Skoči na vsebino

Pirating


Priporočene objave

Tipični primer vrlega Majkla Džeksona.

Ti junaki zaslužijo toliko denarja, da sami s seboj ne vedo, kaj bi, kaj šele z denarjem.

Enostavno predobro plačana služba, dosegljiva tudi otrokom z minimalno zapolnjenostjo podstrešja.

Trubadurji nekaj stoletij nazaj so muzicirali za dnevno hrano, veliki skladatelji klasične glasbe so morali tudi fizično delati s kakšnim dirigiranjem ali poučevanjem glasbeno nenadarjenih vladarskih otrok.

L. daVinci, na splošno privzeto kot ena brihtnejših in najbolj talentiranih glav kdajkoli na obli zemeljski, je celo življenje gostoval po gradovih in dvorih in ob smrti ne zapustil skoraj nikaršnega osebnega premoženja.

Ti pop artisti in filmski igralci pa klepljejo milijone in milijone kar tako.

Saj niso vsi takšni, ampak nekateri pa le pretiravajo.

Generacija Beatlesov in Roling stonesov je kot po tekočem traku razbijala in pustošila hotele. No, sedaj na stara leta so se očitno umirili. Sedaj vsaj kolikor toliko pametno obračajo na hitro skup zbran denar.

Zato, kljub piratingu tu in tam dobro spim. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da primer g. Jacksona ne moreš poistovetiti z denarjem. Je res, da ga ima toliko, da ne ve kaj z njim. Samo mislim, da "višek" denarja ljudi ne žene v pedofilijo. On je kvečjemu zlorabljal svoj status. POP ikone, ki sedi na gori denarja B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam kar nekaj "kopij". So pa tudi izvajalci, katerih CD kupim. Iz dveh razlogov:

1) Predvsem ker mi njihova glasba "veliko da"

2) in ker se mi neda čakat, da se komadi pojavijo na netu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da primer g. Jacksona ne moreš poistovetiti z denarjem. Je res, da ga ima toliko, da ne ve kaj z njim. Samo mislim, da "višek" denarja ljudi ne žene v pedofilijo. On je kvečjemu zlorabljal svoj status. POP ikone, ki sedi na gori denarja B)

to že dolgo ne drži več. Jackson je zadnjih nekaj let bankrot.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa tega ne počnem!!! O:-) :kva1: :lol1:

Šalo na stran, pridružujem se Georgeu...

Ko bom mel $, bom pa tudi dal $ za ostalo muziko.

Sicer pa, dokler je samo za lastno uporabo in se poleg kršenja avtorskih pravic posnetiki ne uporabljajo v piratske namene (distribucija za $$$), pri tem nimam niti kančka slabe vesti.

LP

Windsurf

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

CDji so predragi,.. kakor tudi DVDji.

Naj ceno znižajo na ene 33% trenutne pa bom kupoval... prej pa ne, razen tiste, ki jih podpiram in si želim njihovih novih izdelkov... kar je trenutno muha enodnevnica pa ni variante da kupim, da se mi bo čez teden dva prah napiral gor.

O zvezdnikih pa na kratko.... brigajo me,.. zarad mene, če se o njih nebi PISALO nič,.. razen o muziki. Mene zanima samo izdelek,.. in ne kak avto, penis, jahto,.. ima. Kaj je za zajtrk... wtf ? Kaj ma oblečeno ?

Samo pesem, film šteje. Če bo res dobra jo morda celo plačam. Če pa bodošli predaleč z vsiljeno legalizacijo.. bom pa radio poslušal... :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po dolgem času bom spet mal naložil, da mi števec postov ne "zarošta". :D

Možnosti ki obstajajo, ko narediš nekaj protizakonitega :

1.)Zavedaš se sprevrženosti dejanja, ljudje te obsojajo in dobijo te.

2.)Zavedaš se sprevrženosti dejanja, ljudje te obsojajo, nimajo te.

3.)Zavedaš se sprevrženosti dejanja in dobijo te.

4.)Zavedaš se sprevrženosti dejanja, nimajo te.

5.)Dol ti visi, kar se dejanja tiče - dobijo te.

6.)Dol ti visi - nimajo te.

