Skoči na vsebino

Čustvena inteligenca


Priporočene objave

Meni se ne zdi tak problem biti pošten do sebe, problem je ta, da na svetu nisi sam in kompromis med iskrenostjo do sebe in ostalimi osebki je težko doseči in neispasti egoist in asocialnež. :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pomeni bit iskren in posten do samega sebe?

-a to pomeni priznat ko si ga usral v sluzbi

-priznat da si ga usral v intimnem odnosu

-vztrajat pri svojem prav ko si vanj 100% preprican. čeprav vsi govorijo nasprotno

-se iz ponesrecenega odnosa ali situacije kaj naucit

-priznat da si izbral napacno pot in se preusmerit

-se drzat svoji etičnih nacel ceprav se razilkujejo od splošnih?

-zahtevat do okolice spostovanje brez da bo s tem koga prikrajsal.

-poslusat svoj notranji glas in se po njem ravat brez kakrsnih koli v naprej zacrtanih nacel.

In kdaj veš ali si to res ti in ni vmes kake trme in ponosa? :? :hmm:

Alla :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katera je stvar,

ki te žene da iščeš,

nasprotnika svojih mnenj?

Katera je stvar, ki te žene,

da iščeš svoje razlage v tem,

da imaš ti vedno prav?

Katera je stvar, ki te žene,

da hočeš najti pravi vzrok,

vseh svojih bodočih vojn?

Res je, vse svoje življenje,

si nasprotnik samemu sebi,

dokler ne odkriješ, prijatelja v meni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

posten do samega sebe? :unsure: hmmmm..zame je to

... notranja mirnost...zivim po nacelu, da se trudim, da imam neko notranjo uravnotezenost in ce zacutim, da se mi zacne to podirati...si vzamem cas ne glede na vse...in ugotovim, kaj mi to podira...pa probam spet pridobit nazaj to notranjo mirnost ( pa ce to pomeni prekinitev dolocenega odnosa- tukaj govorim o vseh odnosih na splosno, dolocene razvade, poti,...)

...ja, ampak velikokrat pa kaj zajebem ( tako pri odnosih kot pri delu)...ampak saj clovek se uci iz lastnih napak...tko, da ne jemljem to kot neki ful tragicnega...no...kakor kdaj :D

...imam pa dost razvito empatijo ( ki naj bi bila del custvene inteligence) in mi to se dela preglavice...ampak tudi to se bom naucila enkrat obvladat...upanje obstaja in ostaja... :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja..mogoce sem se pa zlagala vse, kar sem napisala... :hmm:

ej, zdaj pa res ne vem...mogoce pa to sploh nisem yst...ampak bi ce ne bi imela starsev, sorodnikov, znancev....sluzbe ( kjer se moras brzdat)...prijateljev( katerim bi vcasih rekla: dej fuck off, ne da se mi vec poslusat tebe in tvojih tezav ali for ali karkoli)...

...kako naj vem? so cajti, ko se mi ne da cist nobenga poslusat, bit z nobenim prijazna, uvidevna, ... ej, nevarna tema :devil: ...kaj ce sem takrat u bistvu postena do sebe in sem to yst? auuuuucccccccccccccc..... :ph34r:

grem na sprehod.... :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da se kaj naučite o tem lahko čekirate spodnji link....pa tudi testirate na nekaj trditvah....

Čustvena.....

wow, ful resna in kompetentna stvar, namenjena zgolj prodajanju nekih "emocionalnih tečajev".

in od kod ljudje mislijo, da jih bo nek tečaj naučil nekaj, kar bi jih moralo, pa jih ni naučilo življenje?

buče :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No da vidimo, twix, dej mi prosim razložit kako daš skupaj ti dve besedi

čustvena inteligenca...

iz SSKJ:

čustvenost -i ž (u) lastnost (zelo)

čustvenega človeka: čustvenost romantikov /

govoril je brez čustvenosti, mirno in preudarno //

redko čustveno življenje, doživljanje; čustvovanje:

vojna je močno spremenila čustvenost

modernega človeka

inteligenca -e ž (e)

nadarjenost za umske dejavnosti: za tako

delo je potrebna velika inteligenca; s hitro rešitvijo

problema je izpričala svojo inteligenco; izredna,

naravna inteligenca; pomanjkanje, preizkus

inteligence / s svojo inteligenco je takoj dojel, za

kaj gre bistroumnostjo, bistrostjo

čustvo -a s (u) navadno s prilastkom duševni

proces ali stanje, ki je posledica odnosa med

človekom in okoljem: obvladovati svoja čustva;

gojiti materinska, prijateljska, sovražna čustva;

