Skoči na vsebino

Krvodajalska akcija -- pridružte se nam!


Sam dePihlja

Priporočene objave

jaz na žalost še ta teden ne morem, ker še imam obveznosti na faxu. se bom pa pridružila kdaj drugič.

poleg tega pa smo imeli včeraj sistematski pregled in moja kri trenutno ni čisto ok.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravnokar s krvodajalske (citofereza), zdaj pa na motor :yea1: . Včeraj sem bil na pregledu, danes odvzemu, oba dni pa prosto. Torej dovolj časa za preganjanje po bližnji in dalnji okolici.

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

Meni je pa oktoberfest padel v vodo :headbang:, pa sem se odločil, da dam kri. Sem se danes odpravil na pregled, jutri pa bo šlo zares.

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Tud men so jo spustili v torek ali sredo, ne vem točno več, mal me spomin zapušča... :whistle:

A so ti iz glave jemali kri :naughty:. Potem ni čudno, mogoče so posrkali še kakšno sivo celico :devil:.

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud men so jo spustili v torek ali sredo, ne vem točno več, mal me spomin zapušča... :whistle:

jst sm tud puščal cca 10 dni nazaj, samo z to razliko da mene kličejo cca 5x na leto, pa več kot na 3 mesece ne smeš dat kolkr vem  :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst sm tud puščal cca 10 dni nazaj, samo z to razliko da mene kličejo cca 5x na leto, pa več kot na 3 mesece ne smeš dat kolkr vem unsure.gif

Praviloma je tako ja...moški lahko dajete na 3 mesece,ženske pa na 4 mesece..tako da jaz drug teden izpolnem svoj fond za letos..smile.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Praviloma je tako ja...moški lahko dajete na 3 mesece,ženske pa na 4 mesece..tako da jaz drug teden izpolnem svoj fond za letos..smile.gif

odvisno kaj daješ...jaz grem jutri spet, čeprav sem bila en mesec nazaj..... :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst sm tud puščal cca 10 dni nazaj, samo z to razliko da mene kličejo cca 5x na leto, pa več kot na 3 mesece ne smeš dat kolkr vem  :unsure:

Pol maš pa res eno ekstra, ultra, super, duper kri, da jo tok rabjo he he he... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pol maš pa res eno ekstra, ultra, super, duper kri, da jo tok rabjo he he he... :lol1:

ah iz krvi naredijo toliko, da se nam niti ne sanja, lahko povem, da sem jo danes spet dala seveda pazmo....ljudi precej na Transuziji kar pomeni, da smo še vedno dokaj humani in se glede na pozive transfuzije precej odzivajo, da je pomanjkanje krvi...Lahko povem, da je bilo letos kr precej med drugim tudih hudih motorističnih nesreč, kjer je šlo ogromno krvi iz zalog, pa žal včasih med njimi niso bili uspešni pri reševanju, poleg tega je še drugih prometnih ogromno, pa seveda precej karcinomskih operacij, transplatacij in vedno se rabi kri..........zato brez predsodkov, če ste zdravi lahko greste darovati...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moje me bodo kmalu spet poklicali na citoferezo. Do sedaj sem nabral 52 darovanj, sem se ta teden zagrebel za priznanje RK za 50.

Zanimivo, koliko časa po poškodbi se kri še ne sestavi v normalo... več kot eno leto.

Mogoče se pa vidimo na ZTM!?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moje me bodo kmalu spet poklicali na citoferezo. Do sedaj sem nabral 52 darovanj, sem se ta teden zagrebel za priznanje RK za 50.

Zanimivo, koliko časa po poškodbi se kri še ne sestavi v normalo... več kot eno leto.

Mogoče se pa vidimo na ZTM!?

jaz še nisem dobila nobenega priznanja, ker hodim direktno na Šlajmarjevo....

hm, tam malo težje, ker jaz pridem in grem, načeloma si pa nikogar ne želim srečati, kjer delam tako da...nekje pač....mogoče pa drugo leto kje na cesti..... :whistle::whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Spostovani "motodarovalci",

vsi skupaj lepo vabljeni na vpis v register darovalcev kostnega mozga, ki bo organizirano v torek 19.1.2010 ob 17h v Špasteatru v Mengšu (Kulturni dom). Akcijo organiziramo v pomoč fantku Nel-u, ki se vedno isce primernega darovalca.

Postopek je enostaven:

1. Najprej 15-20 minutno predavanje o postopku odvzema kostnega mozga,

če se najde ustrezen darovalec,

2. izpolnjevanje obrazca za vpis v register darovalcev in

3. odvzem polovice epruete krvi.

vec o darovanju kostnega mozga oz krvotvornih matičnih celic si lahko preberes tukaj --> http://www.ztm.si/

Za najavo vecje skupine, prosim poklicite na 041 814 051 Mateja Kržin!

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Danes sem bil spet po nekaj mesecih :slap: na obisku pri sosedih :D. Ker sem danes prost, sem se odločil, da grem na citoferezo. Teta na okencu v sprejemni pisarni je bila tako vesela, da sem prišel, da me je takoj poslala v laboratorij na luknjanje kože :evilgrin:. Takoj na to me je prevzela druga in me odpeljala na odvzem. Ko je bilo pa konec uradnega dela, je bil pa čas za likof: snedviči, borovničke in kavica :D

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Danes sem bil spet po nekaj mesecih :slap: na obisku pri sosedih :D. Ker sem danes prost, sem se odločil, da grem na citoferezo. Teta na okencu v sprejemni pisarni je bila tako vesela, da sem prišel, da me je takoj poslala v laboratorij na luknjanje kože :evilgrin:. Takoj na to me je prevzela druga in me odpeljala na odvzem. Ko je bilo pa konec uradnega dela, je bil pa čas za likof: snedviči, borovničke in kavica :D

LP Robert

priden si, samo še vedno ne vem kje si staknil borovničke????? Po moje v tvoji domači shrambi ali pa pri "Dragotu" na skrivaj pod pultom, o joj, une iz avtomata :wallbash: :wallbash: ???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fočk danes pa tud gledal tiste borovničke na avtomatu, ampak sm se odločil za pomarančne...:whistle:

tudi jaz moram spet mal na borovničke na Šlajmarjevo, že kakšen mesec in še malo nisem bila..... :whistle::worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!