Skoči na vsebino

Tomos Streetmate


gregas

Priporočene objave

pa se ti ne zdi razlika med flexerjem in streetmateom prevelika, da bi se spotikal preko streetmate-a, če bi mi bil flexer vsaj prbližno všeč? :blush:

kaj te nove mašine in hitrost? so kaj hitrejši al ostajajo pri 50-60 km/h, odvisno od serije?

ehh, te tanove mašince so precej zamašene, tko da več kot 50km/h ne pričakuj...

če nisi pristaš večjih predelav, zamenaj samo izpuh (MF...), pa bo moped dosegel okoli 60-65 po števcu...

če pa bi rad ven iztisnil vsaj okoli 90 po števcu, pa priporočam raptor kit!!!

www.mopedkit.com

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst ti samo povem da majo streetmat-i a55 mašino tako da pozabi na kit in podobno ker ne paše brez predelav,dobro je res da je streetmate malo lepši pa tudi disk ma spredi(nevem zakaj sicer,zgleda za okras),elektronski vžig ipd...Samo če ga misliš frizirati ni dobra izbira..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne, ni v planu friziranje. samo malo drugačen moped me mika, ker rabim za po mestu in kdaj pa kdaj cca. 20 km ven, da se preluftam, pa hitrost niti ni tako zelo pomembna. malo mi gre v nos le to, da vzameš za isti penez skuterja, za cca. 30 čukov več precej lepšega od tega, pa pobereš ven blokade in si na 60-65 km/h. REs pa je, da je tomos percej tišji od skuterjevega tuljenja...

Popravljeno . Popravil Matic7
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 KM, (A55 power mašina), kolikor jih ima novi streetmate brez problema zadošča za 60 - 65 Km/h. Če ti je to dovolj samo zadnji zobnik zamenjaš z manjšim in si zmagal. Pospeški bodo sicer malo slabši ampak ne bistveno.

Pa še tišji bo, če ti je to važno, pa še poraba bo malo manjša...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

danes sva z našim šmrkavcem malo razpravljala o mopedih, skuterjih itd., pa sva prišla do zanimivega vprašanja: a ima streetmate ključ ali ga lahko kar kdorkoli, ki pride mimo, zaštarta in pusti laufat? zaradi odgovora se mi ne ljubi letat do trgovine, če pa kdo odgovor pozna, pa ga bom prav vesel.

LP,

Matic

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes sva z našim šmrkavcem malo razpravljala o mopedih, skuterjih itd., pa sva prišla do zanimivega vprašanja: a ima streetmate ključ ali ga lahko kar kdorkoli, ki pride mimo, zaštarta in pusti laufat? zaradi odgovora se mi ne ljubi letat do trgovine, če pa kdo odgovor pozna, pa ga bom prav vesel.

LP,

Matic

Glede na to da ma elektronski vžig in akumulator bi mogel imeti ključ.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to da ma elektronski vžig in akumulator bi mogel imeti ključ.

ah kje pa :blink:,

to je tist vžig za iskro na svečki, ne pa elektro štarter

Popravljeno . Popravil ceso
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jasno da ima vžig zakljenjen s kontaktno ključavnico. Imam revivala, ki je v bistvu predhodnik streetmata, pa lahko rečem da je fajn moped, je pa cena novega za moje pojme absolutno previsoka. Prednji disk ni samo za okras ! Glede na to, da se pa da zelo malo rabljenega (z par sto ali tisoč prevoženimi) dobiti za pol cene pa to bistveno spremeni situacijo, tako da stvar postane svojega denarja vredna. Tudi staro varianto mašine (A45) se da le z menjavo izpuha in zobnika pripraviti do okoli 60 km/h, kar povečini zadošča. Investicija v airsal kit naredi pa že kar malo raketo !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jasno da ima vžig zakljenjen s kontaktno ključavnico. Imam revivala, ki je v bistvu predhodnik streetmata, pa lahko rečem da je fajn moped, je pa cena novega za moje pojme absolutno previsoka. Prednji disk ni samo za okras ! Glede na to, da se pa da zelo malo rabljenega (z par sto ali tisoč prevoženimi) dobiti za pol cene pa to bistveno spremeni situacijo, tako da stvar postane svojega denarja vredna. Tudi staro varianto mašine (A45) se da le z menjavo izpuha in zobnika pripraviti do okoli 60 km/h, kar povečini zadošča. Investicija v airsal kit naredi pa že kar malo raketo !

Ja tale revival tudi mene malo mika,ker se da kolikor toliko normalno zavirati kar pri automaticu ni mogoče.Glede diska sm mislil na 25km/h verzijo tam ga res ne rabiš za moje pojme.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Živjo!

Rad bi kupil tale Tomos Streetmate 45, pa imam problem, ker tega modela pri nas trenutno ne prodajajo, ga delajo samo za Holandijo.

Ima kdo mogoče kakšno idejo ali izkušnjo, kje v tujini bi lahko dobil ta moped - nov?

Hvala za informacije!!

Tomaž

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

živjo,vem da je stara tema,pa useen.Sam imam v lasti Streetmatea,in sicer približno 7 mescou.Odličen motor,zmoglivosti dobre,brez problema se zamena frgazr,auspuh,filter,zobnik...Poraba je tut mejhna.... bremze so dobre,luči isto dobr svetjo.je na kluč seveda.Men je tut ful ušeč k ma tm gepek kjer mislš da je posoda za benz.benz je pa v geštelu.Ma velik kromiranih delov(feltne,plastike,fedri,špegu...)

Na splošno mi je motor ful fajn pa še skos loh kej prčkaš po njemu :D

Pa ne zamenam ga za nben skutr!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Pristavc, vidim, da si veliko menjal na motorju. Imam istega kot ti, le da je različica 25. Bi tale kit šel gor? -> CILINDERKIT - AIRSAL - TOMOS 44mm A35/A3

Hvala za odgovor!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!