Skoči na vsebino

Enakost pred zakonom


ceco

Priporočene objave

Kaj menite o načinu (samo)branjenja častitega g. Dimitrija Rupla na način, da posameznika, ki je naredil tako veliko dobrega za svoj narod, ne morejo kazensko preganjat, sploh pa ne za take malenkosti kot je poskus zlorabe položaja. Ovaditelj pa naj bi nezakonito zašpecal njagovo kaznivo dejanje.

Dve pojasnili:

- ostalo je pri poskusu, ker profesorski kolegi častitega niso uspeli registrirat zavoda, pa MZZ ni imelo kam nakazati denarja,

- očitano kaznivo dejanje se glasi približno takole: kdor sebi ali komu drugemu z zlorabo položaja ali pravic odg. osebe pridobi premoženjsko ali celo nepremoženjsko protipravno korist, se kazanuje ... Poskus je kazniv. V pravni teoriji gre za blanketno pravno normo brez natančnega opisa kaznivega dejanja (samo posledice). Člen je bil na dolgo in široko uporabljan pri preganjanju divjih privatizatorjev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakon mora biti za vse isti. Ja, naj pregledajo-raziščejo, obsodijo Ruplovo dejanje (pa čeprav ga ni spelal do konca). Upam, da ne bo to spet sam pesek v oči narodu-kao da pri nas roka pravice deluje za vse , ker sem prepričana,da je zlorab polažaja ogromno (začete in nedokončane afere) sam se nekak potavšajo in res se ne spomnim, da so nekoga zaradi tega obsodili. ---V bistvu se zdele ne spomim nikogar, ki bi bil zaradi ,,gospodarskega,, kriminala v arestu al pa, da bi mu vsaj nakradena sredstva uzel in da se ne bi samo iz enega direktorskega stola na drugega presedel??.

Če bo Rupel prva lastovka --ok (sam zanima me kdaj prileti ostala jata)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rupel še nikoli ni izjavil kaj pametnega. In morda mi lahko kdo pojasni, kaj je tako dramatičnega storil za Slovenijo in kaj bi bilo drugače, če tega nebi storil. Je skoraj tako kot Bush, le da ima ta goro svetovalcev, da ne izpade totalen debil.

Kar se pa tiče pregona....... Naj ga obravnavajo tako kot bi obravnavali "navadnega" državljana.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vem kaj ga serjejo s takimi stvarmi...zakon je za vse enak...za vse....in če narediš neumnost plačaj....sicer pa bo vedno tako da kdor je kaj več bo obravnavan čisto drugače kot ostali...na žalost <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rupel še nikoli ni izjavil kaj pametnega. In morda mi lahko kdo pojasni, kaj je tako dramatičnega storil za Slovenijo in kaj bi bilo drugače, če tega nebi storil. Je skoraj tako kot Bush, le da ima ta goro svetovalcev, da ne izpade totalen debil.

Kar se pa tiče pregona....... Naj ga obravnavajo tako kot bi obravnavali "navadnega" državljana.

:OK:

(kar se zaslug??? tiče) :kva1: ...a ni navsezadnje za to v službi in nenazadnje za svoje delo dobiva ustrezno plačilo, pooblastila in ugodnosti? Al pa sem jaz debil, ker ne grem takoj zdaj k direktorju in mu rečem, da mi naj takoj da pol firme, ker tako dobro delam :?

Kaj bi te toti kreten kosmati rad, da mu na umetnem otoku sredi piranskega zaliva zgradimo spomenik, okrog pa razglasimo SLO teritorialne vode in zajebemo Hrvate :?

Kar se tiče pregona...funkcionarje in zaposlene v državni upravi bi morali sankcionirati stokrat huje in dosledneje kot navadne državljane :OK: , da bi se končno zavedli, da so tu zaradi nas in se nehajo zajebavat iz uboge raje, na žalost pa riba vedno smrdi od glave naprej :BUA: ... :SS , slovenceljni pa bomo s sklonjeno glavo take sramote lepo trpeli naprej...

Popravljeno . Popravil Sam dePihlja
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potreben bo zakon, da se obvaruje, čast, dobro ime in lik nam nepogrešljivega DIMSIJA.

Neka mi niko ne dira DIMSIJA-RUPSIJA.

Narod se u veliko pita, ko če nam zamenit ministara Rupela.

Samo nekaj izsekov mnenj iz bližnje preteklosti.

BMK za vse.

Unga so z 70.000,00 DEM v sekretu dobil, kako jemplje podkupnino, pa mu ne morejo nič.

Ta je pa zgolj namero iskazal, da bi se malo omastil, pa naj bi mu kaj dokazali.

