Skoči na vsebino

Zakaj bi Jason prodal motor


Priporočene objave

info: to sem začel pisati v temi fazer oz. FZ6, pa sem na koncu sklenil, da vse skupaj bolj paše v 'kr'neki'.

odgovor Maxu:

Novi fazer zgleda luštno, ampak tudi slučajno ne bi svojega prodal, zato da bi kupil novega. Res nevem kaj bi s tem pridobil. (Upam da baron ne bo mislil, da mi mora tukaj kaj odgovoriti ali pojasniti. Ni treba, niti na PM.)

Razlogi, zakaj bi ga prodal so drugi. Saj ne bom tega preveč tukaj razlagal, ker so to intimne zadeve, ampak ker sem po naravi 'n mal exhibicionist bom vseeno malo napisal. Vem, da tvegam, da mi Sym (ali kdo drug) odpre novo temo v 'kr neki'. Saj bom kratek.

Gre se zato, zakaj imaš motor. Ali iz praktičnih razlogov, ali za užitek. Opazil sem, da motor bolj uporabljam iz praktičnih razlogov - to pomeni, da grem nekam z motorjem namesto z avtom. OK, saj uživam zraven, ampak...

...vedno bolj sem posran na cesti. Bojim se vsakega avtomobila, ki čaka da se vključi iz stranske ceste. Ko se vozim zvečer, ali ponoči ves čas razmišljam o srnah in ostalih zvereh. Z vsakim zdrsom v ovinku vedno manj zaupam asfaltu. Pa ne mi zdaj očitat, da jokam kr neki. Vsak od nas se je že kdaj zjokal, ker je to človeško. Sicer pa se jaz največkrat smejem. Semejm se tudi takrat, ko se ne smejem - (kot je rekel Sadam).

No, da grem nazaj na temo. Razlogi za prodajo so tudi ekonomski. Čutim da bo počasi treba zamenjati avto. Tudi mami grem doma (ja z mamo živim! so what!) vedno bolj na živce in bo treba počasi začeti razmišljati o tem, da grem na svoje.

Še en razlog je tudi to, da me je spet zamikalo gorsko kolesarjenje, in bi si rad kupil novo kolo. Se mi zdi, da se je po hribih gonit bolj zdravo in manj nevarno, kot pa z motorjem po cestah - just 4-fun.

OK, da ne boste mislili, da se popolnoma poslavljam od motoriziranih dvokolesnikov. Prej ali slej pade nekaj novega. Bo pa to verjetno nek skuter. Spodnja meja je tako kot sem ga že imel (Runner 180), zgornja pa se vrti tam nekje pri štiritaktnih 500 kubikih (BTW, če apriliji uspe izdelati tistega dvotaktnega 500-kubikaša, se ga tudi ne bi branil.) Ja, skuterji so mi bolj praktični, in jaz se imam za praktičnega človeka. Moram priznati, da sem bolj užival, ko sem imel runnerja, kot pa zdaj (da o africi ne govorim). Je pa tukaj zdaj ena druga nevarnost. Kaj če si jaz v resnici sploh ne želim skuterja, in bi se samo rad vrnil v tiste čase ko sem ga imel. Mater je blo fletn! To bom še malo preštudiral.

Za piko na 'i', pa bi seveda lahko postavil tale snežno-deževen začetek jeseni, ko te tudi malo ne mika na motor in se ti zdi, da motorja sploh ne rabiš.

Evo, hotel sem bil kratek, pa mi je očitno malo ušlo. Upam, da se vam tale izpoved ni zdela preveč glupa, da je ne razumete kot poslovilno pismo, da ste približno začutili kako čutim jaz, in da pozornejši bralci v njej niste našli preveč protislovij.

Še nekaj: Upam tudi, da me boste ob sredah in tudi drugem času še vedno sprejeli kot kolega, pa čeprav od zdaj naprej verjetno brez prestav na motorju. V glavnem, upma da mi v OLPju ali pri Uzziju ne boste naredili takole :BUA: .

Ciao by Jason!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj bi Jason prodal motor, ...če je Max že ravno vprašal

odgovor Maxu:

Novi fazer zgleda luštno, ...

:notworthy: Jason :yea2:

Zdej si me pa tko pomembnega naredu :rolleyes: , da sem se mogu

kar uscipnit, ce ne sanjam :kva1: :OK:

Nova tema, odgovor za razmislek, itd...

Sej bo za prezivet O:-) :lol: :D

Ja, pa se to, sva podobnih misli RAZEN :naughty: tistega o kolesih :hmm:

Tko, povedano in uzivaj B)

Popravljeno . Popravil Max
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jason, vsak je svoje sreče kovač. Če te motor ne veseli toliko kot skuter ali avto, ni tega nikomur treba opravičevati. To je tvoja odločitev in samo tvoja. Jaz ti osebno nimam kaj očitat, lahko ti samo čestitam, da si se odločil za ta korak in sledil svojim željam ter občutkom. Če boš kdaj potreboval družbo za čez drn in strn, mi javi, tudi meni ne bi škodilo. In če se boš kdaj pred OLPa ali Indiana pripeljal z maxi skuterjem, se priporočam za eno preskusno vožnjo. Me prav zanima, kako to gre.

