Skoči na vsebino

Slovenski teroristi...


kekec III

Priporočene objave

Jaz pravim: neumen bi bil, kdor ni vzel kredita, če je seveda vedel, da bo bolj malo odplačal. Žal pa se takrat to ni vedelo, tako je le izpadlo.

Žal kredita ni mogel dobiti vsakdo, ampak samo "proletariat". Moji starši pa so izobraženci in za njih kredita ni bilo, je bilo treba kar lepo deset let zidat lepo s kešom in si od ust trgat. To je bila prva kraja "ta pidnih". Druga je bla pa že v "svobodi" z jazbinškovim zakonom, ko so kurčevi leni priviligirani lenuhi, ki so živeli v družbenih stanovanjih za drobiž pokupili stanovanja, ki so jih naši starši plačali s plačevanjem v stanovanjski sklad. :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal kredita ni mogel dobiti vsakdo, ampak samo "proletariat". Moji starši pa so izobraženci in za njih kredita ni bilo, je bilo treba kar lepo deset let zidat lepo s kešom in si od ust trgat. To je bila prva kraja "ta pidnih". Druga je bla pa že v "svobodi" z jazbinškovim zakonom, ko so kurčevi leni priviligirani lenuhi, ki so živeli v družbenih stanovanjih za drobiž pokupili stanovanja, ki so jih naši starši plačali s plačevanjem v stanovanjski sklad. :angry:

Z drugim se strinjam - z Jazbinškom nas je osrečila demokratična oblast, tako kot s privatizacijo.

S prvim se ne strinjam. Kredit je pač lahko vzel kdor ga je hotel. Drugo je, če ti miselnost ni dopuščala, da se pufaš.

Tudi naša družina ni nikoli imela kredita jebiga, ampak če gledam nazaj, je bila to napaka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S prvim se ne strinjam. Kredit je pač lahko vzel kdor ga je hotel.

Ni ga dobil vsakdo ! Moji ga niso dobili, ne vem, najbrž niso bili prava barve !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi takrat si moral biti kreditno sposoben oz. si dobil tolk kot ti je plača dovoljevala....torej so največ dobili tisti, ki so imeli večje plača...to so bili pa :xx:

Vsaj meni so starši tako povedali in z mamo sta pri hiši dobila kredit, da sta lahko kupila vhodna vrata in salonitke za streho....

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samoupravljanje je bil najučinkovitejši in najhumanješi sistem.

Iskreno upam da ne govoriš o Jugoslovanskem samoupravljanju. Če pa, pa ti naj zaželim dobro jutro!

- Se ti zavedaš kakšen zunanj dolg je imela Juga? Verjemi mi odplačevali ga bomo še dolgo. Toliko o tem od kod tako ugodni krediti in o učinkovitosti. Nič ni zastonj tudi v kapitalizmu ne.

- Human? Ne me basat. Pol moje družine je imelo probleme ker niso bili člani ali pa so iztopili iz partije (očetu odvzeli štipendijo, komaj dobil službo), kljub temu da so bili recimo temu zelo produktiven del družbe. Zakaj? Ker so verjeli v svobodo govora in možnost izbire (demokracija). In to so bili še manjši problemi. Vprašaj tiste na golem otoku o humanosti.

Ne podpiram divjega turbokapitalizma vendar pa je komunizem bil že v osnovi napačno zastavljen. Podpiranje in nagrajevanje povprečja in zatiranje vsakršnega individualizma in iniciative.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.. vendar pa je komunizem bil že v osnovi napačno zastavljen. Podpiranje in nagrajevanje povprečja in zatiranje vsakršnega individualizma in iniciative.

:grrr Ne napačno zastavljen, temveč napačno izpeljan. Zato ker Marx & Co. niso upošteval enega poglavitnega dejavnika, ki je podrl komunizem - človek!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:grrr Ne napačno zastavljen, temveč napačno izpeljan. Zato ker Marx & Co. niso upošteval enega poglavitnega dejavnika, ki je podrl komunizem - človek!

