Skoči na vsebino

Test zimskih gum v Motoreviji


.T.

Priporočene objave

Pokazalo se je pa še nekaj - zmotno razmišljanje šoferjev in ponosnih lastnikov, da je takale zadeva vsemogočna. Ni, le dalj prideš v težkih razmerah. Ampak počasi, ker je zadeva težka 2 tone in polovičko. Ko pa ta masa začne poplesavati je preprosto neobvladljiva.

Velikokrat na terenu prej odpovejo ponosni vozniki 4WD-jev kot pa vozila sama.

Npr. poglejte kaj dela Schlesser s svojim buggijem na Pariz - Dakarju. Njegov buggy s pogonom le zadaj daje lekcije avtomobilom 4WD. Pa tudi zmagal je ze na tem ralliju s takim vozilom.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Thja... ...kaj pa vem...

Zelo rad bi nekje videl test, kako se obnaša avto z zimskimi gumami pri 30°C poleti. Dosti takšnih namreč videvam in nekako se ne morem znebiti občutka, da bi s takšnimi "čigumi" gumami lahko bil avto dosti bolj nevaren, kot z letnimi gumami pri suhi in čisti cesti pri nizki, a pozitivni temperaturi?? :? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jas sem s Savinimi Exacti čist zadovoljen. Dober oprijem pa sorazmerno poceni so. Lahko pozimi voziš skoraj tak kot poleti (po omejitvah). Zunaj naselja 90km/h pri 10cm snega ni problema. Pa tudi 130km/h po avtocesti pri 10cm snega... dobro, sem sprobal, ampak ne priporočam ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Thja... ...kaj pa vem...

Zelo rad bi nekje videl test, kako se obnaša avto z zimskimi gumami pri 30°C poleti. Dosti takšnih namreč videvam in nekako se ne morem znebiti občutka, da bi s takšnimi "čigumi" gumami lahko bil avto dosti bolj nevaren, kot z letnimi gumami pri suhi in čisti cesti pri nizki, a pozitivni temperaturi?? :? :?

Poglej si pri testih avtomobilov glede zavorne poti. Če je namontirana zimska guma in temperatura recimo +12, je zavorna pot strahotno daljša.

Ampak, pozimi je bistveno manj zastojev, če so zimske gume, če si že iskal kak izgovor, da ne bi ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglej si pri testih avtomobilov glede zavorne poti. Če je namontirana zimska guma in temperatura recimo +12, je zavorna pot strahotno daljša.

Ampak, pozimi je bistveno manj zastojev, če so zimske gume, če si že iskal kak izgovor, da ne bi ....

:naughty:

Ravno obratno. Iščem razloge, zakaj se to poleti ne kaznuje, saj je očitno zelo nevarno že pri +12, kaj šele pri +35... :? :? :hmm: :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj ne prepovejo zimskih gum poleti? Čisto preprosto, zato ker ne moreš deliti gum samo v dva razreda zimske in letne. Marsikatera zimska guma je glede oprijema še poleti boljša od določenih letnih gum. Govorim iz osebnih izkušenj: poleti v suhem in predvsem v mokrem Eskimo drži bolje od Matador MP12.

Na zavorno pot pa ne vplivajo samo gume, temveč tudi stanje zavor, izrabljenost blažilnikov itd. Ravno tako pa situacije poleti niso tako neobvladljive kot so to pozimi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj ne prepovejo zimskih gum poleti? Čisto preprosto, zato ker ne moreš deliti gum samo v dva razreda zimske in letne. Marsikatera zimska guma je glede oprijema še poleti boljša od določenih letnih gum. Govorim iz osebnih izkušenj: poleti v suhem in predvsem v mokrem Eskimo drži bolje od Matador MP12.

Na zavorno pot pa ne vplivajo samo gume, temveč tudi stanje zavor, izrabljenost blažilnikov itd. Ravno tako pa situacije poleti niso tako neobvladljive kot so to pozimi.

Mah - ne da se mi danes debatirat... ...v koliko razredov pa se po tvojem gume torej delijo? 3, 4, 5? :P

Ravno tako, kot so zimske gume primerne za nizke temperature, so letne primerne za visoke. Koliko je kakšnih dni v letu in kakšen avto kdo vozi, je drugotnega pomena pri mojem modrovanju. Čudi me le to, da je eno početje "kaznivo", drugo pa ne. :zzz: :zzz:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz na AUDIJU že nekaj let vozim SAVA ESKIMO. Naredim cca 45kkm letno in sem prišel do zaključka, da niso SAVA nič slabše od raznoraznih priznanih firm. Pa še precej cenejše so.

Sicer pa se mi zdi zakon o obvezni montaži zimskih gum 15.nov zelo blesav. Že tretje leto zapored sem jih dal pravočasno gor, sedaj jih pa radiram po visoki temperaturi.

