Skoči na vsebino

V8 avtomobili


jhribar1

Priporočene objave

Ne vem sicer, zakaj so dali noter tud Viperja ...

...zato k ma 450 konjev?? :rolleyes:

...ampak toyota supra mi je pa se vedno the greatest!! pa se japonc je! B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

50 najhitrejših 'Muscle carov' v zgodovini. Ne vem sicer, zakaj so dali noter tud Viperja ... pa vendar. Vredno ogleda.

V čem vidiš problem? Lepo piše "ET/MPH". Elapsed_Time/Miles_per_Hour. Čas in končna hitrost na 1/4-mile drag.race. Vipre je najhitrejši od omenjenih.

In a se ti zdi, da Viper, s svojim 10-valjnim agregatom in 8 litri izgorevalnih komor ni "muscle car"? Bistveno bolj "muscle car" od recimo kakega poršeja, ki je bolj super-sports-car"... .. .

Tko, a zdaj veš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ampak toyota supra mi je pa se vedno the greatest!! pa se japonc je! B)

to so samo predsotki....meni je ameriška avtomobilska industrija bolj fascinantna...ravno zaradi drugačnosti,moči....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to so samo predsotki....meni je ameriška avtomobilska industrija bolj fascinantna...ravno zaradi drugačnosti,moči....

ja, americani so res zelo spredaj glede moci, pa tud varnost je kr dobra (ker gre vecinoma za ladje, ne avte :) ), japonci imajo pa pravilo o max. moci 206 kW/280 hp. majo pa zarad tega tolk lazje avte (posledicno je tud varnost slabsa), masine pa so med najzanesljivejsimi na svetu.

pri supri mi je pa najbolj vsec dizajn - linije za pojest! :wub: ceprav Viper GTS tud sploh ni slab. sam shit je, k ni v Si ne enih, ne drugih... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Symru, v bistvu res ni problema, mislil sem le, da so muscle car-i le tisti iz 60ih in 70ih let.

Ahhh... muscle car je podobno kot muscle bike. Vse, kar ima ful kubaturo in kar nekaj moči in navora, pa po drugi strani ni super-sport varianta ... Tko kot yama XJR1300 ali Yama V-max ... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men se zdi da američani nikoli niso bili ravno v vrhu kar se tiče varnosti.

Nekdo je zapisal, da je bil vse do leta 1991 v ZDA najvarnejši avtomobil Volvo 245, ki so ga začeli izdelovati že leta 1975 in nehali 1993. To pove dovolj o varnosti vozil v ZDA.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekdo je zapisal, da je bil vse do leta 1991 v ZDA najvarnejši avtomobil Volvo 245, ki so ga začeli izdelovati že leta 1975 in nehali 1993. To pove dovolj o varnosti vozil v ZDA.

ja ne vem no....sem gledal neko oddajo o tem...volvo mislim da je prvi imel zračno blazino, serijsko...sam takoj za njo pa ameriški avti...ko v evropi še pojma niso imeli kaj to je (razen visoki standard-volvo)....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če smo že pri volvotu tale je pa kar konkurenčen ameriškim muscle carom :yea2:

post-17-1070737963.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, Američani so bili eni izmed prvih vgrajevalcev zračnih blazin, ker se ljudje niso marali vezat s pasom in potem so jih hoteli čimbolj zaščititi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jz sem zdej v eni knjigi bral da japonci že mogoče delajo mahne pa dabra stvari. Samo za proizvodnjo enako stevilo česarkoli že delajo pa porabjo oklol 50% več energije kot zahodne dežele(AMERIKA). Zato tut delajo zdej un nevemkakšen jez za hidroelektrarno da bolo mel dost štroma. Če bi mel pa maj požrešno proizvodnjo pa jim nebi blo treba delat 50 miljard vredno hidroelektrano in reselt miljon ljudi!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nevem točno bom prfoksa uprašal. Hodm na štromarsko šolo in nam je profesor kazal eno knjigo ki govori o izgradnji hidroelektrarne tri jezera la neki tazga. Leta 1995 so jo začel delat. In uglavne tam piše da znanstveniki nasprotujejo grandnji na podlagi tega da bi lahko japonska zmanšala porabo el energije. Piše da amerika ponuca za enko idustrijo 33% manj od njih kar pomeni da ponuca japonska 50 % več od amerike če mal procente preračunaš. Uglavnem če te zanima lahko prfoksa uprašam za naslov knjige.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce je to jez na jang-tse reki (tri jezera ali tri reke?) bo to najbrz kitajska.

se en info: the good ole US of A je najvecji "proizvajalec" plinskih odpadkov na zemlji. stevilke so: 50% vseh plinskih odpadkov proizvaja t.i. zahodni (ali razviti ali prvi) svet, od tega polovico USA; ergo USA "proizvajajo" 25% svetovnih plinskih odpadkov. ena drzava. sama. vseh 235 (al kolk ze) milijonov amerjev. brez pomoci EU ali japoncev.

