Skoči na vsebino

Uvoz delov iz ZDA


Gregs

Priporočene objave

Oj!

Ima kdo izkušnje z uvozom avtomobilskih delov iz ZDA?

Recimo:

1. koliko stane poštnina (za različne teže, recimo tja do 15 kg)?

2. koliko časa potuje?

3. kako je s carino - kakšna je višina carine, kakšni so postopki, koliko časa trajajo?

Če kdo ve, mu/ji bom zelo hvaležen za odgovore...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Velja enako kot nakupih po Internetu, o čemer je bilo veliko natipkanega na temule taistem Forumu. Cenike najdeš na Fedex, UPS. Carina in davki so konkretni, tudi na poštnino, ker so fakture Amijev pisane narobe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Velja enako kot nakupih po Internetu, o čemer je bilo veliko natipkanega na temule taistem Forumu. Cenike najdeš na Fedex, UPS. Carina in davki so konkretni, tudi na poštnino, ker so fakture Amijev pisane narobe.

Hmmmm... :hmm: V kateri temi!? Bi jo lahko obudil, prosim?! Hvala... :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmmm... :hmm: V kateri temi!? Bi jo lahko obudil, prosim?! Hvala... :notworthy:

Tudi jaz se sploh ne bi branil takšnih informacij, saj sem pred kratkim naročil za motor dele iz Amerike...

V kateri temi vse to piše? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred kratkim naročil za motor dele iz Amerike...

A si jih narocil uradno?

Potem sledi:

+ carina (za dele, ki niso narejeni v eni od drzav EU)

+ DDV (ko ti bodo k ceni za dele pristeli carino, ti bodo na skupni znesek uzgali se DDV)

+ postnina

Ce ti jih bo prinesel kak frend direktno iz US, je pa to ze druga zgodba.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz se sploh ne bi branil takšnih informacij, saj sem pred kratkim naročil za motor dele iz Amerike...

V kateri temi vse to piše? :?

Mustang, sem trenutno v akciji iskanja odgovorov, kako najceneje uvoziti dele iz ZDA. Ko izvem, ti sporocim... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Sem prejel dele iz Amerike: na carinsko pošto so prišli v dobrih dveh tednih :OK: , kljub predbožični mrzlici, ki je tako značilna za ZDA.

Ker sem naročil dele preko interneta, sem moral na carinski pošti poleg njihovega obvestila predložiti še potrdilo o plačilu s kreditne kartice. Je pa hakeljc, ker je bila v mojem znesku všteta tudi poštnina (cca pol vrednosti delov). Kar pomeni, da so mi carinili in obdavčili tudi poštnino (!!!). Sem prav vljudno vprašal, če carinijo in obdavčijo tudi poštnino in sem dobil lep in kratek odgovor: "Da". :angry:

Torej: če boste kaj naročali, poskusite poštnino plačati na ločenem računu...

Vsaka šola nekaj stane, mene je kar drago...$$$

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK - Z uvozi iz amerike imajo največ izkušenj radiomaterji!! Saj so postaje v amerike skoraj pol ceneje kot v evropi, tako da bom kar kopiral njihove izkušnje in dodajal komentarje več pa si lahko ogledate na

S50LEA

Postaje imajo težo cca od 5-15 kg!

1 primer:

To je primer za majnše pakete

Ker sem to temo sprozil, sem verjetno dolzan tudi koncno porocilo . Zadeva je preskusena v praksi. Koncni obracun pokaze:

FT-100D (500Hz CW filter, TCXO, DSP), HRO cena Jan 03 - 729 USD cena naročene robe v USA

Posiljanje po Express mail (US mail) - 75 USD

Provizija ameriski banki za posredovanje pri placilu - 20 USD

Provizija SKB banki za nakazilo - ce me spomin ne vara priblizno 1.800 SIT

Carina - 0.000 SIT Pri njih je 0 za carinsko tarifo oz stopnjo carine dobiš pri špediterjih!(pokliči jih in reči da bi rad neki preko njih uvažal in te zanima stopnja carine)

DDV - 34.733 SIT

Taksa - 850 SIT

Manipulacijski stroski carinske poste - 1000 SIT

Vse skupaj torej nekaj jurckov manj kot 220.000 SIT.

