Skoči na vsebino

Hitri IQ test...


Furioso

Priporočene objave

Riba ima 9 cm dolgo glavo. Rep pa ima dolg kot glavo in pol telesa. Telo je dolgo kot glava in rep skupaj. Koliko je dolga riba?

27cm 54cm 63cm 72cm 81cm

g=9

r=g+t/2

t=g+r --> r=t-g

t-g=g+t/2

2t-2g=2g+t

...

..

.

Si manjkal pri matematiki, a?

matematika ni moja močna stran...tega vprašanja pa nisem znal rešit....nimamo vsi iq 150....a ti je to težko razumet al kaj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

matematika ni moja močna stran...tega vprašanja pa nisem znal rešit....nimamo vsi iq 150....a ti je to težko razumet al kaj...

Ampak, a ti je zdaj IQ, ko sem ti razložil odgovor, kaj zrastel za 2 točki, ali je še vedno isti?

Think!

Tile IQ testi so bebavi... Jaz mam dober score sam zato, ker jih že cel življenje za hobi rešujem ... in da si višam SCORE seveda... It's just a gejm :D

Hočem rečt - iteligenca je bistveno več in predvsem nekaj drugega, kot le rezultat na neki "kontrolki" s "tekstnimi nalogami"...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj je zmeraj tako,....stvar pride čisto jasna, logična če ti jo kdo razloži..... prej pa ti lahko diplomiraš zraven, ma če ne vidiš prav....si naje****

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak, a ti je zdaj IQ, ko sem ti razložil odgovor, kaj zrastel za 2 točki, ali je še vedno isti?

Think!

Tile IQ testi so bebavi... Jaz mam dober score sam zato, ker jih že cel življenje za hobi rešujem ... in da si višam SCORE seveda... It's just a gejm :D

Hočem rečt - iteligenca je bistveno več in predvsem nekaj drugega, kot le rezultat na neki "kontrolki" s "tekstnimi nalogami"...

pa si ti že delal iq test pravi iq test...npr. na kliniki....kako zgleda tista zadeva...moj fotr ga je delal ..dobiš preko 180 vprašanj pa na čas te meri kako hitro rešiš katero praktično nalogo....veliko je pa tudi matematičnih/logičnih zagonetk.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Thundecat ne se preveč sekirat ni IQ vse (georg bush). Pa še kot zanimivost: Ko so v Nurrenbergu zmerili Iq-je največjim živinam nacistične Nemčije --so imeli vsi nadpovprečno visok IQ (Razen Hess ki se je izdajal za neprištevnega).

Osebno mene pa zanima zakaj se IQ meri z matematičnimi nalogami. Torej nekdo, ki se nikoli ni srečal z matematiko ni intelegenten?? A ni to mal BV ? Al pa kako pol lohk trdijo,da je delfin najbolj intelegentna žival--na podlagi česa?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa si ti že delal iq test pravi iq test...npr. na kliniki....kako zgleda tista zadeva...moj fotr ga je delal ..dobiš preko 180 vprašanj pa na čas te meri kako hitro rešiš katero praktično nalogo....veliko je pa tudi matematičnih/logičnih zagonetk.....

Ja, tistih tazaresnih poln kufer. Pa saj so samo testi...

Verjetno pa veš, da inteligenca ni samo logična spretnost in nadrkanost v razmišljanju o ribah, geometričnih likih, telesih in mrežah, pa hitrost delanja križcev v okvirčke... emocionalna inteligenca šteje as well... pa še marsikaj ...

Noben pa se ne rabi sekirat zarad rezultata, tud un, ki ima 150, ne ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da si še mal razmigate možgančke (baje se da iq izboljšat z miselnimi oreščki ;) )

1,

Imaš dva konca vrvi, vsaka gori točno eno uro. Vrvi nista enakomerno debeli tako,da polovica vrvi ne pomeni pol ure gorenja

Kako bi izmeril čas 45 min.?

2,

EINSTEINOVA UGANKA »Kdo ima ribo?«

Imamo 5 hiš v 5-ih različnih barvah v vrsti.

V vsaki hiši živi oseba druge narodnosti.

Pet lastnikov pije določeno znamko pijače, kadijo določeno znamko cigaret in imajo svoje hišne ljubljenčke.

Noben lastnik nima enakega ljubljenčka, ne kadi iste znamke cigaret in ne pije iste pijače.

Drugi podatki:

1. Britanec živi v rdeči hiši.

2. Šved ima psa.

