Skoči na vsebino

Haloo, star sem osemnajst!


Priporočene objave

  Dal ste mi fejst mislt, res. Ampak po malce daljsem premisljevanju, in pucanju prahu po policah v moji glavi, sem pisel do tega sklepa, da imam pac tako druzbo, ki jim starsi veliko vec pustijo kot meni, in da je to vse skupaj res nesmisel, kar sem napisal, in da sem potemtakem le normalen odrasel otrok :) .

Aleluja!

Napisano sploh ni nesmisel. Kot zgleda je vsaj tebi delno koristilo, da si spoznal, da stvari le niso tako hude kot zgledajo na prvi pogled oz. kot se navadno najstnikom zdi (še posebej, ko postanejo polnoletni).

Mogoče bo vse skupaj (nekatere razlage in pojasnila so še posebno dobre, da te malo postaviljo na realna tla - seveda odvisno od osebe, ki jih bere, če jih je sposobna razumet) koristilo še kakšnemu najstniku, saj se jih zagotovo najde veliko, ki imajo podobne ali celo hujše probleme (predvsem iz zornega kota najstnika) kot ti. Žal je pač vedno tako, da se raje primerjamo s tistimi, ki so na boljšem oz. si želimo boljšega kot pa s tistimi, ki so na slabšem in nas (oz. bi nas lahko) opozarja-jo (li) da nam le ni tako slabo kot se nam zdi.

Lahko ti priznam, da glede ure kdaj priti domov sem v svojih najstniških časih tudi sama v tem videla enak ali podoben problem kot ti. Takrat mi je bilo namreč težko razmišljat iz stališča, da mami ura vrnitve pomeni na nek način prenehanje skrbi, če je vse O.K.. Sploh se mi je zdelo noro, da mama vidi tako razliko, če pridem domov ob plnoči, enih ali dveh (meni je bilo bistveno samo, da se držim, da pridem ob dogovorjeni uri, ker mi je bilo vsaj to razumljivo, da so najhujše minute ali celo ure zamujanja, ko ne veš kakšen je razlog za zamudo).

Je pa dejstvo, da se danes čaga začne precej bolj pozno kot se je v mojem času in da sem jaz imela že s prvim dovoljenjem izhoda do polnoči predvidoma več časa za žur kot ga imaš ti sedaj do 2. ure zjutraj.

Na splošno pa ti priporočam, da ko se ne strinjaš z mišlenjem strašev, se vprašaj, da če bi sam že hodil v službo, imel svoj denar, svojo streho nad glavo, ..., če bi bil takrat svojemu otoku pripravljen kar v vsem ugodit kar si sam zaželi (pa pri tem ne pozabi nase, da boš tudi ti takrat imel svoje želje in sanje, ki jih boš želel uresničiti) ne glede na skrbi, ki jih določene stvari prinesejo.

Vedno pravim, šele ko bomo sami v vlogi staršev (to sicer sem že, vendar do najstništva hčere me čaka še 7 let), bomo sploh videli kako se bomo odrezal sami (z vidika starša so pač kar naenkrat zadeve vsaj nekoliko drugačne kot z vidika otroka). ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..... da sem potemtakem le normalen odrasel otrok :) .

Aleluja!

Ja, miško dragi, res si čisto normalen odrasel otrok. Tudi sama imam doma takega odraslega otroka. Res se mi smilite, saj vas dajejo hormoni, še vedno se iščete, radi sprejmete našo pomoč, po drugi strani pa ne marate pokroviteljstva.... Ampak tudi nam staršem ni lahko, ko vas moramo omejevati, vendar je to naša dolžnost. Saj bo bolje, tako pri tebi doma, kot pri nas doma. Čez nekaj leti se bomo vsi temu le še smejali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugače pa na podlagi tvojih postov mislim, da si fant na mestu in da tvojih staršev nima kaj dosti skrbeti zate...