Nekatere stvari (lahke in drage) se torej splaca narociti. Problem je pri tezjih zadevah. Namrec npr. IC746 (radijska postaja cca 10 kg teška)je pretezak za posiljanje po "Express mail", UPS pa je nesramno drag (300USD). Se vedno pa pride zadeva ceneje, kot ce bi kupil v EU, pa se zastonj napajalnik dajejo zraven IC746 ali IC756 (preklopljiv 230V/110V). Ce bi npr. FT-100D poslali po UPS, bi cena posiljanja narasla na 150 USD, verjetno pa bi postaja prispela tudi kaksen dan prej. V obeh primerih je posiljka zavarovana za celotno vrednost.

Pri uvoznem postopku so zahtevali racun. HRO ga poslje loceno in prispel je z letalsko posto 4 dneve za samim paketom . UPS brzina bi bila v tem primeru torej brezpredmetna. CEPT licence pri uvoznem postopku ni nihce zahteval. Mislim pa, da bi jo v principu moral pokazati. Za postopek na carinski posti (LJ. Murgle) si je treba vzeti kaksno urico, da paket prinesejo od nevemkje in obracunajo dajatve. Lahko bi poslali tudi na dom, ce bi tako zahteval in jim racun posredoval po posti, samo potem bi placal se kaksnega jurja za posiljanje vec.

2. primer

Tukaj je model uvozil postajo HF ki je večja in seveda tudi težja cca 10 kg

Končno sem dočakal dan, ko so me poklicali iz UPSa, v katero nadstropje naj prinesejo paket. V paketu pa "brand new" IC-746PRO z usmernikom. Kot sem že v prejšnjih postih pisal, sem zadevo nabavljal preko HRO Inc. Mr. Barry je zgleda zelo "bizi man" in je včasih potrebno poslati email dvakrat, da dobiš odgovor. Vsa zadeva pa je potem stekla brez zapletov. Pošiljka je potovala dva dni iz USA na Brnik in potem še dva dni iz Brnika na moj naslov. In cena? Če ujameš pravi trenutek in najnižji menjalniški tečaj, stane vse skupaj borih 400k SIT. Lahko pa si izračunaš tudi sam:

1.349.95 US$ - IC-746PRO cena naročene robe v USA

...220,00 US$ - Poštnina Express mail

.....30,00 US$ - stroški banke v US

-----------------------------------------------------

1.599,95 US$ - Skupaj za plačilo v US

1.700,00 SIT - Stroški transkakcije banke

68.800,00 SIT - DDV (20%), taksa (850 SIT), špediter (1.000 SIT)

----------------------------------------------------------------------------------

405.000,00 SIT - zaokroženo po današnjem tečaju US$

=========================================

Tu seveda ni upoštevana carinska stopnja ker je 0 za uvoz rezervnih delov kliči špediterja

Z unmo tipo na HRO sem se zmenil za Express mail, čeprav je pisal, da so nezanesljivi, da jim zavračajo pošto na njihovi carini, problemi z zavarovanjem in izplačilom odškodnine itd. V prvih pogovorih bi stalo pošiljanje poreko UPS 480 US$. Na koncu pa gre vse skupaj vseeno preko UPSa in lahko na UPS spletni strani slediš pošiljki kje se trenutno nahaja. Pa še na dom ti pripeljejo.

OK vir S50LEA

Fantje majo forum in lahko tudi njih še dodatno kaj vprašate!

Vendar pozor, to se splača samo v primeru da je v ameriki ta roba full ceneje ali pa da jo lahko samo gor dobiš.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem prejel dele iz Amerike: na carinsko pošto so prišli v dobrih dveh tednih :OK: , kljub predbožični mrzlici, ki je tako značilna za ZDA.