Sicer pa enkrat motorist, vedno motorist. Pa četudi samo po duši.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Jason 100 ljudi 100 čudi. Pač si se odločil, kot se tebi zdi najbolj pametno. Mislim, da te zaradi tega nihče od motosvetovcev ne bo delal norca iz tebe (kolikor vem se tudi prej, ko si mel runner 180, niso). Veliko varnih kilometrov, s tistim kar boš pač vozil(avto, skuter,...)

BTW: imel sem priložnost vožnje Aprilinega skuterja (nevem točno modela) 250 ccm.

Občutki:

- blazno me je motilo zamujanje pospeška (ko daš gas, je treba na pospešek počakati slabo sekundo-spelevanje),

-imel sem grozen občutek pred vstopom v ovinek, stalno sem mislil, da bom zdaj-zdaj podrsal s podnom skuterja( vem da ne podrsaš s tačko ali čim kar tako, pač tak filing nelagodja sem imel)

-imel sem malce problemov z navajanjem na zavore (obe ročki sta na balanci in zamenjani leva-sprednja, desna zadnja)

+splošen občutek sedenja na motorju (foteljček z mašino)

+lahkotnost vožnje (pri nizkih brzinah-posledica nizke teže)

+prostornost prtljažnika(imaš modele mislim da je aprilijin Atlantis, ki imajo pod sedežem prostora za 2 čeladi, če to dopolniš še s kako GIVI Maxia (50l) imaš približno 100l prtljažnika(manjši avto,kak kabrio))

+praktičnost

Ugotovitev:skuterji pač niso zame, všeč mi je tisti surov pospešek(10 min pred vožnjo skuterja, sem vozil Tuono :notworthy: ) in upam da bom nekoč lahko ponosen lastnik takega ali podobnega stroja,....... :hmm: tudi Fazer 600 se mi zelo dopade :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....Čutim da bo počasi treba zamenjati avto. Tudi mami grem doma (ja z mamo živim! so what!) vedno bolj na živce in bo treba počasi začeti razmišljati o tem, da grem na svoje....

...jp pr men je podobna situacija :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jason - v veliki meri se strinjam s teboj. Sam sem v hard enduro vodah v dobrsnji meri tudi zaradi tega, ker se na cesti dogaja prevec reci, ki se ne bi smele. Je pa pri meni tako, da se motorju nisem hotel odpovedati, zato "umik" na offroad. In je zabavno! :D

Uzivaj, s cimerkoli ze. Hmm gorsko kolesarjenje ... hudica, jaz bi tudi spet moral malo <_<

Sicer pa, kot je Lucky napisal - enkrat motorist, vedno motorist :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem se tudi že ukvarjal z idejo o odprodaji motorja. Ne ravno čisto zares.......vendar če bodo nabili registracije..........who knows?

Motor je strošek. In to velik. Matr koliko sveta bi si vsako leto lahko za ta denar ogledal!!! :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Jason 100 ljudi 100 čudi.

100 žena 200 sisa...

Jason@: najbolj prav je da narediš natančno tako kot si rekel...pač si zadevo premislil in v veliki meri imaš čisto prav...pogumno si se odločil...upam pa da boš še kdaj bil lastnik motorja in se bomo lahko kdaj v prihodnosti srečali in se kaj pomenili....a fazerja prodajaš.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Strosek definitivno ... ampak kaj ko je pa tako fino :OK: :naughty: :D Zame je cisti uzitek zapeljat se lepo na brezpotje, cutiti reakcije 400cc motorja ki popizdi ko gas odpres :notworthy: :kva1: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, to, ekonomsko-socialni vzrok je "kriv", da sem si motorcikla privoščil šele pri 44 letih.

Jason, zna biti, da prideš med motoriste še nazaj, le nekaj drugih, pomembnejših stvari je vmes še potrebno postoriti.

:)

Brez skrbi, za večino motorsvetovcev sem prepričan, da ti ne bomo kazali :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe sem jaz tudi napisal da gre za kojota, potem sem se pa zastrmel v avatar in zbrisal. Tisti kojot iz risank je malo drugacen in nisem bil vec preprican da gre res za kojota - ceprav zajec to 100% ni :D

Vsekakor - Jason, upam da bos se z nami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, to, ekonomsko-socialni vzrok je "kriv", da sem si motorcikla privoščil šele pri 44 letih.

Moi aussi.

