Skoči na vsebino

Nastanek sveta...


Morpheus

Priporočene objave

Hola!

Hej Lina, tole o odkritem "telesu, zvezdi al nekaj podobnega" se pa meni sliši zelo zanimivo... a se morda spomniš kaj več podrobnosti? Bom poskusil najti še na Netu, če bo kaj...

Hvala vnaprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, ne spomnim se razen tega,da ni minilo več kot leto dni, gost je bil moški . Piš na kak astronomski forum al kaj takega.

Lohk grem pa pod hipnozo, baje se lohk vsega spomniš kar si nekoč slišal pa ti ni bilo pomembno in si zakopal nekam vase! :kva1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola Lina!

Pravzaprav bi RES rad izvedel kaj več o tisti zadevi (kaj čem, odkrito priznam da sem nenasiten firbec), ampak TOLK daleč, da bi te hipnotizirali, pa vseeno ne bi šel - kaj pa če bi res kaj izkopali iz tebe (ej joke, joke)... tista zadeva o kateri so govorili pa je bila najbrž eden od kometov NEAT... so bili "moderni" v tem časovnem obdobju... no, grem brskat po NETu.

Vseeno hvala za ponudbo, cenim :lol:

PS če so res odkrili snov, ki ne bi smela več obstajat je to precej velika piz*za fizike... zamaje hišo pri temeljih...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se veliko bolj pomembno od nastanka časa in prostora zdi njegova prihodnost - ker u rikverc ne jaz, ne moji potomci garant ne bomo živeli.

Torej prihodnost vesolja: ta je pa bolj temna. Še pred kakima dvema letoma so se kregali ali se bo vesolje kar naprej širilo ali se bo začelo u eni točki krčit, kar bi lahko rezultiralo v novem big bangu torej novem času in prostoru, planetih, vrstah itd. Rezulatti so bili žalostni - ugotovili so, da se bo kar širilo in se počasi ohladilo in ugasnilo kot kakšna kurčeva žerjavca.

Slaba prihodnost torej. Razen, da je en znanstvenik napovedal, da bi nov big bang lahko izvedli potomci ljudi pazi - umetno!

Ampak še pred ugasnitvijo vesolja imamo en drug problem: TOPLO GREDO. Če se e bo nič spremenilo in se tudi ne bo, bo čez 50 let na zemlji hud urnebez. Že letos smo imeli 4 mes. 35 ST. C. pol pa kar naenkrat 10. Nobene pomladi, nobene jeseni, bedno skratka. Pa suša, škoda, požari. Te stvari bojo zmerom hujše in počas bomo delali samo še za saniranje tovrstnega dreka - in še naprej besno kurili naftne derivate.

Ampak še pred uveljavitvijo tople grede imamo še en drug problem: KAPITALIZEM in GLOBALIZACIJO. Kaj nam pomaga če je vsa božja previdnost pripeljala do tega, da smo se rodili, če pa se moramo celo življenje šolat in delat, pa vseeno vedno manj imamo, sploh pa prostega časa. Delovni čas narašča, pravice se pa manjšajo in to vse kljub fenomenalnim dvigom produktivnosti in povečanju bogastva družb. Vsemu temu navkljub ni več možnosti za tisto kar je bilo še pred 10 leti normalno. Da bi bila večina zaposlena, da jih delo nebi spravljalo totalno ob živce, da bodo dočakali penzijo in imeli zdravje. Sedaj kljub nesluteno povečanemu bogastvu za vse to ni več denarja, to je pa docela čudno in nelogično.

Tukaj nekaj zelo smrdi, imajo pa nas za osle.

Iz tega vidika me začetek sveta pravzaprav bolj malo zanima.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola Lina!

Pravzaprav bi RES rad izvedel kaj več o tisti zadevi (kaj čem, odkrito priznam da sem nenasiten firbec), ampak TOLK daleč, da bi te hipnotizirali, pa vseeno ne bi šel -

Karkoli v zvezi z vesoljem --> www.space.com. Verjamem, da tudi o tej zadevi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak še pred uveljavitvijo tople grede imamo še en drug problem: KAPITALIZEM in GLOBALIZACIJO. Kaj nam pomaga če je vsa božja previdnost pripeljala do tega, da smo se rodili, če pa se moramo celo življenje šolat in delat, pa vseeno vedno manj imamo, sploh pa prostega časa. Delovni čas narašča, pravice se pa manjšajo in to vse kljub fenomenalnim dvigom produktivnosti in povečanju bogastva družb. Vsemu temu navkljub ni več možnosti za tisto kar je bilo še pred 10 leti normalno. Da bi bila večina zaposlena, da jih delo nebi spravljalo totalno ob živce, da bodo dočakali penzijo in imeli zdravje. Sedaj kljub nesluteno povečanemu bogastvu za vse to ni več denarja, to je pa docela čudno in nelogično.

Tukaj nekaj zelo smrdi, imajo pa nas za osle.

Iz tega vidika me začetek sveta pravzaprav bolj malo zanima.

Pogledaš lestvico top 500 najbogatejših zemljanov in ti je vse jasno... kam gre vse tisto delo, za katerega večina ljudi ni dovolj plačano - denar od dela, ki je vrednoteno z izjemno visokimi cenami dela, gre pač na švicarski račun ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!