Ker sem naročil dele preko interneta, sem moral na carinski pošti poleg njihovega obvestila predložiti še potrdilo o plačilu s kreditne kartice. Je pa hakeljc, ker je bila v mojem znesku všteta tudi poštnina (cca pol vrednosti delov). Kar pomeni, da so mi carinili in obdavčili tudi poštnino (!!!). Sem prav vljudno vprašal, če carinijo in obdavčijo tudi poštnino in sem dobil lep in kratek odgovor: "Da". :angry:

Torej: če boste kaj naročali, poskusite poštnino plačati na ločenem računu...

Vsaka šola nekaj stane, mene je kar drago...$$$

Kokr jaz poznam te zadeve se vse storitve, ki so opravljene v Sloveniji obdavčijo z DDV in ti si v Sloveniji (tam kjer se račun izda tam plačaš davek) ! Pa čeprav je bil del storitev opravljenih v tujini! Saj načeloma se plača davek tam kjer je bila storitev vplačana.

Najbolje je to rešiti takole:

Z dobaviteljom se zmeniš, da ti da predračun materiala višji za ceno poštnine, ki jo tudi on plača!

Problem je edino o prodajalcu - ali je toliko pošten, da bo to naredil!

Ker če ti pošlje na tvoje stroške, paket zavrneš in prodajalec nato plača 2x poštnino! Vendar sam pa ostaneš brez robe in v uni poslovalnici ne moreš več poslovati :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poštnina (cca pol vrednosti delov). Kar pomeni, da so mi carinili in obdavčili tudi poštnino (!!!). Sem prav vljudno vprašal, če carinijo in obdavčijo tudi poštnino in sem dobil lep in kratek odgovor: "Da". :angry:

Ni res, DDV in carino na poštnino ne SMEJO zaračunani po ZAKONU. Vloži pritožbo in dobil boš povrnjeno...

Seveda pa jo naša KRIMINALNA IN NEPRAVNA DRŽAVA kljub temu veselo zaračunava. Nam je frajer dejal, ja saj vemo, da je ne smemo, tam maš okence, nalepi koleke in se pritoži.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kokr jaz poznam te zadeve se vse storitve, ki so opravljene v Sloveniji obdavčijo z DDV in ti si v Sloveniji (tam kjer se račun izda tam plačaš davek) ! Pa čeprav je bil del storitev opravljenih v tujini! Saj načeloma se plača davek tam kjer je bila storitev vplačana.

Ni res, poštnina plačana USA POŠTI nima veze s Slovenijo, torej tudi Slovenija nima kaj računati DDV in Carine na to opravljeno storitev. Dejstvo je, da država KRŠI SVOJ LASTNI ZAKON.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nevem če se ti splača iz ZDA kaj nabavlat.. ali pač?... če bi rad kake poceni dele pa to, se pozanimaj v kaki nemčiji za t.i. NACHBAU TEILE ... je za 1/3 cene original.. je pa isto (moje mnenje)...

LP

-matej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nevem če se ti splača iz ZDA kaj nabavlat.. ali pač?... če bi rad kake poceni dele pa to, se pozanimaj v kaki nemčiji za t.i. NACHBAU TEILE ... je za 1/3 cene original.. je pa isto (moje mnenje)...

a to iz izkušenj govoriš v zvezi s carino in uvozom iz ZDA, ali samo nekaj domnevaš na podlagi nepreverjenih govoric? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nevem če se ti splača iz ZDA kaj nabavlat.. ali pač?... če bi rad kake poceni dele pa to, se pozanimaj v kaki nemčiji za t.i. NACHBAU TEILE ... je za 1/3 cene original.. je pa isto (moje mnenje)...