7.)Ponosen si nase - imajo te

8.)Ponosen si nase - nimajo te.

9.)Ponosen si nase, ljudje te slavijo - imajo te

10.)Ponosen si nase, ljudje te slavijo - nimajo te

Pa morebiti še kakšna vmesna kombinacija.

Pod točko 6.)in 10.) smo kar vsi pripravljeni kršiti zakon.Pod 9.) pa že ne več vsi.

Pri točki 8.) je grenak priokus, ter občasni dvomi ali imaš prav.

Pri večini kakor opažam, je piratstvo v točki 6.)

Če nas dobijo, se naša brezbrižnost hitro prelevi v skrb za našo ritko.

Kaj češ, smo sam ljudje. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to že dolgo ne drži več. Jackson je zadnjih nekaj let bankrot.

dej, dej.. a da res??

a nemogoče?

maadooonaa, kej tazga??

ti pa si Jack, fant moj - torej imaš

direkten vpogled v njegove finance..

najbolš, da mu pišeš,

sej verjetno še sam ne ve tega..

:lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

recimo:

dragi MJ

a veš, da si že par let bankrot..

a da ne veš??

no, ti pa ys povem, daušvedu

kuko je stem..

lp

SR

:OK: :lol1:

Popravljeno . Popravil 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dej, dej.. a da res??

a nemogoče?

maadooonaa, kej tazga??

si hotel bit sarkastičen ma ti ni uspelo....M.J. ni več kar je bil....zdej že omenjajo kot pop ikone nekatere druge zvezdnike...justin t. naj bi se po popularnosti približal m. j.

A ste gledali tisti famozni dokumentarc o M.J. je šu tip v trgovino in kazal kaj hoče imet....nakoncu je vprašal za koliko keša je nakupu pa prodajalc ni hotu povedat...pa je nekako izvlekel iz njega da je okoli pol miljona dolarjev porabu ...v trgovini je bil 10 minut.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dej, dej.. a da res??

a nemogoče?

maadooonaa, kej tazga??

ti pa si Jack, fant moj - torej imaš

direkten vpogled v njegove finance..

ohoho, -----------cenzura------------------- No comment.

Mimogrede - v ZDA lahko osebe razglasijo osebni bankrot, podobno, kot podjetja...

Michael Jackson is Broke, Opens Theme Park

--------------------------------------------------------------------------------

Separated at birth: Michael Jackson and Helena Bonham Carter in Planet of the Apes

LOS OLIVOS, CA. — Michael Jackson appears to have frittered away his half-billion dollar fortune and is reportedly near bankruptcy. This may explain why Jackson has opened his Neverland Ranch to the public as a theme park.

Charging $44 admission, guests entering Neverland are able to experience firsthand the 2,600 acre fantasy world that Jackson calls home. Children under 13 are allowed in for free.

Several new theme rides and shows have been added to Neverland's pre-existing zoo and basic carnival rides:

Pigment Palace - Experience a mysterious transmogrification from black to white, or vice versa. Even your own family won't recognize you!

Firehead Theater - Take part in an actual TV commercial shoot! After soaking your hair in highly-flammable gel, dance your way through a spine-tingling tunnel of sparks and glitter. Combustible fun the whole family can enjoy!

Jackson Five Twirl-A-Whirl - Breath-taking excitement on a dizzying ride into the stratosphere. Hear the voices of Jackie, Marlon, Jermaine and Tito cry "HEY, YOU FORGOT US!" as you spin off into stardom!

Michael's Magical Elephant Experience - Enter the oxygen-controlled, surreal world of the Freakish Dead! Leave your worries behind as you lay next to the mummified corpse of John Merrick, the 19th century Elephant Man. Exhilarating!

Facelift Funhouse - Actual plastic surgeons transform your face into the likeness of Diana Ross, Elizabeth Taylor or a lesser primate of your choice. You won't believe your eyes! Or your nose!

Berlin Baby Drop - Climb aboard a 6-person diaper -- suspense builds as you are lifted slowly through the darkness by giant, gloved hands -- you emerge into daylight - and find yourself dangling precariously 3 stories above ground! You have only a split-second to look up and see a laughing 55-foot Michael before he lets you go! Pant-wetting thrills!

