Skoči na vsebino

Haloo, star sem osemnajst!


Priporočene objave

Pa bogi tvoji starši... se pomoje kar tresejo od strahu če ti kaj ukažejo naredit doma, da jih slučajno ne bi tožil...

Men se pa ti kar mal smiliš... da ti je treba študirat vse te predpise.

Včasi pogovor z starši tud pomaga!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

namenjeno kaiserju

ja doma se me zelo bojijo skos z zakoni okol hodm pa člene navajam :D

js po 18 letu nism imel več policijske ure je pa tud res da kamor sm pol šel sm šel iz svojga buđeta tako da upam da si prijavljen na kak študentski servis

js sm ga sam seznanil s tem kakšne pravice ima po zakonu

predpise mi je potrebno študirat saj študiram na pravni fakulteti v lj.

včasih pogovor s starši tudi ne pomaga takrat je potrebno poseči po pravni poti

če neveš kakšne pravice imaš jih tudi ne moreš uveljavljat

zdej pa vsi skupej: hvala kura

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej se nisem nameraval vmešavati v vaše zanimive debate <_< Toda Kura tista tvoja z zakonom je res močna,pa še pohvališ se,da obiskuješ pravno fakulteto :( Četudi bi fant uveljavil to svojo zakonsko pravico in bi mu sodišče dodelilo finančno podporo,(ki je glede na prejemke ločenih staršev ki imajo preživnino za otroke ni ravno velika) :( zgodilo tole.Starši bi mulca vrgli na cesto in on bi se sicer lahko tožaril toda med tem bi moral živeti in lahko mi verjameš,da so sodišča počasna in lakota in strah pred neznanim hud.Potem bi se pa socialna vmešala,pa ugotovila da je polnoleten,sledi podajanje iz rok v roke....A SE SPLAČA???? :?

Tebi Gloga pa samo tole:18 let še ne pomeni biti samostojen in odgovoren.Mislim in verjamem,da ti starši želijo samo dobro.Biti sam svoj gospodar ni tako romantično in kul kakor izgleda,dokler tega ne preizkusiš na lastni koži.Lahko mi verjameš,govorim ti iz svojih izkušenj.

PS:Samo majhen nasvet;čim prej se nauči delat kompromise in potrpežjive vztrajnosti,ker boš to moral delati celo življenje. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mamo tud 30 let in več stare fante in punce ki zivijo pri starših in mirne vesti gledajo kako jim mama lika spodnje gate in štumfe ter dajejo za stroške toliko denarja kolikor se jim tisti mesec pač zdi....zreven pa jokajo kako je 170.000 sit place premalo za dostojno življenje.

v končni fazi....tako kot je kokla rekla....pri 18 si polnoleten in po zakonu samostojen...he he ..kaj za vraga pa je fantu da se drži ure...saj je polnoleten in mu nihce nic ne more....

.....ajaaa....sissy je....pa tko rečte :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej se nisem nameraval vmešavati v vaše zanimive debate <_< Toda Kura tista tvoja z zakonom je res močna,pa še pohvališ se,da obiskuješ pravno fakulteto :( Četudi bi fant uveljavil to svojo zakonsko pravico in bi mu sodišče dodelilo finančno podporo,(ki je glede na prejemke ločenih staršev ki imajo preživnino za otroke ni ravno velika) :( zgodilo tole.Starši bi mulca vrgli na cesto in on bi se sicer lahko tožaril toda med tem bi moral živeti in lahko mi verjameš,da so sodišča počasna in lakota in strah pred neznanim hud.Potem bi se pa socialna vmešala,pa ugotovila da je polnoleten,sledi podajanje iz rok v roke....A SE SPLAČA???? :?

Tebi Gloga pa samo tole:18 let še ne pomeni biti samostojen in odgovoren.Mislim in verjamem,da ti starši želijo samo dobro.Biti sam svoj gospodar ni tako romantično in kul kakor izgleda,dokler tega ne preizkusiš na lastni koži.Lahko mi verjameš,govorim ti iz svojih izkušenj.

PS:Samo majhen nasvet;čim prej se nauči delat kompromise in potrpežjive vztrajnosti,ker boš to moral delati celo življenje. :OK:

preberi si zakon postopek je zunajsoden in zelo hiter

ni nobenega tožarjenja bol izgleda kot registracija avta :hmm:

Načeloma te vn iz bajte tudi ne smejo vreč ker potem se umeša center za socialno delo ki ti uredi bivanje drugje če doma res ni možno.

