Skoči na vsebino

Popolni lunin mrk


Alla

Priporočene objave

V noci s sobote na nedeljo (9.november) bo namrec pri nas viden popoln Lunin mrk (ce bo vreme pravo, seveda). Zato ne more nic skoditi, ce si preberete vec o mrkih - kaj so in kako vplivajo na nase razpolozenje. Morda se tako izognete nepotrebnim prepirom, stresnim situacijam ali kaksnim nepremisljenim korakom.

Lunin mrk bo mozno opazovati kar 6 ur - od 23:15 do 5:22. Popoln mrk bo trajal celih 24 minut, z vrhom ob 2:18. Morda je se najbolj primerno, da za vikend odidete na kratek oddih in si ogledate ta redek dogodek.

Splača se malo pogledat v nebo..... :rolleyes:

Alla B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lunca bo mrknila :( , ampak zvedice bodo še bolj sijale :OK: , pravi večer za teleskop in malo romantike :wub: :yea2: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morda je se najbolj primerno, da za vikend odidete na kratek oddih in si ogledate ta redek dogodek.

Hvala, draga. Že pakiram.

Bom rabila tudi teleskop? :rolleyes:

Ker namreč nimam tako dolgega kufra.

Al se dobi tut zložljive... teleskope mislim.. ne kufre :?

Oh, ma se ne vem.... a vidiš, pa res vpliva.... name že danes :cry:

:naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

He he pa ravno pravi datum pride ... dons grem pogledat, če majo v trgovinah kake izpopolnjene metle :devil: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

He he pa ravno pravi datum pride ... dons grem pogledat, če majo v trgovinah kake izpopolnjene metle :devil: :D

Mogoče bi pa jest globinski sesalc prvlekla :hmm: .....

Za kej pozaugat :naughty:

:devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... dons grem pogledat, če majo v trgovinah kake izpopolnjene metle  :devil:  :D

:topic: Priporočam model Rowento 1600W Washpower, na voljo v različnih barvah, dodatna oprema: viklerji + plišasti rdeči copati s cofom, povišano peto + topli beli zokni za mrzle zimske dni :devil: :naughty: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi blo treba, ja....je že dost praha gor O:-) , ampak eno tako globinsko, z izpiranjem prosim, krtače pa doma pust :naughty: :P !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Malo pozno, ampak še vedno pravi čas.....

Tudi danes se nam obeta popoln lunin mrk, ki se začne ob 20 uri 48 minut v popolno senco pade ob 22 uri 30 minut in bo trajal vse do 23 ure 08 minut.

Poglejte v nebo ;)

Alla B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... v popolno senco pade ob 22 uri 30 minut in bo trajal vse do 23 ure 08 minut. Poglejte v nebo ;)

Alla B)

Nič ne bo

z gledanjem v nebo. :rolleyes:

Je ljubezen kriva,

da takrat že globoko spiva...

in sanjava lepo,

da gledava v nebo,

se drživa za roke

ko Luna za obzorje gre.

:wub: :wub:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravnokar sem gledal znanstveno oddajo o Luni in njenem vplivu na življenje na zemlji (ORF2 - Universum) - šokantno, vendar predolgo, da bi se človek spuščal v podrobnosti.

Povzetek: Luna in njene mene res močno vplivajo na vsa področja in nivoje življenja na zemlji:

od plimovanja, potresov preko plodnostnih ciklov samic do psihičnih sprememb pri živalih in ljudeh.

:huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In zaradi Lune ima teden 7 dni.

Še v koledar se je vrinila :P

Za kazen pa so njeno nebesno predstavo danes zakrili deževni oblaki.

Ne bo nič z zastonjskim nebesnim kinom. :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že sedaj, 10min prekmalu, lahko (vsaj v Zasavju) opazujemo lunin mrk, pa tudi zvezdnega, mrknilo je kar vse nebo, pravzaprav se niti sosednje hiše ne vidi tolk ščije... :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mater, jaz ne vidim prav nič skozi te oblake. Edini mrk vidim, če pred prižgano lampo mojega motorja postavim tenis žogco :D

Ah, jebi ga, tudi to je nekaj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mater, jaz ne vidim prav nič skozi te oblake. Edini mrk vidim, če pred prižgano lampo mojega motorja postavim tenis žogco :D

Ah, jebi ga, tudi to je nekaj...

No, sem vedel, da nimaš zastonj ključa v avatarju.

Možakar se znajde, ni kaj, praktičen dec! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mater, jaz ne vidim prav nič skozi te oblake. Edini mrk vidim, če pred prižgano lampo mojega motorja postavim tenis žogco :D

...se pravi da se nekaj dogaja (mrk) B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pismo a zato nisem mogel spati ponoč :angry: , no ubistvu sem ene dvakrat zakinkov ko sem bral Dogodek v mestu Gogi, samo to je že za v bljuvalnik <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, sem vedel, da nimaš zastonj ključa v avatarju.

Možakar se znajde, ni kaj, praktičen dec! :D

.)

P.S.:

Če ni fajn, pa naredimo, da je fajn!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem imel pa srečo da sem šel v Koper na koncert in tam se je videlo luno, opazoval sem jo okoli 22h, ko jo je bilo videti še čisto malo pa tudi že prej ko jo je bilo še kaka četrtina.

Občasno se je pooblačilo, tako da se pojava ni več videlo. <_<

Saj bojo še prilike, upam da nam bo takrat vreme kaj bolj naklonjeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!