Skoči na vsebino

Zakaj bi Jason prodal motor


Priporočene objave

...če gre kaj narobe (v finančnem/eksistenčnem smislu), grejo prve od hiše/v prodajo najbolj pogrešljive stvari in prva plastično-plehnata zadevščina katera gre stran je motor !

Popravljeno . Popravil Nearrain
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... vidim, da nisem edina, ki je letos morala razmisliti - ali avto ali motor - :hmm:

osamosvajanje od staršev in tistega stavka - "mama al lahk mam danes avto?" je res težko po eni starni. Po drugi pa ... luxhello.gif...prav bajen občutek. Kajti denar je bil samo za ali dve ali štriri kolesa ... O:-) ...

... bosta pač tisti dve kolesi še malo počakali, da bosta "včasih" sparkirani v naši garaži ...

...in zdaj - posebej danes, ko so padle prve snežinke :wub: na naša tla ( ne vem če sem že omenila - ampak padle so samo zame ... :wub: ... O:-) ) - se je lepo peljati v mojem malem avteku, ki vem, da je samo moj in mu nič ni bilo "zoprno" se zaleteti v kako snežinko brez "godrnjavih" posledic ... O:-)

...kaj moremo...veter v laseh...je itak reklama za šport in telesne aktivnosti, a ne???... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ne vem če sem že omenila - ampak padle so samo zame ...  :wub:  ...  O:-) 

Sem vedu, da jih je nekdo naroču... :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se ne počasi že komu dozdeva, da niste na pravem forumu, da bi take stvari razlagali. :angry:

Še mal vas bom bral, pa gre motor od hiše. :(

Ma ne, kar nakladajte bomo že razvozili. :D

Saj vse kar pišete, dobro razumem. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v znak razumevanja vsi prodat motorje, takoj zdaj :P

kar se gorskega bajkiranja tiče, ne šparaj pri nakupu in vzemi full suspension, disc braked kolo da bo užitek popoln

tut jst bi imel enga, samo €€ :doze:

očitno pa si vseeno malo paranoika, da ti vse slabe moto peripetije zlezejo pod kožo v takšni meri, ker če primerjaš % užitka vseh Slo motoristov napram nesrečam, je ta še vedno in bo vedno v korist užitka

na nesreče se opominja zgolj v vednost, umirjanje, uporabo glave pri vožnji...če se ti zgodi, se ti pa zgodi, nimaš kej v tistem trenutku situacijo reševat, pa če si na motorju, v avtu, na kolesu ali hitrem skuterju

off-road, baby, my love B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Novi fazer zgleda luštno, ampak tudi slučajno ne bi svojega prodal, zato da bi kupil novega. Res nevem kaj bi s tem pridobil. (Upam da baron ne bo mislil, da mi mora tukaj kaj odgovoriti ali pojasniti. Ni treba, niti na PM.)

A mas kej prakse s temi PM-ji? .) :D :D :D

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tud mene fotko gnjavi nej prodam motor (stari 2T 125 cestaki so res abnormalno dragi za vzdrzevanje), pa sn vidu tole pa tole slikco, pa mi je cist dokurcil, zdej sm se pa odlocu, da ga bom cez zimo prenovil (nova barva - metalik modra :wub: (sm sou vciri ze kupit brusni papir, dons grem pa se po kit), nov bat, LED diode v zadnjo luc in sprednjo pozicijo, dodatne, locene kontrolke za smernike na ogledalih, nove gume, spomladi ga bom pa registriru, pa ce bo denar, bom se schaltlicht skupi zlotal.

zgleda da nisem (oz. nocem bit :P :wub: ) dovolj mocan, da bi ga prodal. .)

@Jason: mislim da se ne bo naslo kaj dosti posameznikov (ce se bo sploh kdo), ki ti bo :BUA: kazal - konec koncev je :OK: ce mas motor, ce ga pa nimas, kaj pol, vecina folka ga nima. glavno je, da v dusi ostanes motorist! :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jason, vsaka ti čast. Zakaj? Zato, ker imaš jajca! :OK: Sam te popolnoma razumem. Žal mi je samo v toliko, da nas zapuščaš kot motorist, ki razmišlja z glavo in ne z desno pešico. Stori to, kar čutiš sam v sebi, pa makar se cel svet postavi na trepalnice! Kar se kolesa tiče ga tudi sam pogrešam vedno bolj. Vseeno pa si vsaj zaenkrat ne znam prestavljat, da bi bil brez motorina, čeprav je vseskupaj že en mali luxus. :?

