Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

z corso totalono razočaran

Kaj ti se hecaš, ane? Če ne, kupi maksi skutera... :naughty:

To je pa res- JA !

ČE SUPERCORSA NI UREDU GUMA POTEM BOŠ TEŽKO NAŠEL PRAVO-RAJE PO FELTNI VOZI

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ČE SUPERCORSA NI UREDU GUMA POTEM BOŠ TEŽKO NAŠEL PRAVO-RAJE PO FELTNI VOZI

mišljena je bila zihr diablo corsa

Popravljeno . Popravil Erik
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mišljena je bila zihr diablo corsa

aha

dons dozivel 4 zdrsov pa niti ne tok malih

crta me je pa skor padca stala k pr nobeei prejt nism tega doživel

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V petek, ker se mi je mudilo, sem dal preoblečt in centrirat gume v eno novo moto štarcuno, ki ima tudi vulkanizerstvo.

Se danes peljam en giro in sem ves čas imel en čuden občutek, da nekaj ni v redu z gumami. Sploh pri visokih hitrostih sem imel en tak nesiguren občutek.

Doma malo podrobneje pogledam in opazim, da je na sprednji gumi 60g uteži, pa rdeče pike so bile ravno nasproti ventilčka. Prej sem imel isto gumo, pa je bila montirana pravilno, brez uteži. Zadnja guma isto, pike kontra od ventilčka, in guma sploh ni bila scentrirana. Verjetno mu je zmanjkalo uteži :ninja:

Ne vem ker bučman je centriral, ampak lahko bi vedel da morajo biti pike poravnane. Grem jutri reklamirat, pa da vidim če bodo kaj palamudili. :hmm:

A je imel še kdo podobno izkušnjo?

Pike označujejo najlažji del gume in pašejo na mesto kjer je feltna najtežja. To mesto pa (poskusil na centrirki slečeno feltno (več njih)) ne boš verjel, žal ni na mestu kjer se nahaja ventilček. Ker se vulkanizerjem ne da postaviti samo feltne na centrirko postavljajo tiste pike kjer jim pride. Splača se na feltni označit najtežji del potem pa pri menjavi težit, da tja postavijo pike in bo potreba po svincu občutno manjša.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima kakšne so v primerjavi gume metzeler z6 in michelin pilot road 2? :? Katera je boljša, kolk stane komplet, za kolk km približno naj bi bile? Odločam se med tema dvema gumama pa ne vem katere bi izbral :xx: . motor je pa fz6.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Osebno in subjektivno mnenje. Ampak tudi mnenje skoraj čisto vseh, ki so kadarkoli sprobali Z6 je: Z6!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima kakšne so v primerjavi gume metzeler z6 in michelin pilot road 2? :? Katera je boljša,

Jst bi dal Pireli Diablo Strada, je malo mehkejša od obeh že omenjenih :whistle:

Drgač je pa Kec že dokazal Z6 = Z6 :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Osebno in subjektivno mnenje. Ampak tudi mnenje skoraj čisto vseh, ki so kadarkoli sprobali Z6 je: Z6!!!!!!!

Ampak michelin pilot road 2 je: michelin pilot road 2... :unsure:

ene pa zanima kakšne so v primerjavi gume metzeler z6 in michelin pilot road 2? trance_11_confused.gif Katera je boljša, kolk stane komplet, za kolk km približno naj bi bile? Odločam se med tema dvema gumama pa ne vem katere bi izbral trance_32_shutup.gif . motor je pa fz6.

Sprašuješ, kot da te moped gume kupuješ za 10 let. Kupi ene, jih sprobaj - čez par tednov bo itak treba menjat, pa takrat probaj druge... :rolleyes:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes menjal zadnjo gumo, pri Todivu, montaža s centriranjem pride 10€, sama guma me je pa prišla 95€ (dunlop qualifier, 150/60/17) se mi zdi kr ugodno,

sm prpelov, šu na pjačko, čez pou urce pršu nazaj pa je blo že narjen :worship: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jebem vam matematiko pubeci in pa logične enačbe. Mnenje = Z6 :evilgrin:

Kaj bi rekli tisti, ki so vozili tako Z6 kot Pilot Road 2? TO je pravo vprašanje in mnenje za upoštevat po moje...čeprav vsak po svoje vozi, itak.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupi ene, jih sprobaj - čez par tednov bo itak treba menjat, pa takrat probaj druge... :rolleyes:

Ne vem čemu pol forum, če ne da bi človk kej vprašal??? :hmm: :(

Kaj bi rekli tisti, ki so vozili tako Z6 kot Pilot Road 2? TO je pravo vprašanje in mnenje za upoštevat po moje...čeprav vsak po svoje vozi, itak.

