Skoči na vsebino

Haloo, star sem osemnajst!


Priporočene objave

Kot ste prebrali iz naslova, sem pac star 18.

Ok, da preidemo k problemu.. Se vam zdi to normalno, da mati svojemu otroku moskega spola, ki je skoraj normalen, :rolleyes: rece, da ima hisni pripor? In da more biti za vikende(petek, sobota) najkasneje ob 2h doma?

Sam se smatram za odgovorno in zelo samostojno osebo, znam dobr poskrbet zase in za svoje bliznje, priznam pa, da sem na case tako len ko fuks, pa saj to je normalno ne?(upam) :) S solo nimam problemov, ne delam peesdarij, doma nardim vse kar mi recejo(vsaj kar fotr rece) :)

Pravkar mi samo se malo manjka do izpita za avto, fotr pa mi prbije, da mi avta ne bo posojal, pa ceprav ga brez izpita vozim ze dobra 3leta?In nikoli tudi praske naredil.. :?

Your comment, please..

Popravljeno . Popravil Gloga
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Starši že vedo zakaj maš hausarest, ti pa verjetno tudi.

Ipak pri 18 letih še nisi najbolj pameten, ne glede na to, da si verjetno trenutno kar precej prepričan v svojo razsodnost.

Ne skrbi, do dveh maš za moje pojme čist dost..... ;) :P

Alla B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da,godi se ti strašanska krivica. Fotr je res neumen - kako to, da sploh ne ve, da si ti tolk odgovoren, da že tri leta popolnoma brez praske in izpita voziš avto? In mati -a ne vidi, da si s svojo lenobo popolnoma normalen najstnik, zakaj moraš že ob 2h doma bit? Res, čudni starši :kva1:

PS: saj nisi tolk zlo resno mislil s svojo objavo, a? Chundertat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S to temo, ki si jo odprl, si dokazal, da nimaš te pameti, za katero trdiš, da jo imaš.

lp DTW

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Znašel si se v zoprni situaciji... Po nekaterih kriterijih si za starše že dovolj odrasla oseba (ponavadi za tiste stvari, ki jih ne maraš, pa jih oni zahtevajo od tebe), po drugi strani pa si za njih še otrok (ne moreš še vozit njihovega avta, kadit, ipd....)

Razumeti moraš, da je otrok v adolescenci za starše velik izziv. Bojijo se, da bodo izgubili kontrolo nad tabo in da jim uhajaš iz "vajeti". Seveda ti želijo najboljše, ampak včasih sami ne vedo kako to izvajati - tako pridemo do tebi brezveznih in nesmiselnih pravil. Za nekatere starše je zelo boleče, ko vidijo otroka, da se osamosvaja in separira od svoje primarne družine. Ironija pa je, da je tvoja razvojna naloga, da se osamosvojiš inpočasi postaviš na lastne noge. To pa je potrebno narediti s čim manj konfliktnimi situacijami (vedno bodo) in predvsem pokazati staršem, da ti lahko zaupajo.

Npr. poskusi preko pogajanj doseči uro vrnitve ob pol treh - ampak potem moraš biti do minute točen. Počasi si izbori zaupanje staršev in jim pokaži, da te ne izgubljajo. Vaš odnos pač dobiva nove dimenzije...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se strinjam s "pozitivnimi" odgovori na tvoj problem, četudi imajo zajedljivci tudi v določeni meri prav

1. da voziš že tri leta avto brez praske - upam da ne očetov, ker bi bilo res čudno da ti ga ne bi posodil ko boš naredil izpit (pa priporočilo raje prej naredi izpit kot pa da avto voziš še naprej brez izpita) -> npr. meni oče je posojal avto vendar sva prej naredila skupaj kar nekaj km (seveda ko sem imel izpit) preden mi ga je zaupal, da sem se vozil sam -> če ti ga pa ne posodi pa nimaš kaj, takšno je življenje in se moraš s tem sprijazniti -> po kateri logiki pa bi ti ga moral posoditi?

2. kdaj moraš priti domov in teženje staršev smo po moje doživeli vsi in se je čas počasi podaljševal - poskusi kot pravi mustang

3. Sem bil tudi sam len ko fuks (sem še sedaj, samo nimam več časa :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Otrok je dandanes otrok tam nekje do 24. leta starosti, ko se konča osnovno šolanje.