V vsakem primeru pa si preberi zakon ki sm ti ga že navedel in nehej pametovat o stvareh o katerih se še nisi pozanimal.

Dokler redno študiraš te morajo preživjlat do 26 leta kar sm pa itak že napisal :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok...ma da se pogovarjamo ali te lahko vržejo stari iz bajte ali ne pa je že malo izven konteksta....ko pride do tega da se to pogovarjaš je ponavadi nekaj hudo narobe...predpostavimo da naš član nima teh problemov in se pogovarjajmo v drugi smeri.... <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če pogledam nazaj v svoja najstniška leta bi ti napisal takole:

1. Policijske ure nisem imel nikoli

2.To ne pomeni da sem pri 14 hodil 2x na teden podnev domov (kot hodijo pošteni ljudje :P )ampak sem tja nekam do 19 leta mogoče nekajkrat prišel po polnoči domov(kdaj sem prišel tudi podnevi samo so starši vedeli kje sem bil)

3. House aresta tud ne (sem pa nekajkrat zarad mule prespal zunaj, če je bilo treba tudi pri okoli 0 stopinj celzija.

4. Starši mi po osnovni šoli niso dali praktično nikakršnega denarja, imel pa sem 100dem štipendije pa kasneje sva se z bratom zbunila da sva dobila še otroške dodatke.

Ker pa veš da tud ti ne prideš s 150 dem na mesec skoz sem vedno še kje kaj fušal in na mesec ujel tudi po 500 dem sploh potem ko sem imel enkrat avto in izpit in sem bil glede prevoza preskrbljen.

5. Avto+izpit: Pred izpitom sem imel očetovga fička in tetino škodo do konca uničit in smo s kolegi nabiral prve vozniške izkušnje po travnikih, gozdnih in poljskih poteh. Od 16 leta naprej sem vozil tudi že v spremstvu očeta po lokalnih zelo malo prometnih cestah. Za izpit in nakup avta ni doma nihče vedel in si tudi nisem od nikogar sposojal denarja si je pa potem moj oče sposojal avto od mene :angry: ker se je on vozil s svojim fičkom z odprtim dežnikom v njem pa je še moker prišel v službo(notranjega blatnika sploh ni imel :? :blink: )

Po koncu srednje šole sem na veliko fušal pri enemu s.p. nekaj malega tudi preko študenta delal, zato mi študiranje ni šlo ravno preveč samo v glavo in sem ga pustil :cry: :hmm:

Zato na kratko: Če ti ne paše se komot spokaš na svoje pa si potem lahko dva dni nonstop zunaj ali pa še več. Dokler pa živiš pri starših in te oni zalagajo z $ boš moral pa sklepat kompromise z njimi tako kot jih jaz še vedno, ker sem precej manj odgovoren kot ti.( Če bi bil toliko odgovoren kot ti (misliš da si )bi bil že zdavnaj na svojem. Na žalost pa se mi je pred enim letom zgodila nesreča in mi je vse skupaj še za nekaj let bolj oddaljila :( :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK malo brblanja!

Kura@ halooo saj ne vem kaj bi ti reku kokr, da ste odvetniki navadne pizde, ki skrbite za svojo rit in vas boli kurac za sočloveka. In marsikateri spor bi bil hitreje rešen brez vaše nadutosti in puhlosti, ki jo proizvajate, da imate čim več posla! Saj v današnjih časih moraš prov paziti, saj če kakega pohodiš, si lahko tožen z njegove strani za razne poškodbe in preprosta beseda kot je OPROSTI sploh ne pomaga več :angry: In ti modelu predlagaš naj gre tožit lastno kri in človeka, ki sta ga vzgajala in skrbela zanj celih 18 let (verjetno tudi čemu odpovedala) in naj jih on sedaj toži. SVAŠTA Si mogoče kdaj pomislil na besde kot je plamenitost, spoštovanje, pripadnost, familja, etika - če ne jih maš razložene v slovarju slovenskega jezika! Si sploh pomislil kakšen odnos bi bil doma če bi se res stožili in tako živeli pod isto streho! Po mojem bi se prej pobili preden bi model doštudiral! (ej pa ne mislt da sedaj napadam tebe osebno, saj te ne poznam in ne vem kakšen si v resnici in sem vse skupaj posplošil, in če vas to učijo, da delujete na tak pokvarjen način, potem ni čudno da gre vse k vragu)

Drugače pa imamo jezik zato, da si z njim pridobimo kompromise in se z njim pogajamo do bolših pogojev.

