Skoči na vsebino

Notebook


Priporočene objave

Prosu bi vse k se mal razumejo na take stvari. Ta let mam v načrtu kupovat notebook, mam 500.000. Gledu sm mal HP. Kolega pa mi priporoča DELL-a. Zdej me zanima kaj je dobr pa kaj je bol. Iščem pa predvsem hitro pa zanesljivo mašino.

LP

Popravljeno . Popravil master7
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poleg vprašanja o $$$ je glavno vprašanje:

kolk veliko in težko zadevo si pripravljen okoli nosit?

Sicer pa grejo blagovne znamke od najboljše do najslabše v tem vrstnem redu:

1) IBM (najboljši, najdražji), njihov najboljši model je Thinkpad serija T (T40, T41)... manj dobri pa so Thinkpad A, G, R, T...

2) Toshiba, Dell (najboljši, mal cenejši)

3) HP, Compaq (eno in isti - dost dobri, ampak ne najboljši :))

4) Druge priznane blagovne znamke

5) Tajvanci in druga jajca, ki so dost poceni, a žal med poznavalci nosijo oznako "plajtrava jetra" :SS

skratka - če iščeš Mercedesa oz. BMW, vzameš IBM T. Vse drugo so kompromisi ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo jest ti ga prodam star 1mesec Hp pavilion

2.8gh, 512ram, 60gb disk, ati radeon kartica, cd dvd rw, modem mrezna, 4 usb, lion batery, torba

400k :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sošolec ima Compaq presario 900...je lani(?) kupu dal 350k v italiji....kar lepa mašinca pravi da mu baterija zdrži ravno da en film pogleda (uro pa pol) pol pa crkne....sam je za zdaj že malo švoh...ima 20G diska 1.6mhz..128 mb rama....16mb grafično....

jst sem neki študiral da bi Pc(doma) prodal pa probal zbrati kaj keša za kako rabljeno mašino...tukaj v ljubljani ful rabim rač. ker je ful seminarskih za pisat....pa doma imaš samo monitor pa potem priklopiš....lahko priklopiš na tudi miško gor če ti tista ne ugaja....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja mal me zanima tud dizajn notebooka. IBM so grdi do amena.

:SS  :SS  :SS  :SS  :SS  :SS  :SS  :SS  :SS  :SS  :SS  :SS  :SS

ja okej... onda ništa :BUA:

tudi glede zanesljivosti in hitrosti je IBM ThinkPad T dabest. Aja, nisem zaposlen pri IBM-u, da bi zato tako reklamiral to zadevo...

PS: IBM T je ena najbolj trpežnih zadev, kar sem jih videl (in videl sem jih ogromno). Vgrajeno ima titanovo kletko, ki ojača ozadje zaslona ... v praksi to pomeni, da lahko na prenosnik tudi stopiš ,pa se zaslon ne poškoduje (videl na lastne oči in tudi poskusil na lastne noge)....

Aja, če kupuješ, manj kot 256 Mb pomnilnika ne jemlji...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sym kaj praviš o Gericomu....

ERICOM OVERDOSE MC- PC FORMAT PRIPOROČA

Tehnični podatki:

Mobilna tehnologija centrino, ki jo je razvilo podjetje INTEL pripomore k daljši vtonomiji baterije saj ravno ta vzdrži tudi do 50 % dlje, kot pri prejšnih modelih z navadnimi procesorji.

• 15" (1024x768, XGA) TFT barvni display

• ATI Radeon Mobility 9000 64 MB RAM

• Mobilna Intel® CENTRINO® tehnologija

• Mobilni Intel® Pentium® Procesor 1.4 GHz

PRO/Wireless

• 512MB DDR Ram

• 40GB HDD

• DVD-zapisovalec

• 16 bit zvočna kartica

• Stereo zvočniki

Priključki:

• VGRAJENA BREZŽIČNA MREŽNA POVEZAVA

• VGA

• IR (IrDA1.1)

• 2x USB

• PCMCIA Typ II

• 56K Modem V.90

• 10/100 Mbit mrežna kartica

• Line Out

• Mikrofon

• FireWire IEEE 1394

• TV-Out

Software:

• MS Windows XP Home Editon

• Nero Burning Rom

• Cyberlink Power DVD

• Star Office programski paket

Mere:

• 326 x 258 x 32mm • 2,5 kg

Dodatki:

AKCIJSKA CENA!!!

NA ZALOGI, DOBAVLJIVO TAKOJ- 3 do 5 delovnih dni!!!

NOVI MODEL Z VKLJUČENIM DVD ZAPISOVALCEM IN DARILOM OB NAKUPU!!!!

cena 455.000

GARANCIJA 24 MESECEV!!! NOVO !!! RAČUN!!!

