Skoči na vsebino

Registracija odblokiranega skuterja


poggy

Priporočene objave

in kje pise (zakonsko, in ne v brosuri zraven kita), da jst ne smem uporabljat polinija, ce mi gre motor 50 km/h, tko kt ma homologacijo...... :naughty:

mogoče piše v ZVCP?

...vgrajeni deli (polini kit in podobno) nimajo homologacije za cestno uporabo...pri tem pa sploh ni važno ali gre tako predelan skuter 45, 50 oz. 120 km/h...je pač predelan in ima vgrajene nehomologirane dele...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Marauder, vprašanje zate.

Naš skuter NRG2 je odprt in gre seveda več kot 50 km/h.

Trenutno je registriran še po starem, torej ima rumeno tablico.

Ker je po izjavi proizvajalca v razredu do 50 km/h, ga bom preregistriral v motorno kolo z belo tablico, kot se to spodobi.

V pravilnikih o izvajanju tehničnih pregledov piše, da je potrebno kolesom z motorjem, torej po novem zadevam z do 45 km/h, obvezno meriti najvišjo hitrost. Za motocikle pa to ne piše.

Ali pravilno domnevam, da naš skuterček z belo tablico potem na tehničnih pregledih ne bo več hitrostno ogrožen?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...razen če se ne bodo odločili meriti tudi hitrost motornih koles...za enkrat pa velja, da se hitrost na TP meri le za kolesa z motorjem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če človek dobi odgovore, potem dobi tudi veselje postavljati nova vprašanja. :D

Kakšen je postopek preregistracije skuterja iz kolesa z motorjem v motorno kolo?

Skuter ima še eno leto mir pred tehničnim pregledom, ker ima trgovinsko šele dve leti.

To nameravam storiti ob obnovitvi registracije.

Ali je dovolj, da snamem rumeno tablico, pa prometno dovoljenje in homologacijski karton in novo obvezno zavarovanje za motorno kolo do 125ccm in na UE ali pa na pooblaščeni tehnični center in ustno izrečem: hočem belo, ali pa je kakšna prav posebna procedura od oblasti zapovedana?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poanta vsega skupaj je namreč v tem, da se igram življenja v CE, skuter pa je registriran v KP in ali hočejo tiči skuter fizično videti, ali lahko jaz to zgolj papirnato.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšen je postopek preregistracije skuterja iz kolesa z motorjem v motorno kolo?

odvisno od tega, kaj ti piše v homologaciji v rubriki vrsta vozila...če tam piše "kolo z motorjem" bo v najslabšem primeru potrebna sprememba iz kolesa z motorjem v motorno kolo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kulkr js vem lahk greš na autocesto če ti gre motor URADNO več kot 60 km/h, ker je to spodnja meja za autocetso

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na avtocesto greš lahko z 150 ali več kubiki.

Ne govori neumnosti. Zakaj je potem sestavni del 125ccm avtosole avtocesta?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poanta vsega skupaj je namreč v tem, da se igram življenja v CE, skuter pa je registriran v KP in ali hočejo tiči skuter fizično videti, ali lahko jaz to zgolj papirnato.

Saj lahko naredis tehnicni v Kopru, ostalo pa v Celju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na avtocesto greš lahko z 150 ali več kubiki.

Na autocesto gres lohk z 50cc motorjam sam ta motor more presegat hitrost 60km/h. Posledicno pol rabs belo tablco... k gre vec k pa 50...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JA za belo tablco rabis pa izpit za 125ccm. Je tko?

Ne :)

Jaz sem za H delal izpit pa so dal zravn še A DO 50 KM/H

Tko da mam registriran kot motorno kolo pa bela tablca pa do 50 po zakonu lohk gre :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne :)

Jaz sem za H delal izpit pa so dal zravn še A DO 50 KM/H

Tko da mam registriran kot motorno kolo pa bela tablca pa do 50 po zakonu lohk gre :)

A do 50km/h NE pomeni, da lahko vozis VSAK motor do 50km/h, ampak da lahko vozis motor, ki gre _uradno_ max. 50km/h! Pomisli: nekdo ima izpit za 125ccm in mu pise A<=125ccm in <=11kw. Se pravi po tvoji logiki lahko nekdo, ki ima izpit H vozi vsak motor do 50km/h, nekdo ki ima do 125ccm ali pa do 350ccm pa ne?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, sam ce mas belo tablco se zmeri ne pomen da gres loh na avtocesto. Ker na avtocesto gres lahko, ce gre motor uradno min. 60kmh.

Tko da ta tablca nc ne nuca, razen policaj ne more tezit ce mas predelano ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če piše A do 50km/h pol pomen ker kol močn motor sam ne smeš se vozt več kot 50km/h :unsure:

sam nism prepričan če ti to štamplajo pr H kategoriji :hmm: sam je pa tko pr B kategoriji zato loh tud vsak ki ma b kat. voz skutr :? :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja itaq, 14 let starmu mulcu bojo pustil da bo vozu kar bo hotu. Pol si grem jst jutr buso kupt :yea2:

S skuterjem pa ti ne smeš na avtocesto pa če si papež. tut z 125 ne bi smel it gor, čeprav doseže hitrost čez 100km/h.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pol bi šel lahko na avtocesto z motorjem ki gre 61km/h. Se pravi bi se vozu s hitrostjo, k je za več kot 100% manjša od največje dovoljene. Za to te lahko kaznujejo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok ce pa to ze pise, a mi bo un na tehnicnem meru volumen cilindra, in kako bo on ugotovu da mam predelan motor, ce mi gre 50,.........

za odg. 100 thx, k tole me pa res zanima.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok ce pa to ze pise, a mi bo un na tehnicnem meru volumen cilindra, in kako bo on ugotovu da mam predelan motor, ce mi gre 50,.........

za odg. 100 thx, k tole me pa res zanima.....

na TP verjetno bolj težko - razen če bo tudi na zunaj vidna predelava...na cesti pa imaš večjo možnost, ker se verjetno ne boš vedno vozil do 45 km/h

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!