Skoči na vsebino

307 ali Megane II????


Morpheus

Priporočene objave

23102003221143_1p.jpg

23102003221143_2p.jpg

Dobro poglejte fotografije. Kaj vidite ?

- Peugeot 307 ?

- Renault Megane II ?

Značka pove, da ne eno, ne drugo. Nissan, pravi oznaka na nosu.

Nissan-ov koncept C-Note, ki bo predstavljen na letošnjem 37. Tokyo Motor Show-u, že nakazuje, kakšen bo njihov naslednik Almere. Več informacij trenutno še ni na voljo, a eno je znano: avto je po evropskem okusu !

vaše mnenje o avtu???

Po mojem mnenju je to čista kopija Peugeota 307, ali :? :hmm: :hmm:

Popravljeno . Popravil SymRu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kopija? Ni čisto tako. Če dobro pogledamo, vidimo da so si avtomobili iz istega časa podobni. To je moda, tako kot pri oblačilih. Sedaj je doba new edge design-a. Avtomobili (pa tudi motocikli, celo pohištvo) imajo bolj ostre linije, okrogline kot poudarek na aerodinamičnosti so preteklost. Devetdeseta leta 20. stoletja so mimo.

Kratek pregled avtomobilskega oblikovanja: Najprej so kočijo oblekli v pločevino, maske hladilnikov so bile pokončne - iz preprostega razloga: vodno hlajenje z naravnim obtokom brez vodne črpalke zahteva visok hladilnik. Potem so maske v 60-ih letih 20. stoletja postale vodoravne, karoserije so bile razgibane s štrlečimi blatniki, lučmi ipd., vse pa je bilo zaobljeno. V 70-letih so bili popularni oglati avtomobili (tipičen primer uspešnice golf I), v sredini 80-ih rahlo okrogli (golf II), v začetku 90-ih še bolj okrogli (golf III), proti koncu 90-ih okrogli z rahlimi ostrimi potezami (vsaj oblika luči - golf IV) in sedaj vsi tekmujejo z "agresivnim" oglatim videzom (megan, 307, japonci in tudi prihajajoči golf V). Le redko kdo je uspel z drugačnostjo, veliko pa se jih je opeklo: v bližnji preteklosti fiat s preveč mladostniškim (premalo resnim) videzom (brava/ bravo, marea), v 70-letih renault s preveč okroglim renaultom 14 - naslednik renault 9/11 je veliko bolj oglat, šele renault 19 je dobil okrogline, megan I je okrogel, megan II oglat.

Kdor hoče veliko prodati, ne lula proti vetru :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prav lušen je...sam spominja na predhodnike...izvirnost mi je pa všeč zatorej mi deluje kot kopija...čeprav je pomembno kaka bo kaj cena pa notranjost...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moje je kopija Peugeota 307, z neki detajli Megana 2... :kva1:

Ni več idej zgleda...čudno da lastniki (Renault) dovolijo kopiranje konkurence... :lol1:

L.P.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz lahko zacnem kar trkat po lesu, imam Renaulta, za zdaj zadovoljen, brez pripomb. Kako bo po velikem stevilu kilometrov bomo pa videli ;) Japonci ... zdaj ko mazda prenavlja svojo paleto imajo v nizjem srednjem razredu celo zelo zanimive in lepe reci. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nissan je zelo dober avto. Vem, ker se vozil dve PRIMERI 2.0 zaporedoma, letnik 1991 in 1998. S kvaliteto je tako, da se lahko naserješ pri vsaki znamki tudi pri Mercedesu ali BMW-ju.

Vendar pa je statistično dokazano, da so Japonci zaneslivejši od vseh drugih - seveda v povprečju. Tako si lahko kupiš Francoza ali Italijana, ki bo delal kot ura, vendar pa je statistično večja možnost, da bo imel tudi napake.

Jaz osebno sem nor na Alfe, čeprav je večina že od nekdaj pljuvala po njih. Zato sem si tudi kupil 156-tico, letnik 2000. V treh letih nisem imel nobenih problemov z njo, ne žre mi olja, poraba tudi ni pretirana, rja je zgodovina.....

Vsak si naj kupi tisto kar mu je všeč, če preveč razmišljaš si na koncu nezadovoljen.

Aja, ta novi NISSAN sploh ni tako slab. Itak že vsi nekaj kopirajo, samo poglejte koliko jih je pričelo kopirati Alfine poteze - Seat, Mazda.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej so kr face japončki.

Tale je kr dober coctail Peugeota 307 in Renaulta Megana.

Pobrati najboljše. :D

No ja. Počakajmo še malo. Mogoče ga začinijo še s kakšnim novim Golfom (pa ne pri izgledu; hvalabogu).

Prav rad bi videl oblikovalski studio Nissana. Vsi designerčki buljijo v dva akta: 307-ico in Megana. In evo: Almerica.

Najbrž bo to povsem krasen avto (tudi tehnično) a najbolj bi me motilo, da bi me vsak okaral, da vozim kopijo. Pa še vsa tista vprašanja: o a maš Pežoja.. čaki mal... kva pa je to za en znak... aja nissan... no ja, sej ni slab...

In ker dajem priznanje izumiteljem in ne toliko posnemovalcem (pa tudi če je kopija boljša) glasujem proti.

Sem pač trmast.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje sej Nissan je itak v last Renaulta! Pa se ne čudit, de je podoben, saj si delijo tudi platforme, pa cel kup delov. Sem že vidu tudi starega Megana z Nissan značko!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje sej Nissan je itak v last Renaulta! Pa se ne čudit, de je podoben, saj si delijo tudi platforme, pa cel kup delov. Sem že vidu tudi starega Megana z Nissan značko!

To da so enaki deli in platforme še ne pomeni, da morajo pleh enako zvit!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sploh je pa fleten 307CC sam kaj k nam motoristom to ne pride ravno v poštev.Sta si pa full podobna z meganom cabrio,tako da bi bla odločitev kar težka med tema dvema :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!