Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Eno vprašanje. Zdej mam na dt-jki 125 gor gumo Michelin T63 z merami 110/80-18..pa jo morm zamenjat. Zdej me pa zanima če lahk kupm gumo z merami 120/80-18. Ta guma je pa Michelin Enduro Competition. Pa če ma kdu že kake izkušnje s to gumo lahk kej pove o njej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ce mas u homologaciji napisan da das lohk take dimenzije, pol das lohk, no sej tud ce nimas napisan das lohk sam te lohk ksn jebe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja no, saj ravno v tem je problem in dvom. :rolleyes:

Če bi primerjal katerokoli z recimo Dunlop je stvar jasna...tako pa na eni strani imam Metzeler, ki je super a na drugi Michelin, ki je nova, pa povrhu tega še cenejša.

Kaj pa meniš o tem, da ima guma letnico eno leto manj kot je aktualno leto? :naughty:

sam vozim michelin pp z dot 1304!! tudi na pisti ni bilo nobenih problemov! :worship: :winkiss: če je pravilno skladiščena ne bi smelo biti problemov! v kleti na hladnem in temnem pa me čakajo še bridgestonke z dot 05!

lp6

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za nas vipavce najugodneje sm-moto.si pa tudi drugi lahko pridete :worship:

pa imate izgovor za eno turco po prevroči vipavski dolini

za ceno pa le povprašajte da nebom jaz kaj kriv :fight2:

ps: tu se gume hitreje segrejejo :drunk:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanima me na koga tukaj na forumu se lahko obrnem, ko bom rabil kak komplet gum (120/70-17 ter 180/55-17) malo voženih na pisti.......recimo kako supercorso, bt002, lahko je tudi kaka nehomologirana guma za na pisto, seveda za pametno ceno :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pojdi na avto-net in poglej pod moto oprema, sem prejle nekaj brskal in sem slucajno opazil set rabljenih gum za na pisto. Mogoce je kaj primernega..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

znamka in model pnevmatike: Pirelli Diablo EVO mtr 21/22

- model motorja: Honda Hornet 600 S

- prevoženi kilometri: 7500km

- način vožnje: 15%agresivna-športna, 85% umirjena-potovalna, 0%dirkališče

- vrsta ceste: lokalne-magistralne 60%, mesto 30%, avto cesta 10%

-oprijem na mokrem: ocena 7 (4)

- oprijem izven sezone: (12°-18°C) ocena od / (3)

- oprijem v "sezoni" 20°C <+ 8,5 (5)

-način obrabe:

*zadnja po sredini profila še 1,5 mm, na robovih še 3,5 mm,

*sprednja po celotni površini, profila še 2,5 mm

- 60% km s sopotnico (skupna teža voznika, sopotnice in prtljage cca. 170 kg)

-CENA z montažo: 250€

-komentar: guma je predhodnica pirelli diablo strade (mtr 23/24) in je sport-turing, ampak sem opazil, da se je še da dobiti. Če je že na motorju predlagam, da se podrobno pregleda, da guma ni otrdela, ker se takrat obnaša porazno slabo (ocene v oklepajih - po letošnji zimi). Guma bi zdržala (glede na globino profila) še nekaj 1000 km, vendar ji nisem več zaupal.

Popravljeno . Popravil gvucko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me, če kdo kupuje tud rablene gume pa kok se to "splača". :hmm: Sej vem, da je nova guma zakon in vse to ampak vseeno. Ma kdo kake izkušnje?

Popravljeno . Popravil dive
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa kej pravte na kombinacijo gum spredaj mehka, zadaj trša guma? Recimo spredaj pilot power, zadaj pilot road? Kako se take kombinacije obnesejo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Ker je topic že zelo dolgi ga je težko celega prebrat.

Prosim za nasvet glede gum za Hornet 600. Sedaj imam gor D208.

Ker se ne spoznam na gume me zanima ali je ta guma športna ali bolj touring? Ali sta Z6 in D208 v istem rangu?

Vozim velikokrat v dvoje in bolj umirjeno, tudi nekaj po avtocesti (130 km/h).

Kakšne gume mi predlagate?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa kej pravte na kombinacijo gum spredaj mehka, zadaj trša guma? Recimo spredaj pilot power, zadaj pilot road? Kako se take kombinacije obnesejo?