Točno to me je zanimalo. ;) In me še vedno zanima :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razlike itak ne boš opazil, tudi ko boš zvozil oboje. Kupi pač cenejše, čeprav kake razlike v $$ ni.

Do 'roba' gre vsaka guma, a 'na robu' diiivje pospeševat pa je druga zgodba. Se ne orientiraš po tapravih.

Gume pa obrablja vozač, ne... :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst bi dal Pireli Diablo Strada, je malo mehkejša od obeh že omenjenih :whistle:

Drgač je pa Kec že dokazal Z6 = Z6 :evilgrin:

ja čisto odvisno za kak motor kupuje. Meni se na RTju, stil vožnje pa sport touring in v glavnem s sopotnico ni zdela preveč primerna in sedaj grem na Z6. Diablo Strada je namreč za tak težek motor na srednjem delu premehka, saj sem jo na zadnji furi ( spet s sopotnico - 420km - velenje, radlpas, route 69, Jezersko, Ljubelj, route 69, Sl.Bistrica) po sredini zlizal do cvirna. Povrhu sem na koncu še potem dobrih 100km peljal po dežju in mokri cesti kjer je seveda ritka plesala, kot zmešana. Drugače pa za kak lažji motorček in solo vožnjo pa sigurno dobra guma ta Diablo Strada.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomagajte prosim, motor Honda Deauville vožnja večinoma s sopotnico. Izbiram med:

Michelin Pilot Road 2

in

Metzeler Roadtec Z6

Metzeler Z6 imam sedaj, vredu guma, a Michelin je nova, jo je vredno poizkusit?

Kako je sedaj z gumami, ki nosijo oznako 2006, so se jim karakteristike precej poslabšale?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomagajte prosim, motor Honda Deauville vožnja večinoma s sopotnico. Izbiram med:

Michelin Pilot Road 2

in

Metzeler Roadtec Z6

Metzeler Z6 imam sedaj, vredu guma, a Michelin je nova, jo je vredno poizkusit?

Kako je sedaj z gumami, ki nosijo oznako 2006, so se jim karakteristike precej poslabšale?

Hm, glede na vse prebrano - a ni jasno? OBE sta odlični gumi, pravzaprav nimata posebnih kritik. Z6 je znana, PR2 pa zelo nova, zdaj pa kar ti srce (in denar) poželi, pri obeh bo fajn vožnja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, glede na vse prebrano - a ni jasno?

Ja no, saj ravno v tem je problem in dvom. :rolleyes:

Če bi primerjal katerokoli z recimo Dunlop je stvar jasna...tako pa na eni strani imam Metzeler, ki je super a na drugi Michelin, ki je nova, pa povrhu tega še cenejša.

Kaj pa meniš o tem, da ima guma letnico eno leto manj kot je aktualno leto? :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja no, saj ravno v tem je problem in dvom. :rolleyes:

Če bi primerjal katerokoli z recimo Dunlop je stvar jasna...tako pa na eni strani imam Metzeler, ki je super a na drugi Michelin, ki je nova, pa povrhu tega še cenejša.

Kaj pa meniš o tem, da ima guma letnico eno leto manj kot je aktualno leto? :naughty:

če je pravilno skladiščena ni nobene panike..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če je pravilno skladiščena ni nobene panike..

Točno...v tem primeru tudi če ima dve leti, ni nič slabša (kljub temu, da bi jo nekateri radi kupili kar "iz pečice"...) :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja no, saj ravno v tem je problem in dvom. :rolleyes:

Če bi primerjal katerokoli z recimo Dunlop je stvar jasna...tako pa na eni strani imam Metzeler, ki je super a na drugi Michelin, ki je nova, pa povrhu tega še cenejša.

Kaj pa meniš o tem, da ima guma letnico eno leto manj kot je aktualno leto? :naughty:

Za tvoj motor sta obe gumi odlični(Z6 vozim trenutno tudi sam in lahko samo pohvalim, prej Qualifier, še prej Pilot Sport, še prej ...). Ne škodi če kdaj tudi kaj novega sprobaš, sam na začetku mal bolj na izi, da se navadiš drugačnega ¨profila¨.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno...v tem primeru tudi če ima dve leti, ni nič slabša (kljub temu, da bi jo nekateri radi kupili kar "iz pečice"...) :headbang:

ČE!!! vedno te lahko nategnejo..ampak rečmo da nas ne..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!