Skoči na vsebino

VXR vs. FXR


Tomozuki

Priporočene objave

ja original runner 125 ali 180 ima disk 220m, jst pa prodajam novega povečenega od brakinga od 250mm kar učinkovito poveča zavorno moč.

post-18-1069501838.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgleda, da bom vzel kr Bet&Win-a 250, drugače ga itak nikol nebojo prodali v Stupitu. Ker Runner preveč kliče po tem, da bi ga keri vkrado :)

post-18-1069504997.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se je to lep motorcek samo mi delu nekam elegantno.Pa tu si nebos mogo privoscit kakih stroboskopov,ledic,avspuha...pri runnerci pa se gre to nekak

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se je to lep motorcek samo mi delu nekam elegantno.Pa tu si nebos mogo privoscit kakih stroboskopov,ledic,avspuha...pri runnerci pa se gre to nekak

Ne skrbi :) Skuter bo taki ko božično drevesce. Gor pride vse, od stroboskopov, ledic, polarnih sijev, neonk, zvezd repatic do... Skratka, edino auspuha nebom mogo menjat. Al pa tudi :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bojda naj bi imel VXR do 100km/h cca 15sekund, FXR pa okol 11s. A je kakšna razlika v prehitevanju pri cca 100km/h?

Prehitevanje pri 100 km/h ni prijetna izkušnja pr nobenm od teh dveh. Če mislš 100 realnih je to ene 115+ na števcu. In lih tm se vse neha glede kakršnih koli resnih pospeškov.Variator pač.

Dost pove že to da ma (fxr) 0-80 8,6s do 100 pa 2,5s več. To pomen :hmm: da za zadnjih 20% spremembe hitrosti porab dejansko tud 20% časa - krivulja pospeška je tko ravna da je jasno da k začne padat pada ko kamen.

Lahko pa tud greš na kamikazo :ph34r: in pol iščeš špranje med avtobusom ki ga prehitevaš in tovrnjakom ki ti voz nasprot (->preverjeno neprijetna izkušnja) :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tomaž, koliko pa hočejo imeti za tega B&W 250?

Meni zgleda čisto ok, bi si ga pa z veseljem tudi v živo ogledal.

Ja, prodajajo ga po 750.000sit. Sicer dosti za moj žep, ampak malo za skuter s 250ccm mašino. Sem pa že doma naredo zbiralno akcijo, vse prepričal in upam, da mi bo uspelo izpeljat to v roku 2-eh tednov. Če ga kupim, ga pripeljem pokazat :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prehitevanje pri 100 km/h ni prijetna izkušnja pr nobenm od teh dveh. Če mislš 100 realnih je to ene 115+ na števcu. In lih tm se vse neha glede kakršnih koli resnih pospeškov.Variator pač.

Dost pove že to da ma (fxr) 0-80 8,6s do 100 pa 2,5s več. To pomen :hmm: da za zadnjih 20% spremembe hitrosti porab dejansko tud 20% časa - krivulja pospeška je tko ravna da je jasno da k začne padat pada ko kamen.

Lahko pa tud greš na kamikazo :ph34r: in pol iščeš špranje med avtobusom ki ga prehitevaš in tovrnjakom ki ti voz nasprot (->preverjeno neprijetna izkušnja) :wacko:

Ah, sej tak hudo pa tudi ni :) Pri tistih 100km/h po števcu sem jas še lagodno prehiteval vse po spisku brez škarjic, sabljic itd. Skratka, za VXR-a nevem, ampak FXR je bil kar poskočen ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem pa že doma naredo zbiralno akcijo, vse prepričal in upam, da mi bo uspelo izpeljat to v roku 2-eh tednov.