Se popolnoma strinjam! Niso upoštevali človekove "narave", psihološkega ustroja, ki je v bistvu egoističen(to ne mislim slabšalno, pač pa kot dejstvo).

Zato je pa kapitalizem za zmagovalce tako dober. In za tiste, ki upajo na zmago(kolektivne sanje preljubega ljudstva). No...dejstvo je. Kruha ni za vse. In tisti ki bodo iz igre, lahko samo milo jočejo(to bo pa večina!).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iskreno upam da ne govoriš o Jugoslovanskem samoupravljanju. Če pa, pa ti naj zaželim dobro jutro!

- Se ti zavedaš kakšen zunanj dolg je imela Juga? Verjemi mi odplačevali ga bomo še dolgo. Toliko o tem od kod tako ugodni krediti in o učinkovitosti. Nič ni zastonj tudi v kapitalizmu ne.

- Human? Ne me basat. Pol moje družine je imelo probleme ker niso bili člani ali  pa so iztopili iz partije (očetu odvzeli štipendijo, komaj dobil službo), kljub temu da so bili recimo temu zelo produktiven del družbe. Zakaj? Ker so verjeli v svobodo govora in možnost izbire (demokracija). In to so bili še manjši problemi. Vprašaj tiste na golem otoku o humanosti.

Ne podpiram divjega turbokapitalizma vendar pa je komunizem bil že v osnovi napačno zastavljen. Podpiranje in nagrajevanje povprečja in zatiranje vsakršnega individualizma in iniciative.

Res ne vem, kaj bi rad povedal.

Govorim o Titovem samoupravljanju, kjer so delavci živeli kot v nebesih. Večina. Odtegovali so mi od plače točno 10% za gradnjo stanovanj, kamor so se vselili, ne da bi morali plačati en sam dinar. In še kako so zmerjali, če stanovnje ni bilo kompletno opremljeno!

Jaz pa sem sam zidal svojo hišo. Sposodil sem si denar pri znancu, ga vezal na banki, da sem prišel do kredita, potem pa odplačeval znancu in banki.

Ob petih zjutraj sem se odpeljal v službo, ob treh popoldne prišel domov, nekaj na hitro pojedel, se peljal po zidarja, zidali do osmih, pojedel večerjo, odpeljal zidarja domov, opral orodje in šel honorarno delat do enajstih. In imel krvave roke!

Zato mi ne solit pameti! Nimaš pojma, kako se dela.

Sprašuješ: "Se ti zavedaš kakšen zunanj dolg je imela Juga?" Bom ti kar povedal. Ob Titovi smrti je celotna Jugoslavija z 20 milijoni ljudi imela 8 milijard dolarjev tega zunanje trgovinskega dolga. Danes ima Slovenija, z 2 milijona ljudi, pod vodstvom demokratov in RKC, že kar 14 milijard dolarjev tega dolga! Pa naša vlada pravi, da je to čisto normalno! Vsak Slovenec ima torej v demokratični Sloveniji kar 7.000 dolarjev dolga, ki ga lahko odplača samo z izvozom z obrestmi vred.

Ta ista demokratična vlada pod vodstvom Drnovška in Ropa, pa je pridelala tudi astronomski javni dolg, kot posledico tranzicije v višini 2.000.000 milijonov sit. Iz proračuna pa ga bo pričela vračati šele leta 2007.

V šoli se celo učijo, da je samoupravljanje "propadlo", ker smo delaci premalo delali, in ker je Jugoslavija bila zadolžena. Zakaj pa že sedaj Slovenija ne propade? Ti samo tisto iz šole ponavljaš.

Potem še oznanjaš: komunizem bil že v osnovi napačno zastavljen. Podpiranje in nagrajevanje povprečja in zatiranje vsakršnega individualizma in iniciative. Tudi to si pobral v šoli, kaj ne? Če še nisi opazil, ne govorim o komunizmu, ampak o samoupravljanju. Kje si pa tam našel uravnilovko? Janez Janša je imel pri Mladini točno desetkrat (10x) večjo plačo od mene! Pa še honorarje za predavanja o samoupravljanju je dobival mastno plačane.