LP

-matej

Kar se tiče mojih delov, je najbolj hec to, da:

a.) takšnih v Evropi ni za dobiti

b.) ekvivalenti le-teh so astronomsko bolj dragi (npr. €300 vs. $72)

c.) se mi je splačalo to narediti, saj sem dobil točno takšne dele, ki sem jih hotel,

za manj denarja kot bi dal za približke (kljub vsem poštininam, carinam,

davkom....)

Se splača? Splača.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni res, DDV in carino na poštnino ne SMEJO zaračunani po ZAKONU. Vloži pritožbo in dobil boš povrnjeno...

Seveda pa jo naša KRIMINALNA IN NEPRAVNA DRŽAVA kljub temu veselo zaračunava. Nam je frajer dejal, ja saj vemo, da je ne smemo, tam maš okence, nalepi koleke in se pritoži.

Meni se tudi zdi tako...

Ampak imam le skupni znesek (deli+poštnina), iz katerega ni nikakor razvidno koliko od tega denarja je vrednost delov in koliko je poštnina. So I'm screwed...

Meni je že skregano z zdravo logiko, da bi obdavčili in še carinili poštne storitve... :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je že skregano z zdravo logiko, da bi obdavčili in še carinili poštne storitve... :?

Glavni problem je tudi v tem, ker amerikanerji pišejo račune narobe oz. po njihovo je pravilno.

Zato moraš zahtevati, da napišejo račun tako kot mora biti oz. da bo iz njega razvidno kaj je kaj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DDV na tujo poštnino lahko zaračunajo ( če se zmeniš da pošljejo na tvoje stroške pač ne bo poštnine na računo - zna bit pa enako drago ali dražje ), ker drugače bi se vsak zmenu da bi bla skor cela vrednost artikla v poštnini, ne ? !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a to iz izkušenj govoriš v zvezi s carino in uvozom iz ZDA, ali samo nekaj domnevaš na podlagi nepreverjenih govoric? :D

govorim iz iskušenj (mamo firmo doma)... samo jaz sem govoril za uvoz iz austrije/nemčije....

@ Mustang: ja če maš kaki bo eksotičn avto pol se res težje dobi... drugač pa za kake nemške znamke itaq .. tega pa maš pune gori pa zlo poceni... (kaj pa sploh točno iščeš)

LP

-matej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glavni problem je tudi v tem, ker amerikanerji pišejo račune narobe oz. po njihovo je pravilno.

Zato moraš zahtevati, da napišejo račun tako kot mora biti oz. da bo iz njega razvidno kaj je kaj...

sem imel konstantno probleme pri uvozu programske opreme iz ZDA. zapovrh je bilo še tako, da sem te programe dobival zastonj - recenzentske izvode .... vedno je bil zraven račun, PRO FORMA INVOICE, kao formalno... na katerem je tudi pisalo, da za program ni bilo plačila, ampak da je program na prostem trgu v ZDA vreden tolikointoliko .... natanko nobenkrat ni šla zadeva skozi naše špedicije in carine brez težav. oz. zmeraj sem moral klicarit in se vsaj 15 minut pregovarjat z osebki tam ...

da ne govorim o tem, ko so pred leti odpirali škatle in potem štempiljko usekali na vsako disketo ... programi so valjda crkovali ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ Mustang: ja če maš kaki bo eksotičn avto

Avto?! Ups, napačna tema zame... :D *

(BTW: imam pa zelo eksotičen avto) :lol1:

*

Govora je bilo o harleyu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DDV na tujo poštnino lahko zaračunajo ( če se zmeniš da pošljejo na tvoje stroške pač ne bo poštnine na računo - zna bit pa enako drago ali dražje ), ker drugače bi se vsak zmenu da bi bla skor cela vrednost artikla v poštnini, ne ? !

Imaš napačne informacije DDV na poštnino ne smejo zaračunati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

delam tko ene 5 - 10 uvozov na teden ( službeno ) in na TUJO poštnino, se pravi na tisto do SLO meje lahko računajo davek.

pri večjih zneskih je zato na računih tudi ločena poštnina ( transport ) do slo meje in potem od slo meje naprej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!