Skoči na vsebino

Tomos Streetmate


gregas

Priporočene objave

yamaha, ti si pa mene spravu v smeh!! :lol1:

REAKTIVNA LETALA ZA GORIVO UPORABLJAJO KEROZIN, KI JE SLABSE KVALITETE KOT LETALSKI BENCIN!!! B) kerozin je vrsta petroleja, ki je dosti slabse kvalitete kot bencin. v modelarstvu (kjer se uporabljajo najkvalitetnejsa goriva), se kerozin za modelarske turbine nadomesca z mesanico nafte in petroleja v razmerju 50:50.

tisto, kar vi mislite je letalski bencin, namenjen letalskim batnim motorjem z veliko mocjo, ki jo mora proizvesti pri letu na velikih visinah - to pomeni ob nizkih temperaturah in nizkih tlakih. zaradi tega pa mora biti gorivo toliko kvalitetnejse in visjekaloricno. kerozin pa se uporablja v znatno vecjih kolicinah, tako da tudi cena predstavlja problem - kdo bi si pa lahko privoscil let cez luzo, ce bi letalo tankalo nekaj ton goriva s ceno po 250 in vec tolarjev na liter?? js ziher ne. :ph34r:

no sorry...vsega pa tud ne morm vedt O:-)

Ja samo men je vse jasn kar si ti napisu pa tud vse to vem samo tole mi pa ni jasn:Zakaj TF bi najbolša letala na svetu(F-16,...)uporabljala ta kerozin...ki vem da je mešanica petroleja in nafte in je kerozin kokr jst vem svinarija vseh svinarij(smrdi...)med gorivi...in zakaj prosm če poveš Zok bi reaktivci glih to nucal...jst bi kej bolšga uporablu za reaktivca?!? :hmm: :hmm: :hmm:

Hja, bencim za modelarstvo ma loh tud do 20% nitrometana not... pride neki cez jurja liter... smo v šterko že noter mešal  hehehhe

Pa gre kej opazno bl če se ta modelaski benz tanka???Pa če...kolk prb.???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa gre kej opazno bl če se ta modelaski benz tanka???Pa če...kolk prb.???

Hum...jaz sem x kolegu ko sem mu mesanco delal vlil to zraven :devil: pa se ne spomnim da bi slo kaj bol edino kaj se spomnim je to da je po ricinosu za njim tak disalo da joj :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja, tist bencin fino izgoreva... pa smrdi tudi fajn. Mi smo na 6 litrov dal ene 4 deci tega not...

enkt za stos smo pa direkt u glavo natankal par zlick tega... kaj je to nabilo mu obrate ko je vzgal :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se spomnim je to da je po ricinosu za njim tak disalo da joj :)

ce si tist vohu si ziher mogu letet na sekret ASAP... :P :lol1:

@yamaha: sej ni vazn ce so najbolsa al pa najslabsa, ce ma turboreakcijski, turbofan al pa turboosni (turbopropelerski) motor, rab kerozin, ker je to pac TURBINA. tud ladje majo ene recimo plinske turbine - plinske zarad tega, k tankajo plinsko olje - nafto po domace, ki ni ravno bogvekaj proti bencinu. zakaj ne bencin, je isto kot bi primerjal dizla in bencinarja. to nekok ne gre skup, anede? :D ...prvi vzrok je cena, drugi je ta, da gre v sistemu napajanja za visoke pritiske, ki so potrebni za fino razprsevanje kapljic pri šobah (tako v dizlu, kot v turbini), ki bi ob uporabi bencina postali hudo nevarni (bencin je dosti lazje vnetljiv kot nafta), jih je pa se veliiiiko, sam trenutno se ne spomnim vseh, lahk si pa se na netu mal pogledas. sicer pa - ce je turbina narejena za kerozin, bo ziher bolje, varneje in zanesliveje delovala s kerozinom, kot pa z bencinom... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@yamaha: sej ni vazn ce so najbolsa al pa najslabsa, ce ma turboreakcijski, turbofan al pa turboosni (turbopropelerski) motor, rab kerozin, ker je to pac TURBINA. tud ladje majo ene recimo plinske turbine - plinske zarad tega, k tankajo plinsko olje - nafto po domace, ki ni ravno bogvekaj proti bencinu. zakaj ne bencin, je isto kot bi primerjal dizla in bencinarja. to nekok ne gre skup, anede? :D ...prvi vzrok je cena, drugi je ta, da gre v sistemu napajanja za visoke pritiske, ki so potrebni za fino razprsevanje kapljic pri šobah (tako v dizlu, kot v turbini), ki bi ob uporabi bencina postali hudo nevarni (bencin je dosti lazje vnetljiv kot nafta), jih je pa se veliiiiko, sam trenutno se ne spomnim vseh, lahk si pa se na netu mal pogledas. sicer pa - ce je turbina narejena za kerozin, bo ziher bolje, varneje in zanesliveje delovala s kerozinom, kot pa z bencinom... :)

