Skoči na vsebino

Haloo, star sem osemnajst!


Gloga

Priporočene objave

hmmmm - 18 let - spomini! :P

no jaz se glede tega nimam kaj za pritoževat, ker sem starše treniral (beri spravljal v obup) že od 13-14 leta tako, da sem do 18-ke izsilil že marsikaj (nočna ura je bila ukinjena pri 17-ih). avta se dokler nisem imel izpita nisem smel niti dotakniti in se ga tudi nisem, ker sem vedel kakšne bi bile posledice (adijo motor ker za njega tudi nisem imel izpita - 250 z A 125 kategorijo). ko sem naredil izpit pa mi je foter dal kluče v roko in nikoli več nisem rabil prosit za avto če je bil prost in ga foter ni rabil.

če hočeš podaljšati svoje nočne izhode se sicer drži ure ampak vedno pizdi preden greš in ko prideš (razen če si pijan - takrat se poberi hitro spat B) ). če boš lepo tiho in igral na "odgovornost" se sami od sebe nikoli ne bojo spomnili na to da bi ti podalšali izhod.

PS (vale): glede samostojnosti - MALO MORGEN!!!!!! a veš koliko kadrovskih štipendij razpisujejo podjetja? govorim o tistih, ki niso že v naprej oddane po "vezah"!!! PRAKTIČNO NULA, ŠE TISTIH NEKAJ KI JIH JE PA JE ZA KAKŠNE NEPOPULARNE SMERI KJER KRONIČNO PRIMANKUJE DIPLOMANTOV!!!

In če imaš še potem "smolo", da starši niso ravno socialni primer nimaš šans, da dobiš kako ugodno sobo v študentu. izračunaj stroške stanovanja in življenja v LJ ali MB pa mi povej kakšno službo (in kje bi jo dobil) bi moral človek imet (s srednješolsko izobrazbo jasno), da bi živel in študiral ob delu. tudi z štipendijo ne preživiš

NJET NJET pri 18. se osamosvojit ne gre ravno brez pomoči staršev (torej spet nisi samostojen), pa še malo neumno bi bilo ravno bežat od doma ker ti ne pustijo biti zunaj po 2. uri. :P :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pervy js sem sam svojo zgodbo povedala ... dnar za preživeti študijske čase vemo, da se da tudi drugače zaslužit ... sicer pa sem jim kompletno štipendijo tudi vrnila, ker se potem nisem zaposlila pri njih ...

... tut js nisem živela v študentu od začetka in sem takrat plačevala najemnino 200 DEM za luknjo 18m2 + stroški ... OK ...

Popravljeno . Popravil Vale
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... dnar za preživeti študijske čase vemo, da se da tudi drugače zaslužit ...

aaa.gif

:D :D :D

j.o.k.e.!! .)

vsekakor lahk iz odgovorov vidis, da majo starsi vedno prav, ceprav se ti ne zdi vedno tak.

ma ne sekiri se. tud moji starsi nimajo pojma! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa kakšen hausarest do 2h ... ste pa smešni no ... Bodi doma vedno pol ure prej, pa boš čez en mesec lahko že eno uro dlje zunaj B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot ste prebrali iz naslova, sem pac star 18.

U, bravo, čestitam! :OK:

Se vam zdi to normalno, da mati svojemu otroku moskega spola, ki je skoraj normalen, :rolleyes:  rece, da ima hisni pripor? In da more biti za vikende(petek, sobota) najkasneje ob 2h doma?

Normalno... sploh pa zato, ker si poudaril besede OTROK MOŠKEGA SPOLA... torej si dete, moškega spola po vrhu... za katere pa bi mame najraje skrbele do smrti, ne samo do 18. leta. In, da moraš biti doma najkasneje doma do 2.00.. absurd ejga :devil: ... no ja, pa na to ti je odgovoril že Brrrm. ;) Aja, spremembo ure "housaresta" bi lahko dosegel, da bi kdaj pa kdaj prišel domov ob 1.30 ali celo prej, da res dokažeš svojo spodaj navedeno izjavo.

Sam se smatram za odgovorno in zelo samostojno osebo, znam dobr poskrbet zase in za svoje bliznje,...

U, bravo, tudi za to samozavestno izjavo ti čestitam, dobro si ocenil sam sebe, nikoli pa verjetno nisi vprašal svojih staršev za njihovo mnenje.

