Skoči na vsebino

Kawasaki popusti 03/04


HACKER007

Priporočene objave

hoj. zanima me kdaj da DKS popuste na motorje prejsnjega letnika. Klical sem jih in so mi rekli, da ne dajo nikoli popustov na "stare" motorje, kar mi zelo smrdi. Sploh pa da to zanikajo zdaj ko bodo imeli cel kup motorjev brez katalizatorjev pred novim pravilnikom...

Vase izkusnje? Kateri mesec dajo popuste?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolkor je meni znano DKS nima nikoli popustov na prejšnje letnike ker skor nikoli nima motorjev na zalogi ..... če sem prav razumel ti ga vedno naročijo razen modelov ki gredo za med....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

*na ceniku piše drugače - motor starejšega letnika stane toliko pa toliko manj - jaz sem se lani zanimal in dokler so imeli starejše letnike si ga lahko dobil - popust za 2003 letnik (če jim bo kakšen ostal) boš dobil v začetku leta 2004 - ziher

*ko pa kupuješ motor normalno v prodaji pa res težko dobiš kaj popusta (jaz ga nisem:))

Popravljeno . Popravil barkafe
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če pogledaš njihov cenik za 2004 vidiš, da so pri določenih, modelih tudi cene za letnike 2002 in 2003 in opozorilo, da cene za modelno leto 2002 in 2003 veljajo do prodaje zalog!

to so uradne cene uvoznika (DKS), pri (nekaterih) prodajalcih pa je možno dobiti tudi bolj ugodne cene...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sploh pa da to zanikajo zdaj ko bodo imeli cel kup motorjev brez katalizatorjev pred novim pravilnikom...

...katalizatorji za motorje niso obvezni in tudi v kratkem ne bodo...pri motorjih je z vidika zakonskih določb bolj problematičen hrup, kar se še posebej odraža na zračno hlajenih motorjih (o tem pa je bilo govora že v eni drugi temi)...

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sploh pa da to zanikajo zdaj ko bodo imeli cel kup motorjev brez katalizatorjev pred novim pravilnikom...

...katalizatorji za motorje niso obvezni in tudi v kratkem ne bodo...pri motorjih je z vidika zakonskih določb bolj problematičen hrup, kar se še posebej odraža na zračno hlajenih motorjih (o tem pa je bilo govora že v eni drugi temi)...

Katalizatorji bodo obvezni od julija 2004 naprej, ce kupis nov motor v trgovini tj. ga nato prvic registriras . Ce je bil motor odjavljen in nato ga po tem datumu prijavis nazaj, to ni prva registracija in ne rabi katalizatorja. Zaradi EU. DKS so mi tako rekli....

Ravno zaradi tega bi morali znizat cene motorjem brez katalizatorja, ker jih po tem datumu ne bos mogel vec registrirati...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Katalizatorji bodo obvezni od julija 2004 naprej, ...

A si prepričan? Da ni mogoče pogoj izpolnjevanje predpisov o čistosti izpuha?

Ker Kawlni imajo dva taka sistema. Mislim da "KCA-Kawasaki Clean Air System" in "Kleen - katalizator" (tole tako na pamet).

Čakaj grem gledat, da ne bomo pametni u tri mame!

Popravljeno . Popravil Horjo horjulis vulgaris
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tole o katalizatorjih od julija 2004 ne bo čisto držalo, ker bi potem morali že vsi modeli za leto 2004 imetri vgrajene katalizatorje - pa jih nimajo...

...kot pa je že HHV napisal, gre za (postopno) zaostritev kriterijev glede emisije izpušnih plinov in hrupa, vendar pa se to lahko (trenutno) doseže tudi brez katalizatorjev...na podlagi sklepa EU parlamenta je bilo potrebno pri motorjih izdelanih po aprilu 2003 za 60% zmanjšati vrednosti CO in HC glede na dotedaj dovoljene emisije, od januarja 2006 pa bo v veljavi dodatno 50% znižanje...to velja za štiritaknte motorje...pri dvotaktnih pa bo veljalo 30% znižanje CO in 70 % HC...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja seveda. Nisem bil natancen. Merilo so plini v izpuhu. Ravno zaradi tega ima recimo model ER5 kleen in ne vec (samo) KCA... Verjetno pa da so mnogi motorji ze od prej bolj cisti...

Sem se pa pozanimal in sem izvedel, da DKS nima vec motorjev (ta najbolj zanimivih) 03 ima pa se nekaj manj zanimivih motorjev. Ne me sprasevat katerih...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DKS daje popuste! Januarja 2003 sem kupil KLE-ja, modelno leto 2002, pa sem imel popusta skoraj za 70 jurjev!

wow, "popust" 70 jurjev za 1 leto star motor :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kva je Sym a te matra da bi firmo zamenju? Kvaliteta se nazalost plača in to brez popustov. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DKS daje popuste! Januarja 2003 sem kupil KLE-ja, modelno leto 2002, pa sem imel popusta skoraj za 70 jurjev!

Velikodusno, velikodusno, ni kaj hehe :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kva je Sym a te matra da bi firmo zamenju? Kvaliteta se nazalost plača in to brez popustov. :D

Od Kawlov mi je edino gugotov črno-zlati ljepotan všeč... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!