To, da z 18 leti lahko voziš avto in voliš in da te policaji lahko zaprejo in sodniki po potrebi obsodijo tudi na 30 let aresta je samo zgodovinski ostanek, ko so otroci socialno prej dozorevali, kot sedaj.

Razotročil se boš tedaj, ko boš izpraznil svojo sobo in se odselil in ko mami in atu ne bo več potrebno izdvajati žepnine in ti kupovati oblek in obuval in kuhati kosila in plačevati počitnikovanj in podobno. V takem primeru si zaradi mene lahko odrasel že s 14 leti.

Starši nekako prevzamemo družbeno obvezo, da vas bomo pripravili za in spravili v samostojno življenje. In do vzpostavitve tega stanja smo odgovorni za vas v vseh smereh. Ne pa zato, da bi imeli oblast nad vami.

:devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uauuuu, močna leta!

Samostojen? No, ne mislim če sam stojiš, ampak če sam svojo hrano ješ in v svoji postelji pod svojo streho spiš.

Ahaaa, študiraš... Ok, to je vsaj pri nas isto kot bi hodil v službo, s tem da se v času študija skrbi zate. No torej do tu vse OK... Torej si na poti v odraslost. Bravo!

Kaj pa ata, je on tudi samostojen in odrasel? Je... torej je odločitev o tem ali ti bo posodil avto čisto njegova. Pika! :devil: Že ve zakaj.

Len ko fuks? Ja razumem, razumem, vem lenoba kar boli, samo boš tudi ti starše razumel, če jim to ni všeč.

No pa ne mislit, da vsi straši cvikajo izgubit kontrolo nad mularijo. Sploh ne, meni je bilo najhujše, ko je začel junior ponoči okoli bezljati, ker sem se bal zanj. Kot se je kasneje izkazalo ne čisto neupravičeno. Vsakdo mora pač tudi nočno življenje natrenirati, da se v njem kolikor toliko normalno znajde in ne počne peesdarij!

Sicer ti je pa Brrrm prav lepo vse razložil!

Torej mulac, ne ga srat, po pamet naprej pa ne jokat tukaj. Kakor si boš postlal, tako boš spal!

LP od enga ateta!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Miško tole ti bom povedala ...

Do 18. leta sem morala bit strogo doma do 01.00 ure zjutraj, razen zelo redkih izjem. Z 18. sem se vpisala na faks, čeprav je foter znoru, ker mi je že zrihtal delo tajnice v enem podjetju. Njegovega avta tut povohat nisem smela, ko sem naredila izpit. Edina sreča je bila, da sem dobila v času študija kadrovsko štipendijo. Tako sem se preselila v Maribor in začela živeti na lasten račun. Ko sem prišla čez teden domov sem vedela, da pač doma veljajo drugi pogoji in sem jih upošteval (ipak mi je mama še vedno oprala cunje, zlikala, ...), čez teden pa, ko sem živela v MB-ju sem živela po svoje. Kar imam sem si od svojega 18. leta dalje kupila sama. Seveda sem takrat bila zelo jezna na fotra, ker mi ni dal tolk denarja, kot so ga dobivali ostali, ker mi ni dal avta itd. itd. itd. ... danes sem mu hvaležna in hkrati vesela, da že od 18. leta skrbim za svojo rit sama ...

... skratka hotela sem ti povedat naslednje ... če pač nisi zadovoljen s pogoji, ki jih imaš doma ... začni živeti na lasten račun in pogoje si boš lahko postavljal sam ...

Popravljeno . Popravil Vale
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... skratka hotela sem ti povedat naslednje ... če pač nisi zadovoljen s pogoji, ki jih imaš doma ... začni živeti na lasten račun in pogoje si boš lahko postavljal sam ...

Kadrovska štipendija je življenje na lasten račun? In če fantu niti starši, niti kdo drug ne tišči denarja v žep......naj gre delat? Možnost je. Mala plača, težko delo in verjetno nič časa in energije za študij. Je pa možnost, čeprav zelo zanikrna.

Hišni pripor pri 18ih letih je nekoliko nenavaden.........prav tako kot je za starše nenavadno dejstvo, da odraščaš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hišni pripor pri 18ih letih je nekoliko nenavaden.........prav tako kot je za starše nenavadno dejstvo, da odraščaš.

