji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mam gor, po prevoženih cca 1000km ti lahko povem da guma drži ko pra... :whistle:

na cesti zdrsov ni bilo, razen mogoče belih črt (standard), o obrabi bi pa tud težje kaj povedal ker je še praktično nova.

z 50% dirkaško vožnjo bi naj naredil cca 6-7k (baje)

Pirelli Diablo (navadne ne corsa) so bile prva vgradnja na cometu 650. Zadnja mi je zdržala 6k km, prednja pa približno 10k km. Je pa res, da je bilo prvih 1000km počasnih, ker sem vpeljeval motor. Z gumami sem bil zelo zadovoljen, oprijem je bil super, ogrele so se hitro, zdrsov nisem opažal.. Je pa res, da so bili to moji prvi kilometri na 650ccm motorju in je bila vožnja precej počasnejša in manj agresivna kot sedaj, po treh sezonah, tako da ne morem reči, kako bi se obnesle pri res športni vožnji.

Hvala obema....so na motorju(nove) pa me zanima kak se obnesejo,ker ce ne bi bile za sport motor bi jih zamenjal....tako bom pa vseeno poskusil kako se bojo obnesle.....

porocam vec cez par dni(upam da bo jutri lepo,da grem motor iskat)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O kakšnem motorju pa se to menimo?

Drugače pa mislim, da boš zadovoljen :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaksne so vase izkusnje z gumami pireli diablo?

mislim, da to piše v posebni temi o gumah Pirelli... samo ne prosim iskalnika uporabljat, ker s tem lahko povzročiš svetovno katastrofo :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaksne so vase izkusnje z gumami pireli diablo?

ne vem al mam samo jaz nesrečo s temi gumami al kaj... al so stale kje slučajno dolgo al pa kaj... no jaz sem kupil motor pa ma gor te gume... niti malo mi niso všeč v ničemer komaj čakam da dam gor spet qualifier... sem bil dosti bolj zadovoljen :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce se ti ne gre samo za ceno ampak tud za dobro gumo potem se splaca pogledat metzelerke...tourance recimo...

Jo imam gor že 2,5 sezone. Sedaj grem na cestne, če bom imel spet gor Tourance, bom spet divjal po makadamu pa skor v grmovje lete :rolleyes: l pa... v glavnem cestne bojo.

Odločam se pa med Dunlopom, Metzelerjem al pa Continentalom, kar bo ceneje, saj je po zmogljivostih vse mnogo predobro za moj penzion način vožnje, izbra je pa tko al tko bajna, vsak proizvajalec dela samo eno cestno gumo v moji dimenziji :whistle: . Torej, če ima kdo kako idejo naj po PM pove, sledi :beer2: .

lp

Rudi

Popravljeno . Popravil Saint
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa metzelerkam fali za cestno rabo?

Tourance so zelo ok gume tudi za na cesto (mogoče za moj okus mal tresejo, še posebej v ovinkih samo ni krize, vsaj pri moji vožnji ne). Kupujem pa cestno gumo zato, ker nameravam voziti mal bolj penzion vožnjo po urejenih cestah in bi imel raje eno gumo, ki je bolj za daljša potovanja po urejenih cestah, sej vem da vs to zmore tud tourance, preizkušeno, samo pač, če mi ne bo všeč, grem nazaj na njih. Praha, makadama pa ostelega sem se za nekaj časa negledal, pri dveh otrokih moram počasi začet pazit nase :hmm: .

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katere gume dat na Kawasaki EL252? Zdaj je na motorju zadnja 140/90-15 Dunlop K425, prednja pa 100/90-17 Bridgestone Extedra L309.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V petek, ker se mi je mudilo, sem dal preoblečt in centrirat gume v eno novo moto štarcuno, ki ima tudi vulkanizerstvo.

Se danes peljam en giro in sem ves čas imel en čuden občutek, da nekaj ni v redu z gumami. Sploh pri visokih hitrostih sem imel en tak nesiguren občutek.

Doma malo podrobneje pogledam in opazim, da je na sprednji gumi 60g uteži, pa rdeče pike so bile ravno nasproti ventilčka. Prej sem imel isto gumo, pa je bila montirana pravilno, brez uteži. Zadnja guma isto, pike kontra od ventilčka, in guma sploh ni bila scentrirana. Verjetno mu je zmanjkalo uteži :ninja:

Ne vem ker bučman je centriral, ampak lahko bi vedel da morajo biti pike poravnane. Grem jutri reklamirat, pa da vidim če bodo kaj palamudili. :hmm:

A je imel še kdo podobno izkušnjo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaksne so vase izkusnje z gumami pireli diablo?

po 200km...sem zadovoljen....hitro se ogrejejo....do sedaj brez zdrsov,tudi na kolenu pri 10k rpm...kaj bo pa v naslednih par 1000 km bomo pa se vidli

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V petek, ker se mi je mudilo, sem dal preoblečt in centrirat gume v eno novo moto štarcuno, ki ima tudi vulkanizerstvo.

Se danes peljam en giro in sem ves čas imel en čuden občutek, da nekaj ni v redu z gumami. Sploh pri visokih hitrostih sem imel en tak nesiguren občutek.

Doma malo podrobneje pogledam in opazim, da je na sprednji gumi 60g uteži, pa rdeče pike so bile ravno nasproti ventilčka. Prej sem imel isto gumo, pa je bila montirana pravilno, brez uteži. Zadnja guma isto, pike kontra od ventilčka, in guma sploh ni bila scentrirana. Verjetno mu je zmanjkalo uteži :ninja:

Ne vem ker bučman je centriral, ampak lahko bi vedel da morajo biti pike poravnane. Grem jutri reklamirat, pa da vidim če bodo kaj palamudili. :hmm:

A je imel še kdo podobno izkušnjo?

Em kokr jst vem so pike in ventilcki bullshit. Ni vazn to da je pika na ventilcku, vazno je samo da je scentrirana. In ni nujno da tud ce je isti model gume, da bo vse ok brez utezi. No ja lah pa da so zajebal kj. Vse je mogoce

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!