Malo morgence.

Še naprej bomo kurje tatove lovili in obsojali.

Po moje so vsi kurji tatovi enaki pred zakonom.

Tako da je pravica na svetu, sam moraš bit kurji tat. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj menite o načinu (samo)branjenja častitega g. Dimitrija Rupla na način, da posameznika, ki je naredil tako veliko dobrega za svoj narod, ne morejo kazensko preganjat, sploh pa ne za take malenkosti kot je poskus zlorabe položaja. Ovaditelj pa naj bi nezakonito zašpecal njagovo kaznivo dejanje.

tudi Caponetovega Ala so zaradi utaje davkov, čeprav je bil kriv smrti nekaj ducatov ljudi ...

Dimsi Rupsi je pa pač en tak salonski medved... Prav hecno mi ga je videt, kako se zvija na vroči plošči, po kateri mora plesati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Dimsi Rupsi je pa pač en tak salonski medved... Prav hecno mi ga je videt, kako se zvija na vroči plošči, ...

Jaki medved, ja! Glista.....kosmata......aha, zavaljena kosmata gosenica. :lol1:

Upam da mu bodo vsaj malo dlake posmodili, :devil: :devil: čeprav verjamem ne kaj dosti. :cry:

Barabe nagravžne, kdorkoli se je delal, da je imel kaj pri osamosvojitvi, bi bil sedaj rad kar nedotakljiv.

En tak mali primitiven Bušek se mi zdi. Kvalifikacije imata itak iste. Čevlje in IQ pa se mi zdi da ima Dimsi za 1 št. večje.

(DoKoncaZapitiPolitikiPress)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaki medved, ja! Glista.....kosmata......aha, zavaljena kosmata gosenica. :lol1:

Upam da mu bodo vsaj malo dlake posmodili, :devil: :devil: čeprav verjamem ne kaj dosti. :cry:

Barabe nagravžne, kdorkoli se je delal, da je imel kaj pri osamosvojitvi, bi bil sedaj rad kar nedotakljiv.

En tak mali primitiven Bušek se mi zdi. Kvalifikacije imata itak iste. Čevlje in IQ pa se mi zdi da ima Dimsi za 1 št. večje.

(DoKoncaZapitiPolitikiPress)

Dimsi je že kaznovan:

za ženo ima Meto....bivšo ženo Lada Leskovarja....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se sklicujete tukaj na tisto opevano: vsi enaki, vsi enakopravni.

:naughty: :naughty: :naughty:

Naš odzunajšnji minister sploh ni enak in sploh ni enakopraven z nami.

Kot nekakšen univerzitetni profesor ima dosmrtno službo, s katere ga odnese šele teta s koso.

Tudi, če ga sedaj šutirajo iz Mladike, bo že takoj naslednji dan mirno nastopil mirujočo in na stalni temperaturi termostatirano udobno univerzitetno službico, ki ga nepreklicno čaka.

Tako, da njegova gesta, sem objektivno (ali pa tudi subjektivno, saj je vseeno) odgovoren in zato kot tak odstopam, nima nobene teže, ker z odstopom ne reskira prav nič svojega.

In zakaj bi potem moral biti enak in enakopraven tudi pri tako umazano zemeljskih zadevah, kot je kanaliziranje denarja? :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dimsi je že kaznovan:

za ženo ima Meto....bivšo ženo Lada Leskovarja....

Ja madona, kaj pa je bilo Ladotu? Mladostna norost?

(HudičButastOdBabePress)

Popravljeno . Popravil Horjo horjulis vulgaris
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

malo :topic: ma vseeno....

je eden policaj v Postojni svojga fotra ustavu 30 metrov pred hišo in mu dal pihat..je fotr napihu blizu 2.0 promile in mu je sin/policaj mirne duše vzel vozniško......to pa je enakopravnost pred zakonom....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem je pa moral policaj (sin) po sihtu it za kazen spat brez vecerje..... :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim, svasta... :devil: ...temu se pa res rece enakost pred zakonom... :SS

LDS Ruplov prijatelj

Ljubljana | 10.11.2003 | STA/B.M.

"Vse je po starem, v LDS-u smo prijatelji, zaenkrat bomo delali v dobro države," je dejal Dimitrij Rupel po seji vrha stranke. Tudi premier je pohvalil dosežke zunanjega ministra.

Podpirajo dosežke zunanjega ministra

Dopoldne se je na triurni seji sestal izvršni odbor LDS. Razpravljali so predvsem o položaju Slovenije v EU in volitvah v Evropski parlament. Kot je za povedal premier Anton Rop pa so se dotaknili tudi afere diplomatska akademija, v katero naj bi bil vpleten zunanji minister Rupel: "Opravili smo tudi razgovor v zvezi s to situacijo. Podpiramo zunanjo politiko, dosežke in zunanjega ministra. V zadnjem času je bilo na tem področju veliko storjenega, zaradi česar bo zunanji minister dobil našo podporo."