Ravnokar tudi jaz kupujem nov komplet in ko sem se pogovarjal po telefonu mi je prodajalec tudi nekaj takega svetoval - dunlop qualifier spredi in dunlop d220 zadi (pač turistična vožnja).

In kako se torej kaj takega obnese? Čeprav bi skor najraje Z6 vzel - sam zgleda da te pnevmatike nima, ker drugače bi jo priporočil (vsi jo tko hvalijo).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Ker je topic že zelo dolgi ga je težko celega prebrat.

Prosim za nasvet glede gum za Hornet 600. Sedaj imam gor D208.

Ker se ne spoznam na gume me zanima ali je ta guma športna ali bolj touring? Ali sta Z6 in D208 v istem rangu?

Vozim velikokrat v dvoje in bolj umirjeno, tudi nekaj po avtocesti (130 km/h).

Kakšne gume mi predlagate?

Na svoji hornetki dal skoz Pilot sport, D207, Qualifier(profil in oblika podobna 208), trenutno Z6. Od teh bi edino odsvetoval Pilot sport(se je itak ne dobi več). Od preostalih pa sta aktualni Qualifier in Z6. Razlika je v času ogrevanja(ob trenutnih temperaturah niti ni neke pomembne razlike), verjetno v trajnosti gume(Z6 naj bi po besedah uporabnikov dlje držala-konkretno primerjavo lahko podam ko zamenjam :)), ter v padanju v ovinek(z Qualifier po mojem občutku bolj enakomerno)-vse to pri nagibih do roba gume.

Glede na to kako voziš(umirjeno in v dvoje) bi predlagal Z6 ali Pilot road2(jo na veliko hvalijo)-razlike z trenutno gumo po moje ne boš opazil kaj preveč(razen tega, da ti bi guma dlje držala)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravnokar tudi jaz kupujem nov komplet in ko sem se pogovarjal po telefonu mi je prodajalec tudi nekaj takega svetoval - dunlop qualifier spredi in dunlop d220 zadi (pač turistična vožnja).

In kako se torej kaj takega obnese? Čeprav bi skor najraje Z6 vzel - sam zgleda da te pnevmatike nima, ker drugače bi jo priporočil (vsi jo tko hvalijo).

Eeek, osebno bi z rezervo vzel zgoraj omenjeno kombinacijo. Qualifier se hitro ogreje in se zna zgodit, da boš kdaj preveč/prehitro ¨pogumen¨, ker bo prednja guma držala(zadnja D220 pa še ne bo ogreta). Raje Z6(ni vredno reskirati zaradi ¨navideznega¨ varčevanja.

Popravljeno . Popravil kuntakinte
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.....Razlika je v času ogrevanja(ob trenutnih temperaturah niti ni neke pomembne razlike).....

Kaj pa potem, ko se gumi ogrejeta vsaka na svojo delovno temperaturo, obe držita enako??? Kakšne so kej te razlike v času segrevanja??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa potem, ko se gumi ogrejeta vsaka na svojo delovno temperaturo, obe držita enako??? Kakšne so kej te razlike v času segrevanja??

Športna verjetno bolj drži, ko je segreta, ampak - ali jo boš segrel in še pomembneje: ali jo boš držal v delovni temperaturi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Ker je topic že zelo dolgi ga je težko celega prebrat.

Prosim za nasvet glede gum za Hornet 600. Sedaj imam gor D208.

Ker se ne spoznam na gume me zanima ali je ta guma športna ali bolj touring? Ali sta Z6 in D208 v istem rangu?

Vozim velikokrat v dvoje in bolj umirjeno, tudi nekaj po avtocesti (130 km/h).

Kakšne gume mi predlagate?

Tudi sam sem lastnik Hornetke in se vozim večino v dvoje. Po moje imaš tri možnosti:

1. Michelin Pilot Road 2

2. Metzeler Z6

3. Pirelli Diablo Strada

Sam vozim slednje in sem super zadovoljen. Obraba je majhna, ceste se pa drži kot sam hudič. Če jo primerjam z Z6 je Diablo bolj na strani šport, Z6 pa na touring (kar ne pomeni, da z Z6 ne moreš do roba). Po testih ju pa Michelinka obe pusti za sabo.

Jaz menim, da z nobeno od teh ne boš razočaran, pri meni so odločale finance.

lp, pa pamet!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!