Skoči na vsebino

Kjuci za vijake s colskim navojem


Priporočene objave

Pred leti smo v Avstriji v Celovcu v Baumaxu kupili kosilnico. Na skatli je pisalo AL-KO. AL-KO je priznana Avstrijska firma za vrtnarsko orodje, kosilnica je bila zelo poceni, vsi smo bili zadovoljni z nakupom; uu je jeftino v Avstriji. Ko jebe nas Merkur!

Nekaj let je kosilnica delala brez problema. No, ko sem pa v ponedeljek se zadnjic pred zimo kosil travo, je pa crkovala, kihala. Ko mi je tako kar naprej crkovala, sem popizdil in jo dal v garazi na ponk. Zdej bos videla boga svoga!!! Nameraval sem razdreti vplinjac in prepihati dize & stuff. JA CURO METO! Ne da se odsraufati niti enega vijaka. Kljuc 10 ne pase, 11 pa spodrsava. Gledam kosilnico, gledam kljuce. A sem prfuknjen al kaj? Pol pa malo bolj pogledam kosilnico in vidim. Na ohisju nalepka AL-KO, na masini pa Tecmunsen. Motor je ameriski! Pol mi kapne: Colski navoji.

Pol dojamem, zakaj je bila kosilnica tako poceni. Baumax je kupil vse najcenejse komponente, katere so bile takrat na trziscu in iz vseh skupaj zmasil kosilnico. Sem sel gledat ostale vijake. Za popizdit: kolesca so na ohisje prisraufana z metrskimi (normalnimi - evropskimi) vijaki. Masina je na ohisje prisfraufana tudi z metrsmimi vijaki. Vse kar je vijakov na masini je prisraufano s colskimi (ameriskimi) vijaki. Vplinjac je na masino prisraufan s colskimi navoji, vijaki v vplinjacu so metrski. Podobno je pri izpuhu- Izpuh je na masini prisraufan s colskimi vijaki, zascitna mrezica na izpuhu pa je na njega privijacena z metrskiki vijaki. SKRATKA SKRPUCALO!

Sedaj ma pa zanima, ce kje v Ljubljani ali okolici prodajajo kljuce za colske vijake.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mamo isto kosilnico in iste pizdarije pri nas doma.

Vem da se je dalo odšraufat vijake z enimi poceni gedorami (metrskimi) za 1000 SIT, Muler ali nekja takega.

Drugač so pa to svetovna jajca, deli so pa dragi ko pes. Kosilnica pride 30kSIT vrvica za kurbl pa 10kSIT ????????

Predlog: fukni v kontejner in pejd iskat drugo, ker je to narejeno na sistem da ji uvijek neki kurac fali.

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poskusi v bauhausih, merkurjih, baumaksih ali obijih, kjer imajo najcenejša orodja. Se tu in tam najde komplet "gedorov", ki ima priložene tako metrične, kot colske nastavke.

Jaz enkrat po neumnosti kupil tak hec, a vsakih 100 let enkrat pa prav pride. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se ti ne mudi preveč, ti lahko prinesem iz Louisa tekom tega tedna, moja rabi nekaj iz sveta tekstila, jez pa imam izgovor, da skočim do Louisa...

LP

Windsurf

aja, pa še cene:

Nastavki za gedore, dimenzij 7/16", 1/2", 9/16", 5/8", 11/16", 3/4" 13/16", 7/8", 15/16" in 1"

Cena: slabih €17 (na sliki so to tisti v prednji vrsti, kratki)

10001387_910.JPG

Ključi vilice/ring, dimenzij 3/8", 7/16", 1/2", 9/16" in 5/8"

Cena: dobrih €10

10001396_910.JPG

Po moje se bolj splača gedore nabavit, razlika v ceni ni velika, komplet pa je popolnejši.

LP

Windsurf

p.s.: na PM te čaka moj GSM, pokliči, če se boš odločil...

Popravljeno . Popravil Windsurf
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Widsurf:

Ce so kljuci vilica ring kvalitetni (cena je sicer sumljivo nizka), mi jih prosim prinesi. Z gedori pa ne pridem zraven.

Strom:

Kako bos dal metricne vijake v luknje s colskom navojem?

Leteci:

Sedaj imam celo zimo cajt. Ji bom jebal mater, da bo delala. Uno loputo za doziranje gasa sme ze "popravil"

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdraven Chryslerja za Kolosejem je na enem vogalu štacuna z vsem živim orodjem. Pojdi pogledat tja in imej DŠ kakšne firme s seboj, ker imajo le veleprodajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Na mojem izdelku Made in USA je načeloma vse v metričnem sistemu (Honda USA), ampal Amiji ne bi bili amiji, če ne bi bilo vse ključ št.14, ki ga ponavadi v natičnih kombinacijah ni. Kupil posebej. Druga popularna dimenzija je pa 12.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!