V največji vladni stranki sicer njeni vodilni predstavniki po zagotovilu izvršnega direktorja LDS Bogdana Biščaka podpirajo stališče premiera in predsednika LDS Antona Ropa, da so vsi državljani, ne glede na njihov položaj, enaki pred zakonom. Rop je tako komentiral nekatere izjave Dimitrija Rupla, ki je izrazil začudenje zaradi zahteve za preiskavo proti "pobudniku demokratične in samostojne Slovenije" ter tožilstvu med drugim očital politično delovanje zaradi zahteve sodišču, da uvede preiskavo v zvezi s sumom poskusa zlorabe uradnega položaja v zadevi diplomatska akademija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa kaj sekirate bogega zaslužnega človeka, si pač hoče dobro penzijo zrihtat, ko bo že popolnoma izmučen od nenehnega (pre)dajanja za dobro slovenije in slovencev. :devil:

tako zaslužen človek bi moral dobit doživljensko imuniteto in "licence to kill and do all stuff", brez njega bi bili še v jugi. :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ste gledali enkrat pri Ekstra skrito kamero kjer je nekdo kao oropal torbico ženski(novinarki) in so opazovali kako so ljubljančani pripravljeni pomagat someščanu....med to skrito kamero se je znajdu tudi rupel....ko je vidu tatina kako zmakne torbico in teče ga je prijel za vrat..tisti trenutek sem mislil da ga bo pretepu...rupel s svojo postavo je sigurno požel strah roparju....no point je da je bil mislim da edini ki je fizično zaustavu roparja...ostali so samo gledali ali pa kričali na pomoč.....navkljub prisotnosti par mladeničev je bil edino dipsi sposoben/voljan pomagat.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ste gledali enkrat pri Ekstra skrito kamero kjer je nekdo kao oropal torbico ženski(novinarki) in so opazovali kako so ljubljančani pripravljeni pomagat someščanu....med to skrito kamero se je znajdu tudi rupel....ko je vidu tatina kako zmakne torbico in teče ga je prijel za vrat..tisti trenutek sem mislil da ga bo pretepu...rupel s svojo postavo je sigurno požel strah roparju....no point je da je bil mislim da edini ki je fizično zaustavu roparja...ostali so samo gledali ali pa kričali na pomoč.....navkljub prisotnosti par mladeničev je bil edino dipsi sposoben/voljan pomagat.....

očitno boljše, da gre za policaja, je bolj učinkovit!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ste gledali enkrat pri Ekstra skrito kamero kjer je nekdo kao oropal torbico ženski(novinarki) in so opazovali kako so ljubljančani pripravljeni pomagat someščanu....med to skrito kamero se je znajdu tudi rupel....ko je vidu tatina kako zmakne torbico in teče ga je prijel za vrat..tisti trenutek sem mislil da ga bo pretepu...rupel s svojo postavo je sigurno požel strah roparju....no point je da je bil mislim da edini ki je fizično zaustavu roparja...ostali so samo gledali ali pa kričali na pomoč.....navkljub prisotnosti par mladeničev je bil edino dipsi sposoben/voljan pomagat.....

Redno gledam Extra zaradi dobrih političnih prispevkov :grim :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ste gledali enkrat pri Ekstra skrito kamero kjer je nekdo kao oropal torbico ženski(novinarki) in so opazovali kako so ljubljančani pripravljeni pomagat someščanu....med to skrito kamero se je znajdu tudi rupel....ko je vidu tatina kako zmakne torbico in teče ga je prijel za vrat..tisti trenutek sem mislil da ga bo pretepu...rupel s svojo postavo je sigurno požel strah roparju....no point je da je bil mislim da edini ki je fizično zaustavu roparja...ostali so samo gledali ali pa kričali na pomoč.....navkljub prisotnosti par mladeničev je bil edino dipsi sposoben/voljan pomagat.....

:D :D :D :D :D

:D :D :D :D :D

in ti to verjameš :lol1: :lol1: :lol1:

sicer pa jest o "veleumnemu"g.ruplu nimam niti ene lepe besede.jest bi ga

namazala z medom pa v mravljišče postavla. :OK: :OK:

dr.looney :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dim iz rupe (skriti talent tekača na kratke proge) ujame nastavljenga piščanca, pri tem pa se vsi, razen naključnih mimoidočih, zavedajo situacije ...in spet so državljani nategnjeni :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!