...priznam pa, da sem na case tako len ko fuks, pa saj to je normalno ne?(upam) :) S solo nimam problemov, ne delam peesdarij, doma nardim vse kar mi recejo(vsaj kar fotr rece) :)

Kdo pa ni na momente len... :unsure: :wacko: ... aja, je pa škoda, da narediš samo tisto kar ti ata rečejo. :hmm:

Pravkar mi samo se malo manjka do izpita za avto, fotr pa mi prbije, da mi avta ne bo posojal, pa ceprav ga brez izpita vozim ze dobra 3leta?In nikoli tudi praske naredil..  :?

:o :o :o :o :o ... no comment... ma kako si se ti taka odgovorna oseba lahko znašel med neodgovornimi osebami, ki posojajo avto odgovornim osebam brez izpita... :hmm:

Torej zavedaj se, da dokler živiš pod streho svojih staršev, boš živel po njihovih pravilih, čeprav lahko s kompromisi ta pravila malo spremeniš, ne pa v celoti ;) .

Popravljeno . Popravil vragica
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S to temo, ki si jo odprl, si dokazal, da nimaš te pameti, za katero trdiš, da jo imaš.

reading my minds :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... če pač nisi zadovoljen s pogoji, ki jih imaš doma ... začni živeti na lasten račun in pogoje si boš lahko postavljal sam ...

:OK: :OK: :OK:

Glede na "ceno samostojnega bivanja", sem pri svojih 2* ( :P )ih letih še vedno raje pod streho svojih staršev ( :wub: ), pod skupnimi pogoji... sem O:-)

Popravljeno . Popravil vragica
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

človek pa kje ti živiš ti si pa očitno popolnoma nesamostojen

star si 18 kaj te briga kaj ti doma težijo

s tem ko si dopolnil 18 let si po zakonu dobil popolno poslovno sposobnost

to je zelo pomembno da se zavedaš da si s tem postal samostojna od nobenega drugega posameznika odvisna osebnost. Tvojim staršem se je roditeljska pravica ki je hkrati tudi dolžnost omejila zgolj na garantno dolžnost preživljanja ki jo morajo izpolnjevati dokler se redno šolaš in najdlje do 26 leta starosti. Starši ti po dopolnjenem 18 letu nimajo pravice spraševati kam greš ali ti določati policijsko uro. V primeru da bi se doma skregal in bi ti zagrozili da te ne bodo več preživlal stopiš na pristojno okrajno sodišče poveš kakšn problem imaš potem pa ti v zelo hitrem zunajsodnem postopku določijo preživnino ki ti jo starši morajo plačevat, zajema stroške življenja in šolanja(streha,hrana, knjige...) in se uravnava v skladu s porastom življenjskih stroškov.

Tako da fantič ne bod bumbar lepo se zmen s tastarimi

v nobenem primeru pa se ne pusti zajebavat, mora ti postati jasno da od 18 leta sam odgovarjaš za svoja dejanja in da lohko sam nardiš karkoli hočeš

podrobneje se o zadevi informiraj v ZAKONU O ZAKONSKI ZVEZI IN DRUŽINSKIH RAZMERJIH mislim da je člen 123č al nekaj tazga

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za vse ostale pa :

NIMATE POJMA :P

S kurami se naum bockala :xx: ... bom jim pa Svena predstavla :lol1:

Popravljeno . Popravil Vale
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa kakšen hausarest do 2h ... ste pa smešni no ... Bodi doma vedno pol ure prej, pa boš čez en mesec lahko že eno uro dlje zunaj B)

točno tako....

biti star 18. let ne pomeni da si samostojen...to pomeni da si legalno/pravno član družbe oz. države....biti moralno zrel pa je čist nekaj drugega....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanimivo in predvsem žalostno, da je okol takšnih adolescentskih postov največ odgovorov... :unsure: :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanimivo in predvsem žalostno je kako malo ljudje poznajo zakonodajo v naši državi še posebej kadar se gre za njihove pravice :unsure: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanimivo in predvsem žalostno je kako malo ljudje poznajo zakonodajo v naši državi še posebej kadar se gre za njihove pravice :unsure: :lol1:

Jep z zakonodajo je potrebno urejat svojo odvisnost pri 18. in življenje na račun starih :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za vse ostale pa :

