Skoči na vsebino

KJE OBLEKA NAREDI ČLOVEKA


Priporočene objave

Studentska leta se pocasi poslavljajo in tudi kavbojke in ostale siroke hlace bodo zelo kmalu postale neprimerne, kar se tice že študentskega dela oz. dela na sploh.

Tko da, situacija je taka, da zelo hitro rabim obleko v pravem pomenu besede, se pravi "rekelc", srajca, kravata, obične hlace in podobno. Vse nasteto je nekaj, cemur sem se skozi faks spretno izogibal, sedaj pa je postalo to neizogibno.

Znajo bit pa te stvari blazno velik strosek, tko da sprasujem, kje se da dobit te stvari ugodno, pa tudi kar se da kvalitetno z nekaj izbire? Kje kupujete te stvari vi? Tud glede cen si nisem na jasnem, za take komplete, tko da lahko poveste, kolk ste dal vi za to nujno zlo.

Velik ljudi velik vid, jst pa do sedaj na take stvari nisem bil pozoren, tko da sem na tem podrocju cista nula. Ce ste mogoce zasledil kake akcije, kako prodajo skozi skladisca, ...

HVALA

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kataloška prodaja je cenovno sigurno daleč najugodnejša.

Kvaliteta je sicer bolj tako-tako, ampak danes se moda tako

hitr menja, da ti to celo prav pride. Velikosti imajo pa dobro

pokrite tudi za ljudi, ki nismo ravno po jus-u.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moje se ti najbolj splaca zapeljati do italije in tam nabavit... Po moje cenovno najugodneje.

Aha pri Kitajcih ziher ... drugač pa spljoh ne, razen če počaka do januarja, ko se začnejo razprodaje, ker pred Božičem so v Italiji cene na FULL ...

Drugač pa maš v LJ second hand shop ... al pa Family Shop v Kopru (malo denarja malo muzike) ...

Popravljeno . Popravil Vale
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tko da sprasujem, kje se da dobit te stvari ugodno, pa tudi kar se da kvalitetno z nekaj izbire?

na Cankarjevi v LJ (čisto blizu Name) je ena štacuna z oblekami ... imajo kvalitetno in ugodno robo ...

... jaz sicer tam ne kupujem (mi ni treba) ... kupuje pa moj prijatelj dirretorre ... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem zakaj bi moral sedaj, ko nisi več študent, se pa v kalup spravit.

A greš v parlament ? :o :D

Tam je Plemeniti od predsednika računskega sodišča kravato zahteval, češ da bo z njo ta pravi človek.

Če bi to definiralo kakšen si, bi si jih moral Jelinčič cel šopek (kravat) zavezat, da bi kaj zaleglo.

Če delodajalec striktno ne zahteva kravate in obleke, lahko še vedno nosiš kavbojke.

Lahko si kupiš črne kavbojke, en rekelc ki ga skombiniraš za k večjemu številu hlač ter lahki puloverji recimo puli izvedbe, kjer ti razen primerne spodnje majce še srajce ni treba nosit.

Če je kriza in moraš kakšen dan biti vkalupljen, si pa nadeni srajco in okovratno dopupkalo pa trpi.

:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem zakaj bi moral sedaj, ko nisi več študent, se pa v kalup spravit.

A greš v parlament ? :o :D

Če delodajalec striktno ne zahteva kravate in obleke, lahko še vedno nosiš kavbojke.

Lahko si kupiš črne kavbojke, en rekelc ki ga skombiniraš za k večjemu številu hlač ter lahki puloverji recimo puli izvedbe, kjer ti razen primerne spodnje majce še srajce ni treba nosit.

Če je kriza in moraš kakšen dan biti vkalupljen, si pa nadeni srajco in okovratno dopupkalo pa trpi.