Posteno,posteno :) Zdaj pocasi pa boma vloge menjala ti se bos vozo jaz pa bom en cas pes hodil :)

Popravljeno . Popravil _Roba_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah, sej tak hudo pa tudi ni :) Pri tistih 100km/h po števcu sem jas še lagodno prehiteval vse po spisku brez škarjic, sabljic itd. Skratka, za VXR-a nevem, ampak FXR je bil kar poskočen ;)

Ja sej tistih 100 po štecvu je še kr kul sam od 115 (ajde mogoče 120) gre pa res z muko..saj men no. Sam morš uzet u račun še "skuter faktor"...če na kkšni magistrali prehitevaš avto in te lih opaz da si nana skutrju bo velika večina folka stopla po gasu ker njih "pa že ne bo en skutr prehitu". Po mojih izkušnjah so najhujši golfI dizli...bol se kadi za njim bol zaj**ani so.

Pravš da si meu fxr...kok tri je letu? Men ga je uspel do 133(števc) predn je ceste zmankal...Ce naj bi meu 130(realnih) končno pa je to pomojm vsaj ene 145+ po števcu.

Aja, pa ker letnik je biu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Tomaž: Če ga kupiš, nujno pridi kaj na obisk.

Pa še moje osebno menenje o FXR in VXR. Čisto kratko. Če bi skuterja stala enako, bi vzel VXR. Zdaj sicer nevem koliko je razlike, mislim pa da okoli 120.000. Tu sem pa že malo bolj neodločen. Nevem, če se ne bi raje odločil za FXR. Na enem nemškem forumu berem koliko kilometrov dela zadeva brez da bi se dotaknil motorja. Ful. 50.000+ itd... (govorim za FXR, na VXR še ni veliko ljudi s toliko kilometri)

@sladkor: Od Tomozukija skuter je šel 140 po števcu. Bil je pa letnik 1998. Dovolil sem si odgovoriti, ker sem ga prej imel jaz.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaša: Ni problema, takoj ko bi ga uspel einfahrat bi se prpeljal mimo :) Ni nič narobe, da si odgovoril pred mano. Dejansko je šou "k sneta skira" :D Škoda pač, če se mi tisti neljubi dogodek nebi zgodil, zdajle nebi tele teme odpiral. Sem gledal, da en zdaj nekje pri Žirovnici prodaja rdečo 180 FXR, ravnotako 98 letnik. Okoli 30.000 prevoženih pa motor bojda laufa kot švicarska ura. Drugače pa sem vozil še enega FXR-a od znanca (tudi srebrnega in 98 letnik), ki je pa šou okol 130 po števcu. Takrat sem se vbistvu navdušu za ta skuter. Se pa strinjam, da se ljudje ful začnejo gnat in stiskat (recimo Golfe 2 dizle) po gasu, če jih prehitiš, nakar za njim nastane dimna zavesa. Lepijo se ti za rit in komaj čakajo, da te zrinejo in hkrati prehitijo. No, sej, foter je že obupal (in misli prodat motor), jast pa mogoče še nekaj časa nebom :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Pozdrav!

Mene pa zanima kolk so kej zanesljivi te motorji in katere napake se najpogosteje zgodijo? Katero olje za mesanco je najbolje uporabljat? Pa kaj je treba gledat ko kupujes rabljenega? A so drgac 180ke v povprecju dost zgonene? Cudn se mi zdi ker je cena rabljenih 180k nizja al pa enaka 50k. Govorim o FXR.

Popravljeno . Popravil BlazS
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav!

Mene pa zanima kolk so kej zanesljivi te motorji in katere napake se najpogosteje zgodijo? Katero olje za mesanco je najbolje uporabljat? Pa kaj je treba gledat ko kupujes rabljenega? A so drgac 180ke v povprecju dost zgonene? Cudn se mi zdi ker je cena rabljenih 180k nizja al pa enaka 50k. Govorim o FXR.

Js sm z njim trenutno zlo zadovolen, edino kar se mi je zgodilo je to da mi je jermen utrgalo ker ga nisem prav cas menjal!