Tudi sam sem imel v mladosti razne ure in pripore, verjetno je vsak šel čez to fazo, vendar ko je mati dobila zaupanje do mene in moje družbe se je vse spremenilo. Prelomno je bilo leto ko sem šel na fax, takrat se je spremenilo vse skupaj.

In verjetno je marikdo že slišal ta stavek in marsikdo ga še bo " dokler živiš pod mojo streho in na moj račun se moraš držati pravil, ki jih jaz postavim! Drugače so tamle vrata, in kot v vsaki demokraciji imaš izbiro ostati in se prilagodi ali pa pojdi! " - in strinjam se s tem, vedno so v vsaki družbi pravila in dolžnosti da družba funkcionira in tudi doma so pravila da lahko familja funkcionira ne glede na okolico v kateri živi.

In če majo starši taka pravila, pol se jim prilagodi in si jih skušaj prirediti, sem mnenja, da se da vse rešiti s pogovorom, problem pa je če se samo nadira ali molči. Druga varianta oberi svojo pot prevzemi odgoornost, pojdi na svoje, žuraj čez 2 uro, pojdi ven kadar se ti zljubi, ne bo nobenega nadzora! Vendar kot so ti že ostali povedali da polnoletnost ne pomeni samo to da si sedaj dovol star za 24 urne žure ampak da moraš tudi sprejeti določena bremena! Life sucks but i love it :lol1: :OK:

Hvala ker ste vstrajali in prebrali do konca moje klobosanje :kva1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ooooo.. Saj me ne bi blo treba tako skritizirat.. :unsure:

Ste me pa postavl na trdna tla, aja pa hvala za odgovore, ceprav se nekaterim zdi ta tema malo mimo.. Pa nc zato, ce se vam pa res zdi totalno mimo pa lahko moderator zbrise, ampak saj veste-prasat ni greh.

Vidm da sem glede nekaterih stvari cisto uzgal cez les, nekaj sem narobe pojasnil, nekaj pa ste sami narobe zastopili.

Glede hausaresta, ne nimam ga do 2h, ampak sploh ne smem nikamor. Zaradi avta, emm, bi mogu povedat da ga vozim samo po nasem selu, in ne po celi Sloveniji. Vem kaksne posledice sledijo, ce te policaji ustavjo.

Hmmm.. Glede samostojnosti, mislim da imate cisto prav, in tule sem ga dodobra cez les. Ja zivim pri starsih in zaenkrat nimam nobenega namena se odselit. Priznam da me starsi financno podpirajo, ampak sluzim za vikende po raznih restavracijah(hodm na gostinsko solo), in si prsluzm nekaj denarja za bencin, za druge stvari pa itak ne porabm tolk, razen..

..Razen za dolge noci ob vikendih, zakaj do dveh je nekdo izmed vas vprasal, v lajf se gre ob 10 ali 11ih. Se vam zdi to pozno? Nic cudnega, ampak takrat se ponavadi zacnejo t.i. the happy hours, ob 2h, 3h se pa konca vse skup, ob priblizno istem casu pa se gre v neko pekarno na zemlce, in preden si se doma je ura ze 3 ali pol 4ih.. Saj vec kot pa do pol 4ih pa nisem sposoben biti pri sebi, pa saj ne se ne gre zato da bi bil celo noc pokonci kot nekateri, ki so do 5ih zjutraj v diskotu, a-a to pa spet ni zame, Pa saj samo prosim za kaksno urco ali dve, pa nic.

Hausasrest pa je ponavadi izvrsen na podlagi nemoci matere, ker se ne more spomnt nobene druge pametne kazni.

Dal ste mi fejst mislt, res. Ampak po malce daljsem premisljevanju, in pucanju prahu po policah v moji glavi, sem pisel do tega sklepa, da imam pac tako druzbo, ki jim starsi veliko vec pustijo kot meni, in da je to vse skupaj res nesmisel, kar sem napisal, in da sem potemtakem le normalen odrasel otrok :) .

