Skoči na vsebino

BeNciN


GeNoCiD

Priporočene objave

Kok bencina vm žre skuter??

moj odgovor: " Z mojim je trenutno neki narobe in mi za 100km požre ceu tank :cry: mam pa aeroxa" :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj pije 5l+ pa je čist original...tank mam za ene 130km <_<

Pač je cvajtakter pa 125 in žre kr precej!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Djmo tole temo mal uredit in naj usak pri sebi popravi in naj napiše takole:

Motor: Paiggo NRG 50

Tank: 5,5l

Prevoženih s tankom: 130km

PORABA: 4,2l/100km

K drugač bo moderator tole temo zaklenu. Ste za, da bo mal bolj pregledno use skupi :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Djmo tole temo mal uredit in naj usak pri sebi popravi in naj napiše takole:

Motor: Paiggo NRG 50

Tank: 5,5l

Prevoženih s tankom: 130km

PORABA: 4,2l/100km

K drugač bo moderator tole temo zaklenu. Ste za, da bo mal bolj pregledno use skupi :naughty:

Motor: Gilera Runner replica Poggiali

Tank: 12l

Prevoženih s tankom: 300km

PORABA: 4,0l/100km

No toj moja poraba če ga gonm alpa ne :) mam pa Leovincija ZX pa 17,5 frgazr (originaln) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor: Gilera Stalker

Tank: 5l

PORABA: odvisna od voznje ... ce se vozm samo v solo in nazaj mi kur okrog 5 ... če se pa se po tazadnmu pa po taprumu pa use kr spada zravn pa tm okrog 7

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor: Gilera Stalker

Tank: 5l

PORABA: odvisna od voznje ... ce se vozm samo v solo in nazaj mi kur okrog 5 ... če se pa se po tazadnmu pa po taprumu pa use kr spada zravn pa tm okrog 7

aja samo jes dajem 98 not

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor: Gilera Stalker

Tank: 5l

PORABA: odvisna od voznje ... ce se vozm samo v solo in nazaj mi kur okrog 5 ... če se pa se po tazadnmu pa po taprumu pa use kr spada zravn pa tm okrog 7

aja samo jes dajem 98 not

Zakaj pa 98 ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bogatejša mešanca? dej mal razlož to ...

Sploh ni. Fora je v tem da je ta benz sam neki bolši k je redkejši al neki tazga (so mi na pumpi povedal). Deluje pa tko da avto baje mal mn porab pa mal bolš gre. Ampak to vela za 4-taktne motorje, za 2-taktne je pa 95 in 98 skor isti ku...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vec oktanov ma - bencin je bolj odporen proti klenkanju.

kurim 98ko, z enim tankom (slabih 13 litrov) nardim na relaciji tud 230 km ce je treba, ponavad pa med 150 in 200. povprecna poraba 7 litrov. aja, cvajtaktar, 125 cc, 34 HP (+tuning na dobrih 40), top speed 180+.

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men je biusi mito popiw prblizn 7-8l/100km ucash mal vec ucash pa tut mal mn, ce sm seveda sparow z obrati... zj k mam pa "spet" stari dobri moped mi pa kur ukol 3 mogoc 4l/100km. gor mam pa lamo42->60cc, 14dellorto, pa auspuh od tastare 15ke...je pa ze dost zjeban tko da ne gre tko k bi mogl jt in zato tut tko maw pokur

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce je zjahan, menjaj obrocke - ponavadi pomaga!!

...ce ne pomaga, menjaj se bat, semeringe in tesnila! .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehe, hvala za nasvet, drgac sm pa tut sam ze o tem razmislow. sj ce bom pri volji bom zamenjal bat ali pa obrocke...(cepraw sm si reku da v moped ne dam niti tolarja vec-vazno je da se pelje :>, razn ce bo kj crknlo), potem pa bomo vidli kako se bo obneslo :>

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor: Peugeot Speedfight 2, LC

Tank: 7,2 l

Poraba: Hja, z enim tankom naredim ene 110 120 km. Olja pa zgleda ne mara, ker je ze 650 km not se ta prvi (pa micken tadruzga)...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor: Aprilia sr50 DiTech

Tank: 8l (6l+2l rezerve)

Poraba: Zdej na začetku mi še mal preveč kur k se more še mal ulaufat-pa še na 1. servisu nism biu tko da bo poraba pol po vsem tem še manjša. Drgač sm pa z 2 tankoma benza naredu 550 km pa bi jih še ene 70 lahk. Če pogledate je poraba res mejhna sam tko k pa piše na Aprilini strani da nardi 500km z enmu tankom pa glih ni!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vec oktanov ma - bencin je bolj odporen proti klenkanju

1. Kakšno vezo ima klenkanje (ventilov) z dvotaktnimi motorji (exup ventil pri tem nima veze).

2. Kdo pri milem bogu vas uspe na pumpi napizdit, da je za dvotaktnike 98 boljši od 95? Če že tako veselo pišete po forumu še malo poglejte preko meja kategorije "skuterji" in si pridobite kako koristno informacijo... Za vse tiste, ki se jim ne da ali si ne upajo, evo vam (za blagor naroda):

Bencin in Oktani

Oktani in kaj pomenijo

V obeh temah je obilo uporabnih informacij na temo oktanska števila. Berite in učite se, da ne boste tumbali bedarij po svetu (in da konec koncev ne bo mogel vsak vam tumbat z bedarijami po glavi).

LP

(rahlo zaspani) Windsurf

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahk da se motim, ampak men se zdi, da je klenkanje kao trokiranje zarad prevelike kompresije, in nima z ventili kaj dosti veze. ce je kompresija previsoka, prihaja do samovzigov, in masini moc pade, lahko pa pride tudi do vecje okvare.

vglavnem, hotu sm povedat, da je bencin z vecjim oktanskim stevilom bolj odporen proti samovzigu. .)

glede dileme 98/95 - vsaka masina ima svoj bencin (ki je odvisen od nastavitev vziga, ventilov, in pa kompresijskega razmerja, konec koncev pa tudi konstrukcije celotnega pogonskega agregata).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kok bencina vm žre skuter??

moj odgovor: " Z mojim je trenutno neki narobe in mi za 100km požre ceu tank :cry: mam pa aeroxa" :BUA:

To je nekaj resno narobe s fergazerom. Jas sem mel Aeroxa sfriziranega (zaj ga ma Jesus), pa je pil pri lepi vožnji (to pomeni, da ga ne vrtiš nad 90km/h) 4l porabe. Ko pa je bil 50ccm pa je pil cca 4,5l. Seveda, ker sem ga mogu bol privijat, da je kam šou.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!