Skoči na vsebino

Off shore podjetje


Priporočene objave

Še ena finančna...

Ima kdo izkušnje z ustanovitvijo podjetja v off-shore območju?

Kakšni so pogoji ustanovitve?

So kakšne restrikcije?

Kakšna je informacijska podpora (upravljanje na daljavo, plačila na daljavo in podobno)?

Ali slučajno obstaja davčna obremenitev lastnika takšnega podjetja v Sloveniji?

Poznate koga, ki ima praktične izkušnje, da bi se pogovoril z njim?

Zanima me za dejavnost upravljanja finančnega premoženja oz. trgovanja z vrednostnimi papirji.

Mogoče samo še to: vzdržite se komentarjev ala: "u, stari, to je pa mega", "matr, a veš, kok s'to zamoriu", "da best". Infantilnost lahko zganjate v drugih temah. Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

načeloma gredo taka podjetja zelo v nos "domačim" financarjem - je pa zelo odvisno&različno od predpisov v posameznih "finančnih otokih" tega planeta - najbolj priljubljene lokacije:

Ciper, Gibraltar, Andora, Monaco, Cayman Island.. več moge v os. pogovoru vključno z imenom odvetnika, ki to obvlada

B)

moneymakerpress

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tuki sem najprej zabluzil, zdja pa samo tole: - Gregs, poslal sem ti na PM tudi konkretne podatke. :)

Aja - lahko greš tja sam in se zajebavaš z ustanovitvijo firme v tujini, lahko pa za to ponucaš agenta. Moj prjatu je tak agent ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tuki sem najprej zabluzil, zdja pa samo tole: - Gregs, poslal sem ti na PM tudi konkretne podatke. :)

Aja - lahko greš tja sam in se zajebavaš z ustanovitvijo firme v tujini, lahko pa za to ponucaš agenta. Moj prjatu je tak agent ;)

UUUhhh... to pa tudi mene zanima... lahko še men pošlješ! :ph34r: :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mimogrede: zanima me najbližji center. Menda je to Luxemburg z 2% davkom... se motim? :hmm:

Oseba, ki sem ti jo imenoval v PM-ju, ti lahko vse zelo podrobno razloži.

In ne, nimam procentov pri tej osebi :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1: se lahko enkrat zmeniva, vsaj informativno.

definitivno lahko - če ne drugega se dobiva na kofiju, takole zvečer nekje v Lj

naj ti pa v naprej povem, da zadeva še zdaleč ni tako rožnata kot ljudje na splošno mislijo ...

ko se odločiš, mi piši na moj mail

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

naj ti pa v naprej povem, da zadeva še zdaleč ni tako rožnata kot ljudje na splošno mislijo ...

A lahko tole malo razložiš?

kolikor je meni znano, zadeve izkoriščajo razne pravne slepe pege, dokler bo šlo, bo pač šlo... verjetno dolgo, ker je pač vladajočim strukturam v interesu imeti odprtih nekaj finančnih teleportov...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

seveda lahko razložim.. pa ne na forumu, ker je preobširno, pa tudi ne da se mi napletati (sorry)

to kar je tebi znano sicer pogojno drži, ni pa nujno v interesu nekoga, ki bi rad varno naložil denar in v jeseni svojega življenja užival sadove preteklega dela

makingmoneyisartoflifepress

:)

ps: vsekakor se lahko tudi midva pomeniva ob priliki, takole by the way

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ampak varna naložba tu nima nobene zveze .... kajti če si v tujini ustanoviš podjetje, katerega vodja in/oz. zastopnik si, si pravzaprav varen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Off shore je lahko zelo pisana zgodba. Davčni by pass v stilu Kajmanskih otokov, legitimen, zakonit in poslovno sprejemljiv pa je npr. davčni holding, licenčni holding, investicijski sklad in podobno. Opozarjam, da je tik pred sprejetjem nova slovenska zakonodaja o obdavčitvi prihodkov podjetij, ki pozna termine transfernih cen in podobno. Še bolj davčno neprijazni bomo.

Za začetek si off shore (bolje je low tax) lahko pogledate tule: http://www.lowtax.net/lowtax/html/jlxhom.html

Če koga kaj več zanima, me pa lahko po Pe Ema.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

seveda lahko razložim.. pa ne na forumu, ker je preobširno, pa tudi ne da se mi napletati (sorry)

to kar je tebi znano sicer pogojno drži, ni pa nujno v interesu nekoga, ki bi rad varno naložil denar in v jeseni svojega življenja užival sadove preteklega dela

makingmoneyisartoflifepress

ampak varna naložba tu nima nobene zveze .... kajti če si v tujini ustanoviš podjetje, katerega vodja in/oz. zastopnik si, si pravzaprav varen.

:lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

varen??

:lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

a ti povem kaj so meni naštimali rusi&srbi.. brez veze

:ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r:

grozilo mi je 5 let zapora za davčno utajo in

dal sem skozi 6 mesecev periodičnih zaslišanj na finančnem uradu

v A - da sem jz veliko muko dokazal svojo nedolžnost

pri tem pa prej nikoli videl niti slišal za lopove

mojo firmo so slučajno porufali iz knjige podjetij

to smo v postopku dokazali z dokumenti (pisni dokazi)

B)

fantje, ne ga lomit z denarjem kr ke u 3PMkrasne,

zato ker je nekaj "cool"

preveč lačnih morskih psov plava tam zunaj

še veš ne kdaj te čepijo in potegnejo pod vodo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no vidiš - zato se mi ne da o teh stvareh debatirati na forumu, saj je osnovno nepoznavanje potem vzrok za taka brezveznoobrobna nakladanja, da človek nikamor ne pride.. sorry Sym - that's it

:unsure:

Popravljeno . Popravil Brrrm
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Broj 1, če hočeš komu kaj razložit, mu moraš dati količinsko dovolj podatkov, ki morajo biti še dovolj kvalitetni.

Če ne poveš dovolj, potem te lahk drugi označijo za nakladača, ali pa jim je tvoj flanc nekoristen.

Ne moreš pričakovati, da ti bo kdo kar tako na suho verjel oziroma zaupal na besedo... In če ti rečeš "ne delat offshorov" je to enako kot tisti, ki v temi o motociklih napišejo "bljak" ali pa "ful dobr motor".

Skratka, neuporabna informacija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sym

1 na začetku sem rekel, da se mi ne da razlagati po forumu - gl prejšne poste

2 ker bi to bil neresen flanc (v tem se strinjava)

3 nikoli nisem trdil " ne delat off.." - od neke številke naprej to JE smiselno

4 absolutno ne pričakujem od nikogar na forumu, da mi verjame na besedo iz preprostega razloga, ker forum ni okolje za tako resno tematiko in tudi na začetku sem omenil, da bo tiste končne resne info pač dal advokat -(dodajam še, da je strokovnjak za evropsko mednarodno gospodarsko pravo - študij specializacije:Oxford,London) - če bo sploh pristal na pogovor zaradi obremenjenosti

5 to pa da nekateri mislijo da sem nakladač - vem & BMK - pa ne bit užaljen.. res se ne sekiram absolutno in popolnoma nič okoli tega.. tistemu, ki želi lahko pomagam, vsiljujem se ne, ker nimam popolnoma nič od tega... če pa nekdo to zavrne, ne želi tega ali si o meni misli pač kajtijazvemkaj, se pa mene nič ne tiče.. kam bi pa prišel, če bi se za vsakogar sekiral, kaj misli o meni - že zaradi sosedov, bi se mi lahko zmešalo

:doze:

a je tko?

:)

no lepo se mej

ps: saj se bo čudno slišalo po vsem tem - ampek res sem bil vesel, da sva se danes videla

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

EEEEEEEEeeejjjjj... fantje, ne se mi klat tule!!! Mene okvirno zanima ustanovitev, ne pa takoj. Potencialno zelim tudi vedeti, kaj in kako lahko pricakujem +, jasno pa, kaj tudi -. Ne kar udrihat, no! Ma ni to lih kulturno... :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Samo v primeru, da imaš tukaj preveč dnarja v igri. Ampak izključno z OffShoreom do njega ne boš prišel. Stroški so načelno fiksni in predvidljivi, če ne posluješ v deželi, kjer boš imel sedež. To ni davčna utaja, ampak "zavetišče" in ni čisto zastonj. Pri določeni cifri se ti izplača. Glej, da boš ustanovil LLC in ne kakšnih dno kompatibilcev.

Za poslovno sposobnost boš itak moral tukaj narediti podružnico (enak predpis kot za podjetje iz nule) in predložiti osebne podatke ustanoviteljev mamafirme (se pravi : svoje podatke(?))

Ker so kajmani, Ciper in podobne zadeve že malo zloglasne, poskusi Delaware USA, še zlasti če rabiš samo barko poceni registrirat. Če imaš pa res mucho viška, pa se pozanimaj o trust foundih, kot je bilo že modro omenjeno.

[dnar ne prnaša sreče, tko da ga raj s prjatli zaprau :lol1: ]

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!