I give you Yey on this one ... B) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res se mi smilite, saj vas dajejo hormoni, še vedno se iščete, radi sprejmete našo pomoč, po drugi strani pa ne marate pokroviteljstva....  Ampak tudi nam staršem ni lahko, ko vas moramo omejevati, vendar je to naša dolžnost. Saj bo bolje, tako pri tebi doma, kot pri nas doma. Čez nekaj leti se bomo vsi temu le še smejali.

Jaz se se zdaj ne morem smejat.

V prvem letniku srednje sole sem imel uro do 01:00. Pa se mi je kar nekajkrat zgodilo, da smo bili z druzbo kje v diskacu - najveckrat je bil to Turist (1989) sedaj Central. Smo plesali in se zabavali ter seveda ogledovali punce. Ko je bilo najbolj lutstno, ko so zaceli vreti sentishe (ko bi se lahko stiskal), pa jaz priden sinko lepo ob 00:30 domov (saj ce ne bi sel, naslednji vikend ne bi bilo izhoda!!!), ostali so se pa lepo zabavali. Uf kolk mi je sla ta ura na zivce!!!

Nek ponedeljek, ko se je sosolec v soli hvalil, da je po koncanem diskacu od 03:00 domov pospremil eno punco, ki je bila sama doma in da je "dobil" (punca je bila znana po tem) se mi je hotlo pa zmesat. Se nekj mesecev sem bi jezen na starse in na njihovo glupo uro!!!

Zdej, ko tole berem se mi zdi smesno. Ampak takrat pa... GRRRRRRRRRRRR!!!

Tadej

Popravljeno . Popravil Tadej
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tadej a zaradi ene kurafte si še dons jezen? Mogoče si se pa takrat triperju izognu!

Tud mene so držal zelo na kratko pa jim dam danes čisto prav.

Gloga teb so pa že vsi vse povedal in tud meni zgledaš čist ok fant.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nek ponedeljek, ko se je sosolec v soli hvalil, da je po koncanem diskacu od 03:00 domov pospremil eno punco, ki je bila sama doma in da je "dobil" (punca je bila znana po tem) se mi je hotlo pa zmesat.

a po tem lahko sklepamo da ti do takrat še nisi "dobival"...ali to da si dobival samo takrat te je en tip prehitel....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nek ponedeljek, ko se je sosolec v soli hvalil, da je po koncanem diskacu od 03:00 domov pospremil eno punco, ki je bila sama doma in da je "dobil" (punca je bila znana po tem) se mi je hotlo pa zmesat.

in ti si sošolcu verjel ... :lol1: :lol1: ... to je šele smešno ;)

Popravljeno . Popravil hotschko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in ti si sošolcu verjel ... :lol1: :lol1: ... to je šele smešno ;)

zakaj mu pa ne verjameš da je dobil ...sej ne vemo kaj...mogoču je dobil eno masažo vratu ker ga je bolu....:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tadej!

Moj primer je še bolj drastičen. Jaz sem imela vse do poroke policijsko uro do 23. ure. Takrat in še danes se mi je zdelo, da je to prezgodaj, zato sem jaz pri svojih otrocih ubrala drugačno pot in smo bolj tolerantni. Vendar kakšnih tragedij ob tem nisem doživljala. Sem se pač sprijaznila s tem, da imam stroge starše. Sem pa vsekakor potegnila iz tega nekaj dobrega, saj imamo sedaj pri nas doma večjo demokracijo in je mojima otrokoma zato boljše.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm, kako bi zacel?

Najprej bi se posebej zahvalil Mustangu(mogoce mi lahko prisepnete kaj je njegova stroka), prav tako pa vsem ostalim, glede tozbe moram res seenkrat povedat, da to ne pride v nobenem primeru v postev, ce bi pa ze prislo do take "hude" situacije, pa raje popokam in jih nikoli vec ne pogledam iskreno v oci.

Sicer sm pa mal nastudirov, kaj morm kj rect mamici v dolocenem trenutku, se pravi odvisno od njenega razpolozenja, al je teta s krvavca v igri in tako naprej. Ampak najbrz bo treba se vseeno kdaj pa kdaj stisnt zobe za kaksno stvar.