Torej ne govori o uravnilovki. Razen, če te je cerkev tu nastavila, da širiš popačene resnice. Kot eden drugi tu, ki tolaži: Sprijaznite se, kruha ni dovolj za vse. Mi smo pokradli vaše, si prilastninili, živimo v preobilju, vas pa naj klinc gleda. Kristusova morala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Če bi na svetu vladala pravična razdelitev, bi lahko vsi pol manj delali in živeli kot kralji

George Orwell

Problem je v tem, da se ne proizvaja za distribucijo ampak za profit.

Albert Einstein

Torej, Komunist, kot onadva se tudi jaz ne strinjam, da kruha ni dovolj za vse. Kruha je več kot dovolj, ga pa vsega poberejo neki čudežni dečki v upravah družb, v njihovih nadzornih odborih, pa managerji in vsi ostali, ki imajo več kot 300 ksit plače.

Ugotovil sem namreč, da se do 300 ksit pride z znanjem in delom, za več moraš biti pa t.i. čudežni deček. To pomeni, da te ni nikjer videti, da dobivaš 2 mio plače, da nikoli nič ne poveš, da imaš lahko tudi srednjo šolo (uprava Elana), da pa si vsekakor v krogu posvečenih.

Kurc pa taka demokracija!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj sem se prikopal do novih spoznanj, kako se reče temu našemu političnemu sistemu. To nikakor ni demokracija, saj je slednja le ideal.

Dandanes živimo v poliarhiji, vladavini mnogih. In to bo kar točno (teh mnogih je npr 5-10% populacije aka elita, ki vlada demosu, ljudstvu).

V vojni mi je to všeč, ko se prizna, kako ni pravil. V miru me moti to, ko se pretvarja, da pravila so, vendar jih v resnici ravno tako ni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... oziroma, pravila veljajo le za "navadne" ljudi.

ah, nehite manjvrednostne komplekse terat ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ah, nehite manjvrednostne komplekse terat ....

Naj večvrednostne?

Če ne bomo nobenih kompleksov teral, potem smo lahko itaq na vekov veke tiho :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj sem se prikopal do novih spoznanj, kako se reče temu našemu političnemu sistemu. To nikakor ni demokracija, saj je slednja le ideal.

Dandanes živimo v poliarhiji, vladavini mnogih. In to bo kar točno (teh mnogih je npr 5-10% populacije aka elita, ki vlada demosu, ljudstvu).

V vojni mi je to všeč, ko se prizna, kako ni pravil. V miru me moti to, ko se pretvarja, da pravila so, vendar jih v resnici ravno tako ni.

Problem je v razumevanju izrazov.

Politični sistem sploh ne more biti demokracija! Demokracija je le OBLIKA odločanja! Prečitaj Solona, ki jo je napisal kar sam Solon pred 2500 leti! V suženjski Grčiji!

Mi smo sedaj v kapitalizmu, uvajo pa individualizm, v čisto nasprotje samoupravljanja.

Vse pa kaže, da nas pod krinko uvajanja demokracije peljejo naravnost v suženjstvo!

Brezvladje in kreganje med strankami samo omogoča, da državna administracija v miru izvaja ukrepe potrebne za zasužnjenje naroda. Kot v taboriščih je vsak slovenski človek postal le davčna številka. Spreobrnjeni tovariši, kot svinje pri koritu, bašejo v svoje žepe državni denar, kot da je njihov. In to vse v korist slovenskega naroda! Kot je rekel tovariš Kučan, brez elite bogatašev Slovenija nima prihodnjosti, in papežu poljubil roko!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse pa kaže, da nas pod krinko uvajanja demokracije peljejo naravnost v suženjstvo!

hmnja, ce ti je to sele sedaj ratalo jasno.... v bistvu smo vsi suznji necesa. si priznati da je temu tako je prvi korak. kam, ne vem. mogoce na bolje, najbrz na slabse.