Jason, yst ti dam takoj :OK: , pa če furaš moped ali Peko 44. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jason, exactly my point. Tudi jaz sem po prodaji motorja začel razmišljati enako kot ti (razen tistega o gorskem kolesarjenju, ki ga v mojem primeru lahko zamenjam z jadranjem), lahko bi rekel do pičice enako kot ti. Imam pa še dva faktorja več, eden je družina in drugi (posledično) pomanjkanje časa. Žal ima službo tako, da je nujna moja prisotnost vsaj do 16 ure, in ko sesšteješ eno z drugim, prideš do tistih bornih 4000 do 5000 km, ki sem jih uspel narediti na sezono.

Tudi tvojo mamo popolnoma razumem, tudi sam sem dobival klice od bližnjga in daljnega sorodstva ter celo kolegov, ko so na radiu poročali o kakšni težji nesreči motorista. In, videl sem, kolikim ljudem sem s svojim užitkom našponal živce...

Tako da, za začetek sem si zadal 2 do 3 letno pavzo, da malo razmislim o vsemu, potem pa bomo videli, mogoče si bom za prihodnjo sezono omislil kakšen skuterček za prevoz v službo in bližnje skoke, ne vem, vsekakor se počutim v sebi zelo razdvojen, kar se tega tiče. Zato ne bom rekel ničesar dokončnega, nikoli se ne ve.

Tudi ekonomski vidik seveda ni nepomemben, vzdrževati dva avta in motor, hišo, pri tem pa plačevati vrtec in potebe srednješolca.... Hmmm, kot sem že rekel, bomo videli...

Tudi jaz upam, da ne bom izobčen iz prijetne družbe motosvetovcev :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jason, exactly my point. Tudi jaz sem po prodaji motorja

Tudi jaz upam, da ne bom izobčen iz prijetne družbe motosvetovcev :yea2:

Lojzi, če men niso izbočili :D Mislim, da so take bojazni odveč... edin, kar je, je dejstvo, da brez motorjev mal težje gremo na skupno furco :D

Sicer pa - kdo pa rab skupne furce, saj smo Slo Riderji, pardon, Salo Riderji, ups, Solo Riders :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lojzi, upam da je tisto na tvoji sličici zares traktor, da ne bom naredil takšne kozlarije, kot z Jasonovim "zajcem". :kva1:

Torej, željan vsake objave izpod tvojega traktorja in tudi v živo te je v veselje srečati. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prideš do tistih bornih 4000 do 5000 km, ki sem jih uspel narediti na sezono.

no važna je kvaliteta prevoženih kilometrov tako da se glede tega ni za sekirat...čisto razumem tvoj problem...z družino in otroci se je težje prilagajat osebnim hobijem kot pa brez...sploh pa motorjem...pa finančni problem je največji.....ker problem ekonomije je da vedno primankuje denarja....

pa kaj sploh omenjaš izobčenje iz družbe MS....meni je vseeno ali voziš Zetorja model 76 ali pa najnovejšo hondo cbr....once a biker always a biker...svojega bistva ne moreš spremenit.... ;)

Popravljeno . Popravil thundercat
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala prjatli za moralno podporo, sem se bal, da vas bom oslavljal z bivšimi :yea2: :yea2: :OK:

"Bivši Lojzi" - heh e:D

to pa spominja na unga pjevača jebača, ki si je dal ime "Artist, formerly known as Prince" :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dragi motosvetovci, če dovolite da sem malo pocukran, bom rekel da mi je prav toplo pri srcu, ko vidim da me razumete. In tudi včeraj, ko sem napisal izpoved, mi je kar malo odleglo. Mislim da sem že omenil, da se tudi slučajno ne poslavljam, forum (0,7 objave na dan), srede, FS-ji in ostalo ostane.

Še drobceno pojasnilo Lojziju: Moje mame ne moti, da imam motor - vsaj kaže ne tega. Gre se bolj zato, da naj bi se jaz osamosvojil - šel živeti na svoje.

Za tiste, ki se sprašujete kaj je v mojem avatarju - zajec ali kojot, pa je tale razlaga:

To je kojot, ki včasih zatuli v luno, drugače pa se okoli vozi s skuterjem. In to ni katerikoli skuter, ampak je runner 180. In kojot je s tem skuterjem hitrejši od ptiča Roadrunnerja.

Ne verjamete? Potrebujete dokaz? Evo:

post-11-1066987888.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to pa spominja na unga pjevača jebača, ki si je dal ime "Artist, formerly known as Prince" :D

Biker formerly known as Lojzi :lol1: :lol1: :lol1: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... jaz sem se pa že zdaj trdno odločil, da motor od hiše ne bo šel nikoli ... vem da bo morda nekoč težko in da bo kakšno sezono počival.

Sicer pa motor nič ne stane kadar stoji, ampak samo kadar se pelje ... B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!