Aja pa se ena mala zgodbica o moji sosolki, ki se je pri 18ih odselila od doma.. V glavnem ta punca o kateri govorim je sicer v redu dekle, ampak dolocenih stvari ne dojame. Spoznala je enga fanta, fnt jo je ubistvu vescas izkorisceval, za sex, valda, vsakic brez kakrsnekoli zascite, po 2h mesecih jo je prvic udaril, ampak ona se vseeno vztraja, po treh mesecih pa od doma, k njegovim starsem, pustila je solo, svojo familijo, sluzbe nima, porocila se bo, jaz ki sem bil njen kolega vec kot 5let, me pa tudi pogleda ne.. Ce imam se kaj za pripomnt je to, da si je do neke meje zajebala zivljenje.

Sam pa glede punc mislm, tako tako, ker imam veliko vec slabih izkusenj kot dobrih, ampak saj veste, z njimi je tezko, brez njih pa se tezje. Da bi zaradi punc hodil pozno domov, no ja vcasih, drugace pa niti ne, sicer pa danes je zelooo tezko dobit punco, ki je res v redu. Da bi se sekiral za to, ker je kolega dobil od ene kurvestine, namesto jaz, me tud mal ne gane, je treba delat to z uzitkom in ne s potrebo.

Sicer pa se Vam seenkrat zahvaljujem za odgovore in kritike!

lp

Popravljeno . Popravil Gloga
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

, sicer pa danes je zelooo tezko dobit punco, ki je res v redu.

Seveda je težko, ko sedaj, ko nima več polcijske ure, Tadej vse Atestira. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je tezko, brez njih pa se tezje. Da bi zaradi punc hodil pozno domov, no ja vcasih, drugace pa niti ne, sicer pa danes je zelooo tezko dobit punco, ki je res v redu. Da bi se sekiral za to, ker je kolega dobil od ene kurvestine, namesto jaz, me tud mal ne gane, je treba delat to z uzitkom in ne s potrebo.

Ej, sam še neki - taka samotolažba je bolj bukova ...

mislim, da ne delaš mogoče kterim puncam morda krivice, ko praviš ,da so kurveštine sam zato, ker pač tebi ne dajo, z drugimi pa se rade dolčkajo? :D

Tud dobrih punc je na vsakmu vogalu dost... Samo zna bit, da v napačno smer gledaš...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Definitivno! B)

Tiste z vogalov so by far the best... :naughty: :lol1:

Ne daj se,Ines......

za manje od 100 Dem... B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj je pa meni najbolj čudno!!

Ko sem bila v srednji šoli sem imela sošolko, ki jo starši niso pustili veliko ven... razen kakšne izjeme....bilo so res strogi!

Potem pa dobi ta sošolka fanta. In po 2 mesecih, ko sta par, lahko ona kar pri njemu prespi - ali pa on pri njej.

No, jaz ne razumem. Prej, ko je bila samska ni smela nikamor..... potem pa lahko kar z njim celo noč in to vsak vikend.

In tukaj je še moja sestra. Ona je morala biti doma ob 2.00. Vedno so jo čakali, vedno je morala povedati kje je bila,....

Zdaj pa mi ni jasno, zakaj so ji dali uro za ob 2.00, če so jo potem včasih pustili, da prespi pri fantu! In so sigurno vedeli, da takrat ni bila doma ob uri, da je žurala celo noč - in sploh še s fantom.....

Kaj mi lahko kakšen razloži - zakaj pride do tega! :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem bila v srednji šoli sem imela sošolko, ki jo starši niso pustili veliko ven... razen kakšne izjeme....bilo so res strogi!

Potem pa dobi ta sošolka fanta. In po 2 mesecih, ko sta par, lahko ona kar pri njemu prespi - ali pa on pri njej.