Popravljeno . Popravil thundercat
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1) IBM (najboljši, najdražji), njihov najboljši model je Thinkpad serija T (T40, T41)... manj dobri pa so Thinkpad A, G, R, T...

Sym, zakaj pa to? Odvisno od namembnosti? Sploh pa je tu se serija X, ki je se visje oz. so drazji zaradi majhnosti. A serija je tudi okoli pol miljona, so pa tezji ker imajo pac precej reci notri.

Sele zdaj vidim - T je najboljsi in med "manj dobrimi" - verjetno si mislil X na zacetku?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gericom :lol1: :lol1:

SS.gifSS.gifSS.gifSS.gifSS.gif

dej če imaš mnenje o omenjenem računalniku ga napiši da laiki vemo kaj konkretnega o njem...s temi obrazi ne pomagaš nikomur....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dej če imaš mnenje o omenjenem računalniku ga napiši da laiki vemo kaj konkretnega o njem...s temi obrazi ne pomagaš nikomur....

poglej na www.bolha.com in se vprasaj, zakaj je od 100 rabljenih prenosnikov naprodaj cirka 2/3 Gericomov...

Strokovnjaki pravijo ;), da so Gericomi manj kakovosti... tipkovnice se jim pogrezajo in podobno ... skratka - slabsa kakovost, tako pravijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sym, zakaj pa to? Odvisno od namembnosti? Sploh pa je tu se serija X, ki je se visje oz. so drazji zaradi majhnosti. A serija je tudi okoli pol miljona, so pa tezji ker imajo pac precej reci notri.

Sele zdaj vidim - T je najboljsi in med "manj dobrimi" - verjetno si mislil X na zacetku?

lapsus.

T je alfa in omega, X je alfa in omega v še manjšem ohišju in z nekoliko manjšo tipkovnico ter zaslonom .

A je power-machine, ampa kbistveno težji in mal večji (debelejši), G je še večji in bolj štorast, z namiznim proceosrjem P4, ki kuri štrom ko usekan in se greje, da glava peče ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dej če imaš mnenje o omenjenem računalniku ga napiši da laiki vemo kaj konkretnega o njem...

Gericomi so znani kot popoln srot, crkujejo baterije in vse ostalo, izdelava v celoti je zalost, tako poceni so pa zato, ker baje dejansko vgrajujejo notri normalne komponente, ne posebej prirejene za notebooke. Meni se zdi to sicer zelo vprasljiva trditev, to velja kvecjemu samo za procesor ... Je pa res da bi to pojasnilo zelo kratek cas avtonomije, ki ga ti "prenosniki" zdrzijo.

Kam bi pa uvrstil razmeroma "nove" Asuse in to pa ne vem, se nisem slisal pritozb, pohval pa tudi ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je power-machine, ampa kbistveno težji in mal večji (debelejši), G je še večji in bolj štorast, z namiznim proceosrjem P4, ki kuri štrom ko usekan in se greje, da glava peče ....

Jap, pa ne samo debelejsi, tudi sirsi je zaradi dodatnih gumbov, je kar malo (pre)velik. T serija pa res dober vtis pusti ko delas z njim. Mi je zelo vsec, tipkovnica je odlicna.

Ko sem na cenikih opazil G serijo nisem vedel kaj naj si mislim, zdaj vidim - tace stran. Ali je R serija je za manj zahtevne OK? Ohisje se malo zvija na torzijo, zgleda bolj tako-tako ... <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mojo sestrično pa zanima sledeči notebook:

Gericom Hummer:

celeron 2,5,Ram256, 30GB, combo enota, grafika 32...

slabe lastnosti omenjenega računalnika

cena 270ksit.

Pa ne ji ponujat za pol mio ker ga nima(pol mio namreč) raje da 30 ksit za zavarovanje ali podaljšanje garancije.

za pol mio si lahko privošči laptope predvsem država, študentke pa malo težje.

Lucky katerega sem imel jaz lani ob tem času pod prsti. IBM think pad (ABCDT?)?

za bolj piškavo tipkovnico že vem, ampak ona ne bo ravno 10 ur na dan za laptopom. Tistih nekaj ur na teden bo pa že zdržal čepa nima namena pa garancija ali pa skozi okno in zavarovanje :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V informacijo, na Himalaji, ko se je prvi prenos Humarjevega plezanja v neko kurcevo steno, ki je ne znam ne napisat, ne izgovort, je sel z odpravo en star in ze takrat zjeban IBM notebook, ki je bil privat last sodelavca s siola in je delal bolje, kot karkoli kar so ostale odprave nosile tja gor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm, moja mnenja:

- hitrost in zanesljivost ne gresta najbolj skupaj pr prenosnikih

- prvo se vprašaj koliko ga boš sploh prenašal in ali ga boš uporabljal kje na terenu - baterija

- Gericom in podobna home made jajca vsakdo kupi samo enkrat in nikoli več

če maš denat IBM ali Toshiba, če pa moraš mau šparat pa HP, DELL, pravega NB izpod 400k SIT pa itak ni

- z novimi Centrino proci menda NB zdrži kar okoli 5 uric !!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa še zanima zakaj moj kolega tok poveličuje centrino procesorje, ko pa gledam, da so npr. 2,8Ghz računalnik enak ceni 1,5 centrino.

LP

Procesor Centrino pri 1,4 GHz je v praksi hitrejši od Pentiuma 4 Mobile 2,2 GHz...

Centrino je pač optimiziran za terensko rabo. Manj se greje, manj štroma porabi... Zato prenosnik s Centrinom brez električnega kabla lahko deluje tudi 5 ur in več... Razni Gericomi in drugi, ki imajo vgrajene kar navadne Pentiume 4, pa se svinjsko pregrevajo, samostojno pa delujejo kakšno uro ali uro in pol ....

Skratka - vse je stvar kompromisov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa še zanima zakaj moj kolega tok poveličuje centrino procesorje, ko pa gledam, da so npr. 2,8Ghz računalnik enak ceni 1,5 centrino.

LP

Ps: če ti ni jasno, zakaj jih kolega poveličuje ... A si mogoče že kolega vprašal za pojasnilo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Mimogrede- najbolj seksi prenosniki so v ZDA na voljo pri podjetu Dynamism .

Prečekirajte. ... japonska tehnologija v najboljši možni obliki!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 11 mesecev pozneje...
Mojo sestrično pa zanima sledeči notebook:

Gericom Hummer:

celeron 2,5,Ram256, 30GB, combo enota, grafika 32...

slabe lastnosti omenjenega računalnika

cena 270ksit.

Pa ne ji ponujat za pol mio ker ga nima(pol mio namreč) raje da 30 ksit za zavarovanje ali podaljšanje garancije.

za pol mio si lahko privošči laptope predvsem država, študentke pa malo težje.

Lucky katerega sem imel jaz lani ob tem času pod prsti. IBM think pad (ABCDT?)?

za bolj piškavo tipkovnico že vem, ampak ona ne bo ravno 10 ur na dan za laptopom. Tistih nekaj ur na teden bo pa že zdržal čepa nima namena pa garancija ali pa skozi okno in zavarovanje :devil:

Jaz sem tudi spraševal glede Gericom Hummer, pa so precej kritizirali firmo, še bolj pa to da je procesor celeron. Tako sem se odločil za tole spodaj opisano zadevo. Če ob vse prav ga dobim že jutri, potem pa poročam kaj več.

Res da je 20k sit dražji samo se mi zdi boljša izbira.

Varianta, ki si jo opisal se mi zdi kar draga, a si napisal pravo ceno?

-------------------------------

Prestigio Nobille 156+

> 15" zaslon TFT matrika

> Ločljivost 1024 x 768

> Intel Centrino PentiumM 1,6GHz (2mb)

> */_1X 512MB DDR delovnega pomnilnika_/*

> Intel Extreme do 64 MB pomnilnika

> Trdi disk 40GB ,

> CDRW/DVD enota

> Zvočna kartica 16bit, optical out

> 3 x USB2.0,1x Fire Wire IEEE1394,

> Vga izhod,Tv izhod,Paralelni port,IrDA

> Mrežna 10/100 kartica, 56k fax/modem

> 1 x PCMCIA Type II, Li-on Baterija

> Čitalec kartic SD/MMC,MS

> Norton Antivirus 2004

> _*/wireless 54g kartica int./*_

>

> *Dimenzije:*

> 27 x 32,6 x 3 cm, teža 2,68 kg

Cena 292000SIT

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tokraz se strinjam s Symom, sam sem že 2 leti ponosni lastnik IBM prenosnika, v službi smo imeli samo IBM prenosnike... da ne nakladam: najboljša tipkovnica, super zaslon, brez problemov, podpora je pa tko al tko legendarna. Na netu dobiš po številki model natančno specifikacijo modela, vse driverje, navodila...

V glavnem, ni primerjave s kakim Compaqom (ženi vrknil 2x v enem letu, še dobro da je bil v garanciji) ki naj bi bil kao tudi dober, Gericomom (vsaj men se zdi da je bil, ki ga je kolega stalil, ko je imel pokrit ventilator :kva2: ) in podobnimi lepotami.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!