Jacko's House of Horrors - Enter the eerie underbelly of Neverland. This terrifying ride brings you within inches of Michael Jackson...IN PERSON! Not recommended for individuals with heart conditions, a history of respiratory ailments, or those with weak stomachs. Actual Michael Jackson may be substituted with actual Marlon Brando.

While attendance at Neverland's public debut was heavy, reviews were mixed. "I brought the family up from Whittier," said one man. "Spent all day there on Saturday. We had a lot of fun until we went into Jacko's House of Horrors. My 13-year old was fondled by Jackson and is still having nightmares."

------------------------

Pa še nekaj čtiva:

Famously poor: when celebs go broke

If Michael Jackson really does have money troubles, he won't be the first to face financial woe.

NEW YORK (CNN/Money) - The breach-of-contract lawsuit filed against Michael Jackson by his former financial adviser has raised questions about the eccentric singer's financial solvency.

The suit may or may not have merit -- Jackson's own countersuit claims he's still very much flush. Regardless, it seems an opportune time to examine the fates of some other famous folks who failed to keep their houses in order. (For more about Jackson, click here.)

To be sure, these stars are mere jesters compared to the King of Pop, whose estate has been said to be worth more than $300 million. Even so, the Gloved One might do well to bear in mind these sad stories.

M.C. Hammer

In the 1980s, M.C. Hammer was the epitome of the rap impresario. His recordings topped the charts, and side business ventures seemed to bear so much fruit that Forbes estimated his 1990 income at $33 million. He went through that money in Hammer time.

The singer's paid entourage was said to number 40 people, he owned at least 17 cars, and he kept a stable of racehorses. (One of his thoroughbreds ran at the Kentucky Derby.) He filed for bankruptcy in April 1996.

Burt Reynolds

With hits like "Smokey and the Bandit" and "Deliverance," good ol' boy Burt was Hollywood's biggest male star in the 1970s, earning up to $5 million a picture. For a while, he seemed everywhere: a high-priced commercial pitchman, network TV star, the glossies' favorite cover boy.

In 1996, the actor declared bankruptcy. Among the 49 creditors listed: the maker of his toupees, whom he owed $122,000.

In the end, Reynolds blamed his public, expensive divorce from his wife Loni Anderson. "I'm paying the third-highest alimony and child support in the world," he told NBC's "Dateline." He added, "And the only two ahead of me are sheiks."

Dorothy Hamill

How many athletes get to be America's sweetheart and the progenitor of the country's most-popular hairdo? Throw in a reported $1 million-a-year contract to skate on primetime TV, and Dorothy had it all. Then she spent it.

Her financial troubles spiraled after she bought Ice Capades. By 1994, the skating tour had slid into economic disarray, and Hamill sold it to a group headed by televangelist Pat Robertson. Hamill filed for bankruptcy in 1996.

Gary Coleman

The diminutive star of TV's "Diff'rent Strokes" was, for a time, the best-paid child actor in America, earning $70,000 per episode.

At the height of his fame, Coleman's net worth was reportedly $18 million. Some of that was spent on legal disputes, including a suit-countersuit imbroglio with his father, who claimed Coleman tried to run him over with a car. Medical expenses – the actor has had two kidney transplants – also piled up.

When he filed for Chapter 7 bankruptcy in 1999, Coleman had been working as a security guard.

Lorraine Bracco

Bracco, who received an Oscar nomination for her role as Karen in the movie "Goodfellas," now plays Tony Soprano's shrink. She declared bankruptcy in 1999.

The actress had fought a long custody battle with ex-boyfriend Harvey Keitel, who is her daughter's father. After more than six years of legal squabblings, Bracco told the New York Post, she had spent more than $2 million in legal fees, far exceeding her income.

Anita Bryant

Remember Anita Bryant? A former Miss America who became a popular singer of wholesome tunes, Bryant was a ubiquitous, highly paid product pitchwoman in the 1970s. She promoted Coca-Cola, Tupperware, Holiday Inn, and, most famously, Florida orange juice.

