Skoči na vsebino

Krvodajalska akcija -- pridružte se nam!


Sam dePihlja

Priporočene objave

Glede na dejstvo, da izredno primanjkuje krvi bi bilo lepo, da naredimo v žilah kaj prostora za alko ;-)

Gremo ???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na dejstvo, da izredno primanjkuje krvi bi bilo lepo, da naredimo v žilah kaj prostora za alko ;-)

Gremo ???

Jaz grem drugi teden, verjetno v ponedeljek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bil včeraj na Šlajmerjevi, kjer so mi spustili 4,5 deci ta žleht krvi. Osebje še vedno prijazno, sendviči še vedno dobri, zdravnica pa oooooh. Visoka rdečelaska v mrežastih štumfih. Potem pa še reče, zakaj imam nekoliko visok pritisk. Ja zaradi tebe vendar, glej se kako si hot. :kva2::boobies:

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Danes zjutraj me je zbudil klic s transfuzije. Kličejo ob čisto nenormalnih urah, sredi noči ob 8:30 :evilgrin: :P . Pod nujno so rabili mene, oz. mojo kri, hehe. Takoj sem poklical v službo, da so me sprostili in namočili drugega nesrečnika, ki je moral delati namesto mene. Ob 11h sem se naslikal tam in takoj so me prijazne tete sprejele, ter odpeljale v laboratorij. Tam so se najprej "skregale" katera mi bo preluknjala katero žilo. Na odvzemu pa potem niso našle žile, zato so me še enkrat usekale v isto, iz katere so mi prej vzele kri za analizo. Seveda je šla igla v prazno. Po kratkem posvetu so našle še eno žilo, ki se je skrivala malo globje. Na tej pa je kri veselo špricala :P. Na drugi roki pa se žile niso tako skrivale, zato se je citofereza lahko začela. Za dobro uro sem bil priklenjen na ležalnik, da je mašina pobrala ven iz krvi, kar je rabila. Roke morajo biti pri miru in zravnane, nos pa takrat najraje začne srbeti :BUA:. Ko se je mučenje končalo sem se pa preselil v jedilnico na borovničke in snedviče. Aja, še potrdilo za službo sem dobil, da bo danes plačan šiht in odkuril sem jo domov.

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima koliko časa po bolezni-konkretno angini-ne moreš dati krvi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima koliko časa po bolezni-konkretno angini-ne moreš dati krvi?

14 dni po preboleni bolezni oz. zadnjem antibiotiku ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

No, pa so me spet poklicali iz transfuzije. Včeraj med službo je klicala prijazna teta in me prosila, če bi mi lahko danes spet luknjali kožo. Seveda sem ji dovolil, zato me je naročila na pregled, na katerega naj bi se oglasil do 17h. Službo sem nehal ob 14h, zato naj bi bilo dovolj časa, da pridem na Šlajmerjevo. Ker sem bil na :kava: s Svobodno ptico, sem moral nazadnje kar pohiteti, da nisem zamudil. Kri, ki so jo pregledali je bila v redu, zato so mi dali dokaj zgodnjo uro za odvzem. Danes ob 7:30 sem bil že tam in medicinske sestre so se takoj spravile k delu. V dobri uri mi je mašina potegnila iz krvi za dva pljunka plazme in pljunek trombocitov, ostalo kri pa mi je po drugi cevki poslala nazaj v krvni obtok. Za zaključek sem šel še v jedilnico na sladico (snedvič s salamo), :kava: in dva kozarca borovničk. Današnji "šiht" se je končal okoli 10h, nato pa sem bil cel dan prost, je prav pasalo biti doma in ne v službi :yea1:.

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 3 tedne pozneje...

Gre kdo jutri na transfuzijo? Mene pričakujejo ob 9:30 za citoferezo.

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Včeraj dal prvić. Počutje ni problema. Še bom šel. Na začetku me je bilo malo :kva2:.

lp

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V petek so me zopet poklicali s transfuzije, češ, da mi že dolgo niso luknjali kože :evilgrin: . Ker spadam med iglavce, sem se odzval na njihov klic in v petek opravil zdravniški pregled, danes pa sem imel odvzem trombocitov. Ker je zadeva trajala samo eno uro si spet nisem mogel celotnega filma pogledat :wallbash:. Nato pa standardni postopek: borovničke, snedviči in :kava: . Aja, nisem pozabil potrdila za službo, da imam vsaj 8 ur štetih :yea1: .

LP Robert

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes dal 97-tič.

:notworthy: Jaz te ne bom dohitel še......dolgo....... Do sedaj sem daroval kri 18X.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

danes bil tud jest klican, se odzval, daroval, pojedu in pozdravu Medota :)

Vidš, jst sm si pa čist belil glavo od kje se poznamo! :wallbash: Hvala za prijazen pozdrav in še bolj odzivu ... :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes dal 97-tič.

:eek: bravo, krasen zgled :OK:, že hitimo za tabo.

(sam bo treba kar še debeli dve desetletji hodit ... jest bi bla tud moški :whistle:, bi šla lahko 4x na leto)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!