Skoči na vsebino

Krvodajalska akcija -- pridružte se nam!


Sam dePihlja

Priporočene objave

Datumi in še marsikaj zanimivega za prebrat:

http://www.ztm.si/sl/krvodajalstvo/koledar_akcij/

Ampak zakaj pa sploh čakat na krvodajalsko?

V Lj na Zavodu za transfuzijo (šlajmerjeva 6) delajo vsak dan od 7h dalje .... preprosto prideš, daš (tistim, ki rabijo), greš ... in prideš spet čez 4 mesece, če si punčka, oz. čez 3, če si fantek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:eek: no, no, kje si pa to slišal?

Meni se je samo enkrat v celem desetletju rednega krvodajalstva zgodilo, da so me poslali domov, ker so imelu v tistem trenutku krvi moje krvne skupine zaradi pred tem organizirane krvodajalske akcije preveč (kri ostalih krvnih skupin so seveda jemali). Pa še to s prošnjo, če pridem čez mesec dni.

Tko da nič čakat :grrr .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Datumi in še marsikaj zanimivega za prebrat:

http://www.ztm.si/sl/krvodajalstvo/koledar_akcij/

Ampak zakaj pa sploh čakat na krvodajalsko?

V Lj na Zavodu za transfuzijo (šlajmerjeva 6) delajo vsak dan od 7h dalje .... preprosto prideš, daš (tistim, ki rabijo), greš ... in prideš spet čez 4 mesece, če si punčka, oz. čez 3, če si fantek.

evo tu http://www.daruj-kri.si/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj ni nujno, da daruješ kri. Lahko daruješ tudi plazmo ali pa greš na citoferezo. Kot so mi rekle tete na transfuziji imajo še raje take, ki so pripravljeni na darovanje plazme ali krvnih ploščic s citoferezo, ker je krvodajalcev običajno dovolj.

LP Robert

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj ni nujno, da daruješ kri. Lahko daruješ tudi plazmo ali pa greš na citoferezo. Kot so mi rekle tete na transfuziji imajo še raje take, ki so pripravljeni na darovanje plazme ali krvnih ploščic s citoferezo, ker je krvodajalcev običajno dovolj.

LP Robert

kako pa to poteka ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam krvi je preveč v rezervi, tak da ....

Meni se zdita pojma preveč in zadovoljiva količina različna, ampak to je samo moje mnenje. Sem pa prepričana, da če bi šel darovat in bi je res imeli za stran zlivat, ti je ne bi vzeli. Lahko, da se tudi tu motim ...

:hmm:mogoče kdo, ki je na MS, dela tam, pa bi znal povedati iz prve roke.

Saj ni nujno, da daruješ kri. Lahko daruješ tudi plazmo ali pa greš na citoferezo. Kot so mi rekle tete na transfuziji imajo še raje take, ki so pripravljeni na darovanje plazme ali krvnih ploščic s citoferezo, ker je krvodajalcev običajno dovolj.

LP Robert

Hvala za 'plan B' .) , na to dvoje, priznam, res bolj redko pomislim.

Zasledila sem, da lahko daješ plazmo vsakih 14 dni. Ne pa tudi, koliko časa mora preteči od odvzema polne krvi do plazmafereze in obratno, od plazmafereze do odvzema polne krvi. Se to dvoje običajno sploh kombinira? In kako je pri citaferezi? Tu nisem našla niti podatka, kako pogosto lahko greš na odvzem. No, če mogoče veš, sicer bom za vse povprašala čez dobre tri mesece, ko bom spet tam.

Aja, še to. Kako je pa s prostimi dnevi, greš po plazmaferezi in citaferezi v službo?

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni,

kdaj je naslednja krvodajalska akcija, bi se pridružil z veseljem.

LP hoyla

+1. Če ne drugače pa na lastno pest, saj nas bodo veseli!

Popravljeno . Popravil tuksinet
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako pa to poteka ?

Poteka tako kot je prilepil link @PiKi17. Prideš na šalter in jim poveš zakaj si prišel, nato pa te oni vodijo čez cel postopek.

So me pa predvčerajšnim klicali, da bi spet radi luknjali mojo kožo :grim . Seveda sem malo mazohista, zato sem takoj po službi prišel tja na pregled krvi. Zmenili smo se za odvzem, ki je bil nato včeraj ob pol desetih. V eni uri sem bil fertik (ne dobesedno) :grrr , nato pa je sledila običajna procedura: borovničke (brez šiber), :kava: in snedviči.

LP Robert

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si bil na separaciji? Kaj so ti jemali in po kolikem času si spet goden za zakol?

Jaz sem bil novembra na odvzemu in so mi vzeli dvojno dozo eritrocitov (vzamejo ti žametno črnimo in vrnejo rumeni muškat) zato imam sedaj pol leta mir. Zgleda da so eritrociti kritični pri obnavljanju. Res pa se poznajo pri kondiciji. Opazno prej sem se utrudil. Po približno mesecu dni sem prišel na običajno zmogljivost. Naslednji rok je 15 maj.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Citoferezo lahko ponavljaš vsakih 14 dni, samo so uvidevni in me kličejo na kakšna dva meseca. Včasih mi dajo mir tudi več časa, odvisno od potreb, ki jih imajo.

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

z veseljem dajem kri, sam da jo pa potem prodajajo v avstrijo je pa sramota :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

z veseljem dajem kri, sam da jo pa potem prodajajo v avstrijo je pa sramota :ninja:

Saj sem vedel, da se bo nekdo ob to spotaknil. A ni bolj pametno počakati na epilog kot obsojati vnaprej? Jaz zbiram sodelavce za možen naslednji teden.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

VABILO

Mk Rokovnjači, Mk Vaški Boysi in Izbrani te vabimo k udeležbi na krvodajalski akciji MOTORIST ZA ŽIVLJENJE, ki bo potekala ob dnevu krvodajalstva, v ponedeljek ,4.junija od 10h naprej, na zavodu za transfuzijsko medicino v Ljubljani (poleg porodnišnice).

post-3-1244112284_thumb.jpg

http://www.motosvet.com/scene/index.php?app=cal&cid=1967

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

če te kličejo na mobitel, da rabjo tvojo kri oz. tvojo krvno skupino, pol pomoje nimajo glih preveč krvi na zalogi :/ tko da...jst bom mogla počakat do oktobra, da bom šla lahko spet ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je blo junija letos...so rabil 0...oz. jst mam 0+...ne vem če je mela ta pozitivna kej veze...ampak sm skočila med pavzo,pa oddala,pa šla nazaj delat ;) človk se dobr počuti,k nardi dobro delo ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

V petek sem dobil sms, da bi radi mojo kri in da organizirajo v ponedeljek puščanje :grim . Ker sem danes še v bolniški, sem se odločil koristno porabiti dan. Ob desetih sem se narisal tam in takoj so me odvlekli na testno prebadanje kože. Ker je bilo vse bp, sem odšel v posebno sobo, kjer se ukvarjajo samo s citoferezo. Tamkajšnje sestre so se na podlagi podatkov odločile, da bom z dvema iglama v rokah na ležalniku preležal 72 minut. Ker se po tolikšnem ležanju človek utrudi, sem za likof odšel še v jedilnico na snedviče, :kava: in borovničke (bleifrei :evilgrin: ) . Za darilo pa so mi dali še komplet za avtotransfuzijo :P .

LP Robert

post-20894-0-69711600-1355777239_thumb.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!