:D

važno je kako se v obleki počutiš...če se v zategnjeni kravati slabo počutiš si kupi tako obleko oz. se obleči tako da se boš počutu bolje....pa odvisno kaj delaš...če je od tebe zahtevano oz. pričakovano boš moral izbrat neko zadevo ki bo v prvi vrsti tebi ugajalo...če kavbojke ne pridejo v poštev si malo poglej po trgovinah kake črne kavbojke iz elastena na daleč zgledajo kot hlače od obleke.... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Twix. Kvalitetne in lepe so Murine obleke. Sicer so drage.

AMPAK imajo pa tudi kolekcijo za mlade. Ta kolekcija je 40% cenejsa od obicajne njihove, le malo kosov dobijo in jih hitro zmanjka. Jaz ponavadi kupim v kleti pod upravno stavbo A banke (tam, kjer dela Lina).

Bolje dati malo vec $$$, pa imas dobro obleko.

Nekateri za male pare kupijo obleke na Madzarskem. Do drugega ali tretjega pranja vsaj priblizno drzijo obliko, pol je pa kriza.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Twix. Kvalitetne in lepe so Murine obleke. Sicer so drage.

AMPAK imajo pa tudi kolekcijo za mlade. Ta kolekcija je 40% cenejsa od obicajne njihove, le malo kosov dobijo in jih hitro zmanjka. Jaz ponavadi kupim v kleti pod upravno stavbo A banke (tam, kjer dela Lina).

Bolje dati malo vec $$$, pa imas dobro obleko.

ja sem pozabu oment...jst imam dve murini obleki in se odlično obnašajo(bile že parkrat v kemični)...dal sem za zadnjo 70k pred 4 leti pa mi je še vedno prav in je kvalitetno izdelana...kot pravijo pri nas: za malo dnara malo muzike....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Italija razprodaje ali pri nas malo gledat, Mura, Hugo, zna bit todi Ok cena če maš srečo. preveri če daš delat po meri privat, baje da sploh ni drago v primerjavi z "konfekcijo".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Joj Twix - sozalje <_< Sicer pa - poglej v Emporiumu, nisem pa preprican, ce tam tisti del ki ima obleke ni ena eksotika z mastnimi cenami samo. Ampak saj verjetno je vec izbire tam, jaz pac tam nikoli nisem tega iskal - hvala bogu - in zato nisem preprican. :)

Hehe - zraven obleke sodi se ustrezna ura, ves? Kak pretirano sporten kronograf k obleki izgleda smesno, tako da - morda te se to caka ;)

Obilo srece :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enkrat pojdi na izlet do Murske Sobote in se ustavi v Murini tovarniški prodajalni. Preverjeno so cene dobre, kvaliteta pa ne peša ravno. Kupiš lahko tudi obleke tujih znamk, ki jih Mura izdeluje za tuja (priznana :doze:) podjetja.

Drugače pa Elkroj tudi ni slab.

Dobra varianta je tudi nakup obleke v Nemčiji, kjer so ponekod cene še vedno bolj sprejemljive kot pri nas, vendar te prevoz tako drago pride, da si ponavadi na istem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah,

Reklc more nujno bit volnen, ker vse ostalo zgleda ceneno (ok svilo izvzemam) in se to tudi na dalec vidi, s cimer vsekakor dosegas ravno nasrotni ucinek. Ce ti ne gre za to, da bi imel ravno modno znamko potem se ti kar splaca kaksnemu krojacu stopit pa naj ti ukroji. Rule of thumb - vsak reklc s hlacami ki je pod 85.000 je hudo vprasljive kvalitete. Potem pa nujno probat, nujno s srajco. Tisti ki te nikjer ne veze je taprav, ker reklca ne bos mogel dat popravljat ali prekrojit, hlace ti bojo pa itak zozal/skrajsal ko bos obleko kupil. Pa za bozjo voljo ne kupi reklca s prekratkimi ali predolgimi rokavi - oboje izpade komicno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da so bile vse moje obleke kupljene v Italiji (teh pa je bilo recimo da nekje okoli 10 - samo rekelcev ne stejem, jih je bilo nebroj :D ).