Aleluja!

pi es: @Ice: I think.. :)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja pa glede tozbe svojih starsev, ja lepo vas prosim, sj nismo v Amerik. :rolleyes: :)

lp

yep, ocitno se je spotaknila vanj. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še dobro,da imam tebe kura :lol1: da me poučiš o tem kar študiraš :D Žalostno je samo to,da svoje znanje uporabljaš po mojem skromnem mnenju napačno <_< Baje tudi morilec nisi,dokler ti ne dokažejo in če imaš dobrega odvetnika se po vsej verjetnost zmažeš.Torej beri dalje kar je napisal Bobek.

Pa ne se preveč jezit,sej boš še siv ratal :fight2: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JeBal te bojo točn tok, kokr se jim boš pustu! :grrr

Popravljeno . Popravil Kroker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dragi Gloga!

Mislim, da je edina napaka, ki si jo naredil do sedaj ja ta, da si predstavil (pošteno9 svojo težavo na motosvetu. Tu dejansko ne boš dobil pametnega odgovora (z vsem spoštovanjem do vseh tistih, ki so komentirali, vključno z mano). Motosvet je pač namenjen glodanju kosti in ti si pač vrgel kost.

Kakor sem prebral poste menim, da si ne moreš pomagati kaj dosti z njimi razen tega, da zveš:

- kako so posamezniki odraščali

- kakšne odnose so imeli z lastnimi starši in v svoji družini

- kakšne so zakonske ureditve

- kako so nekateri pozabili, da so leta adolescenca težavna (ali so obrambno naravnani proti temu)

- kako se nekateri bodejo med sabo z namenom, da bi rešili lastni ego (kar pa ne bi upali reči

človeku v obraz, če ne bi bili skriti za monitorjem in tipkovnico)

Menim, da je tvoja težava vsekakor pomembna in da si pogumen, da si jo podal na forum ter prosil za mnenje drugih. Upam, da se ne boš zatekel k tako skrajnim primerom kot je tožba staršev... Pravno si morda res polnoleten, toda to samostojnosti je še dolga pot (tudi za nekatere 50-letnike). Vsaka družina ima svoje norme in vrednote, ki jih je treba upoštevati. Tako, da sprejmi vse poste kot zanimiv vpogled v družine drugih, ampak tvoja družina naj ti bo na prvem mestu in se ukvarjaj z njo. Npr: če ima tvoj prijatelj izhod do 6h zjutraj, še ne pomeni, da ga imaš lahko tudi ti. Morda njega zanemarjajo in celo tepejo, pa ti sploh ne veš... Samo skrajen primer za nazorno sliko.

Moj nasvet bi bil edino: spoštuj starše, ceni njihovo dobroto in skušaj čim več stvari narediti sam. To ni znanost - bližje je umetnosti. In ne skrbi: stvari se z leti skristalizirajo (nekaterim se skristalizirajo celo do te mere, da so pozabili, kako je bilo njim v tem obdobju...)

Drugače pa na podlagi tvojih postov mislim, da si fant na mestu in da tvojih staršev nima kaj dosti skrbeti zate...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak po malce daljsem premisljevanju, in pucanju prahu po policah v moji glavi...........

Raje tu in tam popucaj doma malo po stanovanju.......... Mama ti bo zagotovo hvaležna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V glavnem če se fant ne bo postavil zase bo odrastel v maminega sinčka, starši nimajo pravice na tak način omejevati svobode svojih otrok

Fant.....da mene otrok toži zato, ker je dobil vzgojni ukrep.......Na cesti se bo znašel preden se bo zavedel.......Pa mu naj socialna nato išče neko bivalno luknjo.......Tisto zanikrno preživnino, ki jo bi moral plačat, bi pa že izplunil........

Dokler bo otrok pod mojo streho, bo deležen toloko prostosti, kolikor mu je bom naklonil. V nasprotnem primeru bo dobil vso prostost sveta, le čez moj prag nebo več stopil.

Pa še ena malo osebna: Ti si morda "samostojna" oseba........da boš postal dovolj zrel za ta svet pa ti še dosti manjka.

Sven, nategovanje itd. .........mentalni pristop 15 letnika.

Popravljeno . Popravil YZFgeorge
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

namenjeno kaiserju

Kaiser je punca. :)

js sm ga sam seznanil s tem kakšne pravice ima po zakonu

Lepo, da že zdaj znaš vse člene vseh zakonov na pamet. To ti bo v življenju zelo prav prišlo. <_<

predpise mi je potrebno študirat saj študiram na pravni fakulteti v lj.