a tako je tole :hmm:

No lepo da si mi tole mal razložu da ne bom takih več sresu okol :xx: ...seveda pa ma vsaka stvar svoj namen tko da po moje tud kerozin ne tankajo v F-16 kr brez veze :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdej pa smo že kr mal fejst zluftal temo....namest da bi razpravral o tomosih mi o F16 .... :D :D

:topic: :yea2:

Pravkar hotu napisat: :topic: :topic: :topic:

Sam je blo luštn mal podebaterat ^_^ :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdej pa smo že kr mal fejst zluftal temo....namest da bi razpravral o tomosih mi o F16 .... :D  :D

:topic:  :yea2:

Pravkar hotu napisat: :topic: :topic: :topic:

Sam je blo luštn mal podebaterat ^_^ :P

ja pa tud neki novga smo se naučil, k je mel Zok tok dobre inštrukcije glede bencina........ :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala Zok :lol1: :lol1: :lol1: Kdaj bo pa spraševanje :lol1: :lol1: :lol1: a bo lahka kontra??? :lol1:

P.S.:

Brez zamere prosm...hec mora bit :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja sej Tomos... ...pa General Dynamics... ...pa frchi... ...pa F-16... ...isto sranje, drugo pakovanje... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej tko slikcu sm tko za brezveze gor dau...mogu bi ono k sem na motokros stezi bil prbližen 1.5m v luftu....sam se nč ne vidi (neki se vidi sam je slika cela razmazana) zarad hitrosti :wacko: :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kva je dej gregas...si se odloču za Steetmatea al ne?!?Si prašu tud tamalga kaj bi rd mel??? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

a je kdo nabavo to al pa vsaj temeljito stestiral? meni se namreč vedno bolj sveti glede na moje potrebe (dom-služba, cca. 2 km v eno smer), pa še malo drugačen je in ga nima vsak...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolko km iz enega šuba (brez priganjanja, tam na ene 80-90% moči) pa prenesejo dandanašnji Tomosovi motorji? Bi zmogel 50-60 km brez ustavljanja za hlajenje? Seveda ob predpostavi, da imaš čas dočakat kakšno večjo razdaljo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Itak da se splača.. Toliko novega znanja, kot ga boš pridobil s šraufanjem, je vrednov veliko več :D

Pa ne da bi imel kaj proti Tomosom, sem jih imel en kup in ne bi zamenjal za nobenega skuterja.. Sam dejstvo je, da se rado kaj pokvari/zamaši/znuca/zlomi... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Splača se glih ne no.Jst bi na tvojem mestu pogledu za kkšnim rabljenim flexerjem se jih da dobit že za pol cene novga. :)

pa se ti ne zdi razlika med flexerjem in streetmateom prevelika, da bi se spotikal preko streetmate-a, če bi mi bil flexer vsaj prbližno všeč? :blush:

kaj te nove mašine in hitrost? so kaj hitrejši al ostajajo pri 50-60 km/h, odvisno od serije?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!