Skoči na vsebino

Zlaganost ali iskrenost? Vseeno.


YZFgeorge

Priporočene objave

Sem žalostna 

Naj počiva v miru

------------------------------

R.I.P.

Sožalje domačim.

-----------------------------

Ne bom jokala, ne bom jokala, ne bom jokala.........   

-----------------------------

Sožalje....

-----------------------------

Ne no. 

-----------------------------

R.I.P.

sožaje družini in prijateljem

-----------------------------

Sožalje!

-----------------------------

Moje sožalje.

-----------------------------

Sožalje 

-----------------------------

Moje sožalje vsem domačim.

Tadej prosim da mi še sporočiš kdaj in kje bo pogreb.

Obvezno.

-----------------------------

Sožalje njegovim...

-----------------------------

Sožalje družini

-----------------------------

Sozalje domacim...

-----------------------------

...sožalje...

-----------------------------

Sožalje njegovim.

Kaj je to, čemur sem priča na forumu?

Močno namreč dvomim, da ste vsi tisti, ki ste tukaj izrekali sožalje, pokojnega (ne mislim sedaj samo na trenutno aktualno temo, ker jih je bilo že več) dovolj dobro poznali (izjeme naj se ne počutijo napadene), da bi se lahko govorilo o kakršni koli čustveni prizadetosti.

In če ni neke emocije, kako lahko potem voščite sožalje? Je tako voščilo sploh lahko iskreno? Ali je to zlaganost? Refleksno dejanje? Družben ritual? Floska? Priložnost za nabijanje postov??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno so "taprava sožalja" res pristnejša, kadar jih izrekajo bolj v živo ...

Sam nisem nikoli zmogel izrekati tistega sožalja. Raje sem pomagal, če se je dalo, kako drugače. Ko je prijatelju umrl oče, pa je bil ves izgubljen, sem ga iztrgal tisti množici in peljal malo v normalni svet, stran od črnine in (pogosto tudi zlagane) žalosti.

Popravljeno . Popravil SymRu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Georgi.......neke norme,ki nikjer niso napisane,smo sprejeli skupaj z vzgojo,ki so nam jo posredovali starši.Pa naj bo to,da se za mizo lepo obnašaš in ne packaš vse povprek.........kot tudi to,da nekomu izraziš sožalje......pa čeprav dotičnega ne poznaš najbolje.

Se ti ni še nikoli dogodilo,da bi naprimer v službi umrl sodelavec.......ki ga nisi poznal kot prijatelja,sotrpina......al kar koli že.........pa si prispeval naprimer za venec,podpisal sožalje na vizitko....samo iz kolektivnega sočutja??????

Motoristi smo pač nek kolektiv.........zato naj vsak pač izreče sožalje,če mu osnove vzgoje to narekujejo.Tisti pa,ki smo GA poznali in z njim večkrat kontaktirali,pa to delamo ne samo zaradi nabijanja postov,pač pa iz spoštovanja do njega!!!!!

Lahko pa imaš tudi prav......pač odvisno od moralnih načel posameznika,ki sožalje izreče...........a to iz pavšalnim opazovanjem izrečenih besed ne moreva vedeti ne TI in ne JAZ.

Pa lep dan še naprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je to zlaganost? Refleksno dejanje? Družben ritual? Floska? Priložnost za nabijanje postov??

Kako naj vem... :?

Sploh je pa treba gledat vsakega posebaj! :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Refleksno dejanje, nekaj kar se pač reče če nekdo umre.

A če komu stopiš na nogo in mu rečeš ,,oprosti,, resnično obžaluješ svoje dejanje?

Zakaj se pa oglašat če človeka sploh ne poznaš--- ne vem-- čredni nagon mogoče?! Da se pofočkaš med ,,bajkerji,, :lol1: ?

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tehtanje izrekanja sožalja zgolj skozi iskreno občutenje - ja lepo in prav, spoštujemo taka dejanja.

Ali pomeni da če tega občutenja ni, tedaj smo tiho.

Mislim da ne.

S tem da se oglasimo, nas taka poteza označi, da smo pripravljeni na civilizirano obnašanje, s katerim iskazujemo spoštovanje do občutij drugih, čeprav ga sami v konkretnem primeru ne moremo čutiti.