Pozdrav izpod vinogradov! ROCKY B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:huh: In vi se imate za motoriste? :BUA:

Zase vem, da če vožnje več ne bi doživljal kot absolutni užitek, nenadomestljiv s katerimkoli štirikolesnim prevoznim sredstvom, bi motor prodal. Ker finančno ni dobra investicija. Ker je (pre)nevaren. Ker je za vsakdanje upotrebe le pogojno uporaben. Ker pol leta le sedi v garaži. Ker so stroški nesorazmerno visoki. In še bi se našlo.

ampak...

zame užitek v vožnji, pa tudi ob šraufanju, glancanju in vsem kar je povezano z motorji, vse to odtehta. Motor je luksuz in ne potreba. Pika. In kdor žrtvuje veliko svojega denarja, časa, potencialno tudi zdravja (hopefully not), je za veliko drugih čuden. Ampak ... so fucking what?

To počnemo zaradi čisto egoističnega osebnega užitka. And I'm not giving it up :OK: In upam da vas je še takšnih.

Popravljeno . Popravil andrej
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: Pravzaprav ne.

Yst osebno se imam za PEPEta.

Je z mano kaj narobe :?

Sploh ne :D

Zase vem, da če PEPEta več ne bi doživljal kot absolutni užitek, nenadomestljiv s katerimkoli štirikolesnim prevoznim sredstvom, bi PEPEta prodal. Ker finančno ni dobra investicija. Ker je (pre)nevaren. Ker je za vsakdanje upotrebe le pogojno uporaben. Ker pol leta le sedi v zimskem vrtu. Ker so stroški nesorazmerno visoki. In še bi se našlo.

ampak...

zame užitek v čvekanju, pa tudi ob razpravah, flancanju in vsem kar je povezano s PEPEtom, vse to odtehta. PEPE je luksuz in ne potreba. Pika. In kdor žrtvuje veliko svojega denarja, časa, potencialno tudi zdravja (hopefully not), je za veliko drugih čuden. Ampak ... so fucking what?

To počnemo zaradi čisto egoističnega osebnega užitka. And I'm not giving it up In upam da vas je še takšnih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:huh: In vi se imate za motoriste? :BUA:

Manchmal muss man Prioritäten setzen!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja, Jazon, to je tvoja osebna odločitev, in prav je tako.

Odločitev je že lahko pravilna, samo razlogi zanjo so pa napačni.

Vendar pa res malo razmisli, kako daleč te lahko to pelje.

Se mi nekako dozdeva, da ko začneš gledati na motor z

ekonomskega vidika, je stvar že vnaprej izgubljena... :wacko:

Torej, povedati hočem, da se vsi vozimo zaradi gušta. :P

Ergo, postavi ceno za ta užitek. Seštej vse stroške, dodaj

živciranje, bla bla bla...Je drago? Ja valjda...Kaj pa, ko greš na morje,

ali pa smučat? Je drago? Ja valjda. Kaj pa, ko greš v štacuno, ali pa v restavracijo neki

pojest? A kupiš ta poceni kruh, in greš v menzo? Ne, ker ti to ni v užitek.

Torej, pogled z ekonomskega vidika je adijo in ni taprav!!!!

Ker ne moreš postavit ceno za eno uro uživanja.

BTW, če ti en zapelje s stranske ceste, je čist vseen falus, če si na skuterju s 60 na uro al pa na Fazerju s 120... :xx:

Kar pa se (varnega) gorskega kolesarjenja tiče: tudi sam sem navdušen entuzijast. Vsaj dvakrat tedensko. A veš, koliko stane kolo, ki ti ne bo po prvem tednu padlo skupaj? Tam okrog 600-800 jurjev. Zaščitna oprema je enaka kot pri MX. Torej temu prištej še vsaj 100 jurjev...