BTW kyoto sporazuma USA niso podpisale.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce je to jez na jang-tse reki (tri jezera ali tri reke?) bo to najbrz kitajska.

se en info: the good ole US of A je najvecji "proizvajalec" plinskih odpadkov na zemlji. stevilke so: 50% vseh plinskih odpadkov proizvaja t.i. zahodni (ali razviti ali prvi) svet, od tega polovico USA; ergo USA "proizvajajo" 25% svetovnih plinskih odpadkov. ena drzava. sama. vseh 235 (al kolk ze) milijonov amerjev. brez pomoci EU ali japoncev.

BTW kyoto sporazuma USA niso podpisale.

Se opravičujem sem res mal zaj**. Ja kitajska je bla :grim :grim

Se opravičujem za napačno informacijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se opravičujem sem res mal zaj**. Ja kitajska je bla :grim :grim

Se opravičujem za napačno informacijo.

Poj sem, da dobiš po riti prokleti pubec :D Kaj boš ti Japonce po nepravičnem sojenju (branju) pljuval... (ma treba se je malo zajebavat...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo tle so Official podatki od Ford Mustang GT500 Elanor. Te sem dobil na eni strani. Mal si preračunajte sam 500 konjev ni mala stvarca. Kaj bi jest to mel!!!!!

Specifications:

GT500 GT500 KR

Motor V8 V8

Cylinder 7051 cc 7014 cc

Torque: 355 ch@ 5400 tr/min 335 ch@ 5600 tr/min

Couple 570 Nm@ 3200 tr/min 600 Nm@ 3400 tr/min

Weight 1597 kg 1491 kg

Performances

Acceleration 0-100 km/h 7,2 s 6,5 s

Top Speed 212 km/h ---

:devil: Eleanor

Engine: 428 ci

Horsepower: 500 bhp

Torque: 450 lb-ft

0-60 mph: 3.69 sec

1/4 Mile: 12.2 sec

Top Speed: 167 mph

Tires: Goodyear Eagles

¸¸

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

J to bi pa blo za vozt. 500KM, 620=Nm, 268 kmh. 3,7 do 100kmh....

:notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy:

Amerikanc je naredu tak avto pred 36 leti. Ne ampak ne znajo delat avtov ne sploh ne. :yea2: :yea2:

samo en podatek manka ......PORABO!!!! Tazga carja pa ni ko bi to na net napisal. Je sploh možno dobit podatek od sploh podobnga avta kolk to žre??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

J to bi pa blo za vozt. 500KM, 620=Nm, 268 kmh. 3,7 do 100kmh....

:notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy:

Amerikanc je naredu tak avto pred 36 leti. Ne ampak ne znajo delat avtov ne sploh ne. :yea2: :yea2:

samo en podatek manka ......PORABO!!!! Tazga carja pa ni ko bi to na net napisal. Je sploh možno dobit podatek od sploh podobnga avta kolk to žre??

če veš da ima passat TDi 1,9 130 konjev deklarirano porabo 8 litrov potem lahko pričakuješ za avto ki ima 4000 kubikov in 500 konjev(bencinc) recimo porabo 25-35 litrov....pošteno....sej glede na podatke je poraba čisto pričakovana....sicer pa ne vem kej se sekirate s tem podatkom...ko kupiš tak avto je zadnje kar te zanima kolikšna je poraba...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne ampak ne znajo delat avtov ne sploh ne. :yea2: :yea2:

samo en podatek manka ......PORABO!!!! Tazga carja pa ni ko bi to na net napisal. Je sploh možno dobit podatek od sploh podobnga avta kolk to žre??

Kaj si pameten!!!!

Kupi si najprej en ameriški avto, potem boš pa sodil o njem!!!

Ne govori mi pa na pamet o stvareh, katerih nikoli nisi izkusil, niti o njih nimaš pojma!!!

LP Damian

Imel do sedaj 3 USA avte.

LP in brez zamere!!

D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Amerikanc je naredu tak avto pred 36 leti. Ne ampak ne znajo delat avtov ne sploh ne. :yea2:  :yea2:

nehi pametnjarit ...

teh 500 KS al kolk že je približno 250 KS manj, kot jih je imel tale nemški avto že leta 1938... kar je cirka 65 let nazaj ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če veš da ima passat TDi 1,9 130 konjev deklarirano porabo 8 litrov potem lahko pričakuješ za avto ki ima 4000 kubikov in 500 konjev(bencinc) recimo porabo 25-35 litrov....pošteno....sej glede na podatke je poraba čisto pričakovana....sicer pa ne vem kej se sekirate s tem podatkom...ko kupiš tak avto je zadnje kar te zanima kolikšna je poraba...

vozil sem Jeep Grand Cherokee V8 Limited, ki je imel v "floor it" načinu porabo 47 litrov/100 km (po board computerju), sicer pa pri normalni vožnji cirka 15-25 litrov. In ja, je "american V8".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!