Opa, pravna fakulteta! :notworthy: :notworthy: :notworthy:

Čestitam, čestitam..... baje jih je samo en par v Sloveniji, iz tistih, "ta boljših" družin, kjer morjo bit otroc zdravniki, pravniki al pa...... viš hudiča, pol pa že zmanjka..... :? :hmm:

včasih pogovor s starši tudi ne pomaga takrat je potrebno poseči po pravni poti

Absolutno! :devil: Najprej tožit mamico za duševne bolečine, ki ti jih že celo življenje povzroča (medtem, ko ti bo pucala drek izpod rit bo mogoče preslišala poštarja, ko ji bo prinesu priporočeno pošto od sodnika), potem pa še fotra zarad maltretiranja, ker ti bo namesto za bmw-ja primaknil par milijonov manj, tako, da si boš lahko za na faks privoščil kvečjemu leto dni star C5..... :kva1:

Jebenti, kok je fajn, da imamo v tej državi vsaj pravne zadeve pošlihtane....kako ne, s tako perspektivnimi kadri.... :yea2:

:ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mustang... :notworthy: ... se vidi, da ma tudi stroka prste vmes :OK: ...

... ne bi se mogla s tabo bolj strinjat... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v končni fazi....tako kot je kokla rekla....pri 18 si polnoleten in po zakonu samostojen...he he ..kaj za vraga pa je fantu da se drži ure...saj je polnoleten in mu nihce nic ne more....

Star 18 al pa ne, še vedno si otrok za katerega skrbijo starši, če mu kej ni prov se lahko mirne duše odseli - če se ima kam in dokler si pri strarših, se spoštujejo hišna pravila al pa na cesto ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja točno tako in nič drugače.....

če je fant polnoleten gre lahko kamor želi......istočasno pa to pomeni tudi to, da popolnoma sam nosi posledice svojih dejanj.....kar pomeni....da lahko mamo preprosto "odjebe" ko ga ta obvesti o hausarestu, istočasno pa mora pričakovat da bo temu primeren tudi njen odziv.....beri: žepnina ukinjena,mamina pralnica perila zaprta in podobno.....ampak.......ponavadi se zatakne ko fantje malce premislijo kaj bo kljub "odraslosti" prinesla neposušnost mami in se preprosto pokakajo v halče....torej

fantu načeloma nihče ne brani it ven do 7h zjutraj....samo mama bo naslednji dan/teden malo tečna....in če dotični osebek pač ni propravljen sprejeti dejstva naj potem ob sbotah gnije doma v svoji sobi in ne joka da ga ne pustijo ven.....pravila pozna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sicer pa, Gloga... VSE NAJBOLJŠE ZA 18. ROJSTNI DAN!! ZDAJ SE ZAČNE ŽIVLJENJE!!! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej, Gloga, bravo, po pamet naprej!

Kura, tebi pa tole: Če bi/bo meni naš mulac začel kaj na tvojo vižo piskat, bo prav na hitro odpiskal! :angry: :angry:

Raje vse skupaj pošenkam, kot da kaj zanj ostane. In kaj bo decu preostalo?

Ali crkniti ali pa se postaviti na svoje lastne noge. No vidiš, to pa je tisto, kar starši želimo. Da se naši piščančki lepo in tako kot si želijo zapeljejo v samostojno življenje. Dokler lahko jim pa pomagamo s koruzo in svežim nastiljem in streho nad glavo. Kapiš Kura?

Če pa je potrebno zadevo urediti na grd način, se mulcu zameriti ker nočeš več ujčkati njegove lenobe in predrznosti, potem pač na grd način. :angry:

Jaz pravim, da raje vidim, da me otroci ne pogledajo več, pa da so zadovoljni in uspešni v življenju, kot pa da jih mazim ljubčke majhne nebogljene in ni nikoli nič iz njih. :angry:

Kdor ima otroke rad bo gledal kako in kaj je z njimi, ne pa da bo od njih zahteval da mu izkazujejo spoštovanje, ljubezen in kaj vem kaj še!

Torej tudi na gobec, če bo od tega kaj efekta. :wacko:

OK, spet malo bluesa....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!