zacel sem jih kupovati tam nekje konec srednje sole... najprej malo cenejse (mislim, da so bile cca. 12.000 SIT), potem drazje... Obleka, za katero nihce ne bo vedel, da je bila 30.000 SIT, je cisto v redu. Seveda ni iste kvalitete kot Murina, vendar: za ceno ene Murine kupis vsaj dve. In si lahko vsaj vske dva dni drugace obarvan, skupni cas nosenja pa sigurno prekasa Murino (pa da ne bo kdo spet gobcal brez zveze, naj SE ENKRAT prebere, da je Murina gotovo kvalitetnejsa). Ampak fant ni direktor in sklepam, da ne misli dajat 80.000 SIT za obleko... Tudi ni potrebe...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dave, da ne boš koga ustrašil s tistimi 85 čuki. Jaz mislim da se za 50kSIT dobi prav lepe (čista volna) Murine in ostale obleke. To govorim zato, da ne bo twix videl obleke za 50, pa bo mislil, da je crap, ker je prepoceni.

Twix, poglej še v veliko Labodovo trgovino, ki se nahaja tam nekje za Mercatorjevo stavbo za Bežigradom. Ulica se mislim da imenuje "Mašera Spasiča". Tgrovina je res velika in mislim da je tako tudi z izbiro. Če je kaj prekratko/predolgo tudi predelajo. (no saj to skoraj povsod)

Še jaz nekaj vprašam: Kje se dajo najbilžje Sloveniji, ali pa kar v Sloveniji kupiti usnjene Avirex pilotske jakne (na patent)?

Mimogrede, tole je iz Murine kolekcije jesen/zima 1974:

73-1.jpg

Tole se je furalo v jesen/zima 1985:

80-muralisti.jpg

To pa so že devedeseta. (97/98):

moda-90-leta.jpg

Twix, to je bilo samo tako malo za orientacijo, da ti ne bodo kakšne stare robe podtaknili. Na ja, pa tudi če ti jo, saj dobro izgleda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

res bi blo fajn če bi povedu točno kaj počneš oz.za kaj rabiš obleko. Če glih v zlizanih kavbojkah ne smeš bit lohk probaš športno eleganco--cunje v katerih se vseeno fajn pošutiš -so udobne in tud izgledaš urejen: marlboro clasic, kent, thimberland...

No če pa rabiš bolj zategnjeno obleko pol pa so ti že vse zgoraj povedal: Mura...

Sam ne h kitajcem al pa v lenti---no edino če si postal romski svetnik. <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ja pa še to: Razprodaje so 15.1.04(ne dam roke v ogenj--po novem letu v glavnem) in to pomeni 50% skonto---takrat se da pa že mal več nabavit--rabiš pa živce in ogromno časa.

Emporium:-- Moje iskušnje: Tista bolj resna roba je že 5 let ista cene pa tud dvigajo in spuščajo.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Škoda, da so one tičke, ki so prodajali Murine obleke po sistemu "leva roka desni žep" odkrili. Pri njih bi dobil dobro robo za ugodno ceno. :naughty: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obleke?

Fotr hodi k murinemu krojaču, ki tudi privat šiva. Prideš k njemu, mu poveš Murin kroj in številko..... Cena: cca. 50% cene v trgovini.

Bo treba iti kaj v MS ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Južno od Stuttgarta, približno 10 kilometrov SV od Reutlingena: METZINGEN! Tovarniška prodaja svetovno znanih znamk. Ponudba in cene brez primere na svetu. :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 let pozneje...
Obleke?

Fotr hodi k murinemu krojaču, ki tudi privat šiva. Prideš k njemu, mu poveš Murin kroj in številko..... Cena: cca. 50% cene v trgovini.

Bo treba iti kaj v MS ;)

al pa na Tajsk :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!