3. Danec pije čaj.

4. Zelena hiša je takoj na levo od bele.

5. Lastnik zelene hiše pije kavo.

6. Lastnik , ki kadi Pall Mall redi ptice.

7. Lastnik rumene hiše kadi Dunhill.

8. Lastnik, ki živi v srednji hiši, pije mleko.

9. Norvežan živi v prvi hiši.

10. Lastnik, ki kadi Blends, živi zraven osebe, ki ima mačko.

11. Lastnik konja živi zraven osebe, ki kadi Dunhill.

12. Oseba, ki kadi Bluemasters, pije pivo.

13. Nemec kadi Prince.

14. Norvežan živi zraven modre hiše.

15. Oseba, ki kadi Blends, živi zraven osebe, ki pije vodo.

Kdo misliš, da je lastnik ribe?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Thundecat ne se preveč sekirat ni IQ vse (georg bush). Pa še kot zanimivost: Ko so v Nurrenbergu zmerili Iq-je največjim živinam nacistične Nemčije --so imeli vsi nadpovprečno visok IQ (Razen Hess ki se je izdajal za neprištevnega).

Osebno mene pa zanima zakaj se IQ meri z matematičnimi nalogami. Torej nekdo, ki se nikoli ni srečal z matematiko ni intelegenten?? A ni to mal BV ? Al pa kako pol lohk trdijo,da je delfin najbolj intelegentna žival--na podlagi česa?

sej naloge niso neke matematične ki od tebe zahtevajo neko posebno znanje...gre bolj za mejo logičnih vaj ki pokažejo kako si sposoben se znajti in rešiti določen problem....glede delfinov je pa res da so ful pametni ma jih testirajo na drugačne načina...gledal sem enkrat oddajo ki je kazala delfine in kako jih trenirajo in so vsi bili presenečeni kako hitro se določene vaje naučijo oziroma kako sami najdejo logične rešitve za dokončanje vaje...

glede svojega iq-ja se pa niti malo ne sekiram ker sem s sabo zadovoljen....bi pa šel enkrat testirat.... mislim da dvakrat na leto testirajo brezplačno iq na ustanovah....

mogoče Symru ve kaj več....o teh testiranjih(kdaj so)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj namen ni bil, da mi pišete odgovore, ker jih imam.

HVALA VSEEN

Sicer je pa tud uganka že obrabljena. Mam pa tud eno na katero nimam odgovora sam je slikovna pa je ne znam gor prpopat.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam pa tud eno na katero nimam odgovora sam je slikovna pa je ne znam gor prpopat.

Kako ne, pri pisanju objave kliknes na gumb "browse" - ce le imas sliko v elektronski obliki, za poster na steni metoda odpove :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče grem mimo....svetlo zelena in temno zelena zasedeta 10 kvadratkov skupaj...rdeča pa zasede 8 kvadratkov....temno zelena+svetlo zelena = 10 kvadratkov +2 kvadratka od oranžne...ostane en prazen.... :wacko: :wacko: :unsure: :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni za kaj, odgovor je pa zelo preprost - na sliki ni trikotnik, dokaz za to je pa tole:

3/8 != 5/13 in 2/5 != 5/13

(tri osmine ni enako petim trinajstinam in dve petini ni enako petim trinajstinam).

P.S.: to pomeni, da tangensa kota nista enaka in da torej ne gre za isti kot, posledicno gre za stirikotnika v obeh primerih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

svetlo zelena in temno zelena zasedeta 10 kvadratkov skupaj...rdeča pa zasede 8 kvadratkov....temno zelena+svetlo zelena = 10 kvadratkov +2 kvadratka od oranžne...ostane en prazen.... :wacko: :wacko: :unsure: :rolleyes:

Ne stekam ... od kod tebi to? Rdeci je za 12 enot/kvadratkov, zelena lika skupaj pa za 13 enot ...?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne stekam ... od kod tebi to? Rdeci je za 12 enot/kvadratkov, zelena lika skupaj pa za 13 enot ...?

ne...rdeč lik je dolg 8 kvadratkov....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče grem mimo....svetlo zelena in temno zelena zasedeta 10 kvadratkov skupaj...rdeča pa zasede 8 kvadratkov....temno zelena+svetlo zelena = 10 kvadratkov +2 kvadratka od oranžne...ostane en prazen.... :wacko: :wacko: :unsure: :rolleyes:

Vzem ravnilo v roke pa preveri "najdaljšo stranico", če je res ena sama in ali je ravna...

Če imaš ravno ravnilo, boš dobil tudi odgovor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se na čist ,,ženski,, al pa recmo na moj način, da ne bo katera užaljena lotim zadeve. Sprintaš pa škarje v roke. Oba trikotnika se prekrivata. Spodnji trikotnik razrežeš in te barvne like položiš na zgornjega in veste kaj se zgodi ---vse se prilega in spet tvori trikotnik višek hodi samo tisti beli kvadratek. :?

Tok, da nebi tukaj filozofirali v ploščinah in neravnih stranicah! Al pa tud :( :? :wacko:

Po moje je štos v obliki oz.legi oranžnega in svetlo zelenega lika.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lika se na videz prekrivata samo v primeru da das manjsega pod vecjega, sicer opazis rob s ploscino ene kvadratne enote (poleg onega kvadratka praznine) :D

P.S.: in ne, ne gre za trikotnika ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!