Maš res, vendar kakor imajo zrihtano, tako imajo zrihtano. Nismo mi tu da bi sodili. Oz. kot je nekdo rekel, "kakor jih je navadil".

Če ni za zdržat, je pa Vale že povedala recept. Za štipendijo, se je pa treba tudi zmigat, sama ne pade dol!

Če je pa v iber kriza, pa na šiht, pa ob delu študirat. Dokler je to v prvem planu, se da. Ko pa pride v prvi plan "life", pa malo kriza rata. Se pa da, dokazano, menda je nekaterim že uspelo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kadrovska štipendija je življenje na lasten račun? In če fantu niti starši, niti kdo drug ne tišči denarja v žep......naj gre delat? Možnost je. Mala plača, težko delo in verjetno nič časa in energije za študij. Je pa možnost, čeprav zelo zanikrna.

Hišni pripor pri 18ih letih je nekoliko nenavaden.........prav tako kot je za starše nenavadno dejstvo, da odraščaš.

Miško kadrovsko štipendijo sem si sama zrihtala in ja, je življenje na lasten račun, ker jo morš na koncu, če se ne zaposliš pri njih tudi vrnit ...

... in sam ne mi klobasat s takimi, da ne morš študirat in delat ... ker sem to kljub dobrim kadrovski štipendiji prakticirala ... MAME MAZINE ... NAJBOLJŠ SE JE JOKAT KAKO TI JE HUDO ... NO PA SE DEJTE ... VAM BOM PRINESLA DUDO IN SLINČEK ....

Pred tremi leti sem ostala na cesti za štiri mesece in sem kljub univerzitetni izobrazbi filala police v trgovini ... pa še zdej mi ni žal, je bla prav vredu izkušnje ... seveda pa nekateri ne morjo za vsako delo poprimit ker smrdi ... a dnar tut smrdi ... :devil:

Popravljeno . Popravil Vale
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odsotnost do 02:00 pa res ni hišni zapor.

Povejte mi, kaj lahko pametnega ali pa prijetnega počne 18. letni mladenič zunaj po 02:00 uri. :hmm:

Je pa v strogi vzgoji vgrajena tudi past.

Da se razumemo, izhodi do 02:00 niso stroga vzgoja.

Če otroku, dokler živi doma, ne pustiš hoditi ven med prijatelje, potem obstaja velika verjetnost, da se jim ob "osamosvojitvi" v LJ ali v MB na začetku študija od preveč svobode utrga in se potem sprašujemo, zakaj tako velik izmet med študijem.

Otroci iz LJ in MB in preveč bližnje okolice ste v tem malo depriviligirani, ker študirate od doma.

Ko je bil Brrrm bruc, ga je toliko prelomil v svobodni Ljubljani, da se še danes čudi, kako mu je uspelo v roku izdelati prvi letnik. 90 % ljudi iz takratne pivske druščine se ni prebilo čez oviro v drugi semester.

Saj lomili smo ga tudi še potem, vendar potem sem imel že toliko kondicije, da sem šel direktno iz fešte na kolokvij in pridelal 10ko.

In Brrrm je imel dokaj strogo vzgojo. Žal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odsotnost do 02:00 pa res ni hišni zapor.

Povejte mi, kaj lahko pametnega ali pa prijetnega počne 18. letni mladenič zunaj po 02:00 uri. :hmm:

Je pa v strogi vzgoji vgrajena tudi past.

Da se razumemo, izhodi do 02:00 niso stroga vzgoja.

RES MAŠ :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje mnenje je tako. Če boš priden in točno prihajal domov ob 2.00 bodo počasi se omehčali in bodo videli, da ti lahko zaupajo in stvar se lahko tudi spremeni.

Kar se tiče avta - kako pa si lahko vozil avto brez izpita??

Kaj ti veš, če te dobijo policaji potem ne moreš delati izpit 2 leti!! Si pa res pogumen, da se kar tako voziš!

Samostojen - tako kot so ti povedali..... ali se sam preživljaš - dvomim.

Jaz sem zaposlena, zraven še študiram..... vendar še vedno živim pod streho mojih staršev...... ker za samostojno življenje potrebuješ več kot samo 18.let!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker za samostojno življenje potrebuješ več kot samo 18.let!