B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Druga stvar je če ti nekomu rečeš sožalje v živo al pa če kle vsi povrst pišete sožalje, .... komu je pa to namenjen? a men? al komu, kokr jz vem je to namenjeno ponavadi bližnim sorodnikom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rek "Moje sožalje" je zame povezan z občutki. Povedal bi naj, da sočustvujemo, da tudi mi občutimo bolečino. S tem poveš bližnjim, da niso sami v bolečini. Da je bil tudi drugim blizu.

Če tega občutenja ni........ Ja, tedaj sem tiho. Menim namreč, da me nihče nebo označil za neciviliziranega, če tega nebom storil.

Dobro, če sta se z umrlim vsaj poznala, če si že ne bila blizu. OK. Idite voščite, če se ze bojite, da vas bo družba ožigosala za asocialne.

Tukaj na forumu pa je situacija še toliko bolj bizarna, ker se ne ve, kdo vse je na forumu, pa še tisti ki so tukaj so takorekoč anonimni. Kako bi potemtakem lahko kdo veljal za neciviliziranega je meni nerazumljivo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rek "Moje sožalje" je zame povezan z občutki. Povedal bi naj, da sočustvujemo, da tudi mi občutimo bolečino. S tem poveš bližnjim, da niso sami v bolečini. Da je bil tudi drugim blizu.

Če tega občutenja ni........ Ja, tedaj sem tiho. Menim namreč, da me nihče nebo označil za neciviliziranega, če tega nebom storil.

Dobro, če sta se z umrlim vsaj poznala, če si že ne bila blizu. OK. Idite voščite, če se ze bojite, da vas bo družba ožigosala za asocialne.

Tukaj na forumu pa je situacija še toliko bolj bizarna, ker se ne ve, kdo vse je na forumu, pa še tisti ki so tukaj so takorekoč anonimni. Kako bi potemtakem lahko kdo veljal za neciviliziranega je meni nerazumljivo.

It se polemiko na to temo je čisto brez veze.

Vsakomur svoje.

Spoštujem tvoje poglede in so mi logični.

Vem pa, da mnogokrat v kontaktih s popolnimi tujci izrekamo določene fraze, ki niso nič drugega, kot izkazovanje nekih civilizacijskih norm in to je vse.

Ne pomeni pa, da če tega ne počneš si pa divjak.

Spoštovanje se da izkazovati na mnogo načinov in eden je tudi tvoj, da se ne siliš tja, kjer misliš da ti ni mesta.

B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PS: se mi zdi, da veljajo enake ugotovitve tudi za tiste teme, v katerih nekdo objavi, da je kdo dobil novga otroka, ali pa, če ima kdo nesrečo z motorjem ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kaj se tako obremenjuješ s tem kaj drugi počnejo? A ti s tem hočejo kaj slabega? Mislim, da ne. Pa tud če sam poste nabijajo, pa kaj pol. Pač ne beri, če ti je to tko zoprno, a ne?! :devil:

Alla B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kaj se tako obremenjuješ s tem kaj drugi počnejo? A ti s tem hočejo kaj slabega? Mislim, da ne. Pa tud če sam poste nabijajo, pa kaj pol. Pač ne beri, če ti je to tko zoprno, a ne?! :devil:

Alla B)

Se ne obremenjujem. Tudi mi nič slabega nočejo.

Me pa res zanimajo motivi za takšno početje.

In če je to nabijanje postov, je pač nabijanje postov. I don't give a shit. Motiv.... to je tisto, kar mi ne da miru.

Sicer pa so nekateri lepo povedali:

Zakaj se pa oglašat če človeka sploh ne poznaš--- ne vem-- čredni nagon mogoče?! Da se pofočkaš med ,,bajkerji,,

Čeprav mi pojem "pofočkali" ni ravno domač.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Đorđ ne vem zakaj se res s tem obremenjuješ ... mislim, da ni noben tak imbecil, da bi si z izrekanjem sožalja nabijal poste ... :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SSKJ

pofočkati = pri skrivanju ob odkritju skritega udariti z roko po dogovorjenem mestu

velja tudi izraz pofoškati (prav tako SSKJ)

Iz moje prakse tudi obratno, skriti se pofočka na dogovorjenem metu, ko prelisiči in prehiti mižečega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Floska?

Verjetno si mislil floskulo.... :doze:

Utrujena sem od tega pesimizma, od tega negativnega gledanja na vsako stvar, ki jo kdorkoli napiše, nariše..... :ph34r:

In res, koji kurac mi je, da sploh pišem zdaj v to bizarno temo. :ph34r:

Patetično. :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!