Skoči na vsebino

Definicija politike in politikov


Netman

Priporočene objave

Razmišljam in razmišljam in zmeraj bolj ugotavljam: politika je ena sama laž in manipuliranje s folkom, dokler gre, seveda. Ena sama svinjarija z drugimi besedami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po SSKJ

polítika -e ž (í)

1. urejanje družbenih razmer, odločanje o njih s pomočjo države in njenih organov

2. v državah z večstrankarskim sistemom dejavnost političnih strank in njihov medsebojni odnos v boju za oblast

3. s prilastkom urejanje in vzdrževanje odnosov ene države z drugimi državami

4. s prilastkom urejanje razmer in odločanje o njih na določenem družbenem področju

5. ekspr. ravnanje posameznika z ljudmi, ustrezno okoliščinam

In če o vseh teh definicijah malo razmisliš, ugotoviš da je politika točno to kar si napisal...manipulacija ljudi. :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razmišljam in razmišljam in zmeraj bolj ugotavljam: politika je ena sama laž in manipuliranje s folkom, dokler gre, seveda. Ena sama svinjarija z drugimi besedami.

Do določene mere to velja.

Ravnokar sem si prebral članek Grege Repovža z naslovom "Kužna politika" v Sobotni prilogi, govori ravno o tem, kakšen nizek odnos imamo do tega. Mi, ein Volk...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razmišljam in razmišljam in zmeraj bolj ugotavljam: politika je ena sama laž in manipuliranje s folkom, dokler gre, seveda. Ena sama svinjarija z drugimi besedami.

... pa v jok pa na drevo ...

PS: verjetno imaš občutek, da ne moreš nič narediti za izboljšanje razmer?

Jaz že dolgo tuhtam, kako bi se barabinom pridružil in jih potem od znotraj zjeba l...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahko je samo pizdit in se za sankom pogovarjat, kaksna kurba je politika.... :lol1:

da bi se pa kdo kej potrudil in poskusal kaj narediti v tej smeri, jih pa ni.....mene osebno pa najbolj razjezi pasivnost drzavljanov, SFW!

...se strinjam s Symcijem....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sledeča enačba pove vse:

politik A = politik B = mafiozo A = politik C = mafiozo B = ...

tukaj ne moremo nič narediti, pa amen

:angry:

nasvet:

če ne plavaš s piranhami in ne tečeš z volkovi, se jih je bolje izogibati, da te ne požrejo

izhod (?):

hoditi svojo pot in

- ne izgubljati časa z njimi,

- ne z razmišljanje o njih,

- ne z aktivnim sodelovanjem (na volitvah)

kazati okolici svojo slaboumnnost

če si politikantskabaraba se vključi in ropaj

če pa nisi pa bodi tiho in glej, da ti čimmanj

vzamejo

najživiKPpress (KP = kekčeva partija)

:D

Popravljeno . Popravil 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sledeča enačba pove vse:

politik A = politik B = mafiozo A = politik C = mafiozo B = ...

tukaj ne moremo nič narediti, pa amen

:angry:

Hja, samo potem bodimo tiho, če se pretendiramo, kot da se nas zadeva ne tiče.

sicer pa je polje široko - v njem lahko naredimo prav vse, kar si zadamo. Samo nikomur se ne da, ker smo preokupirani z lastnimi zasebnimi užitki ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Enica - a ni vseeno, s čim je človek preokupiran: z lastnim užitkom ali z lastnim delom? Glavno je, da pač potem reče, da "nima časa", ali pa mu enostavno "dol visi" ali "mu ni do tega" - za _politično udejstvovanje_ namreč ...

Mimogrede - politično udejstvovanje je čisto dobro plačano, kajneda? ... Samo očitno je malokomu do aktivnega političnega udejstvovanja... pasivnost je pa super, ker lahko tu in tam, priložnostno, če nam lastnih užitkov ali dela zmanjka, neovirano pljuvamo in bentimo. Tisti, ki gledajo televizijo, lahko pred televizorjem tudi mal grozijo, če jim kaj res ni povšeči. Ampak kaj dlje, od pred-televizorja, ali izza šanka, ter iz takih forumov, pa takšno udejstvovanje ne zaide... In v tem pač tiči problem.

Ne pozabimo - tisti politiki, ki jim marsikajo očitajo/mo, so pač v naši službi...

Popravljeno . Popravil SymRu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

smo imeli na faksu volitve za študentski svet in sem imel priložnost upoznat bodoče "politike"...same barabe....po hodnikih so hodili in fehtali za glas...zraven so ti dali če si bil tipica vrtnico če si bil tip pa kondome delili...me je en ustavu in reku naj jih volim mi bo dal par kondomu...ma mi je prekipelo bi ga kmalu klofnu....mislm in to na FDV....kaj takega... :angry: :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

He, he... pri takih jaz vedno vzamem in iz principa volim proti njemu...

SymRu, dva moja kolega sta se pridružila z željo, nekaj spremeniti... Eden je izstopil, drugi pa trobi z njimi v isti rog... Če plavaš s piranhami, moraš biti piranha :( Edina varianta je ustanoviti svojo stranko "Demokratični Motosvetovci Slovenije - DMS" in začeti na svoje. Sprememb v obstoječih strankah pa ne boš dosegel. Žal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Enica - a ni vseeno,..

.. tisti politiki, ki jim marsikajo očitajo/mo, so pač v naši službi...

eeehhh

veš kaj - prow maš - v glavnem je res vseeeno & mi dol visi

ys pa nkol nism mel občutka, da je k'kšn od politikou u moji službi.. ne, ne mladenič, to ni tako

ko boš nekoliko več zvedel o teh stvareh kot veš sedaj, se boš hočeš nočeš strinjal z mano, pa ne zato, ker bi ys meu kej s tem, ampek iz preprostega razloga, ker je to dejanska situacija

nepolitikom&nemafiozom ostane v trenutku prostega časa le kaka kritična misel, ki jo poveš v družbi ali na forumu, dejansko pa misliš:

"qrc jh gleda useskupi.. barabe"

&

na tem palnetu to čisto resno lahko rečem vsakemu politiku, veš

politika ni za poštene ljudi in za tiste, ki ne znajo lagati.. to vemo vsi

pol pa TI men povej za koga je.. no za koga? kdo gre v politiko? kdo služi tebi?

:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko boš nekoliko več zvedel o teh stvareh kot veš sedaj, se boš hočeš nočeš strinjal z mano, pa ne zato, ker bi ys meu kej s tem, ampek iz preprostega razloga, ker je to dejanska situacija

ja, saj sem res bolj frišen na tem svetu in nič ne vem :) ...

Mogoče mi bo pa res kdaj odprlo oči ...Enka, samo zate in tvoj nasvet en :004 saj vem, da ti več veš od nas vseh skupaj ...

Mogoče se pa vpišem v LSD in začnem tripat ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo - priznam

mea culpa

:cry:

kaj bomo pa zdaj z mano

Nič, radi te mormo met, takšnga, kot si ... :004 :lol1:

Prepovedane pa so samo nevarne zadeve ... ti s' pa čist' neškodliv :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..Prepovedane pa so samo nevarne zadeve ... ti s' pa čist' neškodliv :D

končn, kooončn sme pogruntu:

"pretežno neškodljiv"

kenede

koristngasesamdelampress

:ph34r:

lp

Moneymaker

:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidi ga pohlepneža :naughty:

Kar v parlament iz prve. :grrr

Bi te najprej dali v kakšno lokalno zadevo.

Naprimer lobiranje za izgradnjo novega smetišča v tvoji soseski :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!