Her career began to falter in 1977, after she launched a controversial anti-gay rights campaign. The St. Petersburg Times reported that in 1997, Bryant and her husband declared commercial bankruptcy in Arkansas. One creditor, according to the Times: the president of the Anita Bryant fan club, whom the singer was said to owe $3,000

Popravljeno . Popravil SymRu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmm mislim da ima Miha še vedno kar nekaj miljonov pod palcem, razlogov za obajvo bankrota je lahko več. Zdelo se mi je, da je s prvim postom mišljeno da je MJ, do takega ravnanja pripeljal "višek" $$. A kaj ko vsi vemo, da so že skoraj celoten čas, ko je na sceni, njegovo genialnost, spremljala dejanja na robu (in tudi čez) normalnega

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmm mislim da ima Miha še vedno kar nekaj miljonov pod palcem, razlogov za obajvo bankrota je lahko več. Zdelo se mi je, da je s prvim postom mišljeno da je MJ, do takega ravnanja pripeljal "višek" $$. A kaj ko vsi vemo, da so že skoraj celoten čas, ko je na sceni, njegovo genialnost, spremljala dejanja na robu (in tudi čez) normalnega

Jep.

Največji problem "bogatih in slavnih" je, da pozabijo, kje so njihove meje... in kmalu se tekoči izdatki povečajo tako zelo ekscesno, da jih tudi če gre vse po planu (odlični prihodki ali kaj podobnega) komaj dolgoročno pokrivajo... Potem so tu še investicije, krediti, igre na srečo, ... Skratka - več imaš, več lahko izgubiš :D

Ah, hecno tole o bogatih megazvezdnikih. No, mrda je tisto bogastvo, ki vsaj zgleda kot bogatstvo, bolj navidezno ... mogoče se s tem, ko dobiš 5 miljonov v roke, kmalu nabere obveznosti v 1 letu za 7 miljonov... ;) Oz.: bolj bogate od megazvezdnikov so glasbene založbe... tisti zvezdnički pa drago plačujejo svoj zvezdniški imidž...

No, vsaj Hočko se še ni čist pokvaru in se vozi s starim ducatijem in unotom :D :OK: :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sym, ok poglejva drug ekstrem Bill Gates, kot vsi vemo je najbogatejši zemljan pa se o njemu in njegovem delu kar precej piše, a o privat lajfu ni ne duha ne sluha, vse kar sem enkrat prebral je da sta z ženo dala zgraditi hišo za cca 100 mio $, ki naj bi bila močno računalniško podprta. Če ma kaj otrok, ne vem in me niti ne zanima (jasno mi je da novinarji prodajajo extreme). Hočem samo reči, da ni nujno da je denar tisti, ki pokvari ljudi (pomaga pa sigurno).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sym, ok poglejva drug ekstrem Bill Gates, kot vsi vemo je najbogatejši zemljan pa se o njemu in njegovem delu kar precej piše, a o privat lajfu ni ne duha ne sluha, vse kar sem enkrat prebral je da sta z ženo dala zgraditi hišo za cca 100 mio $, ki naj bi bila močno računalniško podprta. Če ma kaj otrok, ne vem in me niti ne zanima (jasno mi je da novinarji prodajajo extreme). Hočem samo reči, da ni nujno da je denar tisti, ki pokvari ljudi (pomaga pa sigurno).

Ma saj ne pokvari denar ljudi. Ampak ljudje enostavno "znajo", ali pa "ne znajo" delat z denarjem. Megazvezdniki pogosto ne znajo delat z njim :D Na srečo imajo velik privržencev in hudo dobre glasbene založbe, ki molzejo folk . Seveda se zdi idealno, da se to spremeni...

bill Gates pa, hmm... je pač dolgočasno bitje, pa punce pravijo, da je dost neprivlačen. Zato se o njem ne piše baš na veliko :D Toliko bolj o microsoftu, windowsu ... običajno nič lepega...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmmm najbrž res doti tega izhaja iz besed: kaj vse bi meu če bi meu dnar......

Najbrž je res da si ti "bogatini", ki so še slavni povrh lahko dovolijo kar nekaj več od nas "siromakov", konec koncev, če bi prišlo do kakega "sranja" bi tudi jaz imel za sabo OJ evo odvetniško ekipo B)

kar se pa gatsovega reputationa tiče ...ime pove vse microsoft

Popravljeno . Popravil marem
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes dajemo v obratovenje eno nov velik stroj, no ne samo enega, in je vmes dosti časa za razmišljanje, ko se zadeva zaustavi in se je potrtebno malo z mažo za potrpljenje vmes namazati.