Nau držalo ... od 18. leta živim samostojno ... prav ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vale...saj nisem tebi ugovarjala!

Ti si ena od redkih, ki je pri 18. bila že samostojna.....

jaz pa sem napisala, da za samostojnost ni dovolj magična številka 18!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nisem bral komentarjev (le prvi post), bom pa odgovoril bolj ali manj vse iz mojih izkusenj: JA, lahk ti da hausrest, ker dokler si pod njeno streho, in dokler zivis s pomocjo njenega denarja, pomeni da nisi samostojen, in da si odvisen od nje. ko bos mel fajt z njo, se zapri vase, in ne spregovori niti besede vec (tak se debata 3x prej konca), ko bos pa odhajal iz fronte, pa ji zabrusis komentar v stilu "vedno me v depresijo spravs" al pa kj podobnega. pr men pomaga. :D al pa to tud pomaga vcasih ce prides kdaj domov s plavo oko, pa ji noces povedat ka je blo (pa ne zdej rect kirmu nej te butne na oko, sam tak, ce je ze na tem), z mano so cist drugac zacel ravnat pol. :) sej vem da se glupo slisi, sam take so moje izkusnje.

glede vikendov in 2:00 am - ka ti bi bil do 6ih zuni?? k men se to zdi ze tak kr pozno - navadno, ce ze grem ven, pridem domov najkasnej ob enih, ponavadi malo pred polnocjo! .)

drugace pa - starsi te ne sovrazijo (tak sm js vcasih mislu), ampak se zate bojijo, da se ti neb kaj nardil. verjemi, tud js se bojim za marsikoga, in raje vidim da ostane doma, kot pa da gre na kak rave party al pa kj podobnega.

moje izkusnje. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja, glede avta - a mislis da sm ga js kdaj dobu?? sicer sn se velik vozu, sam je bla vedno sestra zravn (ona nerada vozi), pol sm ga parkrat dobu (celo fotrovga), ko pa sm maminga sesul - od takrat pa nisn dobu avta niti enkrat - razn safrana 3x, pa se tist sam pod fotrovo kontrolo - da to vidis kok je vsako potezo skritiziru, ko je pa mama vozla je pa 3x bolj sunkovito vozla, je bil pa tih!! :angry: no, v petek je reku "sej tehniko mas dobro, sam ko si norc..." :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tko resno ti še to svetujem ... lepo se drži ure, ko bo mama ugotovila, da ti lahko zaupa, bo tudi ura prestavljena ... če boš pa kontra sekal, boš pa tut kontra učinek dosegel, ker ti bo še manj zaupala ali celo pomislila, da imaš kaj za bregom ... torej počas, pa strpno pa bo ... sej vem, da ti more bit hudo, sam tudi mi vsi smo dali takšne in drugačne faze skozi življenje ... nič hudo pomembnega ne zamujaš, boš še vse nadoknadil ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi bil odgovorn kokr ti pravš da si, se sploh nebi vsedu za volan brez izpita!

Sicer pa starši že vedo kaj delajo, ta pripor si sisigurno zaslužu, pa do 2eh maš vek kot dost za žur.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi bil odgovorn kokr ti pravš da si, se sploh nebi vsedu za volan brez izpita!

se strinjam. js sn v celem lajfu 4x al 5x spizdu avto (sam 1x so me tastari dobl :P :D ), od tega sn se 2x mim skifov pelu oz. oni mim mene - ce pomislim, da vsaj se eno leto nebi mel moznosti opravljanja itpita... :blink: :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Se vam zdi to normalno, da mati svojemu otroku moskega spola, ki je skoraj normalen, :rolleyes:  rece, da ima hisni pripor? In da more biti za vikende(petek, sobota) najkasneje ob 2h doma?

...ob 02:00... :hmm: ...da.

Popravljeno . Popravil -pero-
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  Ok, da preidemo k problemu..  Se vam zdi to normalno, da mati svojemu otroku moskega spola, ki je skoraj normalen, :rolleyes:  rece, da ima hisni pripor? In da more biti za vikende(petek, sobota) najkasneje ob 2h doma?

Your comment, please..

Čez pet, deset let boš drugače gledal na tole situacijo, čez dvajset ali petindvajset let pa boš razmišljal tako kot razmišljajo tvoji starši zdaj. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!