Kaj imamo srečo, da pametni poslanci in predlagatelji mislijo namesto nas, saj bi bili drugače mi čisto nebogljeni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne rabiš imeti zimskih gum po "sveti Mišelinki" (15.nov.) ampak zimsko opremo, ki pa je lahko tudi letna guma z min 4 mm profila (ki jih ne boš radiral) in verige v prtljažniku.

Simpl ko pasulj.

LP, El B,.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eskimo 2 (165 70 14) je bila odlična guma za divjanje poleti in tudi po poledeneli cesti je odlično držala smer

potem se je guma počasi iztrošila in še zelo polizana ob robovih je držala ko zmaj, po mokrem malo manj

prišel je čas poletne menjave in kupilo se je (služben avto) pof.kano lassa letno gumo, isti ku.ac kot effecta...trda kot kamen, malo mokro zdrssssssss

na svojmu pa sem bil pozitivno presenečen s semperit MS gumam, ker so polpožrte (4mm) vlekle polnonaložen avto v gorjance sredi najhujše zime

kolega je z eskimo 2 manj naložen obtičal in montiral verige

ko semperitke pokurim, me že čakajo nokian, zelo grobe ampak precej glasne gume in v kombinaciji z za 1 stopnjo dvignjenim avtom ni šans za obtičat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo jaz pa uporabljam že več let pozimi in poleti gume ROTAL (obnovljene) imajo kopiran profil od michelin , v snegu ni boljših, v džju kar solidne , poleti pa so zelo dobre LP Curi :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo jaz pa uporabljam že več let pozimi in poleti gume ROTAL (obnovljene) imajo kopiran profil od michelin , v snegu ni boljših, v džju kar solidne , poleti pa so zelo dobre LP Curi :yea2:

No comment. :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi mamo že dve zime na mercedezu in sephiji stunerke gor. Nevem točn kter tip samo fotr je z njimi zlo zadovoln. Mamo zdej tut letne gor pa se res dobr obnesejo. Po dežju se samo smejem. Se pelam ko po suhem. Z zimskimi pa še nisem vozu samo so po fotrovih besedah tut dobre. Pa še dost pocen so.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz na AUDIJU že nekaj let vozim SAVA ESKIMO. Naredim cca 45kkm letno in sem prišel do zaključka, da niso SAVA nič slabše od raznoraznih priznanih firm. Pa še precej cenejše so.

Saj sem ze napisal, da so se na tujih testih Sava Eskimo S3 zelo solidno odrezale.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo jaz pa uporabljam že več let pozimi in poleti gume ROTAL (obnovljene) imajo kopiran profil od michelin , v snegu ni boljših, v džju kar solidne , poleti pa so zelo dobre LP Curi :yea2:

Te nalite gume so fajn za na kak Krim ganjat. So poceni in se vrsto profila si lahko zberes (Bandag). Pa za Horjota bi tudi prav prisle.

Prvo leto, ko sem kupil avto in ni bilo $$$$$$$$$ sem kupil nalite 175/70-14. Za vse stiri sem dal manj kot 20.000 SIT.

Ampak, na avtocesti si se pa skoraj ubijal, ko si menjal pasove. Ali pa si zapeljal v kake kolesnice, je sel avto kot vlak. Ni jebal volana. Zato so sle te gume drugo leto dol.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 let pozneje...

Pozdravljeni.

Ali ima mogoče kdo novejši test zimskih gum,ki se dajo kupit pri nas dim.185/65/R15,

ali katere zimske gume svetujete za težje razmere, :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah naš Curi :doze:

V zadnji motoreviji je test pnevmatik. Bi moral not pogledat katere so taboukše za tvojo dimenzijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah naš Curi :doze:

V zadnji motoreviji je test pnevmatik. Bi moral not pogledat katere so taboukše za tvojo dimenzijo.

Ne se prow hudo zanašat na te teste, kajti narejeni so približno po "debelini kuverte". Kr poglejte si stare in nove teste istih pnevmatik. Enkrat jih hvalijo recimo za dobre v dežju, drugič jih za to isto grajajo. Pa razumi če lahko. Spremljam jih pa poklicno-informativno že kar nekaj let.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst mam zimske dunlop winter sport 3d in so resnično vredne pohvale, po mokrem res so super :worship: , po suhem jih papca, po snegu pa ga itak skor ni več v slo :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nokian hakapalita - že druge so gor - če jih bodo kasneje še prodajal, jih bom spet kupil.

Popravljeno . Popravil CAPI
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Ok fantje, kje kaj kupujete gume, kaj priporočate itd.... iščem dimezijo 205/60 R16...... izbire dost, zaenkrat kandidati GY UG7+, Hankook Icebear, Dunlop WS....... v glavnem mate kak nasvet kje kupit?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!