obhajala so ga mešana čustva; pesem ga je

navdala s plemenitim čustvom; verska čustva /

ekspr., z oslabljenim pomenom: zajelo ga je čustvo

groze; čustvo hvaležnosti, ljubezni / knjiž. novo

čustvo ga je vsega napolnilo, prevzelo; rada se

vdaja čustvom je zelo čustvena; recitirati s čustvom

čustveno, doživeto

Bolj kot kombiniram in razmišljam, manj razumem kaj je to "čustvena inteligenca". Gre za populistično skovanko, ki nima pomena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kadarkoli me je kdo prosil za mnenje in pri tem poudaril naj povem po resnici sem to storila in vedno, res vedno, je bila nasprotna stran na smrt užaljena, prizadeta, ipd. ... jaz pa sem bila od pizde do nesramnice in ne vem še kaj ... WTF :wacko: :angry: :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, knjig o resevanju tezav in problemov je ful prevec ( in seveda tecajev...za velike $$$$)...ni cudno, da je folka s taksnimi in drugacnimi tezavami in problemi cedalje vec, ce pa kamorkoli pogledas, vidis da se vse ukvarja s tem...in ko se zacne ukvarjat, takrat zacne premisljevat in se stvari samo se poglobijo...a dejte no...same ovce od katerih se denar pobira( BTW, da pa to javno prizna se eden od parlamentarcev-kaksne knjige bere, je pa res za bruhat)...

...nihce ni cisto normalen ( u bistvu je definicija normalnosti druzbeno pogojena..norme?..pravila?..bla bla...in samo od cloveka je odvisno ali se bo podredil temu ali ne)...in ce bi si folk to priznal bi lazje zivel...pa sej v tem je car biti na svetu...

ma zdej sem pa ze jezna.. :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...nihce ni cisto normalen ( u bistvu je definicija normalnosti druzbeno pogojena..norme?..pravila?..bla bla...in samo od cloveka je odvisno ali se bo podredil temu ali ne)...

se strinjam. .)

vsak clovek je razlicen, bolj kot si "normalen", bolj povprecen si.

@Vale: pr men je enako. folk si ne prizna, da imamo nekateri taksno mnenje, ki smo ga po njihovem prepricevanju izrazili, pol pa se tolazijo s tem, da smo mi pizde pa nevemkva (njihova resnica).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še nekaj misli na to temo:

Ljudi ne moti, če izdate človeštvo, če pa boste izdali svoj klub, vam tega ne bodo oprostili (Koestler)

Če bi me tisti, ki me obrekujejo, vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj (Sacha Guitry)

Včasih se človek zgrozi, ko samega sebe odkrije v drugem človeku (Julien Green)

Ustanovite društvo poštenih ljudi; v njem se bodo zbrali vsi tatovi (Emile Chartier)

Seveda ste pripravljeni za vse na svetu, samo za tisto ne, kar od vas hočejo. (Herman Hesse)

Dobra vzgoja je vem, da človek skrije koliko ceni sebe in kako malo ceni druge ljudi (Mark Twain)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kadarkoli me je kdo prosil za mnenje in pri tem poudaril naj povem po resnici sem to storila in vedno, res vedno, je bila nasprotna stran na smrt užaljena, prizadeta, ipd. ... jaz pa sem bila od pizde do nesramnice in ne vem še kaj ... WTF  :wacko:  :angry:  :rolleyes:

Še men po pravici povej.

:D

Pol te bom začel pa šimfat. :devil:

Ampak sam po PM.

p.s.

A je to zato, ker zgolj senčne strani zadeve gledaš in opaziš ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je to zato, ker zgolj senčne strani zadeve gledaš in opaziš ?

Ne, to je zato, ker so me "po pomoti" pozabli na Zemlji, pa "drgač" gledam na stvari ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1  Bolj kot kombiniram in razmišljam, manj razumem kaj je to "čustvena inteligenca".

2  Gre za populistično skovanko, ki nima pomena.

ad 1 - ker nočeš razumeti, nikoli ne boš tega razumel, sorry - eni lahko razumejo ene stvari drugi pa ne - BTW to je tudi lastnost intiligence

:P

ad 2 - populistična skovanka je zeloo stara, če pomisliš, da sem to (tudi) študiral na psihologiji in višji šoli za soc. delo pred 30 leti

:doze:

globalno intiligenco strokovnjaki ločijo na več slojev, ker je zadeva absolutno prekomplicirana, da bi jo strpali v en koš, en test pod nekaj logičnih vprašanj..

zato je pa Mensa tako brez veze - ker upošteva le intiligenco logike - brezčustveno preštevanje, statistiko, matematiko, geometrijsko skladnost kvadratkov in krogcev.. blablabla - komercialna neumnost (kljub vabilu za eventuelno članstvo, ker sem opravil predteste, se nisem odzval avstrijski sekciji Mense)

nekaj extremnih - za lažje razumevanje "populistične skovanke":

poznamo kuupe množičnih morilcev, do skrajnosti brezobraznih, sadističnih ljudi, katere so cele ekipe najbolj sposobnih kriminalistov lovili leeta, med tem ko so ti onanirali nad trupli razmesarjenih žensk, otrok.. in se INTILIGENTNO izmikali aretaciji

pa menda ne boš trdil, da so bili intiligentni, seveda ne boš...

vidiš pa so vseeno BILI INTILIGENTNI, izredno visok IQ - vendar ne globalno - pri njih je bila čustvena intiligenca popolnoma okrnjena

zakaj v nesrečah najprej rešujemo otroke.. iz razlogov čustvene intiligence

zakaj bi ti ND žrtvoval brez problema svoje življenje, da bi rešil življenje svojega otroka?

no da ne težim dalje..