Drugace takam semi sintetic od Agip-a! Verjetno so 180-ke manj zgonjene k 50-ke ce gledas da se pri 50ccm skos skoraj do konca vozis, pri 180 pa to nemores :) in se lahko 100 peles z malo vec kot pou gasa !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js sm z njim trenutno zlo zadovolen, edino kar se mi je zgodilo je to da mi je jermen utrgalo ker ga nisem prav cas menjal!

Drugace takam semi sintetic od Agip-a! Verjetno so 180-ke manj zgonjene k 50-ke ce gledas da se pri 50ccm skos skoraj do konca vozis, pri 180 pa to nemores  :)  in se lahko 100 peles z malo vec kot pou gasa !

Glede zgonjenosti... kokr kera, itak. Če je vidla samo 2taktol pa takoj gas dokonca na mrzlo ne morš pričakvat nevem kaj... Men porab 4l/100 pa je letnik 98...Končna je komi 130 (števc) ampak tuki bi blo hujšanje še najbolši tuning, drgač nej bi šle tud 140+...

vzazj: Všeč mi je tvoj avatar <_< . Kok časa maš že skutr? Kje kopuješ rezervne dele (svečke,filtre, tud olje)...iščem enga original uvoznika da mi ni treba še serviserju marže plačvat :angry:. Si že kej razmišlu o kkšnem aftermarket delu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav!

Mene pa zanima kolk so kej zanesljivi te motorji in katere napake se najpogosteje zgodijo? Katero olje za mesanco je najbolje uporabljat? Pa kaj je treba gledat ko kupujes rabljenega? A so drgac 180ke v povprecju dost zgonene? Cudn se mi zdi ker je cena rabljenih 180k nizja al pa enaka 50k. Govorim o FXR.

Pri starejših letnikih obstaja nevarnost da poči blok.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vzazj: Všeč mi je tvoj avatar <_< . Kok časa maš že skutr? Kje kopuješ rezervne dele (svečke,filtre, tud olje)...iščem enga original uvoznika da mi ni treba še serviserju marže plačvat :angry:.  Si že kej razmišlu o kkšnem aftermarket delu?

Am nism menjal še ničesar razen svečke pa jermena, no jermen je malossi seprav je aftermarket :) pa neki sm tut študiro glede auspuha samo so malo dragi! Se bom se odloco ker za zdaj semizdi da gre dost! :OK:

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zazy kdaj boma šla men runnerja prefukat.

Sam da dele dobim pol pa se grema skup po zadnem furat. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja ta skuter imam priblizno 2 mesca  :)

Kolko si pa odštel za njega, keri letnik je, kilometri, ohranjenost? :) Jas sem gledal 180FXR-je že za 250.000 sit...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dau sem 260k samo ga je blo treba zrihtat, plaszike! Letnik 99 drugace pa masino smo meli cilinder narazen pa je ko nov! Zdaj ma prevozenih 19k, ko sem ga kupo pa menda okol 17 al 18k !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dau sem 260k samo ga je blo treba zrihtat, plaszike! Letnik 99 drugace pa masino smo meli cilinder narazen pa je ko nov! Zdaj ma prevozenih 19k, ko sem ga kupo pa menda okol 17 al 18k !

To je zelo dobra cena, pa če praviš da je bil tudi cilinder ohranjen, pa če ni bil karamboliran... Kaj pa je blo s plastikami narobe? Kolko stanejo nove? ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je biu karambuliran sm ne velik.Plastike pa so ble zlomlene.

Nove so pa kr drage en bok satane cca 30k tak da veš kulk je ura. :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je zelo dobra cena, pa če praviš da je bil tudi cilinder ohranjen, pa če ni bil karamboliran... Kaj pa je blo s plastikami narobe? Kolko stanejo nove?  ;)

Ble so samo plastike brez barve pokjene, en bok sem mogo menjat ampak sem rablenga kupo za 5k , pol sem pa pobarvau tak da so me plastike okol 30 use kostale z barvanjem,kitanjem,svasanjem+bok!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!