Skoči na vsebino

Mac ili nešto slično


Priporočene objave

Me zanima kje se da dobit kak programček za 'meka', ki komprimira (zmanjša potreb po spominu) slike in kje obstaja kaka verzija za ta računalnik programa s katerim si lahko slike ogledaš kot slide shov??? :? :?

Ciao,by Pero

PS:Hvala za vse info!!!! :OK:

Popravljeno . Popravil pero
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me zanima kje se da dobit kak programček za 'meka', ki komprimira (zmanjša potreb po spominu) slike in kje obstaja kaka verzija za ta računalnik programa s katerim si lahko slike ogledaš kot slide shov??? :? :?

Kadar iščeš zračni filter ali zobnike za motor, je dobro povedati, kateri motocikel in kateri letnik bi rad opremil. Podobno je pri računalnikih. Povej približno model in verzijo operacijskega sistema...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo linka kjer najdes programcek za komprimiranje slik za mac-a. program se imenuje StuffIt in deluje tudi na windows okolju ampak izvor mu je mac platforma

http://www.aladdinsys.com

Program za slode show pa je najboljsi ADOBE PHOTOSHOP ALBUM 2.0

na naslovu http://www.adobe.com/digitalimag/main.html pa najdes starter edition for free. Vse ostalo glede original programa pa je stvar domisljije oz. iznajdljivosti.

gec

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me zanima kje se da dobit kak programček za 'meka', ki komprimira (zmanjša potreb po spominu) slike in kje obstaja kaka verzija za ta računalnik programa s katerim si lahko slike ogledaš kot slide shov??? :? :?

PS: a ti misliš komprimiranje slik v stilu zmanjšat ločljivost slike, ali komprimiranje tako, da jih stisneš v kao ZIP datoteko?

Če prvo, uporabi katerikoli program za obdelavo slik, če drugo, pa je to bukovo početje... Slike JPEG, kot jih verjetno hočeš gledat, so interno že stisnjene, in Aladdin/StuffIt ti ne bo pomagal ama ništa ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me zanima kje se da dobit kak programček za 'meka', ki komprimira (zmanjša potreb po spominu) slike in kje obstaja kaka verzija za ta računalnik programa s katerim si lahko slike ogledaš kot slide shov??? :?  :?

PS: a ti misliš komprimiranje slik v stilu zmanjšat ločljivost slike, ali komprimiranje tako, da jih stisneš v kao ZIP datoteko?

Če prvo, uporabi katerikoli program za obdelavo slik, če drugo, pa je to bukovo početje... Slike JPEG, kot jih verjetno hočeš gledat, so interno že stisnjene, in Aladdin/StuffIt ti ne bo pomagal ama ništa ...

Ej Sym jest sem res mislu te slikice nekak za ZIP-at pa ti mislš da neu šlo????Kaj pa mi pol priporočaš da naj naredim da jih loh po mailu pošiljam in da se njihova kvaliteta ne pokvari!!!???? :? :hmm:

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej Sym jest sem res mislu te slikice nekak za ZIP-at pa ti mislš da neu šlo????Kaj pa mi pol priporočaš da naj naredim da jih loh po mailu pošiljam in da se njihova kvaliteta ne pokvari!!!???? :? :hmm:

Če imaš slikce v formatu JPG/JPEG, jim lahko zmanjšaš ločljivost/resolucijo (običajno v programu za slikce rihtat (Adobe Photoshop ali kaj podobnega, sicer ima morda MacOS že kaj vgrajeno, ampak tolk zlo podrobno ga ne poznam!) izbereš "resize" "size" ali "resolution" ali kaj podobnega ... Ločljivost je običajno navedena v pikah (recimo 1024 x 768 so dost uporabne, ful velike so 1600 x 1200 pik, mal manjše pa 800 x 600 ali 640 x 480 ali kaj podobnega ...)...

Lahko jim tud zmanjšaš kakovost internega stiskanja (Compression)...

Ampak tkole na daljavo težko kaj več pomagam.

Aja, pri kakršnemkoli stiskanju oz. zmanjševanju ločljivosti pa kvaliteta skor vedno mal trpi ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, pri kakršnemkoli stiskanju oz. zmanjševanju ločljivosti pa kvaliteta skor vedno mal trpi ...

Ja sej to pa vem in zato sem iskal neki takega da bi se temu ognu!!! :( :hmm: :D

No pa vseen hvala!!

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!