NIMATE POJMA :P

S kurami se naum bockala :xx: ... bom jim pa Svena predstavla :lol1:

ti svena js dobr poznam in sm ziher dle prsu pr igri k ti

večpraksepatopress :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za vse ostale pa :

NIMATE POJMA :P

S kurami se naum bockala :xx: ... bom jim pa Svena predstavla :lol1:

ti svena js dobr poznam in sm ziher dle prsu pr igri k ti

večpraksepatopress :lol1:

Nisi, ker te še očitno ni dobro nategnu ... če igraš Svena Zwo XXL nategne vse kure in nobena ne ostane :lol1: :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

de ne boš mislnla tud ti imaš dolžnost preživlat svoje starše če pridejo v tak položaj ko tega niso več sposobni opravlat sami in kaj misliš s katerim letom pridobiš to dolžnost :? 40tim

ne z 18tim letom

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanimivo in predvsem žalostno, da je okol takšnih adolescentskih  postov največ odgovorov...  :unsure:  :BUA:

spilferderber...... :notworthy: :OK:

Nisem imela namena še svoj lonček pristavit, ker je debata

res debilna. Ampak....Kura....kakorkoli.....lepo te prosim.

Zakon gor ali dol......da greš svoje starše na sodišče tožit in bla bla, samo zato ker si 18 in ker ne smeš bit dlje kot do 02.00h zunaj...????? :? :? :? .....če je zate to rešitev....... :blink:

Dragi 18. letnik - starši ti hočejo samo dobro, če si star 2, 18, 30 ali 45 let - nima veze. Dokler so živi jih zate skrbi in bojo zate vedno želeli le naj naj. Izraža to vsak stariš sicer na svoj način - ampak pač. Če si z njimi v dobrem odnosu in ti zaupajo je itak vse ok. Če pa vidijo, da ti samo pridno izkoriščaš njihovo dobroto in naklonjenost pa valda imajo pravico ti perutke malo postričt z raznimi sankcijami. Če živiš pod njihovo streho - od njihovega denarja - potem se moraš ravnati kakor oni želijo. So določene zadeve o katerih se debatira - zmeni- dogovor - kompromis - ....

Če si tako odrasel in odgovoren kot sam za sebe smatraš da si - potem bi, kot je že Dejvek napisal sploh ne odpiral tak brezvezen topic in vprašanje. In bi raje pri sebi malo bolj podrobno razmislil - kako in zakaj so tako reagirali in kaj in kako boš na sebi spremenil, da v prihodnje na take ideje sploh ne bojo prišli. OK????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede na to da sm tip mi lahko verjameš na besedo da js nategujem

glede na to da si ti punca ti verjamem ko praviš da si ti nategnjena

iz tega izhaja da imam s nategovanjem več prakse kot ti in tud bolš nategujem

svena xxl pa nism špilal tako da nevem kako ti kure nateguješ mam raj tistga svena ko nategujem take ovcke kot jih imas ti na avatarju, :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede na to da sm tip mi lahko verjameš na besedo da js nategujem

Jep res nateguješ in to zelo ...

glede na to da si ti punca ti verjamem ko praviš da si ti nategnjena

Kvečjemu zategnjena

iz tega izhaja da imam s nategovanjem več prakse kot ti in tud bolš nategujem

Js se s tem ne bi hvalila ... ipak je dober sek boljši od dobrega natega ...

Jep res nateguješ in to zelo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V glavnem če se fant ne bo postavil zase bo odrastel v maminega sinčka, starši nimajo pravice na tak način omejevati svobode svojih otrok

moj brat se je v 3 letniku za 2leti in pol preselil k punci v blok pa niso mogli tastari nč ker dejansko ne morejo nč dokler se redno šolaš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede na to da sm tip mi lahko verjameš na besedo da js nategujem

Jep res nateguješ in to zelo ...

glede na to da si ti punca ti verjamem ko praviš da si ti nategnjena

Kvečjemu zategnjena

iz tega izhaja da imam s nategovanjem več prakse kot ti in tud bolš nategujem

Js se s tem ne bi hvalila ... ipak je dober sek boljši od dobrega natega ...

Jep res nateguješ in to zelo ...

ej tolk komplimentov mi pa spet ne rabiš poklanjat sej te sploh ne poznam :lol1:

vseeno hvala res odlično nategujem :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!