Brezvladje in kreganje med strankami samo omogoča, da državna administracija v miru izvaja ukrepe potrebne za zasužnjenje naroda. Kot v taboriščih je vsak slovenski človek postal le davčna številka. Spreobrnjeni tovariši, kot svinje pri koritu, bašejo v svoje žepe državni denar, kot da je njihov. In to vse v korist slovenskega naroda! Kot je rekel tovariš Kučan, brez elite bogatašev Slovenija nima prihodnjosti, in papežu poljubil roko!

se strinjam. kaj bos naredil proti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmnja, ce ti je to sele sedaj ratalo jasno.... v bistvu smo vsi suznji necesa. si priznati da je temu tako je prvi korak. kam, ne vem. mogoce na bolje, najbrz na slabse.

se strinjam. kaj bos naredil proti?

Tebe bom volil!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
:grrr Ne napačno zastavljen, temveč napačno izpeljan. Zato ker Marx & Co. niso upošteval enega poglavitnega dejavnika, ki je podrl komunizem - človek!

Imaš popolnoma prav, da je to bil človek, le da nisi povedal imena tega človeka!

Ta človek pa sliši na ime Milan Kučan, torej sam predsednik Zveze komunistov, ki bi se moral boriti za ohranjanje delavskih pravic. Samo zatiralci delavskega razreda sprevračajo, češ da je komunizem propadel. In samo pokvarjenci in bedaki, temu verjamejo, da je komunizem propadel.

Niso uničili komunizma! Likvidirali so samoupravljanje, za kar se je TITO boril 40 let, da je delavcem dal tovarne, da kot lastniki z njimi gospodarijo, kajti samo tisti, ki so lastniki, lahko uživajo svobodo. Ker pa je lastnišvo bilo skupno, so vsi delavci bili svobodni!

Ogromna večina počasi spoznava in še bo, kaj je izgubila, ko je tako brez boja zavrgla TITA.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imaš popolnoma prav, da je to bil človek, le da nisi povedal imena tega človeka!

Ta človek pa sliši na ime Milan Kučan, torej sam predsednik Zveze komunistov, ki bi se moral boriti za ohranjanje delavskih pravic. Samo zatiralci delavskega razreda sprevračajo, češ da je komunizem propadel. In samo pokvarjenci in bedaki, temu verjamejo, da je komunizem propadel.

Niso uničili komunizma! Likvidirali so samoupravljanje, za kar se je TITO boril 40 let, da je delavcem dal tovarne, da kot lastniki z njimi gospodarijo, kajti samo tisti, ki so lastniki, lahko uživajo svobodo. Ker pa je lastnišvo bilo skupno, so vsi delavci bili svobodni!

Ogromna večina počasi spoznava in še bo, kaj je izgubila, ko je tako brez boja zavrgla TITA.

Jebeš sistem, katerega lahko zruši plavooki Milan.

.)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jebeš sistem, katerega lahko zruši plavooki Milan.

.)

Taisti Milan, ki je z vso municijo napadal Kavčič Staneta, ko je malo preden je bilo "dovoljeno" poskušal narediti isto.

Kaj sklepamo iz tega? Da je ta Plavookec jako prefrigan in z vsemi žavbami namazan, nikakor pa ne delavski vodja!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno tako!

ne ga srat fantje ...

"plavooki zvitorepec" bo nas in celo EU

kolikor je zvit

pripeljal prav gotovo nazaj v

samoupravni socializem

.

.

.

.

.

s

.

.

.

.

.

.

standardom

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

tam

nekje

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

'44 ali '45

:lol1:

Popravljeno . Popravil Jur
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekateri res ne razumete zadeve in menite, da je v ozadju neka skrivnostna sila, ki vedri in oblači, istočasno pa jadikujete, ker stvari ne gredo kot bi želeli vi in samo čakate drugo čudo, ki pa tokrat bo speljalo tako kot želite.

Malo morgence bi dejal Softy faker.

Kralj Matjaž še kar spi in bo spal naprej in naj spi za zmeraj.

Skrivnostne sile ni, smo samo : jaz, ti, vi in mi - PA NOBEDEN VEČ.

In še enkrat ponavljam: JEBEŠ SISTEM, KI GA LAHKO ZRUŠI KATERIKOLI MILAN.

B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!