Za vzdrževanje: guma je cca.12-15 jurjev, porabi se vsaj par na sezono. Ketna in zobniki so toliko kot za povprečen motor. Ampak registracijo pa prišparaš! O:-)

Hočem ti spet povedat, da z ekonomskega stališča je to totalen POTOP! :cry:

Ampak, ko bo trenutek napočil, ko bova, morda skupaj, na klopci pred bajto sedela, se vsak opirala na svojo palčko, in naju bo proteza v ustih že tiščala, se boš pa spomnil za nazaj:

Ja, res je blo fino, v življenju sem naredil vse, kar sem hotel...

Ali pa:

Joj, kok sem si jest zmeri želel to nardit, pa si nisem privoščil...

Zdej sem pa res mal zabluzil. :rolleyes: Kot je že kolega pred menoj lepo povedal: Človek si mora postaviti prioritete...

P.S. Pa brez zamere. Ko se boš odločil it na kolo, me brez obotavljanja pokliči, greva skupaj.

LP Žaba

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:huh:  In vi se imate za motoriste?  :BUA: 

Manchmal muss man Prioritäten setzen!

Se strinjam.

Sprašujem pa se od kod se je vzelo toliko godrnjačev, ki bi (če karikiram) motor najraje prodali že ob prvem dežju. In to na tem forumu. Sicer pa vse kar je povedal žaba o ekonomskem gledanju na motorizem applies here. Kdor hoče poceni užitek naj gre balinat.

Andrej

Popravljeno . Popravil andrej
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da je to :topic: ampak kar zadeva gorsko kolo, ima žaba popolnoma prav. Stroški so visoki. Pred skoraj desetimi leti (mater, tolk je že star), ko sem si kupil ornk polvzmetenega gorca, sem dal zanj okoli 3000 DEM. Ko sem začel potem inenzivno gonit, se udeleževat dirk, sem na sezono vanj vtaknil najmanj 100 do 150 jurjev. 10 do 14 tisoč kilometrov se je precej poznalo pri obrabi. Okej, bil sem fit, ampak precej je pa vplival tudi na moje zdravje. V slabem. Doživel sem dve resnejši nesreči, ena me je skoraj stala očesa, pokasiral sem pa brazgotino pri očesu, pri drugi pa sem si zdrobil nekaj koščic v zapestju. Da o premnogih padcih na brezpotjih ne govorim. V petih letih intenzivnega kolesarjenja sem doživel precej več nesreč kot v petih letih motorizma. Pa se nobena kolesarska nesreča ni zgodila v prometu ali zaradi srečanja s kakšnim vozilom. Ampak 70 na uro iz Krvavca je poseben užitek, katerega si danes ne bi več privoščil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Ampak 70 na uro iz Krvavca je poseben užitek, katerega si danes ne bi več privoščil.

Lucky, pa ti si norc! :blink: :blink: :blink: :blink:

Ufff, še dobr, da si na moped prešaltal :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor še vedno imam. Ko (če) ga bom prodal, bom to objavil tudi tukaj.

Ja sicer pa pravilno ugibaš da sem si pramislil, ampak sem se potem spet nazaj premislil, tako da smo spet na istem - še vedno ga prodajam. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor še vedno imam. Ko (če) ga bom prodal, bom to objavil tudi tukaj.

Ja sicer pa pravilno ugibaš da sem si pramislil, ampak sem se potem spet nazaj premislil, tako da smo spet na istem - še vedno ga prodajam. :rolleyes:

kaj je zanimanje veliko ali ne...počakaj še čez zimo mogoče se že spet premisliš :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdi se mi, Jason, da ne bi razmišljal o prodaji, če bi takrat namesto Fazerja kupil enga udobnega maksija.

Recimo X9 500. :D

Ja, ja, Leonardo SR 500 pa tudi men ne gre z glave... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Valentin, to pa nikoli ne veš. Če bi na začetku kupil maxija, bi me stalno žrlo kakšni so 'ta pravi' motorji. Karkoli bi kupil bi me žrla alternativa. Pa da ne bo kdo mislil, da mi je žal za svoje odločitve. Meni je kvečjemu fino sprobat različne motorja. No ja, fino je tudi imeti nekaj kar ti (skoraj) 100% ustraza in ne razmišljaš s čim bi bil bolj zadovoljen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!