In mi je to padlo v male sive celice:

verjtno tako, kot jaz, da ne bom posploševal na mi, mislim, da ni nič grdega, če vsake toliko kakšen mp3 sunem tistim bogati bastardom preko meja nam razumljivega,

podobno razmišlja tudi arabček, ki se usede v z eksplozivom nabasan avto in se zapodi v prvo zahodnjaško/židovsko hišo, saj imajo vsega dovolj in še preveč in se na nas reveže nič ne ozirajo.

Pri grehih je verjetno tako, kot pri bitih, ali je 1 ali pa 0, vmes ga ni. Tako tudi greha ni, ali pa je, velik ali majhen, to je vseeno.

:?

Ma ja, mp3je bom še kar ravbal.

Spal pa tudi. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jep.

Največji problem "bogatih in slavnih" je,..

dobr da zdej vemo, qva je njihov "največji probljem"

:lol1: :lol1: :lol1:

marem

hmm mislim da ima Miha še vedno kar nekaj miljonov pod palcem

:yea2:

alpa nekaj sto

vsi pozabljate na zeloo močno finančno svetovalno službo, ki je v USA tradicija, pri nas pa v povojih..

taki so plačani za to, da objavljajo zavajujoče info, katere pa novinarji pocestnega tiska (& tako brezplačno pomagajo tem sljužbam) obešajo na veliki zvon.. vse z namenom skriti veliiiko denarja

a ste že kdaj slišali za takozvani "navidezni bankrot" - ste kenede

ys bom verjel, da je MJ bankrot takrat

ko ga bo CNN posnel na ulici da fehta cviček

kot je omenil veliki in vsekakor zeloo

realni Jagremajster HHV

dokler pa je to na nivoju bulevarskega tiska

pa ..

:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma tole si preberte - da bom js en teden brez malce da bom lahk poslusu eno plato k ma 3 dobre komade, ostalo pa crap, izvajalec pa bo studiru kir avto izmed 10ih bi pa dans vzel za en giro za spanat po mestu - hvala lepa. <_<

hvala bogu, da obstaja kazaa! :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma tole si preberte - da bom js en teden brez malce da bom lahk poslusu eno plato k ma 3 dobre komade, ostalo pa crap, izvajalec pa bo studiru kir avto izmed 10ih bi pa dans vzel za en giro za spanat po mestu - hvala lepa. <_<

valjd, ti že nauš plačeval drugim avtov, a ne?

mimogrede - zakaj pa njihovo muziko poslušaš, če so taki debili, da ti kradejo dnar, da si lahk avte kupijo?

a zdaj, ko bojo spomladi tudi v Evropi na voljo on-line štacune s komadi, kjer boš lahk vsak štikl za 1 evro kupil - a boš kaj investiral, aal bo spet predrago?

Popravljeno . Popravil SymRu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nism reku da so debili in da mi kradejo denar. pac od mene ne bojo dobival denarja, kr ga js bol rabim k oni, k ga majo ze itak prevec. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. avtorska lastnina je ravno tako lastnina kot motor, čeprav se je ne da prijet ... morda vredna še več, ker je neponovljiva

2. kraja je kraja, ne glede na to kaj kradeš

3. glasbena industrija živi od 5% avtorjev, ostalih 95% kvečjemu preživi, v glavnem so pa v izgubi ... tudi pri nas je enako

4. če se le da kupim CD direktno od avtorja, saj vem, da ima od tega 10x več koristi (beri denarja) kot če ga kupim v trgovini

5. cene nosilcev glasbe so prevelike ... moj predlog je maaax 2000SIT za 45min glasbe ... hkrati s tem je potrebno zmanjšati število posrednikov med avtorjem/izvajalcem in kupcem.

6. ... še kaj bi se našlo

P.S. kdo mislite, da je na koncertu Siddharte verjetno edini ostal brez honorarja ...

Popravljeno . Popravil hotschko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!