IQ & EQ odločitev se velikokrat ne skladata, celo v nasprotju sta..

IQ velja na drugih področjih kot EQ

en brez drugega ne pomenita nič

ljudje brez ali z zelo malo čustvene intiligence, so invalidi,

obsojeni na propad in v določenih primerih izredno nevarni

okolici - kot tudi ljudje z nizkim IQ-jem

basta

:)

ps: ND, poznavanje dejstev je sol razumevanja

:)

Popravljeno . Popravil 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tud js sm ze dostkrat slisu za Menso, a ce mal logicno pomislim - zakaj je sploh ta klub??

...po mojem mnenju le za gojenje lastnega ega... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tud js sm ze dostkrat slisu za Menso, a ce mal logicno pomislim - zakaj je sploh ta klub??

...po mojem mnenju le za gojenje lastnega ega... .)

tudi tako bi lahko opisal zadevo - dejstvo je , da marsikaj služi ljudem za gojenje lastnega ega (motorji??)

:D

ustanovitelji pa trde, da je to neprofitna, apolitična organizacija namenjena izključno medsebojnemu druženju in komuniciranju najintiligentnejših (zg.2,5% populacije) med seboj, ki so kao blazno osamljeni (na tem Planetu opic - moja opomba) - in ravno to kaže, da je merilni instrument za izbiro članov poponoma napačno zastavljen, saj že apriori izključuje merjenje čustvene intiligence oz vseh ostalih nivojev te človeške lastnosti in upošteva edino intiligenco logike

:wacko:

dejstvo pa je, da globalno zelo intiligentni ljudje sploh niso osamljeni - nasprotno -

saj njihova intiligenca deluje na vseh področjih ne le na logičnem iskanju likov, ki ne spadajo v neko skupino, ali reševanju nekoliko bolj zapletenih logično-uporabnih nalog iz računstva..

:)

Popravljeno . Popravil 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BTW

bil sem poročen z žensko, ki je sedaj članica Mensa SLO

:D

zapustila je mene in dva 8 letna sinova, katera je na začetku še obiskovala,

potem je pa prekinila vse kontakte za 7 let... niti za novo leto, niti za rojstni dan

jima ni pisala - ene same kartice

:cry: :cry:

posebej poudarjam, da sem vzpodbujal te kontakte in nisem nagajal, kot to počno nekateri ločenci

nekje od njunega dvajsetega leta dalje spet komunicira z njima, s tem, da sta fanta (nista člana Mense - pa kljub temu suuuper) tako pametna, da iz tega ne delata problemov (ys pa tut ne) in se dobro razumejo

that'slifepress

:(

mislim, da je to res lep primer za to, kako živi človek, ki je invalid na področju čustvene intiligence

njej v opravičilo moram reči, da je imela izredno težko mladost, kar je preprečilo razvoj čustvene intiligence

kako pa življenje prepreči razvoj splošne intiligence (vzgojna zanemarjenost) pa tako vemo vsi

kenede ND

:D

Popravljeno . Popravil 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Broj 1, praviš, da je poznavanje dejstev sol razumevanja.

Potem pa ta dejstva, prosim lepo, že enkrat pokaži. Bi prosil, da glede na to, da ti je tako zelo jasno kaj pomeni "čustvena inteligenca", da razložiš meni in drugim, da bomo razumeli.

(Še vedno trdim, da je skovanka populistična, tako kot je populističen recimo danes v poslovnem svetu silver bullet izraz "knowledge management" ali "upravljanje znanja" po naše.)

Pomagaj si, prosim, z mojimi izseki iz SSKJ in ne z dejstvi tvojega življenja, ker niso relevantna. In ne reče se intIligenca kot vztrajno pišeš ampak intEligenca.

(osebno žalitev pa komentiram po PM)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol1:

glede na superprijazni PM

glede na publiko, ki se navdušuje nad razlago "ej..no...."

:lol1: :lol1: :lol1:

ne bom razlagal

:lol1: :lol1: :lol1:

BMKzaznanostizpravopisapress

:lol1: :lol1: :lol1:

:lol1: :lol1: :lol1:

Popravljeno . Popravil 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa dobro a zna kdo razložit kaj naj bi ta skovanka pomenila?

Inteligenca ne more biti čustvena, ker je to lastnost človeka; težko tudi verjamem, da so čustva lahko inteligentna (kvečjemu obratno)...

(sicer vem o čem je govora, a še vedno trdim, da je besedna zveza neprimerna -- ne dvomim v to, da bi se našlo kaj bolj ustreznega...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa dobro a zna kdo razložit kaj naj bi ta skovanka pomenila? 

Google ve vse

iskalno polje: EQ test

klik

79 strani internet naslovov - kjer gotovo

zveš vse o tem, če te zanima, jasno

študijjeočeznanjapress

ps:

BTW internet je fantastična reč...

dobesedno,

zapomnite si to,

zakladnica celotnega človeškega znanja

Popravljeno . Popravil 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!