:hmm: Morebiti so se pa starši diskretno pozanimali o finančnem stanju fanta in ugotovili, da bi bilo pametno malce "popustiti uzde"?? :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... po 2 mesecih, ko sta par, lahko ona kar ...

To je ono. Poroka s pogodbo.

Starši od punce in starši od mulca so že, ko sta bila le-ta še dojenčka, podpisali poročno pogodbo.

In, ko so ju končno skupaj spravili, je seveda razumljivo, da ju pustijo, da se tudi kljunčkata, da se bo poročna pogodba bolje prijela. ;) :P

Marsikaj v psihologiji ljudi je težko razložiti.

Morda sta starša punco šparala za pravega. In, ker je to malo dolgo trajalo, je bil potem pravi določen in dober kot pravi že kar po dveh mesecih. Ju je mulc že znal očarati,

ali varianta št 2. : ata je punci nataknil deviški pas in se stara dva ne sekirata več. :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekateri starši delajo otroka zase in govorijo namesto njega in ne z njim. Dajejo prepovedi in mislijo, da so vzgojili vzgledno osebo - egoistična napaka - vzgojili so osebo, ki je doma angel, v družbi pa hudič ... dovolj modrovanja! O:-)

Zahajam na žurke od 14 leta, pa mi nic ne fali, no ja, zaradi prepovedanih substanc me dans mal spomin je... :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....no ja, zaradi prepovedanih substanc me dans mal spomin je... :xx:

Neimenovana oseba pri zdravniku:

"Gospod doktor, imam težave s spominom."

Zdravnik: "Od kdaj pa?"

Oseba: "Kaj od kdaj pa??" :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men so pa doma zmeri pustil, da sem bil lahko kjer sem hotel in kolikor casa sem hotel. Sicer je pa res, da ne maram hodt na zurke, ne pijem in ne kadim. Mogoce je tudi to razlog.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- in sploh še s fantom.....

Ja......fant je vir zlonamernosti, potuhnjenosti in pohujšanja. :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej, sam še neki - taka samotolažba je bolj bukova ...

mislim, da ne delaš mogoče kterim puncam morda krivice, ko praviš ,da so kurveštine sam zato, ker pač tebi ne dajo, z drugimi pa se rade dolčkajo? :D

Tud dobrih punc je na vsakmu vogalu dost... Samo zna bit, da v napačno smer gledaš...

Hmmm, no tule sem se pozabil dodat, da ta "moto" velja bolj zame, kot pa za vse.

Glede punc, najprej morm se malo odpret oci in pogledat na to v kaksne lokale zahajam.. Spet je v igri druzba, heh, mi je kr mal tezko tole povedat, v smiselnem stavku.

Vem da je dobrih punc veliko, ampak nekako ne najdem pravega pristopa do teh. :hmm:

Bo ze prisel dan, ko se mi bo nasmehnila resnicna sreca v ljubezni, do takrat bo pa treba se malo potrpet, in mislt pozitivno se naprej.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj je pa meni najbolj čudno!!

In tukaj je še moja sestra. Ona je morala biti doma ob 2.00. Vedno so jo čakali, vedno je morala povedati kje je bila,....

Zdaj pa mi ni jasno, zakaj so ji dali uro za ob 2.00, če so jo potem včasih pustili, da prespi pri fantu! In so sigurno vedeli, da takrat ni bila doma ob uri, da je žurala celo noč - in sploh še s fantom.....

Kaj mi lahko kakšen razloži - zakaj pride do tega! :hmm:

Ne mormo. Vprašaj starše. Če bodo znal pravilno odgovorit ni zihr :D

Hočem rečt - tudi starši se spreminjajo. Pri tebi in pri sestri so mogoče uporabili različne pristope in prijeme... mogoče se jim je zdleo, da so pri eni kaj narobe nardili in so pri drugi to vsaj spremenili, če že ne popravili pristop ...

Pr men so vse delal drugače kot pri starejšmu bratu in mlajši sestri...

Mogoče tud zato, ker sm edinc :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!